Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770155 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2115 Dátum: 2012.01.07 12:30:33 »
Azért itt azt is figyelembe kell venni, hogy mennyi Porsche ill. Toyota van az utakon. Kevesebb autóból nyílván kevesebb is romlik el. Nem mindegy, hogy 5 autóból 1 rossz vagy 1000-ből 10 :)
Persze, ezért adták meg %-osan  ;)
Az inkább érdekes, hogy mennyi egy Porsche átlagos évi futása.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2116 Dátum: 2012.01.07 12:37:23 »
Jó akkor írom a példát %-osan:

Porsche: 5-ből 1 rossz (20%)
Toyota: 1000-ből 10 rossz (1%)

Ennyi! Winner is Toyota!!! :D  :tt2:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2117 Dátum: 2012.01.07 12:53:45 »
Én azt gondolom, hogy nem a vélemény különbség a baj, ez természetes, hanem az ok nélküli, szándékos lejáratásra törekvés...

Nem húztam fel magam rajta, mert az máshogy nézett volna ki...  :ph34r:
Pedig pont Te is ezt teszed ha dieselről van szó :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2118 Dátum: 2012.01.07 13:07:20 »
Jó akkor írom a példát %-osan:

Porsche: 5-ből 1 rossz (20%)
Toyota: 1000-ből 10 rossz (1%)

Ennyi! Winner is Toyota!!! :D  :tt2:
Biztosan korlátolt vagyok, de ezzel mit akartál mondani  :?:

A statisztika szerint 100 Porscheból kevesebb mint 3 bukott (2,3%), %-osan ugyanannyi, mint Aurisból. De Aurisból darabra sokkal több, mivel sokkal többet is adtak el belőle.
Ezt honnan vetted, hogy Porsche: 5-ből 1 rossz?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2119 Dátum: 2012.01.07 13:25:22 »
Arra akartam utalni amit előtte is írtam, hogy jó lehet, hogy a Porsche-ből kevés bukott, de abból kevesebb is van. Számottevően többet adnak el Toyota-ból (Ráadásul több típusa is van). Csak példálóztam a számokkal, konkrétan nem tudom az adatokat, de csak úgy lenne szép a statisztika is, ha ugyanannyi autót vennének alapul és úgy jönne ki egy %-os eredmény. Példa kedvéért 100 Auris-ból könnyen lehet hogy nulla bukik.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2120 Dátum: 2012.01.07 13:52:35 »
Biztosan korlátolt vagyok, de ezzel mit akartál mondani  :?:

A statisztika szerint 100 Porscheból kevesebb mint 3 bukott (2,3%), %-osan ugyanannyi, mint Aurisból. De Aurisból darabra sokkal több, mivel sokkal többet is adtak el belőle.
Ezt honnan vetted, hogy Porsche: 5-ből 1 rossz?
Mert ha 1 se akkor por se marad [rohog] :D :devil:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2121 Dátum: 2012.01.07 13:54:52 »
...de bakker, nem lehetne ezt a TROLL-idiótát kib***ni erről a fórumról?! Minek ide? :censored:

Nezd en nem fogok szemelyeskedni veled, ***a mernok es  kompetens mernokgyerek vagy, mindenesetre nem olyan konnyu valakit kitiltani valahonnan. Egyebkent meg az se franko, ha ideteved az egyszeri idegen es azt latja, hogy nehany elvetemult, elvakult egyen szerint ez a vilag legjobb markaja es ezt benyaljak a szerencsetlenek. Nagyon durvan csalodni fognak ugyanis. En csak egy gorbe tukor vagyok, a frusztraciodat nem rajtam kene kitolteni. Elhiszem, hogy zavar, ha melled allnak egy komolyabb europai autoval, de errol nem en tehetek.  :hug: Vigasztaljon mindazert, amit nem ad meg az autod, hogy elvben alig(?) jarsz szervizbe, legyen neked ez eleg es ne sajnalad mastol se a szorakozast. Demokraciaban elunk, ennek resze a szabad velemenynyilvanitas is.  :flowers: Nem politizaltam, nem tragarkodtam, nem volt semmi rasszista megnyilvanulas, meg csak nem is szemelyeskedtem mint Te, szoval zsibaddjal egy kicsit, orulj a toyotadnak. Meg valamit, en mar akkor itt voltam ezen a forumon, amikor neked tan meg toyotad se volt.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.07 14:03:39 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2122 Dátum: 2012.01.07 14:04:32 »
de csak úgy lenne szép a statisztika is, ha ugyanannyi autót vennének alapul és úgy jönne ki egy %-os eredmény. Példa kedvéért 100 Auris-ból könnyen lehet hogy nulla bukik.
Ugyanannyit vesznek, 100-at és megnézik mennyi hasalt el a TÜV-ön. Ez a % számítás.  ;)
Az, hogy kisebb mennyiségből számolnak, rontja a statisztika pontosságát. Tehát a Toyotak %-os értékei pontosabbak a Porschenál a darabszám miatt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2123 Dátum: 2012.01.07 14:53:13 »
Csak vigyázz, az ilyen számításokba bele ne vedd az értékvesztést  :flowers: ... Ezer (valós) érv szólhat egy újabb autóra váltás mellett - de az anyagiak nem tartoznak ezek közé. Mármint, ha a régi autó kicsit is megbízhatóan működött. Márpedig a tiéd úgy működött.

Szakadjatok már le erről az értékvesztés témáról. Palaczk, te sem 15 éves swiftet vettél, pedig kisebb lett volna az értékvesztés. Engem pl nem érdekel, ahogy nem számolom a mosógép, hűtőszekrény és a hajszárító értékvesztését sem. Megveszem használom, a háztartási cuccokat aztán kidobjuk ennyi, az autó pedig eladjuk. Ennek költsége van. Buszbérletet kell venni és nincs értékvesztés.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2124 Dátum: 2012.01.07 14:53:25 »
Csak egy halk megjegyzés: az, hogy egy típus hány %-ban bukik meg a vizsgán és mennyi a meghibásodása, az nem egy és ugyanaz, ne rakjunk egyenlőség jelet a kettő közé. Ha valami elromlik, kicserélik vagy megjavítják és ennek semmi köze a TÜV vizsgához  :surrender:
Ekkora számok kiegyenlítik a szervízelésből, bánásmódból stb adódó különbségeket. A vizsgán pedig ugyan valóban nem vizsgálnak minden alkatrészt, de azért egy igen jelentős részüket igen. És ha ebből kiolvasható egy reláció az egyes márkák között, akkor nem igazán szól mellette semmi, hogy a nem vizsgált alkatrészek esetében ez a reláció máshogy nézne ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2125 Dátum: 2012.01.07 15:02:58 »
Figyi, az latszik mindebbol, hogy nem a vilag legmegbizhatobb autoja mar. Nem tudom valaha volt-e, de ma mar tutira nem az. Egy sz@r, szemet, ocska nemet sportkocsigyarto a foldbedongoli gyakorlatilag minden korosztalyban. Ejnye, nadpalcaval vernem el a feneket mindnek.  :censored:
Elhiszem, hogy fáj, hogy egy Porsche kellett ahhoz, hogy jobbnak bizonyuljon  :flowers: :winkiss: ... Egy ilyen drága, precíziós, kis szériás termék, az (állításod szerint) a hatalmas gyártott mennyiségek miatt felhígult minőségű Toyotához képest  :yes:

A földbedöngölésen pedig gondolom, te is felsírtál, miközben beírtad  :D ... Az elkerülte a figyelmedet, hogy a 2-3 éves autók között Toyota az első, Porsche a második; és a 4-5 évesek között is holtversenyben első egy Toyota és egy Porsche? Egy TOYOTA és egy PORSCHE, hát tudod, kettőjük közül nemtom, kire nézve ciki ez a párhuzam  :szemez: :whistling:

Amúgy tessék, itt egy újabb sansz, hogy hozd a formádat: SOSE volt mindig minden évjáratban az első a Toyota, jellemzően ilyen top 5-ös helyezései voltak, időről időre első helyekkel bizonyos évjáratokban (kb. ahogy most is). Tessék, mondd szépen: "ezek szerint soha nem is volt a világ legmegbízhatóbb autója"  :yes: :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.07 15:06:54 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2126 Dátum: 2012.01.07 15:09:21 »
Azért itt azt is figyelembe kell venni, hogy mennyi Porsche ill. Toyota van az utakon. Kevesebb autóból nyílván kevesebb is romlik el. Nem mindegy, hogy 5 autóból 1 rossz vagy 1000-ből 10 :)
A TÜV statba csak olyan típus kerül be, amiből az adott évben legalább 10.000 darabot vizsgáltak. Ez azért már elég nagy minta.

(Ezért nincs benne pl. Lexus, mert abból nem jön össze ez a mennyiség Németországban.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2127 Dátum: 2012.01.07 15:13:55 »
Csak azrét zavar, mert ha valaki idetéved újként és beleolvas pl. ebbe a topicba, akkor azt fogja tévesen látni (hisz a magyar embernek a ROSSZ az igazi hír  :wacko: ), hogy a Toyota nem megbízható. Hiszen ez a troll ezt írta/írja mindig...
Én úgy látom, hogy korántsem csak ő az, aki alaptalanul húzza le a Toyotát... Éppenséggel nem is neki írtam ezt a TÜV-ös hozzászólásomat. Ő nyomja persze a legdurvábban, de azért messze nincs egyedül. mondi, Maxim, Cimbi, csufár, és ami azt illeti, néha még te is írsz időről időre olyasmiket, amik alaptalanul azt a benyomást keltik, hogy a Toyota minősége úgy általában számottevően csökkent. Bocs, ha valaki kimaradt  :) ... És sorry, ha nem így látjátok, de nekem erősen ez jött le azokból a beszélgetésekből, amik itt a közelmúltban folytak ebben a topikban, meg az Egyéb autók-ban. Az illető konkrét autójával probléma volt/van = a Toyota már nem a régi  ::) ... Hát, ezt próbáltam, próbálom cáfolni folyamatosan.

-------------------------

Ettől függetlenül: nagyon örülök, hogy ezek szerint te is gáznak tartod a Toyota alaptalan leszólását  :yes: :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.07 15:16:58 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2128 Dátum: 2012.01.07 15:17:56 »
2011-es TÜV-statisztika

2-3 éves autók
...
legrosszabbak:
126. Hyundai Atos, 12.2 %
127. Kia Carnival, 23.8 %
(Egész véletlenül egy Hyundai meg egy Kia. Ja, és aki szerint mindegy, hogy 2.3 % vagy 23.8 %, az menjen rulettezni.)

4-5 éves autók
...
legrosszabbak: ...Kia Carnival.

6-7 éves autók
...
legrosszabbak:... Kia Carnival.

Nem tudom mi a alapján mér a TÜV. Érdekesen más kimutatás ellentétest mond. Például 2010-ben Svédországban a KIA a második helyen végzett megbízhatóságilag. Első helyen "persze" a Toyota. Ezt a statisztikát a biztosítók adataiból állították össze - ott van biztosítás meghibásodásra is.

Sose hiszek ezeknek - mert egy pohár vagy félig tele, vagy félig üres. Kérdés, hogy nézzük, valamit hogy akarunk megmagyarázni. Egyik sem objektív. A TÜV sem. Max iránymutatásnak jó...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2129 Dátum: 2012.01.07 15:23:37 »
Persze, ezért adták meg %-osan  ;)
Az inkább érdekes, hogy mennyi egy Porsche átlagos évi futása.
Azt is megadják. Most nem másolom be az összeset, mert mennem kell, de az első két kategóriát beírom.

Tehát, 2-3 éves autók:

Toyota Prius átlagos futás 43.000 km
Porsche 911 33.000 km
Toyota Auris 37.000 km
Mazda 2 33.000 km

4-5 éves autók:

Porsche Boxster/Cayman 47.000 km
Toyota Corolla Verso 73.000 km
Porsche 911 50.000 km
Porsche Cayenne 81.000 km
Toyota Avensis 77.000 km

----------------------------

Ezeket az autókat, mármint a Porschékat, HASZNÁLJÁK ám. Simán a mindennapokban. Sok tízezer Porsche fut Németország útjain, és sok embernek ez az első, hétköznapokban is használt autója.

Konkrétan a Porsche teljesítményét én elismerésre méltónak tartom, és örvendetesnek is, mert bizonyítja, hogy a németek továbbra is tudnak megbízható kocsikat gyártani. Lehet mondani, hogy "ennyi pénzért naná", viszont ezek ugye sportkocsik, amik kapják az ívet, nem simogatják őket. Szal, így vagy úgy: szép teljesítmény ez.

(Szívem szerint elvárnám ugyanezt a tárgyilagosságot a "másik oldal" részéről is, de tisztában vagyok vele, hogy hiába.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )