Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770349 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2850 Dátum: 2012.03.10 16:29:05 »
Írd már le nekem, hogy egy 99-es Avensis mitől, mennyiben rosszabb, mint egy 2002-es vagy 2003-as Fabia?

És nem, nincs minden eladó autó szétütve. Olyat kell keresni, ami nincs szétütve. Ez eddig nekünk pl. mindig sikerült, az egyetlen Audit leszámítva. Nem kell ehhez Disneyland. Nem olyan autót kell venni, amit eladás után lábra kell állítani.
De ha visszaemlékszel, murray mindig a legganébb autókat nézte meg vásárlás előtt, majd csodálkozott, mennyire szét vannak ütve.  :lol: Egész egyszerűen rossz autók között keresgélt... ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2851 Dátum: 2012.03.10 18:35:46 »
Azt is nézd meg, mire írtam  ;) Arra, hogy nehogy már valaki az alapján kilőjön egy amúgy számára megfelelő típust, hogy nincs meg az X* a törésteszten, hanem csak X-1. Mert akkor legalább részletesen nézné meg a statisztikát, hiszen nem egy típus úgy lett 5*, hogy valami figyelmeztető effekt miatt kapott +pontot, az amúgy jó-közepes töréstesztjére, ami hasznos dolog, de konkrét balesetben a pittyegés nem sokat ér.
Ez így jogos  :yes: ... Viszont pl. a konkrétan szóba jött Corsa B és C között azért ennél nagyobb a különbség, azon adott esetben már múlhat az, hogy maradandóan vagy csak könnyebben sérülsz meg.

Na persze az áruk sem egyforma. Ehh... örök dilemma ez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2852 Dátum: 2012.03.10 18:36:32 »
Panda anno nálunk is fölmerült, de akkor még túl drága volt a legolcsóbb is. Mondjuk az sem a legmegbízhatóbb típus, de a Fiaton belül a Multipla után a legjobb.
Mivel egyszerű technika, ezért adott esetben, évi 5-6 ezer km-re, simán be merném vállalni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2853 Dátum: 2012.03.10 18:41:13 »
Bár a YI-et én nem vezettem, de a YII-ben ezt már viszonylag jól megoldották. Én 188 vagyok, és abban nem vettem észre ezt a fajta problémát, amit leírtál. Viszont a hosszú távon kényelmetlen (értsd: ficánkolást igénylő) ülések annál inkább feltűntek.  :yes:
A II-esben már lehet tengelyirányban is állítani a kormányt (kivéve talán a fapad kivitelt)... Azzal megoldották a dolgot, mert az I-esben pont ez a gond.

A II-es ülése nemtom, milyen; eddig csak szalonban ültem benne, ott tetszett, dehát az ugye max 10-15 perc. Ellenben az I-esével, legalábbis ezzel a faceliftesével, nincs gondom  :) ... Márpedig ez nálam igen lényeges, pláne mióta oktatok is - minden nap ott ülök ugye rengeteget.

Ellenben a 2010 decemberi balesetben elferdült kicsit a vezetőülésem háttámlája  ::) ... A jobb oldala egy leheletnyivel hátrébb van, mint a bal. Mióta sokat ülök a J1-ben is, azóta ez egyértelművé vált. Épp nem zavaró, de ha átülök, rögtön észreveszem. Hát ja, az autó ferdén jobbra-hátrafelé mozogva csapódott be, a jobb hátsó sarka fogta fel az ütközés energiájának legtöbb részét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2854 Dátum: 2012.03.10 18:44:21 »
De ha visszaemlékszel, murray mindig a legganébb autókat nézte meg vásárlás előtt, majd csodálkozott, mennyire szét vannak ütve.  :lol: Egész egyszerűen rossz autók között keresgélt... ::)

