Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770213 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2370 Dátum: 2012.01.11 18:50:52 »
Egyébként, Robi, ha csak a megbízhatóság és a fogyasztás számítana, azt mondanám: vegyél egy Daihatsu Cuorét. Ebből a legutóbbi generációból, amelyben ugyanaz az egyliteres, háromhengeres Toyota benzinmotor dolgozik (69 LE-vel), mint a Yarisban és az Aygoban is.

H

Hm,na de most tényleg. Ezeknél a Daihatsu-knál már teljesen Toyota technika van (Yaris I )? Dai. Sirion:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/daihatsu/sirion/daihatsu_sirion_1.0_cx_absklima-5372279


Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2371 Dátum: 2012.01.11 18:53:19 »
Ebben azért valamennyire egyetértünk :) ... Kétségtelenül minél fiatalabb autóról van szó (élen az újjal), annál kisebb a meghibásodás valószínűsége. Most hogy 2 % vagy 6 % - na, nem mindegy, de azért ez még talán nem akkora perdöntő érv. Újonnan azért valszeg én is be mernék vállalni pár olyan márkájú kocsit is, amit már 3-4 évesen sem - még öregebben pedig pláne nem. De ehhez mondjuk tényleg eszeveszett módon kéne tetsszen az az "esendőbb" márkájú autó  :hmmmm: ... Hogy mondjak egy konkrét példát: ha jelenleg új kiskocsit akarnék venni, talán elgondolkodnék a Polon, egy Yaris ellenében - mert annyira tetszik.

De használtan már biztosan nem. Szóval jól mondod: ez azért két, eléggé különböző dolog.
Én mindig végig gondoltam milyen lenne az uj autom 10 éves korában. Tehát, amit nem vállalnák be 3-4 évesen az ujban se kellene.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2372 Dátum: 2012.01.11 18:58:06 »
Mondjuk ez egy franciaországból importált lelakatolt példány, és dupla ennyi km van benne.  Látatlanban minimum kuplungcserét prognosztizálok.  :hug:  De azt csak a saját véleményem.
Miért gondolod, hogy francia? Van róla konkrét infód? Én osztrák jelzést látok rajta.

Ami a km-t illeti: azért egy ilyen miniben a 110 ezer nem kevés... És az állapotából ítélve, nagyvárosi "utcai harcban" került bele. Bár, jó neppereinket (és hülye vevőinket) ismerve, lehet, hogy tényleg inkább 170-180 az a 110.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2373 Dátum: 2012.01.11 19:03:30 »
Hm,na de most tényleg. Ezeknél a Daihatsu-knál már teljesen Toyota technika van (Yaris I )? Dai. Sirion:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/daihatsu/sirion/daihatsu_sirion_1.0_cx_absklima-5372279
Nem. Ennek a Sirionnak háromhengeres motorja van - a Yarisé négyhengeres. Ettől függetlenül, lehet a motor vmi közös fejlesztés, ami mondjuk belpiacos Toyotákba (is) kerülhetett - passz, erről nem találtam infót az autókatalógusban sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2374 Dátum: 2012.01.11 19:05:13 »
Én mindig végig gondoltam milyen lenne az uj autom 10 éves korában. Tehát, amit nem vállalnák be 3-4 évesen az ujban se kellene.
Nagy-nagy valószínűséggel én is hasonlóan döntenék  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2375 Dátum: 2012.01.11 19:06:54 »
Ehhez nem kell sem paranoiásnak, sem pesszimistának lenni. A kockázat arra való, hogy minimalizáljuk. Van így is épp elég veszély, ami leselkedik az emberre.
A mértékét is vegyük figyelembe  :surrender:
Egy (nem mindenki által) vitatott statisztikában van pár % eltérés és ez alapján előre kizártok autókat. Ezt neveztem parának.
Én nem tudnék így élni, hogy mindig minden előre vizsgálgassak, minimalizáljam a kockázatot. Ja, bak vagyok én is  :lol:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2376 Dátum: 2012.01.11 19:10:04 »
Nem. Ennek a Sirionnak háromhengeres motorja van - a Yarisé négyhengeres. Ettől függetlenül, lehet a motor vmi közös fejlesztés, ami mondjuk belpiacos Toyotákba (is) kerülhetett - passz, erről nem találtam infót az autókatalógusban sem.

Én se ,sehol semmit nem találni róluk. Onnan vettem a párhuzamot,h most Toyota a Dai.
Apám R5-e helyett tökéletes lenne egy ilyen,és ez nekem is jó lenne szaladgálni meg Balatonra menni nyáron :P
Gotthárdra járásra meg maradna az Ave vagy ha lecseréljük,akkor az utódja.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2377 Dátum: 2012.01.11 19:10:05 »
...passz, erről nem találtam infót az autókatalógusban sem.

 :whistling: [rohog] :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2378 Dátum: 2012.01.11 19:38:33 »
A mértékét is vegyük figyelembe  :surrender:
Egy (nem mindenki által) vitatott statisztikában van pár % eltérés és ez alapján előre kizártok autókat. Ezt neveztem parának.
Én nem tudnék így élni, hogy mindig minden előre vizsgálgassak, minimalizáljam a kockázatot. Ja, bak vagyok én is  :lol:
Részben egyet értek Veled (hiszen BAK vagy Te is  :D ), DE! A kockázatot valami olyan dologgal kapcsolatban tudom vállalni, amiért megéri. Jó példa erre: Ha a vagyonom egy kisebb részét befektetném pl. egy 20-30 éves hosszú távú kötvénybe. Azt a pénzt ugyan addig nem használhatom, tőzsdére kerül, de 30 év múlva már jó eséllyel a többszörösét kapom vissza igen kis eséllyel ennek ellenkezőjére.
Hogy világos legyen, az autó nálam nem tartozik ebbe a kategóriába. Nincs az a francia, vagy olasz autó, ami megérné nekem azt a kockázatot, amivel a megbízhatósága(?) jár. Én ilyen vagyok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2379 Dátum: 2012.01.11 19:44:35 »
Miért gondolod, hogy francia? Van róla konkrét infód? Én osztrák jelzést látok rajta.

Ami a km-t illeti: azért egy ilyen miniben a 110 ezer nem kevés... És az állapotából ítélve, nagyvárosi "utcai harcban" került bele. Bár, jó neppereinket (és hülye vevőinket) ismerve, lehet, hogy tényleg inkább 170-180 az a 110.

Oké, osztrák, igazad van, én csak a szokásos franciákra jellemző ütközéstől ütközésig beálló módszert véltem felfedezni a lökösökön és a kasztnin.

Viszont, ha osztrák eredetű, akkor még durvább, ott azért tudnak az emberek parkolni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2380 Dátum: 2012.01.11 22:12:48 »
ugyan már, kollegám 7 éves, rendesen szervizelt  citroenje hibátlanul üzemel, bár nem futott sokat, olyan 100.000 körül járhat, de egyszer lebontotta az elejét. rosszul döntött? NEM. Sokkal jobban döntött, mint ha a picasso helyett egy versot vett volna sokkal drágábban.
Nem tudom. Én végigjártam ugyanezt a kérdéskört azzal a különbséggel, hogy nem új, hanem használt autót tudtam megvenni. Ugyanannyi pénzért 2-3 évvel fiatalabb Picassot tudtam volna venni, sőt a végén, hogy javultak az anyagi lehetőségek, szinte újat. Beleülve és kipróbálva már képtelen lettem volna megvenni egy Picassot, pedig tk. a külseje jobban tetszik, ráadásul sokkal nagyobb a csomagtere, ami nálam az egyik legfontosabb szempont. (De pl. benzinesben csak az 1,6/110 lovas motor létezett, az meg szerintem kevés ehhez.) A végeredmény pedig ott virít az avataromban  ;)
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2381 Dátum: 2012.01.11 22:25:09 »
Nem tudom. Én végigjártam ugyanezt a kérdéskört azzal a különbséggel, hogy nem új, hanem használt autót tudtam megvenni. Ugyanannyi pénzért 2-3 évvel fiatalabb Picassot tudtam volna venni, sőt a végén, hogy javultak az anyagi lehetőségek, szinte újat. Beleülve és kipróbálva már képtelen lettem volna megvenni egy Picassot, pedig tk. a külseje jobban tetszik, ráadásul sokkal nagyobb a csomagtere, ami nálam az egyik legfontosabb szempont. (De pl. benzinesben csak az 1,6/110 lovas motor létezett, az meg szerintem kevés ehhez.) A végeredmény pedig ott virít az avataromban  ;)

ácsiácsi. új autóról beszéltem. a használt téma totálisan más szerintem is

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2382 Dátum: 2012.01.11 22:28:16 »
Tudom, de Picassoból már kijött volna egy szinte null km-es szalonautó is, és mégsem, inkább vettem volna 4-5 éves Versot, az már a szerencse kérdése, hogy végül csak 3 éves lett
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2383 Dátum: 2012.01.11 22:33:36 »
Tudom, de Picassoból már kijött volna egy szinte null km-es szalonautó is, és mégsem, inkább vettem volna 4-5 éves Versot, az már a szerencse kérdése, hogy végül csak 3 éves lett

jóvammá, mindig hangyaf#sznyi különbségek döntenek. egyébként a kocsid nevéből nem hiányzik egy "l" betű? ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2384 Dátum: 2012.01.11 23:06:41 »
Már nem. :D
music