Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770697 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2955 Dátum: 2012.03.16 20:22:43 »
necces...a 323f simán megvan 420, talán még hosszabb is. sajnos nem találok pontos méretet
van, hogy rossz adatot adnak meg ezen az oldalon, de azért jöhet:
http://www.osszesauto.hu/prg/autoinfo5.kk?fnMID=32170

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2956 Dátum: 2012.03.16 20:37:56 »
hoppá 429...simán lehet...

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2957 Dátum: 2012.03.16 20:50:59 »
hoppá 429...simán lehet...

Közben lemértük és 445 a hely, így 430-as autó simán mehet, de közben nézegettem az autókat, ha 1M-ig elmegyek, akkor van már Lacetti, ami 2005-ös, formára is tetszik, belsőre is, igaz nem tudom mennyire jó, de ismerősök tapasztalatai alapján jó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2958 Dátum: 2012.03.16 21:06:57 »
Közben lemértük és 445 a hely, így 430-as autó simán mehet, de közben nézegettem az autókat, ha 1M-ig elmegyek, akkor van már Lacetti, ami 2005-ös, formára is tetszik, belsőre is, igaz nem tudom mennyire jó, de ismerősök tapasztalatai alapján jó.
Sokat eszik, zuhan az ára, nem tartós. Gondolkodás nélkül 2000-es Mazda 323-ast vennék egy 2005-ös Lacetti helyett. Az ember mindig tegye fel magának a kérdést: miért is ilyen olcsó?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2959 Dátum: 2012.03.16 22:12:53 »
a 323f 1.5-ös motorját valamikor lecserélték egy egyhatosra. én olyat keresnék. szerintem ahhoz képest egy dévú a fasorban sincs...igaz, hogy amolyan ósdi kilencvenes évek végi műszerfala van, de teljesen rendben van az is...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2960 Dátum: 2012.03.16 22:27:21 »
A dévu egy fos... viszont ez pl tetszik: http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/323_f/mazda_323_f_1.5_cool-5263051

Én meg pont azért vennék 1.5-öt mert előtte kb 10éve szereltek mazdákat ezzel a motorral, tehát ha bármi gond lenne, minden gombokért van bontottan... nem mintha nekem eddig nagyon kellett volna, de ez mégiscsak előny ;)

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2961 Dátum: 2012.03.16 22:47:37 »
Népítéleten végigolvastam a megtett km alapján legtöbbeket az első oldalról, 1 kivételével mindegyik jókat ír a lacettiről, barátom sem tudta megölni az övét 3 év alatt, pedig fogadott, hogy megöli, de nem sikerült neki (15l-es fogyasztással közlekedett vele, el lehet képzelni hogyan használta). Szóba jött még az Accent is, eléggé strapabírónak mondják. (most nézegettük párommal a 2004-es 1M körüli 4-5 ajtós szervízkönyves klímás első tulajos autókat hahu-n és ott találtunk párat)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2962 Dátum: 2012.03.16 23:09:38 »
Az Accent-ek biztos strapásak. Hurghadán a taxik 80% Accent, 20%-a Corolla. Ha az ottani viszonyokat ilyen elterjedtség mellet is bírják, itthon a kifejezetten rossz passzív biztonságot leszámítva nem lehet vele majd sok gondod. De szűk belülről és ez nálad kizáró ok!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2963 Dátum: 2012.03.16 23:26:47 »
Az Accent-ek biztos strapásak. Hurghadán a taxik 80% Accent, 20%-a Corolla. Ha az ottani viszonyokat ilyen elterjedtség mellet is bírják, itthon a kifejezetten rossz passzív biztonságot leszámítva nem lehet vele majd sok gondod. De szűk belülről és ez nálad kizáró ok!

Nincs töréstesztje az accentnek így nem tudom milyen lehet a töréstesztje, de pl a Getz-nek 4 csillaga van, gondolom az Accent se lehet 3nál rosszabb. Lacetti fórumot elolvastam, van pár bosszantó hiba, de azon kívül nem írnak rosszakat róla (EGR szelep a legköltségesebb hiba 20 ezerből megvan).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2964 Dátum: 2012.03.17 00:23:02 »
Amikor vannak bizonyított típusok, akkor mi a nyavalyának kell kockáztatni? Még ha egy Alfát akarna valaki venni egy Toyota vagy Mazda helyett, azt valahol érzelmileg megérteném. De ezek a felsorolt koreaiak, az említett Mazda ellen? Egy régi Accent, vagy egy nyavalyás ócsóautó Lacetti? Semmi értelme a világon, szarabb autók rosszabb megbízhatósággal - tökmindegy, hogy fiatalabbak. És emocionálisan sem szól mellettük a világon semmi, a Mazdával szemben.

Tényleg ekkora drog, hogy pár évvel fiatalabb legyen a gyártási dátum a forgalmiban? Ezt sosem értettem. Emberek, a TÍPUS számít elsősorban!!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2965 Dátum: 2012.03.17 00:24:05 »
Az Accent-ek biztos strapásak. Hurghadán a taxik 80% Accent, 20%-a Corolla.
Most ebből nehogy kikövetkeztess vmi relációt a két típus között, mert besírok  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2966 Dátum: 2012.03.17 10:17:02 »
Amikor vannak bizonyított típusok, akkor mi a nyavalyának kell kockáztatni? Még ha egy Alfát akarna valaki venni egy Toyota vagy Mazda helyett, azt valahol érzelmileg megérteném. De ezek a felsorolt koreaiak, az említett Mazda ellen? Egy régi Accent, vagy egy nyavalyás ócsóautó Lacetti? Semmi értelme a világon, szarabb autók rosszabb megbízhatósággal - tökmindegy, hogy fiatalabbak. És emocionálisan sem szól mellettük a világon semmi, a Mazdával szemben.

Tényleg ekkora drog, hogy pár évvel fiatalabb legyen a gyártási dátum a forgalmiban? Ezt sosem értettem. Emberek, a TÍPUS számít elsősorban!!!

Nem a gyártási év számít és nem is a típus, hanem az állapot. Sokkal jobb állapotú 2005ös autókat találni itthon jelenleg, mint 2000est (annyira nincs pénze sokaknak, hogy a 2000es japánt nem tudja újabb japánra cserélni). A Lacetti nekem külsőre tetszik is és ugyebár a 323 mazdáról sincs törésteszt, viszont a Lacetti robosztusabbnak tűnik. Erre jön az, hogy 12 éves autónál már jönni fognak a költségek, tömítések, futómű alkatrészek, de egy keveset futott 7 évesnél az én évi 5000km-el még legalább 3 évig ilyenre nem kell költeni, arról nem is beszélve, hogy vezetett szervízkönyves, garantáltan nem 200ezret futott régebbi japánt nagyon nehéz itthon venni. (konkrétan nincs 323-as 2000 utáni, 150e km alatti és szervízkönyves, Corolla is csak 2db és abból egy piros...) Persze tudom kit érdekel a szervízkönyv, engem pl igen, egy 2000 körüli japán belseje eléggé tartós, nehéz megmondani róla, hogy 150-et vagy 350-et futott és ha már van egy végig vezetett szervízkönyv, az alapján utána lehet járni, hogy mi az igazság, ráadásul ugye ott van a túlmisztifikált japán autó, amire sose kell költeni, nem is költenek, ez 12 év alatt elég kárt okozhat. Mindenre van ellenpélda is, de pl a Corolla állomány az totál lelakott. Mire autót fogok venni változhatnak a dolgok persze, lehet pont belefutok megint egy szervízkönyves első tulajos toyotába, mint 2 éve, sose tudni, ha kapnék 2002-es jó állapotú corollát, azt venném, de ha nincs, akkor nem tudok azt venni, ezért is fogok legalább 3 hónapot szánni nyár végétől az autó vásárlásra és megnézek 50db-ot ha kell. (tavaly nyáron, mikor Trotter barátja keresett Ave-t ő végigjárta az országot, több, mint 10 Ave-t nézett meg, amik képről gyönyörűek voltak és élőben meg okádni lehetett tőlük, nem gyári fényezés, kopott kormány, lelakott belső stb. az egész hahu-n nem volt 1db elfogadható állapotú, ennyire nincs normális eladó toyota manapság)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2967 Dátum: 2012.03.17 11:15:04 »
De itt senki nem akar buzdítani toyotára... csak szerintem összhangban okádunk a guruló tyúkketrecektől... ennyi  erővel vegyél dákót, mert abból már kapsz 1 milláért 2-3 éveset... vagy vegyél biciklit, mert abból kapsz 100db-ot nulla tekeréssel újonnan...

Én még mindig az állapot mellett teszem le a voksom, mint inkább az évjárat vagy km....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2968 Dátum: 2012.03.17 11:19:38 »
A Lacetti az 5ajtós verzióban nem néz ki rosszul..... és a gyártási év a forgalmiban igen is számít, mert az autót az évek és a km együttesen amortizálja.
A Lacetti Opel-re épülő "B-kategóriás termék", annyira nem lehet rossz. Aránylag sokat vettek belőle itthon, mert olcsó, és akkor nagyon mentek az autó hitelek, vagyis van választék is. Szerintem nem széthullósak, Budapesten nagyon sok a Lacetti Sedan taxi is. Értéktartása meg nem érdekes, mert használtan akarod venni, így amúgy is olcsón veszed. A mazda 323-asokkal szemben továbbra is az a fenntartásom, hogy iszonyat kevés a kínálati darabszám, és amik vannak, mind 200 000 km-en felüli, többgazdás autók - ahogy néztem a hahu-t-.
Ami viszont a hátránya a Lacetti-nek:
Szerintem sok autó banki visszavett és/vagy kispórolt = lestrapált, nem karbantartott. (ismétlem, ez csak a föltételezésem).
Ki kellene próbálni egyet, szerintem a váltója pl. egy toyota/mazda-hoz képest pocsék lehet.... de ezért kellene kipróbálni, hátha nem annyira xar.
A legnagyobb hibája, hogy nagyon szomjas egy autó.... és a 420ft-os benzinnél ez akkor is gáz.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2969 Dátum: 2012.03.17 11:27:44 »
A Lacetti az 5ajtós verzióban nem néz ki rosszul..... és a gyártási év a forgalmiban igen is számít, mert az autót az évek és a km együttesen amortizálja.
A Lacetti Opel-re épülő "B-kategóriás termék", annyira nem lehet rossz. Aránylag sokat vettek belőle itthon, mert olcsó, és akkor nagyon mentek az autó hitelek, vagyis van választék is. Szerintem nem széthullósak, Budapesten nagyon sok a Lacetti Sedan taxi is. Értéktartása meg nem érdekes, mert használtan akarod venni, így amúgy is olcsón veszed. A mazda 323-asokkal szemben továbbra is az a fenntartásom, hogy iszonyat kevés a kínálati darabszám, és amik vannak, mind 200 000 km-en felüli, többgazdás autók - ahogy néztem a hahu-t-.
Ami viszont a hátránya a Lacetti-nek:
Szerintem sok autó banki visszavett és/vagy kispórolt = lestrapált, nem karbantartott. (ismétlem, ez csak a föltételezésem).
Ki kellene próbálni egyet, szerintem a váltója pl. egy toyota/mazda-hoz képest pocsék lehet.... de ezért kellene kipróbálni, hátha nem annyira xar.
A legnagyobb hibája, hogy nagyon szomjas egy autó.... és a 420ft-os benzinnél ez akkor is gáz.

Lacetti-t már próbáltam, elférek benne, semmi problémám nem volt vele, a fogyasztás pedig ugye évi 5000km-en tegyük fel 7l helyett 8l, tehát évi kb 20ezer többlet, ez nem sok. Én is pont a sok taxi és a sok újonnan megvett miatt gondoltam rá, nem fapados, mint a Kalos, ki is néz valahogy és tartósnak írják népítéleten, pl a legtöbbet egy taxis írt róla 290e km után. Egyik cimborámnak Epica-ja van, 6 éves, ha jól tudom, semmi baja nem volt vele eddig, pedig sokat használja, de van a családban Aveo is, szintén problémamentes, bár az egy szarkupac a véleményem szerint.