Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770236 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2970 Dátum: 2012.03.17 11:36:41 »
Hát akkor meg kell venni a Lacettit  :flowers:
Azt meg ne várd el egy Toyota/Japán autó fórumon, hogy mindenki egyetértsen a döntéssel.  ::)
Egyébként az évi 5000 km-es használatban az a jó, hogy vehetsz autót nagy benzines motorral, amik pont a fogyi miatt olcsóbbak a használt piacon.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2971 Dátum: 2012.03.17 11:56:20 »
Most ebből nehogy kikövetkeztess vmi relációt a két típus között, mert besírok  :D
Dehogy!! Komolyan, nem is volt ilyen szándékom, csak arra akartam célozni, hogy nem véletlen hajtják azok a népek ezt a két típust. És a Corolla mellett az Accent is egészen biztosan strapabíró autó (a puritán egyszerűsége miatt).

Azokról a Corollákról (E10) amúgy is tudja mindenki, hogy szétüthetetlenek és szélsőséges körülmények között is ugyanolyan megbízhatóak, de, gondolom, az Accentekből is azért van olyan sok, mert bejött nekik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2972 Dátum: 2012.03.17 12:01:15 »
Nem a gyártási év számít és nem is a típus, hanem az állapot. Sokkal jobb állapotú 2005ös autókat találni itthon jelenleg, mint 2000est (annyira nincs pénze sokaknak, hogy a 2000es japánt nem tudja újabb japánra cserélni). A Lacetti nekem külsőre tetszik is és ugyebár a 323 mazdáról sincs törésteszt, viszont a Lacetti robosztusabbnak tűnik. Erre jön az, hogy 12 éves autónál már jönni fognak a költségek, tömítések, futómű alkatrészek, de egy keveset futott 7 évesnél az én évi 5000km-el még legalább 3 évig ilyenre nem kell költeni, arról nem is beszélve, hogy vezetett szervízkönyves, garantáltan nem 200ezret futott régebbi japánt nagyon nehéz itthon venni. (konkrétan nincs 323-as 2000 utáni, 150e km alatti és szervízkönyves, Corolla is csak 2db és abból egy piros...) Persze tudom kit érdekel a szervízkönyv, engem pl igen, egy 2000 körüli japán belseje eléggé tartós, nehéz megmondani róla, hogy 150-et vagy 350-et futott és ha már van egy végig vezetett szervízkönyv, az alapján utána lehet járni, hogy mi az igazság, ráadásul ugye ott van a túlmisztifikált japán autó, amire sose kell költeni, nem is költenek, ez 12 év alatt elég kárt okozhat. Mindenre van ellenpélda is, de pl a Corolla állomány az totál lelakott. Mire autót fogok venni változhatnak a dolgok persze, lehet pont belefutok megint egy szervízkönyves első tulajos toyotába, mint 2 éve, sose tudni, ha kapnék 2002-es jó állapotú corollát, azt venném, de ha nincs, akkor nem tudok azt venni, ezért is fogok legalább 3 hónapot szánni nyár végétől az autó vásárlásra és megnézek 50db-ot ha kell. (tavaly nyáron, mikor Trotter barátja keresett Ave-t ő végigjárta az országot, több, mint 10 Ave-t nézett meg, amik képről gyönyörűek voltak és élőben meg okádni lehetett tőlük, nem gyári fényezés, kopott kormány, lelakott belső stb. az egész hahu-n nem volt 1db elfogadható állapotú, ennyire nincs normális eladó toyota manapság)
A kiemelt részek rettenetesen szűk látókörű butaságok, remélem, Te sem hiszed el ezeket... Úgy beszélsz, mintha az összes eladó Toyotát végignézted volna...
Ha, meg ezeket valóban elhiszed, akkor tényleg vegyél Lacettit!  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2973 Dátum: 2012.03.17 12:23:08 »
Közben lemértük és 445 a hely, így 430-as autó simán mehet, de közben nézegettem az autókat, ha 1M-ig elmegyek, akkor van már Lacetti, ami 2005-ös, formára is tetszik, belsőre is, igaz nem tudom mennyire jó, de ismerősök tapasztalatai alapján jó.

Ha nem gáz a nagy fogyasztás, éi: 8-10 liter, akkor nem rossz. Ha menni is akarsz vele, akkor bizony pörgetni kell, és a hátsó ülésen ülve eszméletlen fapados a rugózatlansága. Elöl nem volt vele semmi bajom. Három évet volt egy ilyen egyhatos benzines ötajtós alattam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2974 Dátum: 2012.03.17 13:03:29 »
A kiemelt részek rettenetesen szűk látókörű butaságok, remélem, Te sem hiszed el ezeket... Úgy beszélsz, mintha az összes eladó Toyotát végignézted volna...
Ha, meg ezeket valóban elhiszed, akkor tényleg vegyél Lacettit!  :flowers:

Azért lehülyézni valakit egy olyan dolog miatt amihez nem sok közöd van (vagy jártál az elmúlt évben 20-30 - vagy még több - kereskedésben kimondottan corollát keresve, és hívtál fel számtalan hirdetést? Én igen!) nem vall valami nagy értelmi szintre (mondjuk a kínai téli gumis történet után... ;) ), ezt azért remélem elismered. Vagy tudsz mutatni pár darab, bizonyítottan nem sokat futott vvti 5 ajtós E11-et, ami nem volt törve, nem sok gazdás, nem lelakott és megkapott mindent idejében? Amint mutatsz 3db ilyen autót nekem, elismerem, hogy hülye vagyok, addig viszont csak egy megmondóember maradsz az internetről, aki mindenbe beleugat... :flowers:

Azt nem értem miért ír mindenki minden autóról véleményt, amit az utcán látott, vagy ült benne egyszer, miért nem csak olyan, aki már legalább pár száz km-t utazott vele és tud róla érdemlegeset is írni, nem csak magyarázni a nagyvilágba  :?: (Palaczk leírta pl, hogy a Kalos nagyon fapad, utazott benne többször, ez teljesen rendben van, tökéletesen segítőkész volt)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2975 Dátum: 2012.03.17 18:07:45 »
Csak annyit tennék hozzá halkan, hogy ha egy 2005-ös és egy 2000-es, egyazon kategóriás, eltérő márkájú autó azonos árszinten van a piacon, akkor annak oka van.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2976 Dátum: 2012.03.17 18:36:50 »
Csak annyit tennék hozzá halkan, hogy ha egy 2005-ös és egy 2000-es, egyazon kategóriás, eltérő márkájú autó azonos árszinten van a piacon, akkor annak oka van.

Nem azonos áron van, 20% a különbség, tehát 800 a corolla, 1M a Lacetti, a toyotának sokkal kisebb az értékvesztése ez tény, de 1M-ért már új swift is van, ami ugyanúgy 2005-ös igaz egyel kisebb kategória.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2978 Dátum: 2012.03.17 23:40:15 »
Azért lehülyézni valakit egy olyan dolog miatt amihez nem sok közöd van (vagy jártál az elmúlt évben 20-30 - vagy még több - kereskedésben kimondottan corollát keresve, és hívtál fel számtalan hirdetést? Én igen!) nem vall valami nagy értelmi szintre (mondjuk a kínai téli gumis történet után... ;) ), ezt azért remélem elismered. Vagy tudsz mutatni pár darab, bizonyítottan nem sokat futott vvti 5 ajtós E11-et, ami nem volt törve, nem sok gazdás, nem lelakott és megkapott mindent idejében? Amint mutatsz 3db ilyen autót nekem, elismerem, hogy hülye vagyok, addig viszont csak egy megmondóember maradsz az internetről, aki mindenbe beleugat... :flowers:

Már a 2. szavaddal tévedsz és ezt pont Te linkelted be, apafej. Ha már írsz valamit, akkor legalább igaz legyen, pláne, ha másról írsz.  :flowers:
De sebaj, ahogy írtam is, vegyél nyugodtan Lacettit. Illik is hozzád.  ;)

A kínai gumis téma a saját akkori anyagi helyzetemből kifolyólag született, nem értelmi szint kérdése. Mellesleg az idei 35cm hóban egyszer sem kellett ringatni az autót, hogy el tudjon indulni, szóval nincs okom rá panaszkodni, de ezt IS jobban tudod nálam zéró (értsd: 0!) tapasztalattal.

A megmondó emberről meg csak annyit, hogy, bár igen sokan ismernek személyesen is erről a fórumról és bizton állíthatom, hogy nem megmondóemberként. De, hát, nem lehet mindenki annyira okos, és művelt, mint Te, hogy ezt látatlanban kijelentsd. Az értelmi problémát én inkább ebben látom, nem a kínai gumivásárlásban.

Peace! :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2979 Dátum: 2012.03.18 00:46:17 »
Nagyon számít, hogy milyen célra van az autó. Ha valamikor újra el akarod adni, akkor ne vegyél Lacettit, mert nincs ára, és öregen nem keresik. Ha sokat használod városban, akkor is meggondolandó, mert tényleg sokat esznek, és ha elszalad a benzin ára, nagyon fogsz szitkozódni. De ha ennyire mindegy, hogy milyen márka, és a méret sem dőlt el, nem értem, hogy a Polo miért nem jön szóba?
music     

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2980 Dátum: 2012.03.18 08:45:06 »
Nagyon számít, hogy milyen célra van az autó. Ha valamikor újra el akarod adni, akkor ne vegyél Lacettit, mert nincs ára, és öregen nem keresik. Ha sokat használod városban, akkor is meggondolandó, mert tényleg sokat esznek, és ha elszalad a benzin ára, nagyon fogsz szitkozódni. De ha ennyire mindegy, hogy milyen márka, és a méret sem dőlt el, nem értem, hogy a Polo miért nem jön szóba?

Polo-val csak a cégessel van tapasztalat 140e km, futómű szétesve, motordiagnosztika világít állandóan, néha még annyira sem megy, mint kéne (1.2-es) fékezéskor brutális ropogós hang jön az autó alól, eléggé instabilan megy az úton. Törve nem volt, majdnem végig vezetett szervizkönyves ketten használják, mindenki kíméli.

Városban is fogom használni, de mivel vidéken lesz, annyira vidéken, hogy 1200 fős falu és ha valahová menni akarok, akkor az 25km minimum. Nem fogom sokat használni, eddigi autókat ketten használtuk és úgy ment bele évi 8000, ebbe kb évi 5-6000 fog menni, olyan autót akarok venni, amit nyugodtan megtarthatok 4-5 évig, vagy tovább, nem akarom eladni jó ideig, nem akarok korrózióra költeni, ezért nem a 2000 alatti autókat nézem. Semmi extra nem kell, az kell, hogy kinézzen valahogy (E11 nem vvti épp ezért nem kell) elől tágas legyen, legyen 2 légzsák, belül is kinézzen valahogy, ne legyen hozzá drága az alkatrész. Ez kb egy új Swift lehet.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2981 Dátum: 2012.03.18 09:16:48 »
Semmi extra nem kell, az kell, hogy kinézzen valahogy (E11 nem vvti épp ezért nem kell) elől tágas legyen, legyen 2 légzsák, belül is kinézzen valahogy, ne legyen hozzá drága az alkatrész. Ez kb egy új Swift lehet.
A Swift vagy az SX4 jó választás lehet.
Esetleg a G Astra, a kifutó CLassic sorozat végéből. Vagy egy 2000-2001-es Civic.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2982 Dátum: 2012.03.18 09:30:27 »

Semmi extra nem kell, az kell, hogy kinézzen valahogy (E11 nem vvti épp ezért nem kell) elől tágas legyen, legyen 2 légzsák, belül is kinézzen valahogy...


Diegho!!!!!!!!!!

Ajánlhatom neked az e11 1.4vvti faceliftet? Vagy az újabb 1.2 nissan micrat (2004-2007közötti évjárat)?
Saját tapasztalat 2010ből, márciustól szeptemberig terjedő intervallumról,nekem e11 sedan van,asszonynak micra volt!

Szitu ugyanaz volt,m nálad!  Kis 1200fős hortobágyi faluban (Nagyiván) volt használva,ott laktunk fél évig anyáméknál...gyér forgalom,semmi fennakadás, a dugót csak a borosüvegből ismerik,a forgalomból nem;)

Ha pl.vásárolni,bank,okmányiroda,tankolni kell,esetleg vonatra szállni,akkor a legközelebbi város 25km(Tiszafüred) vagy 33km(Karcag)
Hely volt bőven a micrában is,corollában is(sedan). Fogyasztás 6.2nél megállt nálam,asszony micrája 5liter szépen,félpapásan vezetve!
Az aránylag xarabb utakat is jól viselték az autók! Futómü oké,kormánymű oké!
Asszony 6ezret rakott a gépbe fél év alatt (főként a napi 50km odavissza melóba) én meg a corollába 4ezret se a csavargásokkal,pedig minden 7végén bementünk Debrecenbe(60km oda) vagy Egerbe(80km oda) moziba meg csavarogni. Probléma nemvolt,fogyasztás tűrhetö volt,dugó,rohanás nincs!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2983 Dátum: 2012.03.18 09:51:52 »
G Astra kizárt a rossz tapasztalatok miatt, Civicből ami tetszik 4 ajtós, az 446cm, konkrétan ilyen:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.4i_s_family_klima_klima----friss_muszaki_-5586954

E11 vvti-t néztem én is, de nincs kínálat, aki nem hiszi menjen fel hahu-ra írja be, hogy corolla 2000-2001, 4-5 ajtós, első tulajos, 150e km-ig, 1db találat lesz, egy kintről behozott sedan, ami vonóhorgos és így már nem fér be a garázsba.

Micra-val egy nagy kérdés van, elférek benne? 195cm vagyok, mondjuk itt nem valami fényes a hibák felsorolása: http://www.autonavigator.hu/nissan_micra-16
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.18 09:56:46 írta diegho »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #2984 Dátum: 2012.03.18 10:04:24 »
Én 189cm vok,micrában elfértem! Max.picit behuzod a nyakad!;)

Az e11 keresésnél szerintem vedd ki az elsö tulaj szürést! Második tulajtól is lehet jó gépet venni,már csak saját példából kiindulva is!
No meg ha szervizelt,akkor a 150e km se sok! Próbáld meg e 2 szempont nélkül is a keresést!
És ha ugyvan,szerintem nemgáz kiadni 1millát egy e11-ért sem!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки