Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770497 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2595 Dátum: 2012.02.05 14:32:22 »
Lécci ne mond, hogy ez annyira nehéz, ha valakinek meg van rá a pénze és új autót akar akkor megveszi. Ha valakinek meg van a pénze és új autót akar, de mégse veszi meg az zsugori:hug:
Aha, persze  :lol: ... De OK, ha zsugoriságnak minősül, hogy nem akarok "kiadni" mondjuk 3 év alatt 4 milliót értékvesztésre, akkor zsugori vagyok  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2596 Dátum: 2012.02.05 14:34:50 »
Veszel hozzá téli-nyári kerekeket, tetőcsomagtartót, bringtartót, ezek jórésze típusspecifikus és mindig újat venni sokba kerül. Arról nem is beszélve, hogy ha van egy autód, amit folyamatosan szervízelsz akkor ismered minden nyűgjét stb. Szóval jó dolog a változatosság, de ennek is van értelme.
Van :) ... de ez is egy ugyanolyan vitakő, mint a használt vs. új. Én eddig inkább a ragaszkodó frakciót képviseltem, de teljesen megértem azokat is, akik szeretnének minél többet kipróbálni - sajátként, nem pár napra kölcsönkérve. Persze a legjobb az lenne, ha ilyenkor nem kellene eladni a régit  :D - na, EZ lenne a számomra optimális megoldás  :innocent: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2597 Dátum: 2012.02.05 14:43:21 »
...ha zsugoriságnak minősül, hogy nem akarok "kiadni" mondjuk 3 év alatt 4 milliót értékvesztésre, akkor zsugori vagyok  :cool2:

Ha megtehetnéd, de nem teszed, akkor zsugori.  :hug:
Ha nem teheted, akkor csóró.  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2598 Dátum: 2012.02.05 14:47:03 »
Azért épp nem megoldhatatlan feladat találni egy hozzáértőt. Ha mást nem: egy szerelőt. Úgy értem: megfizetni ezért egy szerelőt.

OK, nem mondom persze, hogy ne lenne meg az újautó-vásárlás varázsa. Sok, főleg irracionális érv szól mellette.

És az is tény, hogy egy hozzánk hasonló országban, ahol ekkora pl. a visszatekert órás autók aránya, nehezebb a dolguk azoknak, akik használtat akarnak venni. Csak épp ez szerintem megéri, a milliós megtakarításért cserébe... de, OK, más szerint nem éri meg.
Nem mondtam, hogy nem éri meg. Megérné... ha megbízható lenne a használtautó vásárlás maga. Az egy dolog, ha valakinek csak egy adott összege van, amiből autót tud venni - nincs más lehetősége, használtat vesz, a legjobb tudása szerint. De akinek mégis volna lehetősége újat venni, vagy ugyanannyiért full-osabb használtat, az mérlegelhet:
- megbízható 0km-es előélet vs. megbízhatatlan visszatekert km számos előlélet
- gyári garancia vs. garázs-sufni
- új alap-felszereltség elég, vagy használt full-extrára van-e szülség
- stb...

"megfizetni ezért egy szerelőt" - az a baj, hogy a Corollát is vagy 4 szervizbe vittem az évek során. Egyik sem vált be. Így vagy úgy vagy átvertek (aszonták adott hibára hogy javítva, közbe hozzá se nyúltak), vagy silány munkát végeztek. Pont ezért nem mentem sose ugyanoda vissza. Szerencsére nem kellett gyakran szervizelni, de 4-ből 4-szer volt kivetni való, ami miatt vissza kellett mennem. Így bocsi - használt autó vásárlás esetén 0 azaz nulla bizalommal nézek egy megfizetett szerelőre, akinek semmi érdeke nincs abban, hogy nekem jó autót válasszon. Persze nem fogja égetni magát hogy rábólint egy roncsra, de valahol neki is jó, ha vásárlás után ő zsebét kell majd tömjem  a "kötelező" átvizsgálni valókkal.

Tisztelet a kivételnek, de a szerelők többsége visszaél az ügyfél tudatlanságával (márkaszerviz is, egyébként, de ott nem az én bőröm megy a vásárra). Nem értek az autókhoz, meg az autószerelés szakmához közvetlenül, de műszaki végzettségem van, rápillantásra egy-s-más be szokott ugrani. Nem tetszik amikor látom, hogy átverés van a dolgok mögött. Okoskodni meg a szerelés közben nyilván nem fogok. De ez nem csak ebben a szakmában van így, az informatikában ugyanez megy. Ezer kókler szerel össze számítógép-konfigokat, olykor hajam égnek áll, miket művelnek a tudatlan vevőkkel. Szerencsére ebben otthonosan mozgok. Nem úgy, mint autó-téren. :cry:

Ezért pl. számomra is, az új vs. használt dilemmában ez is elég komoly szempont. Hisz nem csak a kiválasztás pillanatában kell a megbízható szaki, hanem utána is. És itt jó a gyári garancia, ami szintén leveszi ezt a terhet a vállamról.

Használt autót max ismerőstöl vennék. A Corollával anno szerencsém volt, munkatársamtól vettem meg. Ilyen mákom mostanában nem volt, így "kénytelen" voltam újat venni. Ráadásul hitelre (és itt a másik érv: olcsóbb az új mint a pár éves használt, mert jobb a kamata).
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.05 14:57:56 írta robi »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2599 Dátum: 2012.02.05 15:43:36 »
Ha megtehetnéd, de nem teszed, akkor zsugori.  :hug:
Ha nem teheted, akkor csóró.  :D
nanana, pont nálunk otthon van jó csomó szerencsétlen, akiknél pl. nekem sokkal több pénzem van, és mégis ők vettek új kocsit, frankhitelre, részletre...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2600 Dátum: 2012.02.05 16:06:43 »
Vagy aki nem akar kihajítani az ablakon millió(ka)t, értékvesztésre. De OK, igazad van, tényleg megbeszéltük már  :)
Arról nem is beszélve, hogy az új autónak van eszmei értéke is, és technikai + értéke is. Ilyen erővel senki nem vegyen új okostelefonokat, miért nem használ mindenki régi nokiákat, azt pár ezresér meglehet venni, pedig anno mekkora szám volt mind.
Szóval ma egy új Yaris nagy szám, ritka, vadi új, és sokkal többet ad, mint a használtpiacon sorakozó YarisII-esek.
És azt sem szabad elfelejteni, hogy a mai világban a használt, több éves autónak is zuhan az ára évről évre, ellenben az új autók esetében nagyon sok jó ajánlat van, akár egyedi akciók, akár raktáron álló darabok miatt. Ma egy 2012-es fapad Ceed-ben szinte jobb a felszereltség, mint egy 2007-es közepesen felszerelt használpiacon lévőben.
Már milliószor leírtam. Az én kocsimat az első tulaj 2004-ben megvette úgy 4,2Milláért, én 2008-ban megvettem 2,4milláért, most 2012-ben meg ér úgy 1,4millát. Nameg az első tulaj kvázi semmit nem költött rá, és volt egy akkori korban kiemelkedő, újszerű, menő
autója. Nekem meg van egy Auris utáni avult modellem, lassan már 3. generációs lesz szinte... vettem rá új nyáriszettet 80 000 ft-ért, komplett fékcsere 70 000 ft-ért, lengéscsillapító csere is ilyen 50 000 ft körül...és már voltak vele bajok lévén hogy nem 2éves, hanem 6 meg 8 stb éves. Nem azt mondom, hogy nem érte meg, sőt, megérte, főleg, hogy véletlenül sem volt 4millám autóra, ellenben aki megvette újonnan, az sem járt rosszul az új autó vétellel. Nyilván többféle eset van, és ugye édesapád jólfelszerelt nagybenzines Avéja az sokkal árnyaltabb eset, de azért egy 1,4-es E12-es jóval gyakoribb modell a piacon, jobban leírja a folyamatokat.

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2601 Dátum: 2012.02.05 16:08:28 »
nanana, pont nálunk otthon van jó csomó szerencsétlen, akiknél pl. nekem sokkal több pénzem van, és mégis ők vettek új kocsit, frankhitelre, részletre...

Látod, ha figyelmesen végigolvasod az eddigieket, akkor most tudnád, hogy ők melyik kategóriába tartoznak... ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2602 Dátum: 2012.02.05 23:39:52 »
Ti akkor tudjátok megvenni a pár éves használt autót, ha lesznek olyanok, akik bevállalják a kezdeti értékvesztést. Tehát ők nem hülyék, hanem nélkülük itt senkinek nem lehetne pár éves használt autója.
Sajnos, mindig vannak ilyenek. Ha nem lennének, akkor a gyártók árcsökkentésre kényszerülnének, de kényszerítő erő híján ez elmarad.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2603 Dátum: 2012.02.06 09:20:33 »
Az én szüleim új autót vesznek, 12-14 évig használják majd eladják. Ilyen körülmények között csak új autót szabad venni!
Én is inkább gyűjtök még 2 évig és újat veszek. Aztán használom ~8 évig és így lesz valakinek egy jó állapotú használtja  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2604 Dátum: 2012.02.06 09:34:07 »
Hát  :) ... Kb. akármennyi pénz van, arra mindig igaz, hogy lehet belőle venni egy eggyel nagyobb, fiatal, használt kocsit. Amúgy értelek én ;)
... Nyilván ha eldöntöttem, hogy kisautót akarok venni, és abból van pénzem akármilyen újra, akkor nem fogok helyette venni egy használt kompaktot.
Látod, a két mondat teljesen más értelmet a dolognak.
Pl az asszony szeretne egy új Yarist, ami ~4 milla. Nem fogunk venni neki helyette egy 4 éves Avensist, mert Yarist szeretne. És ezzel szerintem sok ember így van.
Amikor az Avét vettük, a Corollát le akartuk szerélni egy hasonló korú használt Yarisra, mert a különbözetre nagy szükség lett volna. Ne tudd meg, szarabbnál-szarabb darabok voltak a kínálatban, ugyanakkor a Cori állapotát nem igazán értékelték a vevőjelöltek, ergo egy pöpec állapotban lévő Corollát tudtunk volna egy leharcolt Yarisra cserélni, majdnem ugyanannyi árban  :excl:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2605 Dátum: 2012.02.06 09:58:39 »
Asszem, nagyon szépen összefoglaltad  :yes:
Egy jó használt kifogásához nagy mázli kell.
A Corolla most volt 7 éves szervizen, eddig a kötelező műveleteken kívül semmi extra csere nem kellett (egy fékbetét garnitúra, egy akksi, néhány izzó, ablaktörlők. Az elején volt még pár nagyobb értékű alkatrész cseréje, de az gariban ment.). Ha vennék most egy hasonló korú Corollát, lehet, hogy nem úsznám meg ennyivel. És lehet, hogy az értékvesztést mindjárt ott is hagynám a szervizben, egy összegben. Ami azért sokkal fájóbb, mint így 5-6 évre elosztva  ;)
Tisztelet a kivételnek, de a szerelők többsége visszaél az ügyfél tudatlanságával (márkaszerviz is, egyébként, de ott nem az én bőröm megy a vásárra). Nem értek az autókhoz, meg az autószerelés szakmához közvetlenül, de műszaki végzettségem van, rápillantásra egy-s-más be szokott ugrani. Nem tetszik amikor látom, hogy átverés van a dolgok mögött. Okoskodni meg a szerelés közben nyilván nem fogok. De ez nem csak ebben a szakmában van így, az informatikában ugyanez megy. Ezer kókler szerel össze számítógép-konfigokat, olykor hajam égnek áll, miket művelnek a tudatlan vevőkkel. Szerencsére ebben otthonosan mozgok. Nem úgy, mint autó-téren. :cry:

Ezért pl. számomra is, az új vs. használt dilemmában ez is elég komoly szempont. Hisz nem csak a kiválasztás pillanatában kell a megbízható szaki, hanem utána is. És itt jó a gyári garancia, ami szintén leveszi ezt a terhet a vállamról.

Használt autót max ismerőstöl vennék. A Corollával anno szerencsém volt, munkatársamtól vettem meg. Ilyen mákom mostanában nem volt, így "kénytelen" voltam újat venni. Ráadásul hitelre (és itt a másik érv: olcsóbb az új mint a pár éves használt, mert jobb a kamata).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2606 Dátum: 2012.02.06 10:15:37 »
Asszem, nagyon szépen összefoglaltad  :yes:
Egy jó használt kifogásához nagy mázli kell.
A Corolla most volt 7 éves szervizen, eddig a kötelező műveleteken kívül semmi extra csere nem kellett (egy fékbetét garnitúra, egy akksi, néhány izzó, ablaktörlők. Az elején volt még pár nagyobb értékű alkatrész cseréje, de az gariban ment.). Ha vennék most egy hasonló korú Corollát, lehet, hogy nem úsznám meg ennyivel. És lehet, hogy az értékvesztést mindjárt ott is hagynám a szervizben, egy összegben. Ami azért sokkal fájóbb, mint így 5-6 évre elosztva  ;)
Ha nincs szerencséd akkor  feltétlen igazad van, ha mázlid van akkor meg nem ;)
Azért ahogy nézem pl az én 5 éves Corollámat ami 4,5m volt és most cca 2,5 m adnának érte. A 2 millióból elég sok javitás ki jött volna 5 év alatt is. Ráadásul az E-15.ös még mindig a legujabb model, tehát kisebb az értékvesztése, mint egy kifutott modellnek.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2607 Dátum: 2012.02.06 10:35:20 »
Én whis-sel értek egyet! Ha tehetem igenis új autót fogok venni. Aki pedig befektetést szeretne járjon tömegközlekedéssel és vegyen valami jól menő részvényt, mert az autó nem befektetés. Éppen ezért nem teljesen vágom miért kell állandóan ezzel az értékvesztéssel jönni. Oké értem én, hogy van, de ez jórészt virtuális költség (mikor látod egyben azt a pénzt?), másrészt nem mindenek felett áll. Akinek igen, járjon tömegközlekedéssel, és ott nincs értékvesztés. Ja, hogy az nem olyan kényelmes, meg több idő vele eljutni bárhova. Igen, a kényelemnek ára van.
 
Én nem számolom pl a számítógépem, fényképezőgépem, mosógépem stb. értékvesztését sem. Pedig pl megveszünk egy mosógépet mondjuk 100 ezerért, 10 év múlva kidobjuk, és a teljes árát elbuktuk. Igen, közben 10 évig mostunk vele, ennek ez az ára. Tehát ott 10 év alatt 100%os az értékvesztés, több mint az autónál, mégsem zavar senkit...

 
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2608 Dátum: 2012.02.06 11:07:30 »
Én whis-sel értek egyet! Ha tehetem igenis új autót fogok venni.
És én is, de szerintem a többség így van ezzel, hiszen ez lenne a normális, nemde?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2609 Dátum: 2012.02.06 15:08:24 »
Én nem számolom pl a számítógépem, fényképezőgépem, mosógépem stb. értékvesztését sem. Pedig pl megveszünk egy mosógépet mondjuk 100 ezerért, 10 év múlva kidobjuk, és a teljes árát elbuktuk. Igen, közben 10 évig mostunk vele, ennek ez az ára. Tehát ott 10 év alatt 100%os az értékvesztés, több mint az autónál, mégsem zavar senkit...

Dehogy 100% az értékvesztés, ugyanis az évek alatt van amortizációs ráta.  Gyanítom, hogy 10 év alatt a mosógép nullára amortizálta a bekerülési árát.  Vagyis közgazdasági értelemben  nem dobtad ki az árát.  :hug:

Az autó újonnan  több milliós (3-5 Mió) érték, míg a nagyértékű háztartási gép nagyjából a fél milliós értékbe belefér. (most hagyjuk a luxustermékeket)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.