milyen gané autókat? ezek voltak a hahun. 6-8 skodát néztem meg. kereskedőknél és tulajoknál. mi mást tehettem volna? momentán nem hívott fel senki hogy ott piheg egy 30e futott km -el egy törésmentes példány 600ért fullos felszereltséggel valahol.
mindent megtettem leutaztam vidékre és megvettem egy garázsban tartott , szép és jó kasznival rendeljező autót. Zoli megemelte asszonta: "elmegy" 
ennél többet nem tehettem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2855 Dátum: 2012.03.10 18:47:16 »
De ha visszaemlékszel, murray mindig a legganébb autókat nézte meg vásárlás előtt, majd csodálkozott, mennyire szét vannak ütve.  :lol: Egész egyszerűen rossz autók között keresgélt... ::)
A legnagyobb gondot én abban látom, hogy nagyon hamar levonta a következtetést, hogy mind ilyenek - és az elsőt, ami csak egy picit is jobb volt, le is apacsolta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2856 Dátum: 2012.03.10 18:49:56 »
milyen gané autókat? ezek voltak a hahun. 6-8 skodát néztem meg. kereskedőknél és tulajoknál. mi mást tehettem volna? momentán nem hívott fel senki hogy ott piheg egy 30e futott km -el egy törésmentes példány 600ért fullos felszereltséggel valahol.
mindent megtettem leutaztam vidékre és megvettem egy garázsban tartott , szép és jó kasznival rendeljező autót. Zoli megemelte asszonta: "elmegy" 
ennél többet nem tehettem.
9-10 éves autónál a jó kasztni még alap dolog! Olyat kell megvenni, aminek a vételkor nincs SEMMI észrevehető technikai hibája. Nem csúszkál az úton, nem morog a kerékcsapágya, nincs trutymó a hűtőjében stb. Ezek egy 25 éves, 100 ezer ft-os autónál még elfogadható hibák lehetnek, de ha egy 10 éves kocsi ilyen, azon a ponton hátat kell fordítani és ott kell hagyni, keresni helyette másikat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2857 Dátum: 2012.03.10 19:01:30 »
9-10 éves autónál a jó kasztni még alap dolog!

nem értek egyet.  még az 1,5-2mba kerülö autók is olyan töröttek voltak nagy részük mint a ház..szerinted mit várhatok 800ért? amikor elkezdtem keresni akkor "makulátlan" [rohog]  volt az elvárásom..aztán mikor láttam h milyen fo..okat adnak 9 kilóért már kezdtem megijedni.. és begördült ez a fickó ezzel a szép kocsival a P-ba, és beültem és megláttam azt a szép belteret akkor ennyi is volt.   :wub:
haladok a típushibák kijavításával is, így azok is fogynak.. :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2858 Dátum: 2012.03.10 20:38:13 »
néha jobb, ha nem tudják az emberről, hogy van pénze, sok bajtól tud megóvni.
Na jó, de meg lehet találni azt a köztes állapotot, ami kényelmes, biztonságos, és üzembiztos...na ez mondjuk nem egy 10éves Almera. Vagy a háza ahol lakik, az is puritán, rém egyszerű? Szerintem ha az ember mondjuk vesz egy Golf6 1,4 TSI-t Highline felszereltséggel, motorjelzés nélkül, 16colos lemezfelnikkel+dísztárcsa, na nem hiszem hogy nagy gondot okozna.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2859 Dátum: 2012.03.10 20:54:00 »
Na jó, de meg lehet találni azt a köztes állapotot, ami kényelmes, biztonságos, és üzembiztos...na ez mondjuk nem egy 10éves Almera. Vagy a háza ahol lakik, az is puritán, rém egyszerű? Szerintem ha az ember mondjuk vesz egy Golf6 1,4 TSI-t Highline felszereltséggel, motorjelzés nélkül, 16colos lemezfelnikkel+dísztárcsa, na nem hiszem hogy nagy gondot okozna.

Ez nagyon bonyolult dolog és nem beszélnék az okokról, a helyében én már nem is ebben az országban élnék.

A többi hsz-re egyben. Ma kipróbáltam egy 2008-as Fiesta-t és megpróbáltam milyen a WagonR valójában, nos a Fiesta-ba majdnem be sem tudok ülni, a Wagon-ban meg a kormány a lábam között van és nagyon hülye a pozíció (ez a 2 állt az udvarban ma, azért próbáltam ki ezeket), amiket eddig néztem kisautóból:
- fabia 2004-es - be se tudok ülni
- polo 2003-as körlámpás - kényelmesen elférek
- wagon - kényelmetlen, rossz testhelyzet
- fiesta 2008-as - nem férek el
- ignis - nem férek el
- almera 2002-es - kényelmesen elférek

Amit ki akarok még próbálni: panda, yaris verso, yaris 1, aztán ha ezek közül egyikben sem férek el, eléggé leszűkül a kör.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.10 21:01:32 írta diegho »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2860 Dátum: 2012.03.10 21:28:37 »
nem értek egyet.  még az 1,5-2mba kerülö autók is olyan töröttek voltak nagy részük mint a ház..szerinted mit várhatok 800ért? amikor elkezdtem keresni akkor "makulátlan" [rohog]  volt az elvárásom..aztán mikor láttam h milyen fo..okat adnak 9 kilóért már kezdtem megijedni.. és begördült ez a fickó ezzel a szép kocsival a P-ba, és beültem és megláttam azt a szép belteret akkor ennyi is volt.   :wub:
haladok a típushibák kijavításával is, így azok is fogynak.. :yes:
OK...

800-ért mit várhatsz? Komolyabb sérülésektől mentes, műszakilag hibátlan autót. Én legalábbis ezt várnám 800-ért, mert 800 egy valag pénz nekem egy autóért. De te tudod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2861 Dátum: 2012.03.10 22:00:18 »
Ez nagyon bonyolult dolog és nem beszélnék az okokról, a helyében én már nem is ebben az országban élnék.

A többi hsz-re egyben. Ma kipróbáltam egy 2008-as Fiesta-t és megpróbáltam milyen a WagonR valójában, nos a Fiesta-ba majdnem be sem tudok ülni, a Wagon-ban meg a kormány a lábam között van és nagyon hülye a pozíció (ez a 2 állt az udvarban ma, azért próbáltam ki ezeket), amiket eddig néztem kisautóból:
Óh, ha hamarabb mondod...nálunk van a családban vagyonőr, a 185 centimmel nem tudom úgy beállítani a külső tükröket, hogy azt mutassák, amire hivatottak lennének, és az amúgy elég hosszú lábaimat sem tudom eléggé kinyújtani teljesen hátratolt ülés mellett.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2862 Dátum: 2012.03.10 22:03:53 »
Na jó, de meg lehet találni azt a köztes állapotot, ami kényelmes, biztonságos, és üzembiztos...na ez mondjuk nem egy 10éves Almera.
Valóban, az eggyel régebbi Almera sokkal jobb. A minap láttam egy makulátlan állapotú, E elejéről lévő rendszámú, tehát nagy valószínűséggel 19 éves Nissan Sunnyt 1,4 SLX (azaz csúcs) felszereltséggel. Első tulajé volt, és megértem őt, a helyében én sem adnám el.
music     

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2863 Dátum: 2012.03.10 22:15:14 »
Óh, ha hamarabb mondod...nálunk van a családban vagyonőr, a 185 centimmel nem tudom úgy beállítani a külső tükröket, hogy azt mutassák, amire hivatottak lennének, és az amúgy elég hosszú lábaimat sem tudom eléggé kinyújtani teljesen hátratolt ülés mellett.

Nálunk is a családban van, csak eddig nem próbáltam ki, mert egy szarnak tartottam azt a példányt (most is annak tartom, füstöl, nagyon gáz a futómű, világít a diagnosztika folyamatosan stb) de ma beültem a Fiesta után, mert nem hittem el, hogy abban sem férek el. Egyes almerát vennék szívem szerint, de 2 gond van vele:
- törésteszt borzalmas
- kis fejtér

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2864 Dátum: 2012.03.11 09:40:10 »
Valóban, az eggyel régebbi Almera sokkal jobb.
Miben?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )