Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770198 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2235 Dátum: 2012.01.08 23:06:28 »
ja, csak az első IS kétszemélyes :) bár állítólag az a4-esben sincs hely hátul. ja meg a bömbiben sem...na jó, akkor most meggyőztem magam :D nekem nagy kedvencem, de ha már ilyen saját használatú kocsi kéne, akkor lehet, hogy inkább egy mx5-ös mazdát vennék...
Azért nem épp kétszemélyes  :lol: ... Annyi hely van benne hátul, mint egy átlagos Corolla-osztályú kocsiban. Én "magam mögé" be tudok ülni gond nélkül az IS-ben, a 180 centimmel. De mondjuk 2-3 óránál többet nem szívesen üldögélnék ott, az biztos. Nem egy táncterem. De ebben, ahogy írod, nem sokkal jobbak a többiek sem - ha egyáltalán. Még talán leginkább az A4. Nade nem is erre szánják ezeket a kocsikat - akinek fontos a hátsó lábtér, és kb ennyi pénze van, az Passatot, Avensist, Mondeot, C5-öt, ilyesmit fog venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2236 Dátum: 2012.01.08 23:11:08 »
Budapesti munkába járáshoz milyen négykerekűt ajánlotok? Egy fő + egy hátitáska, napi max 70km oda-vissza.
- klíma
- ABS
- minél alacsonyabb fogyasztás
- minél megbízhatóbb
- max 1M ft.
Yaris; lehetőleg 1.0. Klímásat nehéz lesz találni egymilliós küszöbbel, de megéri a keresgélést. Meg fogsz lepődni, hogy mennyire kényelmes, teljes értékű kis autó. És marha könnyen vezethető. Megbízhatósága hibátlan. Fogyasztása, a leírt feltételekkel, szerintem max 6 liter.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2237 Dátum: 2012.01.08 23:13:13 »
Monnyuk: http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_sedan_-klima-1-tulaj-4787311
Bakker... ez komoly? Egy embernek? Városi mászkálós autónak? Miért nem mindjárt egy Legend :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2238 Dátum: 2012.01.08 23:17:19 »
Swift 1.0.
Mondi, amit most mondani fogok, úgy mondom, hogy elég rendszeresen vezetem jóbarátom '99-es Swiftjét... Nem szívesen tekernék le ebben az autóban naponta 2x70 km-t, Budapesten - főleg úgy nem, hogy a másik autóm egy új Kia Ceed. Egész egyszerűen túl kényelmetlen lenne. És Robi jóval magasabb nálam, még gnómabb pózban kéne üljön a Swiftben, még nehézkesebb lenne neki a ki-beszállás.

Fogyasztás szempontjából igazad van - de az ezres Yaris is tudja ugyanazt, és közben nagyságrendekkel kényelmesebb, halkabb (ez sem mindegy, napi 2x70 városi km-en). És persze jóval biztonságosabb is, ha ne adj' Isten csattanás adódik.

Ha Robi azt írta volna, hogy 300 ezre van a projektre, én is bevettem volna a képbe a Swiftet. De ha van egymilliója, akkor vegyen Yarist. Meghálálja, és az értékét is meglepően jól tartja.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.08 23:20:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2239 Dátum: 2012.01.08 23:25:05 »
Na ez az a Xsara,amiről beszéltem,lehet ez váltja az R5-öt.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/xsara/citroen_xsara_kombi_1.9_td_sx-5413740
Hát...  ::)

Maga a motor jó ezekben. De ami körülötte van...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2240 Dátum: 2012.01.09 01:09:22 »
Bakker... ez komoly? Egy embernek? Városi mászkálós autónak? Miért nem mindjárt egy Legend :) ?

Miért? Ingázó autónak mi a baj vele? Többet szennyez mint egy yaris? Baj, hogy távokat menni kényelmesebb mint a yaris? Vagy hogy esetekben mondjuk beférnek hátra is emberek+csomag? Nem értem mire gondolsz, a civic egy kisközépkategóriás autó attól függetlenül, hogy sedan, a yaris pedig kisautó, viszont nem mindegy hogy ugyanannyi pénzért melyiket választja valaki :) ... a legend már más tészta teljesen...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2241 Dátum: 2012.01.09 06:56:22 »
Miért? Ingázó autónak mi a baj vele? Többet szennyez mint egy yaris? Baj, hogy távokat menni kényelmesebb mint a yaris? Vagy hogy esetekben mondjuk beférnek hátra is emberek+csomag? Nem értem mire gondolsz, a civic egy kisközépkategóriás autó attól függetlenül, hogy sedan, a yaris pedig kisautó, viszont nem mindegy hogy ugyanannyi pénzért melyiket választja valaki :) ... a legend már más tészta teljesen...
Tényleg nem mindegy: a Civiccel, ugyanannyi pénzért, választ(ana) egy, a feladatra messze túl nagy, fölöslegesen sokat fogyasztó, drágább fenntartású autót. Van egy Ceed kombija - és egyszemélyes városi kocsinak vegyen mellé egy Civic szedánt?

Nem sokat mehettél Yarissal, ha azt gondolod, hogy egy ilyen távú ingázásra ne lenne elég kényelmes :) ... Négy ember prímán befér kényelmesen, vagy szintén kényelmesen három ember + egy rakás csomag, vagy valamivel kényelmetlenebbül megintcsak négy ember + még mindig jó sok csomag. Aki szerint egy Yaris túl kicsi és túl kényelmetlen egy ilyen feladatra, az ne Civicet vegyen, hanem Legendet  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2242 Dátum: 2012.01.09 10:14:18 »
Sokmindenben igen, de ebben most nem értek egyet.  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2243 Dátum: 2012.01.09 10:51:22 »
Melóba járós autónak minél kisebb kellene. Parkolás szempontjából is előnyös. Ha a Smart-ok nem lennének annyira lestrapáltak és irreálisan drágák, szóba jöhetnének.

És az Aygo, iQ - ezek milyenek?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2244 Dátum: 2012.01.09 10:53:45 »
Négy ember prímán befér kényelmesen, vagy szintén kényelmesen három ember + egy rakás csomag, vagy valamivel kényelmetlenebbül megintcsak négy ember + még mindig jó sok csomag. Aki szerint egy Yaris túl kicsi és túl kényelmetlen egy ilyen feladatra, az ne Civicet vegyen, hanem Legendet  :flowers:

Nem is értem miért vesznek egyesek nagy kombit, meg egyterűt, a Yaris mindenre jó  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2245 Dátum: 2012.01.09 10:55:15 »
Ha Robi azt írta volna, hogy 300 ezre van a projektre, én is bevettem volna a képbe a Swiftet. De ha van egymilliója, akkor vegyen Yarist. Meghálálja, és az értékét is meglepően jól tartja.
Most Robinak nincs egy vasa se a projektre, csak most vizsgálja, hogy a középtávú célok közé érdemes-e egy ilyet bevenni vagy sem.

Kicsit luxusnak érzem a cee'd_sw-vel ezt a feladatot elvégezni, miközben a család otthonról nagyobb távokra nem tud kimozdulni, mert a járgány foglalt. Nekik kellene a cee'd, nekem egy bringa is jó lenne elvileg. (gyakorlatilag bringa vagy motor nem, mert esős időben szívás + a táv sem semmi)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2246 Dátum: 2012.01.09 10:57:06 »
Nem is értem miért vesznek egyesek nagy kombit, meg egyterűt, a Yaris mindenre jó  :D .
Nálam biztos csak munkába járásra lenne jó, meg max bevásárlásra egyedül. Feltéve, ha a hátsó ülései ledönthetők (gondolom azok).
Innentől kezdve akár 3 ajtós Yaris is simán szóba jöhetne.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2247 Dátum: 2012.01.09 12:28:06 »


Ha Robi azt írta volna, hogy 300 ezre van a projektre, én is bevettem volna a képbe a Swiftet. De ha van egymilliója, akkor vegyen Yarist. Meghálálja, és az értékét is meglepően jól tartja.
Viszont a Swiftnek már nincs mit vesztenie az értékéből :yes:
Azért 70km nem táv egy Swiftnek. (mondjuk én vagy 14x1000km-t tettem meg évente Thessaloniki-Bp vonatkozásában az 1000-es Swiftel és nem volt nagy különbség a Corollához képest, (mert utánna azzal jártam azt az utat), max hogy a Corollával kapásból megbüntettek gyorshajtásért, igazságtalanul is, a Swiftel soha. :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2248 Dátum: 2012.01.09 12:30:25 »
Nálam biztos csak munkába járásra lenne jó, meg max bevásárlásra egyedül. Feltéve, ha a hátsó ülései ledönthetők (gondolom azok).
Innentől kezdve akár 3 ajtós Yaris is simán szóba jöhetne.
Ja nálad nem lehet semmi a hátsó ülésen meg lábnál [rohog]
Van ilyen :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2249 Dátum: 2012.01.09 12:33:15 »
Viszont a Swiftnek már nincs mit vesztenie az értékéből :yes:
Azért 70km nem táv egy Swiftnek. (mondjuk én vagy 14x1000km-t tettem meg évente Thessaloniki-Bp vonatkozásában az 1000-es Swiftel és nem volt nagy különbség a Corollához képest, (mert utánna azzal jártam azt az utat), max hogy a Corollával kapásból megbüntettek gyorshajtásért, igazságtalanul is, a Swiftel soha. :D
De azt is tudjuk, hogy Te mazochista vagy.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i