Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2130 Dátum: 2012.01.07 15:25:51 »
Egyik sem objektív. A TÜV sem. Max iránymutatásnak jó...
Miért nem az? Részletesen elmagyarázzák, hogy mi micsoda. Típusra lebontva tök részletes lista van. Ha érdekel, leírom majd; de tényleg nem értem, ezen, hogy egy műszaki vizsgán melyik autó hogy szerepel, mi lehet az, ami nem objektív.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2131 Dátum: 2012.01.07 15:31:49 »
Ekkora számok kiegyenlítik a szervízelésből, bánásmódból stb adódó különbségeket. A vizsgán pedig ugyan valóban nem vizsgálnak minden alkatrészt, de azért egy igen jelentős részüket igen. És ha ebből kiolvasható egy reláció az egyes márkák között, akkor nem igazán szól mellette semmi, hogy a nem vizsgált alkatrészek esetében ez a reláció máshogy nézne ki.
Nem teljesen így látom. A TÜV vizsga egy egy időpillanatban történt állapot felmérés, amire normál esetben felkészítik az autót. Arról hogy mi van két vizsga között és mennyi alkatrészt cseréltek ki a vizsga előtt, semmit nem mond. Tehát továbbra is csak mérsékelten fogadom el, ha ebből Te messzemenő következtetéseket vonsz le.
Pl konkrétan a motorral kapcsolatos meghibásodásokról (ü.a ellátó rendszer, befecskendező, turbo) vagy a kuplungról, vízpumpáról mit ad vissza a TÜV?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2132 Dátum: 2012.01.07 16:30:28 »
Én úgy látom, hogy korántsem csak ő az, aki alaptalanul húzza le a Toyotát... Éppenséggel nem is neki írtam ezt a TÜV-ös hozzászólásomat. Ő nyomja persze a legdurvábban, de azért messze nincs egyedül. mondi, Maxim, Cimbi, csufár, és ami azt illeti, néha még te is írsz időről időre olyasmiket, amik alaptalanul azt a benyomást keltik, hogy a Toyota minősége úgy általában számottevően csökkent. Bocs, ha valaki kimaradt  :) ... És sorry, ha nem így látjátok, de nekem erősen ez jött le azokból a beszélgetésekből, amik itt a közelmúltban folytak ebben a topikban, meg az Egyéb autók-ban. Az illető konkrét autójával probléma volt/van = a Toyota már nem a régi  ::) ... Hát, ezt próbáltam, próbálom cáfolni folyamatosan.

-------------------------

Ettől függetlenül: nagyon örülök, hogy ezek szerint te is gáznak tartod a Toyota alaptalan leszólását  :yes: :clap:
Azt hiszem, ez tévesen jött le Neked, de lehet, hogy én voltam anno nem egyértelmű.
Azt egy percig nem állítottam, hogy bármelyik Toyota ne lenne megbízható, vagy abszolút értelemben JÓ autó. Annyit valóban kritizáltam (nem a Toyota ellen, hanem a ToyotáÉRT!), hogy bár tudna, lehetőségei, tapasztalata adott ahhoz, hogy JOBBAN megszorongassa a konkurens gyártók modelljeit (Corolla kategória) olyan apróságokkal, mint pl a kombi karosszéria elérhetővé tétele.
Értem, és tudom, hogy a Toyo azt mondta, hogy, ha kombi kell, vegyél Avét, ha családnak kell autó, akkor vegyél Versot, de én ezzel nem értek egyet, éppen azért, mert a konkurencia is így tesz és verseny van, egyszerűen nem hiszem el, hogy ez célravezető stratégia és a kombi Corollát ne érné meg Eu-ban értékesíteni.
Remélem, így már tiszta.  :flowers:
Ha a Corollából nincs kombi, akkor nem veszek Toyotát. Kénytelen vagyok mást választani. ÉS ebben a helyzetben egy Golf, vagy egy Astra, és persze a Cee'd SW is kielégíti a támasztott igényeimet. Alapvetően a Toyotát részesíteném előnyben.  ;)

De ilyet, hogy a Toyota nem jó, vagy nem megbízható, tudtommal nem írtam.

És azt gondolom, hogy fine-hoz még csak véletlenül se hasonlítsuk a felsorolt pár fórumtársunkat, mert Ők legalább nem rossz indulatúak, nem alapból fikázzák a Toyotát, hanem volt egy olyan rossz tapasztalatuk, ami miatt meginogtak  az elvakult Toyotizmusban. Fine esetében egy szándékos polgárpukkasztó rosszindulatról van szó, minden fajta objektív szempont figyelmenkívül hagyása mellett, ami úgy gondolom, nem való ebbe a közösségbe.

Ja, a reakciójára csak annyit, hogy szinte megkönnyeztem szegény szerencsétlen balek sorait... Elmehetne egy dél-amerikai szappanoperába, sőt, talán egyszer megszánnám és feljaánlanám neki, hogy boruljon a vállamra és sírja ki magát...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2133 Dátum: 2012.01.07 16:32:22 »

(Szívem szerint elvárnám ugyanezt a tárgyilagosságot a "másik oldal" részéről is, de tisztában vagyok vele, hogy hiába.)

A Priust el is ismerem, az tenyleg zsenialis, bar nem urtechnologia, ahogyan itt sokan mondjak, de zsenialis az teny, az egy kulonleges auto es igy egy kulonleges toyota, ami nyujt valami pluszt mas autokhoz kepest. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2134 Dátum: 2012.01.07 17:12:50 »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2135 Dátum: 2012.01.07 17:55:11 »
Azt is megadják. Most nem másolom be az összeset, mert mennem kell, de az első két kategóriát beírom.

Tehát, 2-3 éves autók:

Toyota Prius átlagos futás 43.000 km
Porsche 911 33.000 km
Toyota Auris 37.000 km
Mazda 2 33.000 km

4-5 éves autók:

Porsche Boxster/Cayman 47.000 km
Toyota Corolla Verso 73.000 km
Porsche 911 50.000 km
Porsche Cayenne 81.000 km
Toyota Avensis 77.000 km

----------------------------

Ezeket az autókat, mármint a Porschékat, HASZNÁLJÁK ám. Simán a mindennapokban. Sok tízezer Porsche fut Németország útjain, és sok embernek ez az első, hétköznapokban is használt autója.

Konkrétan a Porsche teljesítményét én elismerésre méltónak tartom, és örvendetesnek is, mert bizonyítja, hogy a németek továbbra is tudnak megbízható kocsikat gyártani. Lehet mondani, hogy "ennyi pénzért naná", viszont ezek ugye sportkocsik, amik kapják az ívet, nem simogatják őket. Szal, így vagy úgy: szép teljesítmény ez.

(Szívem szerint elvárnám ugyanezt a tárgyilagosságot a "másik oldal" részéről is, de tisztában vagyok vele, hogy hiába.)
Szerinted milyen ívet kap az a Porsche? Ugyan ott megy mint a TDI Golf :D Max nem folyamatossan 190-el mint a Golf hanem 220-al. Az nem kihivás egy Porschénak.Én max délnémetroszágban jártam mostanában, de több a 120-as tábla mint nálunk :D A sok dugó meg mindenkinek egyforma kihivás :lol:
A TÜV buktát meg nem is értem: minek viszi valaki vizsgára  rossz autót? Ha megteszi az igazán nem az auto hibája hanem a tulajé.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2136 Dátum: 2012.01.07 18:06:59 »
Arra akartam utalni amit előtte is írtam, hogy jó lehet, hogy a Porsche-ből kevés bukott, de abból kevesebb is van. Számottevően többet adnak el Toyota-ból (Ráadásul több típusa is van). Csak példálóztam a számokkal, konkrétan nem tudom az adatokat, de csak úgy lenne szép a statisztika is, ha ugyanannyi autót vennének alapul és úgy jönne ki egy %-os eredmény. Példa kedvéért 100 Auris-ból könnyen lehet hogy nulla bukik.
Ezt azért nem jól számolod ;) ... Világosan ott van, hogy melyikből hány százalék bukik. Ez csak egyféleképpen értelmezhető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2137 Dátum: 2012.01.07 18:10:11 »
Nem teljesen így látom. A TÜV vizsga egy egy időpillanatban történt állapot felmérés, amire normál esetben felkészítik az autót. Arról hogy mi van két vizsga között és mennyi alkatrészt cseréltek ki a vizsga előtt, semmit nem mond. Tehát továbbra is csak mérsékelten fogadom el, ha ebből Te messzemenő következtetéseket vonsz le.
Pl konkrétan a motorral kapcsolatos meghibásodásokról (ü.a ellátó rendszer, befecskendező, turbo) vagy a kuplungról, vízpumpáról mit ad vissza a TÜV?
Ugyanazt tudnám erre mondani, amit korábban is. Egyébként, amíg a gyári segélyszolgálatok nem zavarták össze a "valódi" lerobbanásokat tükröző képet adó ADAC-statisztikát, addig gyakorlatilag egy az egyben arányban állt a TÜV-félével. Ami nagyon is alátámasztja az én "elméletemet" arról, hogy a TÜV-statisztika jelzi az adott márka, típus megbízhatóságát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2138 Dátum: 2012.01.07 18:12:00 »
Ez csak egyféleképpen értelmezhető.

