Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770245 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1995 Dátum: 2012.01.04 12:52:23 »
ne kötekeggyééé!  :devil: a lényeg,hogy a toyota régen jobb kocsikat gyártott, mint ma. a trend lefele mutat.
Csak annyira, amennyire más márkáknál. Ami természetes a bonyolultság miatt. Nekem az bőven elég, hogy megbízhatóság szempontjából továbbra sincs jobb választás náluk, úgy általában :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1996 Dátum: 2012.01.04 12:57:19 »
Mast ne mondjak, a sajat mazdam olyat tud megbizhatosag teren 125ezer km-rel, amit szerintem itt egy Toyota se eddig...
A Corona és a Carina pl. tudott nálunk ugyanilyet. Előbbi 60 és 160 ezer, utóbbi 110 és 200 ezer km között. De azt te is tudod, hogy nemhogy Mazdából meg Toyotából, de Alfából meg Citroenből is akadnak ilyen autók. Kérdés, hogy melyik márkából akad több ilyen, ugye.

Nem tartom en hulyenek azt, aki vesze egy Toyotat... de aki csak azt vesze es betegesen ragaszkodik hozzajuk, mast nem is mer megvenni, nos az minden bizonnyal beteg egy kicsit.  :flowers:
Na, ez nem is hangzik rosszul, még egyet is értünk benne  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1997 Dátum: 2012.01.04 13:03:05 »

Na, ez nem is hangzik rosszul, még egyet is értünk benne  :yes:

Na figyi, akkor minden ok, kozosen diagnosztizaltunk Teged.  :flowers: Mar csak az orvossagot kell megvitatnunk.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1998 Dátum: 2012.01.04 13:03:14 »
ezeknek a saját tapasztalatos beszámolóknak nem sok értelme van.
Ennyi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1999 Dátum: 2012.01.04 13:04:43 »
Na figyi, akkor minden ok, kozosen diagnosztizaltunk Teged.  :flowers: Mar csak az orvossagot kell megvitatnunk.  :)
Tényleg ;) ? Én nem is tudom, ki kereste & vetette meg pl. tavalyelőtt a G-Astrát Sylannal  :whistling: ... (Más kérdés, hogy meg is bántam, mert sajnos nem történt meg a csoda, nem hozta a Toyota-megbízhatóságot az Opel.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2000 Dátum: 2012.01.04 13:29:23 »
Hány km volt ebben az autóban? Én unokatesóm Fabiáját vezettem jópár alkalommal, 100 ezer alatti futású darab; és pont az tetszett benne a leginkább, hogy a (szervó)kormány közvetlen, direkt, pontos; a váltó szintén; a fék is harap; a futómű pedig feszes, stabil és jó visszajelzést ad az útról. (Ez is egy alap fapad 55 lovas 1.2-es példány amúgy.)

63ezer volt benne akkor. Az is egykettô-félvéhat volt :D
kormanyholtjatek idegesitoen hatalmas volt, valto olyan volt, mintha fakanallal kevernem a paprikaskrumplit, zajszigeteles nulla. Mintha teherautot vezettem volna.

De mondom, sose volt baj a kocsival, csak nem hozta a corinal megszokott dolgokat.
(nem is kell neki, mert nem egy helyre vannak pozicionalva)
kisa
born to ride

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2001 Dátum: 2012.01.04 13:53:57 »
Tényleg ;) ? Én nem is tudom, ki kereste & vetette meg pl. tavalyelőtt a G-Astrát Sylannal  :whistling: ... (Más kérdés, hogy meg is bántam, mert sajnos nem történt meg a csoda, nem hozta a Toyota-megbízhatóságot az Opel.)

Magadnak vetted? Na ugye! Az Astra mellett nagyon sok szolt, csak ezert merted ajanlani. Magadnak nem mereted volna megvenni, velt vagy valos ervek menten ahhoz tulsagosan "megfontolt" ( :whistling: szabadon helyettesitheto hulyevel, beszarival, begyoposodottel, fantaziatlannal, etc.  :devil:  ) vagy.  :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2002 Dátum: 2012.01.04 14:52:30 »
Magadnak vetted? Na ugye! Az Astra mellett nagyon sok szolt, csak ezert merted ajanlani. Magadnak nem mereted volna megvenni, velt vagy valos ervek menten ahhoz tulsagosan "megfontolt" ( :whistling: szabadon helyettesitheto hulyevel, beszarival, begyoposodottel, fantaziatlannal, etc.  :devil:  ) vagy.  :yes:
Felőlem azzal helyettesíted be, amivel akarod ;) ... Autóban én nem szeretem a szerencsejátékot - kellemesen hátradőlve drukkolok mindenki másnak, aki igen  :yes: ... És még eddig egyszer sem nyúltam mellé a Toyotához való ragaszkodással (a néhány kivétellel viszont annál inkább). Úgyhogy nekem magyarázhatod, míg el nem kopik a nyelved/billentyűzeted  :hug: :tt2:

-------------------

OK... Mazdát, Hondát, Subarut is vennék. Meg még most már talán Hyundait/Kiát is. De azokat meg minek? Én Toyotás vagyok - ha a racionalitás egált dob ki, a kialakult ragaszkodás a Toyota felé billenti a mérleget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2003 Dátum: 2012.01.04 15:02:29 »
hehe, ez érdekes dolog. én pl. mindenevő vagyok, a világ összes autójára rá vagyok valamiért izgulva, aztán eddig három mazdát meg egy toyotát dobott a gép  :lol: amiből csak a toyoval volt gondom  :lol:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2004 Dátum: 2012.01.04 15:21:16 »
Autóban én nem szeretem a szerencsejátékot - kellemesen hátradőlve drukkolok mindenki másnak, aki igen 

Volt mar szopas meg szerencsejatek, hatradoles nelkul nem csak a 100-as Audival.  :whistling: Szerintem az oracsoport csere sem piskota bagatel kilometernel.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2005 Dátum: 2012.01.04 15:24:18 »
ha a racionalitás egált dob ki, a kialakult ragaszkodás a Toyota felé billenti a mérleget.

 :hmmmm: Tudja fene, olyan ez mint az eteleknel a grizes teszta, nem lehet ***ni, mindig jol sikerul, meg etel is, taplal is, a celnak megteszi. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2006 Dátum: 2012.01.04 15:28:23 »
:hmmmm: Tudja fene, olyan ez mint az eteleknel a grizes teszta, nem lehet ***ni, mindig jol sikerul, meg etel is, taplal is, a celnak megteszi.

 hiretelen erröl ez jutott eszembe  :devil: :D

"lo nincs jo a szamár is"
vagy
"éhes kutya a szrt is megeszi"
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2007 Dátum: 2012.01.04 15:34:47 »
A Passatra visszatérve: Nem osztom azokat a nézeteket, hogy ez a TDI, vagy a TD problémásabb lett volna, mint bármelyik más dízel. A mienkben (TDI) a vásárláskor is volt már 200+ezer km, amikor eladtuk, meg 400e+ km. A saját hibánkból (hanyagságunkból) elszakadt vezérműszíjon kívül nem hibásodott meg az autó.
Ezek a motorok valóban nem voltak problémásabbak a korabeli többi dízel átlagánál. Mai viszonylatban pedig már az átlagosnál megbízhatóbbnak számítanak. Ezzel együtt, az első generációs, 90 lovas TDI-knél az egyik legkomolyabb, jellemző hiba pont a vezérműszíj szakadása - mármint az előírt intervallum betartása esetén is. Ez ölte meg a legtöbb ilyen motort, és csak csúcsminőségű szíj, valamint az előírtnál korábbi csere jelent ellene biztos védelmet. Viszont ha erre odafigyelsz, akkor ezek a motorok tényleg elmennek 4-500 ezret minden gond nélkül.

Amúgy a '93-as facelift (B3-at B4 váltja) során korántsem csak a lámpák változtak... Igazából legalább akkora kaliberű átszabás volt az, mint amit most legutóbb hajtottak végre a típuson (váltás B6-ról B7-re) - csak akkor azt valamiért faceliftnek címkézték. Ha megnézed, az autó gyakorlatilag összes karosszériaeleme, a tetőt kivéve, megváltozott. Lámpatestek, hűtőrács, lökhárítók, sárvédők, ajtók stb.





('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2008 Dátum: 2012.01.04 15:37:52 »
Volt mar szopas meg szerencsejatek, hatradoles nelkul nem csak a 100-as Audival.  :whistling: Szerintem az oracsoport csere sem piskota bagatel kilometernel.
Ez semmi, ha azt nézem, hogy hány ilyen autónk volt és összesítve mennyi gond volt velük. De ha azt mondod, hogy "sem", akkor halljuk a további példákat  :szemez:

A tetves Audi, a nagyhíres német autó, egyedül többet produkált, mint az összes Toyota együttvéve. És nem, ebbe nem vettem bele azokat a hibáit, amiket a nagy futásteljesítmény idézett elő. Azok nélkül is vitte a pálmát. Egész mellesleg unokatesóm ugyanolyan Audija is produkálta ugyanazoknak a hibáknak a nagy részét. Úgy, hogy 42 ezer volt benne, mikor megvette  :flowers:

Sylan Astrájával is több gond volt (másfél év alatt!), mint az előtte-utána birtokolt három Toyotájával összesen. 90 ezerrel vette az Astrát. Biztos ez is csak véletlen.

Még a 71 éves, meggyőzhetetlen, ilyen téren iszonyú begyöpösödött Molnár papa is belátta nagy morogva, kelletlenül, hogy mennyivel jobb, megbízhatóbb autó a Toyota, mint a Volvo (amit amúgy nyalt-falt, míg a Toyotát csak használja). Ja, a Volvoban 120 ezer volt vételkor, a Toyotában 200.

Mondom, nyomasd csak ha ráérsz, szórakoztat  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.04 15:43:54 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2009 Dátum: 2012.01.04 15:46:37 »
:hmmmm: Tudja fene, olyan ez mint az eteleknel a grizes teszta, nem lehet ***ni, mindig jol sikerul, meg etel is, taplal is, a celnak megteszi.
Az a régi Suzuki Swift, amiről te beszélsz  :yes: ... Visítva körberöhögöm azt, aki szerint az Avensisünk olyan az autók között, mint a kaják között a grízes tészta  :lol: ... Vagy a Yarisom... stb  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )