Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770175 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2070 Dátum: 2012.01.05 13:52:17 »
Persze, csak par eves minimalis futasu autokban ilyen kaliberu hiba megse szokott megesni. En komolyan fel vagyok haborodva a toyota neveben is. Jelen pillanatban fontolgatom is szakmabelikent, hogy irjak egy komolyabb levelet egy kozponti cimre, hogy megis magyarazzak mar el de komolyan, hogy egy ilyen markanal ilyen hiba ilyen fiatalon es futas mellett szerintuk okes-e. Mi errol a velemenyuk? Ennel komolyabban igenybevett muszereknel megoldjak a tulfeszultseg elleni vedelmet, de mast nem mondjak egy par ezer Forintos villamos aljzat elosztonal se problema az ilyesmi mar vagy 20 eve. Egyszeruen vicc, vicc a a roluk kialakult kep tudataban.
Azért ne ess át ló túloldalára.  :flowers:
Ez a hiba, bár előfordult, nem átlagos. Mennyi lehet az előfordulása (műszaregység)? 10.000-ből 1db? Ez csak akkor zavaró, ha éppen a tulajdon autómmal esik meg, egyébként, statisztikailag elhanyagolható. És igen, még a Toyota gyárban is készülhet olyan alkatrész, ami valami oknál fogva anyaghibás. Palaczk arra céloz, hogy egy ilyen eset más gyártóknál nagyobb eséllyel fordul elő, de ez nem azt jelenti, hogy a Toyotánál egyáltalán nem.  :nono:
Amíg a gépek mögött ember is áll, addig lesz hiba, a kérdés csak annyi, hogy szám szerint mennyi hibáról van szó, és főleg, hogy mihez képest sok-kevés ez a szám.

Bár a Toyota sem hibátlan, mégis összességében a világ egyik legmegbízhatóbb autógyártója, sőt, 1-2 nappal ezelőtt hallottam a rádióban, hogy a világ legértékesebb gyártójává választották a Toyotát 2011-ben.

Nálatok nincs baj az Audival 90.000km után? Nem is törvényszerű, hogy legyen. De a típusra bizony, hogy több hibafajta jellemző, mint egy hasonló kategóriás Toyota esetében. Ez nem azt jelenti, hogy az Audi szar, dehogy. Csak a prémiumsága nincs kötelező összefüggésben a megbízhatósággal, nem azért prémium, mert annyival megbízhatóbb is.
A prémium szegmensben a megbízhatóság etalonja a Lexus - bármily meglepő -. Nem olyan szép, mint egy Audi, vagy BMW? Kinek hogy...
Ellenben mindkettőnél megbízhatóbb, ráadásul hosszú távon egyre nő a különbség a Lexus javára.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2071 Dátum: 2012.01.05 14:43:32 »
Ezzel az erővel, semmilyen autónál nem kell figyelembe venni a gyár által megadott teljesítményt.
Csak azoknál nem, amelyek legalább 10 évesek, feltűnően alacsony literteljesítményűek, és véletlenül 60, 75, 90, 115 vagy 174 lóerősek, amely adatok mitadisten épp egybeesnek az akkori német kötbizt sávhatáraival... ;)
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2072 Dátum: 2012.01.05 18:22:56 »
Ez csak akkor zavaró, ha éppen a tulajdon autómmal esik meg, egyébként, statisztikailag elhanyagolható
Na ez az. Nem használ a lelkemnek, ha tudom, hogy én vagyok a kivétel, sőt talán még jobban idegesít is (magasabbak az elvárások, nagyobb a pofára esés)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2073 Dátum: 2012.01.05 19:37:09 »
Persze, csak par eves minimalis futasu autokban ilyen kaliberu hiba megse szokott megesni. En komolyan fel vagyok haborodva a toyota neveben is. Jelen pillanatban fontolgatom is szakmabelikent, hogy irjak egy komolyabb levelet egy kozponti cimre, hogy megis magyarazzak mar el de komolyan, hogy egy ilyen markanal ilyen hiba ilyen fiatalon es futas mellett szerintuk okes-e. Mi errol a velemenyuk? Ennel komolyabban igenybevett muszereknel megoldjak a tulfeszultseg elleni vedelmet, de mast nem mondjak egy par ezer Forintos villamos aljzat elosztonal se problema az ilyesmi mar vagy 20 eve. Egyszeruen vicc, vicc a a roluk kialakult kep tudataban.
Az a vicc, ahogy ezt itt nyomod  :D ... Mekkora műfelháborodás, anyám  :lol: ... OK, írj levelet, de akkor írj az imádott németjeidnek is... Azoknak egy picivel többet kell majd írnod  :flowers:

Miféle túlfeszültség elleni védelemről beszélsz? Honnan tudod, mitől romlott el? Ja... Írj már levelet a NASA-nak is, felrobbant pár űrsiklójuk, ez botrány, hogy fordulhat elő ilyesmi egy ilyen drága, és ennyire sok okos és szigorú mérnök által megtervezett cucc esetében.

Emberek vagyunk, tiszta  ;) ? Mondtam valami újat?

---------------------------

Hogy puffogsz, besírok, ahogy újra meg újra elolvasom  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2074 Dátum: 2012.01.05 19:41:30 »
Bocsesz, kettonk kozul en dolgozom minosegbiztositasban. Ez bizony egy nagyon komoly minosegi hiba es kihat a mukodesre. Vilagosan lathato termek nemmegfelelosegrol van szo. Ezen kar vitazni.
Az atlagolt vizsgalatod meg eleg teves es hamis eredmenyt hoz, ezt az istenitett  japanjaid se mernek igy szamolni, mert nadpalcaval vernek veresre a japan managerek a segguket, majd csoportos harakirit kovetnenek el.
Ez még jobb  :clap: ... Ááá, 10 pont, komolyan  :lol: ... Te, a sztratoszférából szarok rá, hogy ki mit hogy számol, és mit gondol az én számolásomról  :flowers: [rohog] ... Ne nyomasd itt a profit, vagy ha mégis: nézz kicsit utána, melyik igen jóhírű, prémium német márkáknál fordul elő jóval nagyobb gyakorisággal a műszercsoport kiesése. Meg a fényszóró bemattulása.

Aztán nyomááás levelet írni!  [rohog] [rohog] [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2075 Dátum: 2012.01.05 19:43:54 »
Komolyan feldobtad a napomat  :yes: ... Bizisten  :lol: !

Tényleg, EKKORA elégtétel neked, ha elromlik egy Toyota  :flowers: ?

Ez baj, ember  :hug: ... Vannak ennél sokkal fontosabb dolgok is, mint ilyen vehemenciával megpróbálni engem meggyőzni arról, hogy nem kéne ennyire ragaszkodnom a Toyotához  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2076 Dátum: 2012.01.05 19:51:29 »
hja, én azt hittem poénból nyomjátok így egymásnak. Erre kiderül, hogy komolyan gondoljátok  :D
Gabe 254.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2077 Dátum: 2012.01.05 20:14:31 »
hát nekem az avensis volt az egyetlen kocsim eddig, amivel komolyabb javításra kellett menni (xenon + fűtésvezérlés), ezt 4 évesen. szerencsére garis volt. a kollegám a6-os dízel audija meg 5 évesen, amikor épp revízióra akart menni vele, elszakította a vezérműszíjat. 800 rongyért sikerült rendbe tenni. az ave legalább nem került pénzbe :D ja meg menni lehetett vele a hibáitól...de az az a6-os annyira sokkal jobb autó, hogy kár is hasonlítgatni. mégse kéne  :lol: most mindenesetre elkezdett idegesíteni a macuda alapjárata, valami fura zörgést hallok, amit eddig nem. nem tudom eldönteni, hogy valami csavar lazult meg valahol a műszerfal mögött, vagy a motor épp az utolsókat rúgja. 90ezer km-nél...  :hmmmm:

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2078 Dátum: 2012.01.05 20:28:36 »
totoya is elromlik, mint minden más!

Csak az nem mindegy, hogy 100ból mennyi az annyi!
 
Aki ezt nem így látja, komoly hiányosságokkal küzd e téren! :yes: :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2079 Dátum: 2012.01.05 20:29:27 »
hja, én azt hittem poénból nyomjátok így egymásnak. Erre kiderül, hogy komolyan gondoljátok  :D
Néha poénból, néha komolyan, de az utóbbit valami elmondhatatlanul unom  :) ... Most tényleg, nem érem föl ésszel, hogyan lehet ilyen kitartással baxogatni valakit egy AUTÓMÁRKA miatt.

Mindenesetre azzal legyetek tisztában, hogy tényleg miattam van az egész  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2080 Dátum: 2012.01.05 20:32:19 »
Na ez az. Nem használ a lelkemnek, ha tudom, hogy én vagyok a kivétel, sőt talán még jobban idegesít is (magasabbak az elvárások, nagyobb a pofára esés)
Nálam fordítva van... Egy ritka, egyedi hiba kevésbé idegesít, jobban el tudom nézni az autónak, a márkának. A típushibákat sokkal dühítőbb jelenségnek tartom, pl. azért, mert frászolhatok tőlük még a bekövetkezésük előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2081 Dátum: 2012.01.05 20:34:07 »
En mar rajottem mi a helyzet, de Palaczk nem vallotta be:
Palaczk sztem meghuzta OK fine csajat kozepsuliban vagy csak szimplan jobb volt matekbol es azota ez megy  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2082 Dátum: 2012.01.05 20:35:51 »
Halkan megjegyezném itt amúgy, hogy az Ave műszercsoportja időközben újra a kocsiban teszi szépen a dolgát. Meg lehetett javítani. Súlyos összegbe került. Tízezer forint. Nemtom pontosan, mi volt az... a sebességmérőnek vmelyik összetevője.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2083 Dátum: 2012.01.05 20:37:14 »
En mar rajottem mi a helyzet, de Palaczk nem vallotta be:
Palaczk sztem meghuzta OK fine csajat kozepsuliban vagy csak szimplan jobb volt matekbol es azota ez megy  :lol:
Nem  :lol: ... Palaczk egy makacs barom, akit meg kell győzni  :yes:

(Pedig nem lehet  :whistling: !)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2084 Dátum: 2012.01.05 20:37:35 »
Te, a sztratoszférából szarok rá, hogy ki mit hogy számol, és mit gondol az én számolásomról  :flowers: [rohog]

Ideges lettel ez jo. Mindenesetre most magad is bevallottad, hogy az objektivitashoz semmi kozod. Van egy sajat rendszered, abban gondolkozol, minden aszerint nezel, az alapjan dontod el mit lehet es mit nem, mi a limit. Na mindegy.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/