Igen, úgy, hogy felkészítetlenül vitték oda...  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2139 Dátum: 2012.01.07 18:12:05 »
Szakadjatok már le erről az értékvesztés témáról. Palaczk, te sem 15 éves swiftet vettél, pedig kisebb lett volna az értékvesztés. Engem pl nem érdekel, ahogy nem számolom a mosógép, hűtőszekrény és a hajszárító értékvesztését sem. Megveszem használom, a háztartási cuccokat aztán kidobjuk ennyi, az autó pedig eladjuk. Ennek költsége van. Buszbérletet kell venni és nincs értékvesztés.
Én csak arra próbáltam utalni, hogy murray ne essen abba a tévedésbe, hogy az új autója jobb befektetés, mint a régi. Anyagilag biztosan nem az. Ha egy adott időszakban nálunk lévő autó költségeit reálisan akarjuk látni, akkor abba bele kell kalkulálni az értévesztést is. De, gondolom, ezt te sem látod másként.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2140 Dátum: 2012.01.07 18:13:01 »
Igen, úgy, hogy felkészítetlenül vitték oda...  :D
:?: ... nem erről volt szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2141 Dátum: 2012.01.07 18:14:36 »
Persze, bele kell kalkulálni. Ha az én autómon elbukok néhány év alatt egymilliót azt azt jelenti, hogy egymillióért kényelmesebb utaztam, mint a suzukimban. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy nem ez az egyetlen érték. Nem ettől jobb vagy rosszabb az egyik autó a másiktól, illetve ha egy öreg autóval gondok vannak, akkor nem érdekes, hogy már nincs értékvesztése én is lecserélném, ha tehetném.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2142 Dátum: 2012.01.07 18:18:33 »
:?: ... nem erről volt szó.

Nézd, én sok dologban egyetértek veled, de leginkább nem... :D
Viszont, ha egy kocsi megbukik a vizsgán az a felkészítés hiány miatt lehet csak.  :hug:
Ismerőseim körébe csak trabik voltak, és soha nem bukott meg egyik sem, ezek szerint jobbak mint a porkék.  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2143 Dátum: 2012.01.07 18:19:11 »
Persze, bele kell kalkulálni. Ha az én autómon elbukok néhány év alatt egymilliót azt azt jelenti, hogy egymillióért kényelmesebb utaztam, mint a suzukimban. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy nem ez az egyetlen érték. Nem ettől jobb vagy rosszabb az egyik autó a másiktól, illetve ha egy öreg autóval gondok vannak, akkor nem érdekes, hogy már nincs értékvesztése én is lecserélném, ha tehetném.
Ezt én sem gondolom másként :) ... Ha visszaolvasod, hogy mire mit reagáltam, szerintem tiszta lesz a kép. Pl. azt is teljesen egyértelműen leírtam, hogy nem ez az egyetlen dolog, ami számít egy kocsinál.

Amúgy nem azért adta el, mert gondok voltak vele  :) ... Megunta, elege lett belőle, ciki lett neki, mittomén, kész. De tök megbízhatóan szolgált az az autó. Akármibe lefogadom, hogy a Skodájával összességében véve több gondja lesz, ha majd von egy mérleget, mikor eladja. Ettől persze még tény, hogy egy modernebb, biztonságosabb, összességében véve egyértelműen jobb autóban ül most (mielőtt még valaki megvádolna, hogy szerintem csak a megbízhatóság számít, és semmi más).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2144 Dátum: 2012.01.07 18:22:00 »
Nézd, én sok dologban egyetértek veled, de leginkább nem... :D
Viszont, ha egy kocsi megbukik a vizsgán az a felkészítés hiány miatt lehet csak.  :hug:
Ismerőseim körébe csak trabik voltak, és soha nem bukott meg egyik sem, ezek szerint jobbak mint a porkék.  :lol:
Dehát olvasd már el, hogy mire reagáltam ezt  :) ... netferry egész egyszerűen rosszul számolt.

Amúgy 2-3-4-5-6 éves autókat én sem szoktam elvinni semmiféle átnézésre a műszaki előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )