Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770359 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2385 Dátum: 2012.01.12 01:50:04 »
A mértékét is vegyük figyelembe  :surrender:
Egy (nem mindenki által) vitatott statisztikában...
Ja, "nem mindenki által vitatott"? Hát ez szuper  :lol: ... Én hüledezek már a tényen is, hogy mi a fenét lehet azon vitatni, hogy van egy műszaki vizsga, vannak autók, és rögzítik & összesítik, hogy melyik hogy szerepel ezen a műszaki vizsgán. Számomra döbbenetes, hogy van, aki ezen egyáltalán talál vitatni valót. Na... hagyjuk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2386 Dátum: 2012.01.12 01:54:37 »
A mértékét is vegyük figyelembe  :surrender:
Egy (nem mindenki által) vitatott statisztikában van pár % eltérés és ez alapján előre kizártok autókat.
Ahogy már írtam, én tizenéve követem figyelemmel ezt az izét. És igenis, kizárom azokat a márkákat, amelyek notóriusan a lista második felében, vagy pláne a végén szerepelnek. Ez azért messze többet jelent, mint "pár % eltérés"-t. Konkrétan ez pl. a legidősebb (10-11 éves, tehát nem épp matuzsálem) kategóriában, a legjobb és a legrosszabb között, 9.5 vs. 38.9 %-ot jelent. EZT nem nevezném pár %-nak. És ha van egy márka, amelyik sorozatosan ilyen "remekműveket" tesz le az asztalra, azt bizony kizárom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2387 Dátum: 2012.01.12 01:59:20 »
:whistling: [rohog] :flowers:
Húú de vicces  :winkiss: ... Nade pontosan mi is olyan vicces?
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 06:27:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2388 Dátum: 2012.01.12 07:39:29 »
Ahogy már írtam, én tizenéve követem figyelemmel ezt az izét. És igenis, kizárom azokat a márkákat, amelyek notóriusan a lista második felében, vagy pláne a végén szerepelnek. Ez azért messze többet jelent, mint "pár % eltérés"-t. Konkrétan ez pl. a legidősebb (10-11 éves, tehát nem épp matuzsálem) kategóriában, a legjobb és a legrosszabb között, 9.5 vs. 38.9 %-ot jelent. EZT nem nevezném pár %-nak. És ha van egy márka, amelyik sorozatosan ilyen "remekműveket" tesz le az asztalra, azt bizony kizárom.
A pár % eltérést a pár %-os eltérésre értettem, a tizenéves kategória meg eszembe sem jut vásárlás szempontjából.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2389 Dátum: 2012.01.12 08:39:53 »
A pár % eltérést a pár %-os eltérésre értettem, a tizenéves kategória meg eszembe sem jut vásárlás szempontjából.
music mondta, vagy OldPiet? Most mindegy is... Szóval, akárki is mondta, tök igaza volt abban, hogy újonnan sem vennék meg egy olyan autót, amely 10-11 évesen már ekkora lemaradásba kerül. Pláne, ha az adott típus sorozatban produkálja a hasonló eredményeket.

De ha nem is nézünk ilyen előtörténetet, akkor is, még a 2-3 éveseknél is vannak olyan eltérések, amelyek alapján én biztosan kizárnám az adott típust, bármennyire is tetszene. Egy konkrét példa, kis városi minik közül: Opel Agila 3.3 % vs. Fiat Panda 11.6 %. Innentől fogva számomra utóbbi ki lenne lőve. Kínálhatnák bármilyen kedvező feltételekkel, tetszhetne bármennyire. Off, basta.

-----------------------

Ha "pár százalék" alatt egy olyan viszonyt értesz, ami mondjuk, ugyanebben a korosztályban, egy Mazda 3 (3.2 %) és egy Opel Astra (4.3 %) között van - akkor egyetértünk, erre én is azt mondom, hogy ilyen kis eltérés még nem döntő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2390 Dátum: 2012.01.12 08:54:57 »
Ha "pár százalék" alatt egy olyan viszonyt értesz, ami mondjuk, ugyanebben a korosztályban, egy Mazda 3 (3.2 %) és egy Opel Astra (4.3 %) között van - akkor egyetértünk, erre én is azt mondom, hogy ilyen kis eltérés még nem döntő.
Igen, erre gondoltam.

A +10 azért nem érdekel, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem nálam éri meg ezt a kort. Nem azért adom el előbb, mert problémás lesz (rendben tartom az autóimat, nem hajtom szét, tehát a statisztika legpozitívabb számai vonatkoznak rám), hanem mert rövid az élet és nem akarok olyan sokáig egy autóba ülni. Így szinte abban is biztos vagyok, hogy a következő autóm ezért biztos nem Avensis lesz, de valószínű nem is Toyota.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2391 Dátum: 2012.01.12 09:16:43 »
A +10 azért nem érdekel, mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem nálam éri meg ezt a kort. Nem azért adom el előbb, mert problémás lesz (rendben tartom az autóimat, nem hajtom szét, tehát a statisztika legpozitívabb számai vonatkoznak rám), hanem mert rövid az élet és nem akarok olyan sokáig egy autóba ülni. Így szinte abban is biztos vagyok, hogy a következő autóm ezért biztos nem Avensis lesz, de valószínű nem is Toyota.
Valahol még szimpatikus is ez az álláspont  :yes: ... Ezzel együtt, én aligha járnék el így - egyrészt az értékvesztés miatt, másrészt mert ragaszkodom ahhoz, ami bevált. 5-6 évnél korábban biztosan nem cserélnék kocsit, ha amúgy elégedett lennék vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2392 Dátum: 2012.01.12 09:20:33 »
Nekem, ha beválna egy gyártó autó típusa, akkor max annyira lennék képes, hogy mindig az újabb típusára váltanék. Ha elégedett vagyok egy gyártó termékével, akkor nem váltanék gyártót. Ha ez a Toyota nevezetesen, akkor Toyotám lesz ezután is. Ha VW, akkor VW, vagy Opel. De csak úgy, márkák közt nem hiszem, hogy váltogatnék...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2393 Dátum: 2012.01.12 09:34:44 »
Húú de vicces  :winkiss: ... Nade pontosan mi is olyan vicces?

Az, hogy nem találtál sajtóanyagot (katalógust, statisztikát) a témához, pedig ezekből van otthon bőven.  :flowers: ; (gondolom)  ;)

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2394 Dátum: 2012.01.12 09:40:33 »
Nekem, ha beválna egy gyártó autó típusa...

Nekem eddig 11 autóm volt, 7 különböző márka és eddig csak egy volt, ami kicsit csalósás volt. De itt sem az autó volt rossz, hanem tulzottak voltak az elvárások.  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2395 Dátum: 2012.01.12 09:45:18 »
Az, hogy nem találtál sajtóanyagot (katalógust, statisztikát) a témához, pedig ezekből van otthon bőven.  :flowers: ; (gondolom)  ;)
Ehm... Na... Iccaka vót, fáradt voltam, kicsit negatívan reagáltam. Olvastad volna azt, amit első mérgemben beírtam  :lol: ... Hiába no, vigyázni kell ezzel az írásos kommunikációval.

Amúgy, igen, akad némi adathordozó  :whistling: ... Bár épp katalógusból nem olyan őrült sok: a német AutoKatalog az, amit megveszek minden évben '87 óta - emellett, 5-6 évente (mivel egyrészt nagyon drága, másrészt addigra a legtöbb típus lecserélődik) a svájci AutoRevue katalógust.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2396 Dátum: 2012.01.12 09:46:34 »
Nekem eddig 11 autóm volt, 7 különböző márka és eddig csak egy volt, ami kicsit csalósás volt. De itt sem az autó volt rossz, hanem tulzottak voltak az elvárások.  :hug:
Ez azért tényleg mázli  :yes: ... Főleg hogy, gondolom, nem vetted mindegyiket vadonat újonnan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2397 Dátum: 2012.01.12 10:03:04 »
Nekem eddig 11 autóm volt, 7 különböző márka és eddig csak egy volt, ami kicsit csalósás volt. De itt sem az autó volt rossz, hanem tulzottak voltak az elvárások.  :hug:
Nálunk a családban az Opel-VW többedik típusa-évjárata-motorja van, egyedül nekem van Toyotám. Mi is kifogtuk azokat a típusokat (olyan állapotban), amikkel gyakorlatilag nem volt olyan gondunk, amiket esetlegesen a TÜV statisztika megemlít. És nem vagyunk ám varázslók, hogy pont azokat fogjuk ki, amikkel nem lesz gond.

Ennek ellenére, mégis a Toyota nőtt a szívemhez, pedig túlzás nélkül összehasonlíthatatlan a Hastrával, vagy a Sharannal. Lehet, ebben az is nagy szerepet játszik, hogy az első saját autóm, de az is benne van a pakliban, hogy őszinte autó, nincsenek rejtett hibái.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2398 Dátum: 2012.01.12 10:09:46 »
5-6 évnél korábban biztosan nem cserélnék kocsit
Előbb én sem, de akörül már igen.

Nekem, ha beválna egy gyártó autó típusa, akkor max annyira lennék képes, hogy mindig az újabb típusára váltanék. Ha elégedett vagyok egy gyártó termékével, akkor nem váltanék gyártót. Ha ez a Toyota nevezetesen, akkor Toyotám lesz ezután is. Ha VW, akkor VW, vagy Opel. De csak úgy, márkák közt nem hiszem, hogy váltogatnék...
Tehát Téged sem érdekel a statisztika, hanem a személyes tapasztalat alapján döntesz    ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2399 Dátum: 2012.01.12 10:24:49 »
Tehát Téged sem érdekel a statisztika, hanem a személyes tapasztalat alapján döntesz    ;)
Igen, nálam a statisztikai adat csak a döntésem egy kisebb része. Figyelembe veszem, de a személyes tapasztalatom nagyobb súllyal számít a döntésbe.

Pl. nekem bárki bizonygathatja statisztikával, hogy egy Hastra csak közepesen megbízható. Én látom azt, amit anyukámtól 3,5 éve kap az az autó. Állja a sarat, csak olajat és szűrőket kap 15.000-ként (elvileg 30.000km-es a periódusa, de anyum miatt feleztük.) Iszonyú masszív mindene annak az autónak, mind a váltója, mind a kezelőszervei, futóműve és úgy az egész autó olyan zsírosan masszív.
Most kell benne izzítógyertyát cserélni, de 4-5 éves az autó és 150.000km van benne...  :cool2:

És pontosan azért számít ennyire a személyes tapasztalatom egy autóval kapcsolatban, mert eddig minden autónk 100.000km feletti futással (sőt, a Passat 200.000 felettivel) került hozzánk, ráadásul mind német, vagy holland behozatalból, kereskedőtől, legalább 1 tulajt követően. Tehát, a statisztika szerint az eddigiek többszörösét kellett volna már autójavításra költenünk, közben pedig nagyon nem ez a helyzet.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 10:28:24 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i