Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770648 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2175 Dátum: 2012.01.07 21:42:00 »
Nem tudom én még mindig nem mernék egy 5-10 éves Mercit vagy Audit megvenni, akkor már inkább Toyotát :tt2:
A Mercinek számomra a CDI korszakkal 1998-tól befellegzett és nem csak a motor de az összes megbizhatatlan elektronika miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.07 21:45:19 írta OldPiet »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2176 Dátum: 2012.01.07 21:46:30 »
Pár adat... Szerintem meg fogsz kicsit lepődni. Ugye, ez a TÜV-statisztika német, tehát más országokat, össz-európai piacot most ne vegyünk ide. A 2011-es németországi újautó-eladások a következőképpen néztek ki:

Toyota Auris: 13.376 db
Porsche 911: 6.373 db
Toyota Prius: 2.029 db

Ez alapján bizony nem lehet nagyságrendi különbségekről beszélni.

Hűűha, thanks az adatokért, akkor tényleg nem jól logikáztam, nem is gondoltam volna, hogy ennyi autót eladnak Porsche-ből. Ez esetben tényleg respect a sportkocsi gyártónak.   
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2177 Dátum: 2012.01.07 21:52:53 »
Nézd én elismerem, hogy a Toyota megbízhatóságban még az élen áll, és itt a méget úgy kell érteni, hogy a konkurencia erősen zárkózik nem úgy hogy a minőség romlik. Túl sok a változó ahhoz, hogy ezt a TÜV és ADAC felmérést szentírásnak vegyem.  :hug:
Azért a globalizmus hat a Toyotára is... a Toyota a megbízhatóságát a japán gyártással, a belpiacos alkatrészekkel alapozta meg. Ma meg kénytelenek ugyan attól a beszállítói körtől megvenni a világ bármely részén a cuccot, mint a többi gyártónak.
Ettől függetlenül az autó konstrukciója lehet sokkal megbízhatóbb: jó motor, váltó, elelktronikus rendszer, tökéletesen megtervezett részletek.
Az én kocsimban pl. idén elromlott a fűtőmotort (gondolom emlékszel, hisz te szetted ki), japánban gyártott toyot-ban made in germany Bosch fűtőmotor volt.  :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2178 Dátum: 2012.01.07 21:54:52 »
Egyébként eddig csak a Jazzben láttam abszulut sík felületet az első üléstámláig.
cee'd_sw-ben is az ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2179 Dátum: 2012.01.07 22:02:48 »
mázlisták.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2180 Dátum: 2012.01.07 22:10:50 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2181 Dátum: 2012.01.07 22:23:00 »
Azért a globalizmus hat a Toyotára is... a Toyota a megbízhatóságát a japán gyártással, a belpiacos alkatrészekkel alapozta meg. Ma meg kénytelenek ugyan attól a beszállítói körtől megvenni a világ bármely részén a cuccot, mint a többi gyártónak.

Mondjuk ebben van valami!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2182 Dátum: 2012.01.07 22:25:32 »
mázlisták.. :cry:

Nekem már az Ignis-ben is az volt, és 1.2m széles.  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2183 Dátum: 2012.01.07 22:49:31 »
Azért a globalizmus hat a Toyotára is... a Toyota a megbízhatóságát a japán gyártással, a belpiacos alkatrészekkel alapozta meg. Ma meg kénytelenek ugyan attól a beszállítói körtől megvenni a világ bármely részén a cuccot, mint a többi gyártónak.
Ettől függetlenül az autó konstrukciója lehet sokkal megbízhatóbb: jó motor, váltó, elelktronikus rendszer, tökéletesen megtervezett részletek.
Az én kocsimban pl. idén elromlott a fűtőmotort (gondolom emlékszel, hisz te szetted ki), japánban gyártott toyot-ban made in germany Bosch fűtőmotor volt.  :hug:
Csak ugyanaz a Bosch a Toyotában valamiért megbízhatóbb, mint egy VW-ben. Vagy feketemágia az oka, vagy a beszállítókkal szembeni követelményrendszer. ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2184 Dátum: 2012.01.07 23:19:36 »
sajnos szomorúan láttam h a hátsó ülés ami előredönthető "nincs szintben" így nem kapok sima felületet és nem tudok aludni az autóban.. :cry:  kár.. :cry:
lehet h ezt amúgy sem lehetett volna? nemtom.. :devil:
Hogy érted  :?: ? Ez alapban ilyen. Nem hajlik síkba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2185 Dátum: 2012.01.07 23:20:57 »
Voltál Te már szerelmes?
.
.
.
Na, ez pont az az elvakultság...  :surrender:
Bár, én ugyan ezt érzem az autóm iránt, azért minden egyes negatív tulajdonságával tisztában vagyok és hangot is adok neki, ha kérdezik. Emiatt és ilyen értelemben mégsem tartom magam elvakultnak.
Akkor bingo  :yes: ... Ugyanezt mondom. Az OK hogy itt sokan szeretjük az autóinkat (van is miért). De elvakult márka-rajongást én itt nem nagyon látok szinte senki részéről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2186 Dátum: 2012.01.07 23:21:56 »
A srég rész fogd fel mintha az lenne a nagypárna, már csak egy kicsi kell, alváshoz.
Egyébként eddig csak a Jazzben láttam abszulut sík felületet az első üléstámláig. A Corolla combira nem emlékszem :D
Camryben, Carinában, Avensis I és II-ben is síkba hajlik a háttámla, ha előtte előrehajtod az ülőlapot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2187 Dátum: 2012.01.07 23:31:27 »
Azért a globalizmus hat a Toyotára is... a Toyota a megbízhatóságát a japán gyártással, a belpiacos alkatrészekkel alapozta meg. Ma meg kénytelenek ugyan attól a beszállítói körtől megvenni a világ bármely részén a cuccot, mint a többi gyártónak.
Ettől függetlenül az autó konstrukciója lehet sokkal megbízhatóbb: jó motor, váltó, elelktronikus rendszer, tökéletesen megtervezett részletek.
Az én kocsimban pl. idén elromlott a fűtőmotort (gondolom emlékszel, hisz te szetted ki), japánban gyártott toyot-ban made in germany Bosch fűtőmotor volt.  :hug:
Ezt music megválaszolta helyettem. De, mondom, ha az valakit nem győz meg, hogy egy török gyártású családi egyterű (amely kategória nem épp a problémamentességéről híres) Toyota ott figyel a 4-5 éves kocsik közt a TÜV-stat első helyén, holtversenyben a Porschéval - szóval akit ez nem győz meg, azt úgysem győzi meg semmi :)

Egyvalamit nem értek. Miből gondolod, hogy amiatt romlott el a fűtőmotor, mert német Bosch? Ha nem így gondolod, akkor bocs, nem szóltam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2188 Dátum: 2012.01.07 23:37:54 »
Mert ha japán lett volna nem romolhatott volna el a fűtőmotor :no: Bocs ;) :devil:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2189 Dátum: 2012.01.07 23:42:31 »
Mert ha japán lett volna nem romolhatott volna el a fűtőmotor :no: Bocs ;) :devil:
Hát ja, biztos nem  :lol: ... A Camrymben elromlott  :flowers: ... Igaz, 15 évesen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )