Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770174 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2625 Dátum: 2012.02.06 22:39:18 »
Asszem, nagyon szépen összefoglaltad  :yes:
Egy jó használt kifogásához nagy mázli kell.
Vagy: némi türelem, és hozzáértés - vagy egy hozzáértő barát, ismerős, rokon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2626 Dátum: 2012.02.06 22:42:33 »
Én whis-sel értek egyet! Ha tehetem igenis új autót fogok venni. Aki pedig befektetést szeretne járjon tömegközlekedéssel és vegyen valami jól menő részvényt, mert az autó nem befektetés. Éppen ezért nem teljesen vágom miért kell állandóan ezzel az értékvesztéssel jönni. Oké értem én, hogy van, de ez jórészt virtuális költség (mikor látod egyben azt a pénzt?), másrészt nem mindenek felett áll. Akinek igen, járjon tömegközlekedéssel, és ott nincs értékvesztés. Ja, hogy az nem olyan kényelmes, meg több idő vele eljutni bárhova. Igen, a kényelemnek ára van.
Te, szerinted a 3 éves, 41 ezret futott Avensisünk kényelmetlenebb volt, mint új korában?

Az új tulaj, pici túlzással, a semmiért adta ki azt a 4 milliót, amennyit a kocsi vesztett az értékén. Hogy mikor látta volna egyben azt a pénzt? A vételkor - ha nem adja ki, hanem ott marad a zsebében/számláján, másra.

De hajrá  :yes: - ahogy valaki (talán pont te, nemtom) írta: kellenek az újautó-fetisiszták, hogy az ésszerűbben gondolkdóknak legyen utánpótlásuk újszerű használtból, féláron  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2627 Dátum: 2012.02.06 22:53:56 »
Ez igaz, csak egyszerűen sohasem értem, miért ad el valaki egy 2-3 éves, pár 10e km-t futott autót  :hmmmm: Mindig valami galibát sejtek mögötte, mert épeszű ilyet nem tenne (jó, tudom, ez azért túlzás, de mégis  :flowers:)

Régebben (jó már nagyon régen), amikor vettem a 318-as BMW-t a németeknél sejtettem, hogy lehet valami hibája: 4 éves, 2 tulajdonos, 48e km. Elvittük, kipróbáltuk, voltunk vele BMW szervizben, sehol semmi gyanús, minden tökéletes volt. Megvettem, aztán kb. 4 hónap múlva derült ki a turpisság, amikor szakadó esőben mentem pályán. Az egyik kábelköteg beázott és 2 henger leállt. Hibás volt egy gyári kábel köteg. A BMW elismerte, de nem cserélte ki, csak az alkatrész árából kaptam 20% kedvezményt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.06 23:01:23 írta Nagycitrom »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2628 Dátum: 2012.02.06 23:01:58 »
És én is, de szerintem a többség így van ezzel, hiszen ez lenne a normális, nemde?
Hát, nincsenek kéznél pontos számok, de korántsem vagyok biztos benne, hogy az újautó-eladások száma meghaladja a használtakét. Na persze hogy ez utóbbiak között hány olyan van, aki ha megtehetné, újat venne, az megint más kérdés. Az olyan, meggyőződéses használt-vásárló, mint pl. én, valószínűleg tényleg kisebbséget alkothat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2629 Dátum: 2012.02.06 23:11:27 »
Mondjuk megvesz az ember egy tök ismeretlen előéletű ilyen Corollát. Aztán rövid időn belül kiderül, hogy kampó a turbó, a nagynyomású befecskendező rendszer meg a kuplung...
Azért ehhez egy hatalmas fosrakást kellene venni. Egy ilyen szcenárióhoz még egy dupla ennyi idős autó esetében is extra adag pech, és a vételkor totális felületesség, a hozzáértés teljes hiánya kell.

Másrészt: ha megveszed ezt az autót újonnan, és 4 éves korában elszáll a turbó, 5 éves korában a CR rendszer, kicsit később meg még a kuplung is - akkor nem adod ki ugyanezt a pénzt? ÉS az értékvesztést is, ugye.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2630 Dátum: 2012.02.06 23:16:01 »
Másrészt: ha megveszed ezt az autót újonnan, és 4 éves korában elszáll a turbó, 5 éves korában a CR rendszer, kicsit később meg még a kuplung is - akkor nem adod ki ugyanezt a pénzt? ÉS az értékvesztést is, ugye.
Nem, mert eladja a lúzernek, fizesse ki az  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2631 Dátum: 2012.02.06 23:18:22 »
Nem, mert eladja a lúzernek, fizesse ki az  :D
Ezek a dolgok nem előre kalkulálhatóan romlanak el... Ha pedig elromlanak, akkor az autó megáll. Na, ezek után vagy megcsináltatod, vagy a hibát beismerve, erősen levert áron adod el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2632 Dátum: 2012.02.06 23:26:30 »
meg abban, amire garanciát adnak. én mennyi kockázatot vállaltam az avensisel, amire volt még két év garancia és az újkori listaár kevesebb, mint egyharmadába került? aszem nagyjából semmit. volt is vele gond (xenon, fűtésvezérlés), de egy fillérembe se került...
:yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2633 Dátum: 2012.02.06 23:33:35 »
Amúgy meg sok más apró hülye dologra elver(het)ném ugyanezt a pénzt, aminek nem lenne semmi látszatja. Így legalább van.  ;)
Abból a 4 millióból, amit pl. az Ave vételekor megspóroltunk az új árához képest, kijön kb. hat nyaralásunk, Tirolban, öt személlyel, két hétre.

És ez csak egy példa volt. "Apró, hülye dolgok"? Ne vicceljünk már, milliókról beszélünk, cserébe azért, hogy ha az a tetves autó elromlik, akkor megcsinálják gariban (az első három évben, persze). Én tudom és elismerem, hogy az újautó-vásárlás egy klassz feeling, de ne bagatellizáljuk már a hátrányait. Nagyon komoly pénzekről van szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2634 Dátum: 2012.02.06 23:48:18 »
A kisebb értékekből (hűtő, mosógép, TV, PC, teló, ruházat, bútor stb) meg egyszerre többet vonsz be használatba, nem? Tehát ott is ugyanúgy buksz milliókat 6-8-10 év alatt.
Nono, azért annyit nem.
Ezek közül csak a PC, meg a telefon az, amit az ember viszonylag sűrűn cserél, ráadásul az utóbbit - én legalább is, mert beérem a legegyszerűbbel - gyakorlatilag ingyen. A szüleimnél a mosógép tovább bírta, mint én (amikor születtem, akkor vették, és 30 évig bírta), de a mienk is már a 14. évében van, amúgy is átlag mosógép 70-80ezerből kijön. Hűtőt megint csak évtizedekre vesz az ember, a ruházat drágább részére meg vigyázni kell. Bútor sem 2-3 évre szóló dolog.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2635 Dátum: 2012.02.06 23:50:42 »
Rizikó csak az ujban nincs.
Abban is van, mert az egyéves autóknak sem 0% a hibastatisztikája, de ott legalább anyagilag véd a garancia.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2636 Dátum: 2012.02.07 00:06:39 »
Ez igaz, csak egyszerűen sohasem értem, miért ad el valaki egy 2-3 éves, pár 10e km-t futott autót  :hmmmm: Mindig valami galibát sejtek mögötte, mert épeszű ilyet nem tenne (jó, tudom, ez azért túlzás, de mégis  :flowers:)

Régebben (jó már nagyon régen), amikor vettem a 318-as BMW-t a németeknél sejtettem, hogy lehet valami hibája: 4 éves, 2 tulajdonos, 48e km. Elvittük, kipróbáltuk, voltunk vele BMW szervizben, sehol semmi gyanús, minden tökéletes volt. Megvettem, aztán kb. 4 hónap múlva derült ki a turpisság, amikor szakadó esőben mentem pályán. Az egyik kábelköteg beázott és 2 henger leállt. Hibás volt egy gyári kábel köteg. A BMW elismerte, de nem cserélte ki, csak az alkatrész árából kaptam 20% kedvezményt.
Hát, lehet, hogy ezt a te esetedben tudta, aki eladta...

Ettől még pl. a németeknél tök általános dolog, hogy nagyon sokan eladják az autójukat 3-4 éves korában. Nyilván a gari lejárásával összhangban, vagy legalábbis az után nem sokkal. De tényleg, olvastam vhol egy kimutatást erről, hogy ott náluk a legtöbb autó 3-4 éves korában cserél gazdát először. Ebben nyilván benne van az is, hogy addigra ráunnak, nomeg ugye "mutatniuk" is kell, hogy nekik új(szerű) autójuk van - és persze meg is tehetik.

Emellett náluk még ott van az 1 évesen gazdát cserélő "Jahreswagenek" intézménye is - a sok autógyári alkalmazott révén, akik évente tudnak újat venni, jelentős kedvezménnyel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2637 Dátum: 2012.02.07 00:11:57 »
Abban is van, mert az egyéves autóknak sem 0% a hibastatisztikája, de ott legalább anyagilag véd a garancia.
Így van. Lerobbanni lerobbanhatsz, még ha kisebb eséllyel is. És az ilyen szitukban, esküszöm, nem is a kiadás a legzavaróbb. Rossz az is, persze - de ami a legrosszabb, az a program borulása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2638 Dátum: 2012.02.07 00:13:33 »
Nono, azért annyit nem.
Ezek közül csak a PC, meg a telefon az, amit az ember viszonylag sűrűn cserél...
Az első PC-nket '98-ban vettük - 2007-ben cseréltük le a most is meglévőre.

Mobilból a negyediket használom, 2000 óta.

 :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2639 Dátum: 2012.02.07 15:44:00 »
Mekkora pazarlo vagy  [rohog] Nekem 2001 ota most januartol van a harmadik telefonom  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX