Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770649 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2025 Dátum: 2012.01.04 19:48:09 »
Azt tudni kell, hogy ez a széria, pontosabban a facelift előtti kivitele (2000 októberig) - a legproblémásabb Passat. Épp ezért, minél egyszerűbben felszerelt, szimplább motorral szerelt, annál jobb.

Én három motorral merném megvenni: az 1.6-os vagy 2.0 nyolcszelepes benzinesek valamelyikével, vagy az alap, 90 lovas TDI-vel.

2.0-ból 1 darab van ha.hu-n :)
Nem mintha vennék amúgy B5-öt,bár egy dízelen elgondolkodtam...de inkább nem.
Hamár VW...akkor talán ( nagyon talán ) egy Bora.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2026 Dátum: 2012.01.04 19:50:35 »
Palaczk, hagyjuk, ismerjük már egymás idevágó álláspontját, nem hinném, hogy azóta közeledtek az álláspontjaink e tárgyban.  Azért érdekes, hogy nagyjából egy prizmán keresztül látjuk a dolgokat, de ebben teljesen más véleményt alkotunk.

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2027 Dátum: 2012.01.04 19:52:24 »
2.0-ból 1 darab van ha.hu-n :)
Nem mintha vennék amúgy B5-öt,bár egy dízelen elgondolkodtam...de inkább nem.
Hamár VW...akkor talán ( nagyon talán ) egy Bora.
Szerintem az ebből a korszakból (90-es évek második fele, 2000-es évek eleje) származó VW-k úgy általában nem tartoznak a legjobb választások közé. Ebben az időszakban küszködött a VW a legtöbb problémával. Golf V, Jetta, Passat B6 - ezek már jobbak, bár ügyelni kell a motorválasztásra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2028 Dátum: 2012.01.04 19:54:09 »
Palaczk, hagyjuk, ismerjük már egymás idevágó álláspontját, nem hinném, hogy azóta közeledtek az álláspontjaink e tárgyban.  Azért érdekes, hogy nagyjából egy prizmán keresztül látjuk a dolgokat, de ebben teljesen más véleményt alkotunk.
Na igen  :) ... De ebből ugyan nincs probléma  :hug:

Amit igazából nem értek, az az, hogy miként vonhatsz le végleges döntéseket egy MÁRKÁRA nézve, egy TÍPUS alapján. Lásd Kumho: csalódtál egy bizonyos típusú Kumho gumiban, és kijelented, hogy te Kumhot többet nem veszel... Na, ez nem fér be az én fejembe. De tényleg mindegy  :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.04 19:56:12 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2029 Dátum: 2012.01.04 19:55:31 »
Szerintem az ebből a korszakból (90-es évek második fele, 2000-es évek eleje) származó VW-k úgy általában nem tartoznak a legjobb választások közé. Ebben az időszakban küszködött a VW a legtöbb problémával. Golf V, Jetta, Passat B6 - ezek már jobbak, bár ügyelni kell a motorválasztásra.
Na Golf V az már csak csak tetszene az igényes futóművével,de nem fogok VW-ben ülni azt hiszem ,pláne első autóra összekuporgatott pénzen :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2030 Dátum: 2012.01.04 20:00:03 »
Mekkora lenne a keret? Mik az elképzeléseid? Dízel, benzin, karosszéria mérete stb...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2031 Dátum: 2012.01.04 20:01:53 »
Szerintem az ebből a korszakból (90-es évek második fele, 2000-es évek eleje) származó VW-k úgy általában nem tartoznak a legjobb választások közé. Ebben az időszakban küszködött a VW a legtöbb problémával. Golf V, Jetta, Passat B6 - ezek már jobbak, bár ügyelni kell a motorválasztásra.

Mondjuk a GolfIII-ba, asszem a legkisebb egynégyes 60 lovas motor volt. Ebből a kezem alatt volt, vagy 8-10 darab 1994-1996. évjáratú.  Az ugye már elég minta??Na a motorjaikra egyáltalán nem volt semmi panasz. Gyenge volt, de megbízhatóan futotta a kilométereket Ezeket a kocsikat jellemzően 250-300E km után selejteztük.  A váltókból emlékezetem szerint három ment gajra, négynek a gyújtásmodult kellett cserélni, olyan 100E körül, egy bizonyos kanyarívnél és sebességnél, valamint "vízállásnál" garantált volt a beázás. (onnan jöttünk rá, hogy mindegyik egy bizonyos helyen adta meg magát)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2032 Dátum: 2012.01.04 20:03:20 »
Na igen  :) ... De ebből ugyan nincs probléma  :hug:

Amit igazából nem értek, az az, hogy miként vonhatsz le végleges döntéseket egy MÁRKÁRA nézve, egy TÍPUS alapján. Lásd Kumho: csalódtál egy bizonyos típusú Kumho gumiban, és kijelented, hogy te Kumhot többet nem veszel... Na, ez nem fér be az én fejembe. De tényleg mindegy  :D

Oké, előítéletes vagyok e tárgyban.  Sajna ez a rossz tulajdonságom.  Emberben is csak egyszer csalódom.... :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2033 Dátum: 2012.01.04 20:06:13 »
Most petézek le. A saját tapasztalat az NULLA.  Aha. Az Biblia meg a TÜV, ADAC, AM meg mittomén mi.  Oké.   :ph34r:

Nekem volt egy szett Khumo gumim. Borzalmasan xar volt, csúszott, ótvar volt.  Tőlem aztán ADAC győztes is lehet, marhára nem érdekel, nem kell a Khumo, sajnálom.  :no:
Így vagyok a Valvoline olajokkal is, pedig világmárka,  stb.  Csak nem nekem. Van választék.  :hug:

Szóval nálam a sorend:  saját tapasztalat, más tapasztalat, utána jöhetnek a statisztikák....
nana, a hasonlat sánta. az autó egy baromi bonyolult gép sokezer alkatrésszel. a saját tapasztalat nyilván fontos - én csak annyit jeleztem, hogy a statisztika meg a saját eset között nincsen összefüggés. hogy morbid legyek, ha születik egy down-kóros gyereked, az nem jelenti azt, hogy a következő is az lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2034 Dátum: 2012.01.04 20:06:44 »
Mondjuk a GolfIII-ba, asszem a legkisebb egynégyes 60 lovas motor volt. Ebből a kezem alatt volt, vagy 8-10 darab 1994-1996. évjáratú.  Az ugye már elég minta??Na a motorjaikra egyáltalán nem volt semmi panasz. Gyenge volt, de megbízhatóan futotta a kilométereket Ezeket a kocsikat jellemzően 250-300E km után selejteztük.  A váltókból emlékezetem szerint három ment gajra, négynek a gyújtásmodult kellett cserélni, olyan 100E körül, egy bizonyos kanyarívnél és sebességnél, valamint "vízállásnál" garantált volt a beázás. (onnan jöttünk rá, hogy mindegyik egy bizonyos helyen adta meg magát)
A Golf III nyolcszelepes benzinesei megbízható, problémamentes, tartós motorok  :yes: ... Nem sok baj van velük. Váltóval már valamivel több; meg az elektromos dolgokkal; és a futóműhöz, főleg a hátsóhoz, kell még az átlagnál gyakrabban hozzányúlni.

Plusz a rozsda. Sokkal jobban rohadnak, mint a II-esek - hiába fiatalabbak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2035 Dátum: 2012.01.04 20:08:09 »
nana, a hasonlat sánta. az autó egy baromi bonyolult gép sokezer alkatrésszel. a saját tapasztalat nyilván fontos - én csak annyit jeleztem, hogy a statisztika meg a saját eset között nincsen összefüggés. hogy morbid legyek, ha születik egy down-kóros gyereked, az nem jelenti azt, hogy a következő is az lesz.
Így van. Ahol szerintem (nagy) hangsúlyt kell kapjon a statisztika, az a típusválasztás. De ettől még persze lehet peched. És persze a fordítottja is igaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2036 Dátum: 2012.01.04 20:08:48 »

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2037 Dátum: 2012.01.04 20:09:54 »
Mondjuk a GolfIII-ba, asszem a legkisebb egynégyes 60 lovas motor volt. Ebből a kezem alatt volt, vagy 8-10 darab 1994-1996. évjáratú.  Az ugye már elég minta??Na a motorjaikra egyáltalán nem volt semmi panasz. Gyenge volt, de megbízhatóan futotta a kilométereket Ezeket a kocsikat jellemzően 250-300E km után selejteztük.  A váltókból emlékezetem szerint három ment gajra, négynek a gyújtásmodult kellett cserélni, olyan 100E körül, egy bizonyos kanyarívnél és sebességnél, valamint "vízállásnál" garantált volt a beázás. (onnan jöttünk rá, hogy mindegyik egy bizonyos helyen adta meg magát)
Érdekel amit mondasz,édesanyámnak van egy 1.4-es 97-es III-asa.Valós 97ezer KM-rel!Ugyan csak 60 lovas,de ez már hengerenkénti befecsis,elég nyomatékos és jól szedi a lábát.Tip-top az autó,többször megkérdezik,nem-e eladó?Nos nem,anyám imádja :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2038 Dátum: 2012.01.04 20:10:24 »
Emberben is csak egyszer csalódom.... :whistling:
Hát... Ezt sem látjuk egyformán... Nem sok barátom lenne már  ::) ... Kérdés persze, hogy mekkora az a csalódás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2039 Dátum: 2012.01.04 20:11:01 »
A Golf III nyolcszelepes benzinesei megbízható, problémamentes, tartós motorok  :yes: ... Nem sok baj van velük. Váltóval már valamivel több; meg az elektromos dolgokkal; és a futóműhöz, főleg a hátsóhoz, kell még az átlagnál gyakrabban hozzányúlni.

Plusz a rozsda. Sokkal jobban rohadnak, mint a II-esek - hiába fiatalabbak.

Haveromék olyat nyúznak.
1.4 60LE. Minden baja van szégénynek,a 3. hengerben nem megfelelő a kompresszió, utánfutóztak vele. De elvitt Erdélybe ( mint ahogy a Toyota-val szoktunk) , igaz max 110el mentünk és a Völgyhíd után pl lassult ,pedig ott aztán nem nagy emelkedő van Pest felé Kanizsa irányából. De megy megy megy...a motor fog szerintem utoljára szétesni,,bár nem jár messze tőle...sajnos.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus