Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770306 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3105 Dátum: 2012.03.25 14:07:51 »
Neked színes a monitorod vagy még fekete-fehér?

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3106 Dátum: 2012.03.25 14:11:33 »
Neked színes a monitorod vagy még fekete-fehér?

Erre csak azt tudom mondani, hogy sokan örülnének jelenleg az 5 évvel ezelőtti gépemnek is. Tök mindegy milyen a színe nem? 300ezer ft, azaz háromszázezer, ha csak ennyi pénzem lenne autóra inkább járnék egy megbízható, kényelmes, biztonságos pirossal, mint egy akármilyen swifttel, amibe, ha belehajt oldalról 40-el egy robogó lehet meghalok benne.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3107 Dátum: 2012.03.25 14:24:55 »
Olvastam őket én is, meglepő, hogy 300-ért már tényleg lehet használható autót kapni, ez 4-5 éve nagyon nem így volt, rá is néztem mi a kínálat, persze a zöme F Astra és Swift, de vannak meglepetés darabok is:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_1.0_50_119.500km_alacsony_fogyasztas-5638186
egy ilyennek még a töréstesztje is elfogadható.
Ez a kocsi ennyiért teljesen jó. A kérdés csak annyi: mennyit kell rákölteni?
Kuplung? Váltó? Futómű (gátlók stb)? motor? Rohad e valahol? Volt e agyontörve? Gumik állapota?
Szóval most egy képről tök fölösleges álmodozni. És az is hiú ábránd, hogy 300ezerért az ember beül egy olyan autóba, ami felér egy 1,5milliós
példánnyal, nem kell szinte semmi fontosat rákölteni, csak megy és megy...

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3108 Dátum: 2012.03.25 14:32:30 »
Ez a kocsi ennyiért teljesen jó. A kérdés csak annyi: mennyit kell rákölteni?
Kuplung? Váltó? Futómű (gátlók stb)? motor? Rohad e valahol? Volt e agyontörve? Gumik állapota?
Szóval most egy képről tök fölösleges álmodozni. És az is hiú ábránd, hogy 300ezerért az ember beül egy olyan autóba, ami felér egy 1,5milliós
példánnyal, nem kell szinte semmi fontosat rákölteni, csak megy és megy...

Persze, 300-ért nincs ilyen autó én tudom jól, de minden 300 ezres autóra kell költeni talán a swiftet kivéve, ami meg nagyon papír.

A kíváncsiság kedvéért megnéztem mennyi lenne most a számítógépem újonnan és biza 300-ból nem is biztos, hogy kijönne, ha csak azt nézem az egerem 18ezer pénz  :innocent:

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3109 Dátum: 2012.03.25 14:34:52 »
Olvastam őket én is, meglepő, hogy 300-ért már tényleg lehet használható autót kapni, ez 4-5 éve nagyon nem így volt, rá is néztem mi a kínálat, persze a zöme F Astra és Swift, de vannak meglepetés darabok is:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/polo/volkswagen_polo_1.0_50_119.500km_alacsony_fogyasztas-5638186

egy ilyennek még a töréstesztje is elfogadható.

 :sorcerer: Pont ma délben hívtak egy ilyenhez házhoz, hogy nem indul, kimentem és a szokásos ezeknél, már a motorháztetőt felnyitva láttam, hogy a gyújtástrafó ledobta magáról a műanyag burkolatot (szétolvadt), holnap este viszek egy új trafót rá...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3110 Dátum: 2012.03.25 14:45:58 »
ezek a fócvágenenek eléggé rohadnak anno bepi mondta nekem ezt a típust párat megnéztem sajnos rohadós..de egy szép darab ok
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3111 Dátum: 2012.03.25 14:48:13 »
Ezzel a motorral felejtős, 1 személlyel is nagyon nehezen mozgatja a kasztnit

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3112 Dátum: 2012.03.25 14:58:00 »
Nekünk 1.6 polo classic volt... azt csak ajánlani tudom ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3113 Dátum: 2012.03.25 18:46:29 »
Elgondolkoztató. 

Ennyi pénzért, első tulajos overdrive automata váltóval.  Imádnám.  :yes:  :hmmmm:

Ilyenből a családba hármat vettem összesen, egy alap fapad, egy agyonextrázott és egy kettő közötti volt.  Szinte agyonüthetetlenek.  Mondjuk a törést nem szerett az egyik, de azt melyik.  :lol: :lol:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3114 Dátum: 2012.03.25 19:42:43 »
Ezzel a motorral felejtős, 1 személlyel is nagyon nehezen mozgatja a kasztnit
Viszont ennek a motornak a váltójához 1,6os motort hozzápattintani...huhujjj...VTEC Civic lemarad :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3115 Dátum: 2012.03.28 14:15:58 »
Én értem  :flowers: De ha az emberek 99%-a swiftII-esnek hívja a 3. swift generácót, akkor azt miért nem lehet elfogadni? Vagy te akkor ameddig világ a világ, mindig megjegyzed hogy az 1es az 2es, a 2es az 3as, a 3as az 4es?
Egyébként hogy hüje példát mondjak, rengeteg autót máshogy hívnak más földrészeken, mi mégis azt mondjuk, ahogy őket itthon hívják. Szerintem innentől kezdve az esztergomi generációkra simán le lehet szűkíteni a swiftek generációját.
Szerintem meg ez felületes és pontatlan  :flowers: ... ezért nem fogadom el.

És, igen, elmondom ahányszor szükséges, hátha lesz, aki annak veszi, aminek szánom (plusz információnak vagy maximum pontosításnak) - és nem kioktatásnak (mert nem is annak szánom)  :) ... Elmondom, ugyanúgy mint azt, hogy az injektoros autóban nincs automata szivató, vagy mint hogy országút nem egyenlő közút, és így tovább  :D :yes:

----------------------------

Nálunk is előfordulnak első generációs, legrégebbi Swiftek. Azokat szerinted minek kellene nevezni? Hogyan kéne számozni? Nulladik Swift  :szemez: ?
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.28 14:17:56 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3116 Dátum: 2012.03.28 14:26:47 »
Elég durva azért ez az 1.0-ás Swift Suzuki. Ténlyeg nem csodálom, hogy csúfolják az embert érte. Full 1300-es Dácsia feeling.
Az 1996-os E10 Corollám majd' 200ezer km-el benne egy luxuslimuzin volt ehhez képest, pedig extra szintjén csak szervóval tudott többet. És úgy, hogy szinte ugyanennyiért adtam oda, harmadik tulajdonosként...

Az 1.0-ás Swift-et eddig csak kívülről láttam, most már láttam milyen bentről - köszi, ellenségemnek sem kívánom. Most, 2012-ben.
Robi, mikor ültél te utoljára 1300-as Daciában  ;) ? ... Mert, úgy tűnik, eléggé elfelejtetted már, hogy milyen is volt.

Fapados, egyszerű anyagokból összeszerelt kis gyösz a régi Swift, de azért objektíve messze nem egy Dacia szintjén van. Váltója, fékje, futóműve, kormánya sokkal jobb. Egy egyszerű, 80-as évek végi kiskocsi. Nem több, de nem is kevesebb; mindenképpen überel egy 60-as évek végi alsó-középkategóriás autót, amit ráadásul Ceausescu Romániájában "fejlesztettek tovább"  :lol: ... Szerintem számodra egyszerűen túl nagy volt a kontraszt a Ceedhez képest. Amit meg is értek, mert egy B-Corsából átülve is visszalépés a Swift. De hogy Dacia 1300? Na ne  :D

Amúgy a Corolla klasszisokkal jobb kocsi, ez egyértelmű. Viszont mindennek megvan a maga ára, és egy minimális költségekkel fenntartható, megbízható, 13 éves kiskocsi ér ma annyit a piacon (sőt), mint egy 16 éves kompakt. Akkor azért az az összeg, mindent figyelembe véve, teljesen reális volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3117 Dátum: 2012.03.28 14:33:16 »
Ne. Hülyeség. 1000x inkább E10 Corolla. Komolyan. Legalább a corinak van csomagtartója... Szinte ugyanannyi pénzért...
Normális E10-est találni nem könnyű. Pici belőle a kínálat. És van, akinek kiskocsi KELL! Minél kisebb motorral, például. És lehet, hogy nem szempont a csomagtartó (egyébként, kiskocsi-viszonylatban, van csomagtartója a régi Swiftnek, és az utastérben is elfér négy felnőtt aránylag normálisan). Ez a logika azért nem jó, mert ha valaki egy adott kategóriában keresgél, azt nem fogja érdekelni, hogy ugyanazért a pénzért mit kap(na) más kategóriában.

A "baj" az, hogy a Swift konkurrencia-mentesen olcsó, és utána sem kerül sokba. Ez azért ma, Magyarországon, igen komoly érv. Ráadásul választék is van belőle. Ha valakinek van bő 300 ezre és akar egy kiskocsit, az választhat, hogy vesz egy 13 év körüli Swiftet, vagy mondjuk egy minimum 3-4 évvel idősebb egyebet... Én az egyebet választanám, mert a Swift nekem túl fapad, és félek a nemlétező biztonságától - de ettől még ez nem egy könnyű döntés, ezt be kell látni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3118 Dátum: 2012.03.28 14:36:43 »
Tökmindegy, hogy abban az időben újonnan mivel volt egy kategória, és mennyibe került - a lényeg, hogy most melyik mennyit ér, és milyen állapotban jutható hozzá.

Aki képes 350ezret kiadni egy ekkora fostalicskáért, miközben sokkal jobbat is tudna venni szinte ugyanennyi pénzért - mazochista.  :wacko:
Robi, te miért nem vettél anno, a Corolla helyett, a Corolla áráért inkább egy 5-6 évvel idősebb Camryt  ;) ?

Arról végképp nem beszélnék, hogy most miket tudtál volna venni a Ceed áráért. Olyan Lexusokat, hejjj  :wub: ... Mazochista vagy  :szemez: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3119 Dátum: 2012.03.28 14:39:55 »
hát én bármit vennék csak nem swiftet. azért az árért már ne röhögjenek ki már elnézést. inkább egy dácsia sandero vagy új thália vagy bármi.  ::)
Nagyon eltúlzod ezt a dolgot. Egy új Swift nagyságrenddel menőbb kocsi, mint egy Sandero - és a "kispénzű nyárspolgár álomautója" Thaliát is simán übereli.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )