Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770467 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2985 Dátum: 2012.03.18 10:13:28 »
E11 vvti-t néztem én is, de nincs kínálat, aki nem hiszi menjen fel hahu-ra írja be, hogy corolla 2000-2001, 4-5 ajtós, első tulajos, 150e km-ig, 1db találat lesz,
jahhh..hogy te 12éves japán autók közt 1. tulajost keresel..  :eek:
És a színt is lefixáltad?  :D :flowers:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #2986 Dátum: 2012.03.18 10:27:57 »
2-3 tulaj reálisabb! És inkább szervizelésre kéne rámenni,nem a futott km-re. Inkább egy szervizelt gép 160ezerrel,mint egy 100ezres gondozatlan. :’(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #2987 Dátum: 2012.03.18 10:44:49 »
2-3 tulaj reálisabb! És inkább szervizelésre kéne rámenni,nem a futott km-re. Inkább egy szervizelt gép 160ezerrel,mint egy 100ezres gondozatlan. :’(

2 légzsák, szervizkönyv, nincs vonóhorog, nincs km korlát = 3 találat, nem sokkal jobb a helyzet.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2988 Dátum: 2012.03.18 10:53:52 »
Nem a gyártási év számít és nem is a típus, hanem az állapot.
Ez a gondolkodás részben csapda! Elsősorban a típus számít, és csak másodsorban az állapot. Egy összességében véve elhanyagoltabb, többet futott, de megbízhatóbb típussal kisebb eséllyel lesz probléma, mint egy jobb állapotú, kevesebbet futott, de kevésbé megbízhatóval. Persze vannak akkora különbségek, ahol már borul a mérleg; de hogy én biztosan előbb vennék, megbízhatóság szempontjából, egy 2000-es Mazda 323-ast 200 ezer km-rel, mint egy 2005-ös Lacettit 120 ezerrel, az biztos.

De te tudod  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2989 Dátum: 2012.03.18 10:57:41 »
Dehogy!! Komolyan, nem is volt ilyen szándékom, csak arra akartam célozni, hogy nem véletlen hajtják azok a népek ezt a két típust. És a Corolla mellett az Accent is egészen biztosan strapabíró autó (a puritán egyszerűsége miatt).

Azokról a Corollákról (E10) amúgy is tudja mindenki, hogy szétüthetetlenek és szélsőséges körülmények között is ugyanolyan megbízhatóak, de, gondolom, az Accentekből is azért van olyan sok, mert bejött nekik.
Ha jól emlékszem, TZoli azért írt különféle problémákról a régebbi Accentekkel kapcsolatosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2990 Dátum: 2012.03.18 10:59:15 »
Azért lehülyézni valakit egy olyan dolog miatt amihez nem sok közöd van (vagy jártál az elmúlt évben 20-30 - vagy még több - kereskedésben kimondottan corollát keresve, és hívtál fel számtalan hirdetést? Én igen!) nem vall valami nagy értelmi szintre (mondjuk a kínai téli gumis történet után... ;) ), ezt azért remélem elismered. Vagy tudsz mutatni pár darab, bizonyítottan nem sokat futott vvti 5 ajtós E11-et, ami nem volt törve, nem sok gazdás, nem lelakott és megkapott mindent idejében? Amint mutatsz 3db ilyen autót nekem, elismerem, hogy hülye vagyok, addig viszont csak egy megmondóember maradsz az internetről, aki mindenbe beleugat... :flowers:
Hé-hé... Ezt azért nem kéne!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2991 Dátum: 2012.03.18 11:04:12 »
Csak annyit tennék hozzá halkan, hogy ha egy 2005-ös és egy 2000-es, egyazon kategóriás, eltérő márkájú autó azonos árszinten van a piacon, akkor annak oka van.
Bizony ám. Mindkét részről. Van persze egy image-faktor is, de messze nem csak az a felelős az ilyen nagy különbségekért. A piac, főleg a használtautó-piac azt honorálja (értéktartással), hogy az adott autóra utána várhatóan mennyit kell majd költeni. És ez a mechanizmus azért bizony nagyjából jól működik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2992 Dátum: 2012.03.18 11:16:11 »
Nem azonos áron van, 20% a különbség, tehát 800 a corolla, 1M a Lacetti, a toyotának sokkal kisebb az értékvesztése ez tény, de 1M-ért már új swift is van, ami ugyanúgy 2005-ös igaz egyel kisebb kategória.
Mondjuk, látod, a Swiftre azt mondanám, hogy OK. Megbízható, tartós autó; futóműve-váltója jobb mint a Lacettié; hátul persze kisebb a hely benne, csomagtér dettó, dehát ez neked nem számítana annyit. És lényegesen kevesebbet is fogyaszt. Ha a helykülönbség nem lenne gond, sokkal inkább vennék III-as Swiftet (a "régi Swift" a II-es Swift, volt annak egy őse), mint Lacettit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2993 Dátum: 2012.03.18 11:17:43 »
Már a 2. szavaddal tévedsz és ezt pont Te linkelted be, apafej. Ha már írsz valamit, akkor legalább igaz legyen, pláne, ha másról írsz.  :flowers:
De sebaj, ahogy írtam is, vegyél nyugodtan Lacettit. Illik is hozzád.  ;)

A kínai gumis téma a saját akkori anyagi helyzetemből kifolyólag született, nem értelmi szint kérdése. Mellesleg az idei 35cm hóban egyszer sem kellett ringatni az autót, hogy el tudjon indulni, szóval nincs okom rá panaszkodni, de ezt IS jobban tudod nálam zéró (értsd: 0!) tapasztalattal.

A megmondó emberről meg csak annyit, hogy, bár igen sokan ismernek személyesen is erről a fórumról és bizton állíthatom, hogy nem megmondóemberként. De, hát, nem lehet mindenki annyira okos, és művelt, mint Te, hogy ezt látatlanban kijelentsd. Az értelmi problémát én inkább ebben látom, nem a kínai gumivásárlásban.
Uraim, hagyjuk ezt, OK? Elkezdeni sem kell, folytatni meg aztán pláne nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2994 Dátum: 2012.03.18 11:20:47 »
Polo-val csak a cégessel van tapasztalat 140e km, futómű szétesve, motordiagnosztika világít állandóan, néha még annyira sem megy, mint kéne (1.2-es) fékezéskor brutális ropogós hang jön az autó alól, eléggé instabilan megy az úton. Törve nem volt, majdnem végig vezetett szervizkönyves ketten használják, mindenki kíméli.
Ez nem áll össze. Egy olyan autónak, amit kímélnek, 140 ezer km alatt max akkor fog szétesni a futóműve, ha közben végig mondjuk BP legrosszabb állapotú útjain használják. A Polo nem a megbízhatóság szobra, de azért arról sem híres, hogy -kímélő használat mellett!- ilyen hamar szétesne a futóműve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2995 Dátum: 2012.03.18 11:22:11 »
A Swift vagy az SX4 jó választás lehet.
Jó hogy mondod az SX4-et  :yes: ... Tényleg, az sem egy rossz választás. Bár szvsz az nincs még 1 misiért (most nem néztem utána, csak tippelek).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2996 Dátum: 2012.03.18 11:23:34 »
Mondjuk, látod, a Swiftre azt mondanám, hogy OK. Megbízható, tartós autó; futóműve-váltója jobb mint a Lacettié; hátul persze kisebb a hely benne, csomagtér dettó, dehát ez neked nem számítana annyit. És lényegesen kevesebbet is fogyaszt. Ha a helykülönbség nem lenne gond, sokkal inkább vennék III-as Swiftet (a "régi Swift" a II-es Swift, volt annak egy őse), mint Lacettit.

Elöl elvileg elférek benne, anyósülésen ültem csak eddig, de egy velem kb. azonos méretű ember vezetett és ő elfért. Swift van jelenleg az első helyen nálam.

Golf4 kb G Astra szint megbízhatóságban ugye? Akkor azokat nem is nézek.

SX4 nincs 1M-ért jelenleg, de nyár végére akár lehet.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2997 Dátum: 2012.03.18 11:26:28 »
G Astra kizárt a rossz tapasztalatok miatt, Civicből ami tetszik 4 ajtós, az 446cm, konkrétan ilyen:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.4i_s_family_klima_klima----friss_muszaki_-5586954

E11 vvti-t néztem én is, de nincs kínálat, aki nem hiszi menjen fel hahu-ra írja be, hogy corolla 2000-2001, 4-5 ajtós, első tulajos, 150e km-ig, 1db találat lesz...
Nade miért kell első tulajos és max 150 ezret futott legyen? Egy ilyen autót nyugodtan meg lehet venni 2.-3. tulajtól is, 200 ezerrel is, ha amúgy korrekt állapotú.

Ezek azok az elvárások, amik az általános csaláshoz, km-óra tekergetéshez vezetnek. Hogy emberek, évjárattól függetlenül, bizonyos km-futásokat várnak el egy autótól.

Én holnap megyek ki Németországba, ismerősömnek venni egy 98-00 közötti Ave I kombit... A legteljesebb nyugalommal nézegetem, és meg is fogom venni a 200 ezer körüli futású darabokat. Mert ezeknél az autóknál ezzel semmi gond, elmennek még 150-200 ezret motor-probléma nélkül simán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2998 Dátum: 2012.03.18 11:28:28 »
Elöl elvileg elférek benne, anyósülésen ültem csak eddig, de egy velem kb. azonos méretű ember vezetett és ő elfért. Swift van jelenleg az első helyen nálam.

Golf4 kb G Astra szint megbízhatóságban ugye? Akkor azokat nem is nézek.

SX4 nincs 1M-ért jelenleg, de nyár végére akár lehet.
Ja, a Swift III-ban sok hely van elöl, messze hátra lehet tolni az ülését, figyeltek erre.

Golf IV: tartósabb anyagokból, jobb minőségben van összeszerelve, mint a G-Astra - de a megbízhatóságuk kb. egy szinten van. Golf IV-ből én konkrétan az 1.6-os alap benzinest vagy a szintén alap 90 lovas 1.9-es TDI-t merném megvenni, minél egyszerűbb felszereltséggel (manuál klíma, tekerős ablakok).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2999 Dátum: 2012.03.18 11:43:43 »
Ez nem áll össze. Egy olyan autónak, amit kímélnek, 140 ezer km alatt max akkor fog szétesni a futóműve, ha közben végig mondjuk BP legrosszabb állapotú útjain használják. A Polo nem a megbízhatóság szobra, de azért arról sem híres, hogy -kímélő használat mellett!- ilyen hamar szétesne a futóműve.

Még azt hiszem Tzoli írta is, hogy gyárilag el vannak cseszve a Polonál dolgok a futóműben, még képeket is mutatott és tényleg ez volt a hiba vele, emiatt imbolyog az úton, itt az utak sokkal rosszabbak, mint pesten, de itt ugye nem 50-el mész rajtuk, hanem 80-90-el, van olyan útszakasz, ahol már a felezővonalon sem tudsz rendesen menni annyira teknős az út és úgy tele van foltozgatva. Ebben is olyan kopogós anyagok vannak, mint egy koreaiban.