Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770591 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1980 Dátum: 2012.01.04 00:45:48 »
leérek Pécsre a vasutállomással szemben megállok vizelni a falnál mögémjön 2 rendőr és megbüntet 6e ft-ra.
nem rossz így kezdésnek... :)  szeretem én a vidéki seriffeket ba+.. :surrender:
mindegy. rájuk hagytam.
Pécsett ezért szeretnek büntetni  :flowers: ... Amúgy így magam elé képzelve az állomással szembeni térséget, őszintén nem tudom elképzelni, hol találhattál ott brunyálásra alkalmas (?) helyet. Egyébként az állomáson is van WC  :szemez:

pécsen egy lámpánál megkérdeztem egy fickót hol van az autópálya? erre azt mondja szekszárdon..kérdem nem pécsig van..erre kiröhögött.. :cry:

úgyhogy izgalmas volt a szerpentineken ezekkel a fos gumikkal.
Atyaég, de nagy barmot fogtál ki  :eek: ... Már hogyne lenne meg Pécsig a pálya, a várostól déli irányban kell elindulni, két helyen is rá lehet csatlakozni, az egyik 5 km-re van a vasútállomástól. Ki is van táblázva a központban elég tisztességesen. Ha a vasútállomásról indultál el Szekszárd irányába a régi 6-oson, akkor kellett is láss ilyen táblá(ka)t. Na, mindegy most már...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1981 Dátum: 2012.01.04 00:46:58 »
Azé annyira nem gáz, együtt tudnak élni vele a citronyosok, a pözskések, a fordosok, és a mazdisok is.  ;)
Nekem Fiestában, Fusionben és Mazda 2-ben volt vele dolgom... Utóbbiban valamivel jobb a hangszigetelés, de ettől még tényleg elég darabos egy partner. Na persze a VW-féle 3 hengeres 1.4 TDI sem kevésbé darabos... Sőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1982 Dátum: 2012.01.04 10:27:12 »
1.6 benyás  neki  90 ezer km elött már minden kopo alkatrész cserélve volt az elsö futomüben.....

Mondjuk ez nagyon kemeny. Ilyet en meg nem is hallottam.  :ph34r:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1983 Dátum: 2012.01.04 10:28:35 »
De legalább OK fine-nak nem kell már egyedül cipelnie a "megmondtam hogy hülye, aki Toyotát vesz" feliratú zászlót  :lol:

Ez nekem is nagy megkonnyebbules elhiheted.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1984 Dátum: 2012.01.04 10:33:41 »
Nemtom, de ezzel az 1.4-es Ford dízellel nem egy akkora öröm együtt élni... Durván jár, csúnya a hangja, elég keskeny a használható fordulatszám-tartomány, és turbóhatár alatt terhelve nem csak halott, hanem csúnyán be is rángat.
nem rángat az. munkába járáskor rendszeresen elváltok 1500-nál, szerintem beérek vele úgy, hogy a turbó egyet se fordult :) az igaz, hogy lassú a szentem, meg rendes tempónál fogyaszt is (6.3-at mértem legutóbb 110-es átlaggal 650 km-t hajtva, ez kb. konstans 130-at - óra szerint 140-et - jelent, ahol csak lehet), meg csúf kávédaráló hangja van, dehát kisautó, meg dízel is a szentem :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1985 Dátum: 2012.01.04 10:39:04 »
Ilyet nem is állítottam. De csufár ezt írta:

"a toyota ma abból él, hogy régen jó kocsikat gyártott. nyoma sincs már annak az elpusztíthatatlanságnak, ami szerintem valahol a kétezres évek elejéig volt beépítve a toyotákba..."

És ez így (szerencsére) nem állja meg a helyét. Ha "nyoma sem lenne", nem tarthatta volna meg a jó pozícióját a többi márkához képest. Az sem igaz, hogy "abból él, hogy régen jó kocsikat gyártott" - ma is jó kocsikat gyárt, lásd megint csak az eredményeit más márkákhoz képest.

Az igaz, hogy bizonyos típusok megbízhatósága romlott az elődeikhez képest. Ami természetes és logikus, hisz pl. egy mai Avensis jóval komplexebb szerkezet, mint egy 90-es évek végi. De még ezzel együtt is, továbbra is képesek bizony ugyanarra az "elpusztíthatatlanságra" - ezt jól bizonyítja pl. a Prius.
ne kötekeggyééé!  :devil: a lényeg,hogy a toyota régen jobb kocsikat gyártott, mint ma. a trend lefele mutat. abba is hagyták ezt a "sosemromlikel" szöveget  :lol:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1986 Dátum: 2012.01.04 10:41:09 »

Ettől függetlenül persze, mikor kipróbál egy-egy konkrét Toyotát, el szokta ismerni, hogy jó autó  :sorcerer: :lol:

Sose volt kerdes, hogy tudnak jó autot gyartani, de azt tovabbra is tartom, hogy semmiben nem hoznak szamomra kimagaslot. Megbizhatosagot nekem senki se tudja megmagyarazni. Mast ne mondjak, a sajat mazdam olyat tud megbizhatosag teren 125ezer km-rel, amit szerintem itt egy Toyota se eddig, de talan nem tulzas azt mondani, hogy a 200ezer km-t futott XC70-esben is mindosszesen egy EGR szelep es talan ketto darab izzo szallt el, de egy A2-es Audiban 90ezer km-rel is csak egy kutyacsont kellett cserelni. Ez mind csak mazli? Nyilvan nem.
A formakrol, emociokrol, ergonomiarol, felszereltsegrol, technikarol nem fogunk vitazni - itt sem latok kiugro pontot es mar rengetegszer megbeszeltuk.
Egy Toyotanak a minosegben kellene nagyon-nagyon meggyozot hoznia, de idokozben itt mar nincsennek hatalmas kulonbsegek, sot nehany marka nehany autoja jobban is teljesit.
Nem tartom en hulyenek azt, aki vesze egy Toyotat, talan egy nap en is veszek egyet (esetleg rakenyszerulok egy hybridre a dugodij miatt?  :no: ), de aki csak azt vesze es betegesen ragaszkodik hozzajuk, mast nem is mer megvenni, nos az minden bizonnyal beteg egy kicsit.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1987 Dátum: 2012.01.04 10:43:28 »
de aki csak azt vesze es betegesen ragaszkodik hozzajuk, mast nem is mer megvenni, nos az minden bizonnyal beteg egy kicsit.  :flowers:

 :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1988 Dátum: 2012.01.04 11:23:45 »
Érthetetlen miről beszéltek:

http://nepitelet.hu/autok/toyota/corolla_2007/corolla_octavia_vagy_jetta_dizelben/
http://nepitelet.hu/autok/toyota/corolla_2007/tuti/

ez csak két példa tudom, de biztos lehetne többet találni
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1989 Dátum: 2012.01.04 11:25:38 »

Nem tartom en hulyenek azt, aki vesze egy Toyotat, talan egy nap en is veszek egyet (esetleg rakenyszerulok egy hybridre a dugodij miatt?  :no: ), de aki csak azt vesze es betegesen ragaszkodik hozzajuk, mast nem is mer megvenni, nos az minden bizonnyal beteg egy kicsit.  :flowers:
Ezt kb én is így látom. De azt is hozzá kell tenni, hogy ez nemcsak a Toyotához, hanem bármilyen más autóhoz való kényszeredett és elvakult ragaszkodásra igaz.

Én is többször leírtam már, hogy szerencse, hogy nincs új autóra pénzem, hiszen a Corollából nincs kombi, ami nekem kellene. Ezért kénytelen volnék Cee'd-et venni, vagy Golfot, vagy Astra ST-t... Pedig, szeretem a Toyotát, és ki is tartanék mellette, ha gyártana számomra megfelelő modellt.
Talán majd a következő Corolla generációban...  ::)

Mondjuk a Toyota, mint márka megbízhatósága még mindig bőven magasan van, azt azért nem mondanám, hogy átlagos szintre csökkent. Igaz ez főleg akkor, amikor több éves használt autók meghibásodási hajlamát nézzünk. Minél idősebb autókat vizsgálunk, annál jobb helyen végez a Toyota és ezzel együtt egyre nő az egyes helyezettek közötti különbség.
Számomra ebből annyi a konklúzió, hogy a 0-3 éves kategóriában nagyon sok jó-megbízható autó van, de 5 év fölött egyre fölényesebben teljesít a Toyota minőség. Ez az én kis E11-emen is megfigyelhető...  :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.04 11:32:59 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1990 Dátum: 2012.01.04 11:39:30 »
Sose volt kerdes, hogy tudnak jó autot gyartani, de azt tovabbra is tartom, hogy semmiben nem hoznak szamomra kimagaslot. Megbizhatosagot nekem senki se tudja megmagyarazni. Mast ne mondjak, a sajat mazdam olyat tud megbizhatosag teren 125ezer km-rel, amit szerintem itt egy Toyota se eddig, de talan nem tulzas azt mondani, hogy a 200ezer km-t futott XC70-esben is mindosszesen egy EGR szelep es talan ketto darab izzo szallt el, de egy A2-es Audiban 90ezer km-rel is csak egy kutyacsont kellett cserelni. Ez mind csak mazli?
Nyilván kíméli a gazdájuk az autóit. De egyébként igen, csak mázli. Minden márkából vannak jól sikerült és kevésbé jól sikerült autók. A Toyotánál az egyik legmagasabb ez a szám. Te pedig 1 Volvoról, és 1 Audiról hozol ellen(?)példát. A statisztika - a TÜV-é például - 10000-nél kezdődik.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1991 Dátum: 2012.01.04 12:01:43 »
Mostmár egyiket sem, ahol ma már egyik vw-t sem lehet megvenni hagyományos tdi motorral.
Szóval a kérdés szólhat úgy is, hogy melyik passatot lehet megvenni olyan tdi motorral, amelyikkel a malacorrút árulták?  :D

Malacorrú passatról volt szó, a kilencvenes évekből.
A '90-es években 3 Passat generáció is futott.
Az elsőt 1988-ban mutatták be, ha jól emlékszem (ez volt a malac orrú), amibe csak pár évvel később '91 szeptembertől építették bele a Garrett turbós 1,9TD-t és egészen '95 júliusig gyártásban is volt. A szívó változat már korábban is szolgált benne.
1993 végén volt egy ráncfelvarrás (ilyen volt a mi Passatunk is, csak '95 decemberi), ahol a külső a lámpákban változott meg mindössze, ekkor kapott normál hűtőrácsot is, valamint intercooler-rel tovább erősítve létrejött az akkor korszakalkotó (természetesen csak saját kategóriájában) 1,9 TDI 90LE-vel és 210Nm nyomatékkal. Nyújtottak a váltó áttételeken a nagyobb nyomaték miatt, így egy kiváló utazóautó vált belőle (óra szerinti 140km/-nél 3000ford/perc) 5 literes átlagfogyasztással pályatempó mellett is (klímával én rendre 5,3-5,5-öt mértem anno), bődületesen nagy beltérrel, főleg a kombi esetében.

Minden "szégyen" nélkül merem állítani, hogy ez a változat is olyan számomra, hogy, ha ma is gyártanák, megvenném, csakúgy, mint egy W123-as 300d Mercit is.
Anno sokkal jobban kitűntek ezek az autók a konkurencia közül, mint manapság, bár ezzel nem azt akarom mondani, hogy ma rosszak lennének, hanem, hogy a konkurencia egy szintre ért velük, sok nagyon jó autó van ma.

A Passatra visszatérve: Nem osztom azokat a nézeteket, hogy ez a TDI, vagy a TD problémásabb lett volna, mint bármelyik más dízel. A mienkben (TDI) a vásárláskor is volt már 200+ezer km, amikor eladtuk, meg 400e+ km. A saját hibánkból (hanyagságunkból) elszakadt vezérműszíjon kívül nem hibásodott meg az autó. Egyszer volt, hogy két vezeték egymáson súrlódott és mindkettő szigetelés sérült, emiatt a computer letiltotta a motort, hogy ne károsodjon, de ezt némi szigetelő szalaggal orvosolni lehetett. Olajból 15.000km-en fél liternél többet nem evett, nem füstölt. Eladáskor a gyenge turbó miatt jelentkezett olajfogyasztás, de ezt más a köv. tulajra bíztuk. Mindez 400.000km+...

Tesóm malacorrú Passatja (személyesen No.-ból hozta be) sima 1,9 TD volt. A behozatalkor volt már benne 3-400,000km. Elsőként termosztátot cserélt, mert kellett. 2 év alatt beletett még 100.000-et, ezalatt lengéscsillapítókat és keményebb hátsó rugókat kapott (Román határ: gázolaj, cukor, stb.), hogy 5 személlyel, teli tankkal (100L) és koppig pakolt csomagtartóval (cukor) se üljön a feneke.
Hangos volt, csörgött-zörgött már a belseje, de ment. Amikor nem a Román határt járta éppen, akkor fullig pakolt (mosógéppel, biciklikkel, fűnyíróval, ablakokkal, stb.) 2 tengelyes, ponyvázott futót húzott Devecserre és haza (Sarkad). Igás ló volt.
Aztán már nagyon kezdte enni az olajat, a kompressziómérés a 4. hengerben viszonylag esélytelen volt.
Eladta.

Gyerekek, ez nem urban legend, hanem saját(!!!) tapasztalat, tojok rá, mit írtak a statisztikák.
Persze, az is egyértelmű, hogy használtan manapság már nem vennék ilyeneket, mert túl öregek, túl sok bennük a km. De anno hibátlan családi autók voltak, akkor még nem volt mindennapos a kisebb-nagyobb *** a VW-nél, mint manapság.

A W123-ast, pedig még ezekhez sem lehet hasonlítani, kb. Föld-Hold a távolság a Merci javára...  :wub: W123: örök szerelmem
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1992 Dátum: 2012.01.04 12:19:02 »
ezeknek a saját tapasztalatos beszámolóknak nem sok értelme van. a statisztika meg az egyéni tapasztalat az olyan, mint az alma meg a körte. az egyikből nem lehet a másikra következtetéseket levonni. Apám autói az1310-es dákót leszámítva mind jók voltak az elmúlt 35 év alatt. volvo, mazdák, fordok mind hibátlanok voltak - hehe, most látom, tulképp mindegyik ford vagy az volt  :D az én kocsijaim is rendesen mentek eddig, hibát gyakorlatilag csak az avensis produkált , a mazdák nem. talán majd a mostani meglep valami jó kis adagolócserével  :lol:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1993 Dátum: 2012.01.04 12:30:33 »
Nyilván kíméli a gazdájuk az autóit.

Szo sincs kimelterol, talan en vagyok az egyetlen, aki ilyesmit muvel az autoval. A Tulajdonosok a szuleim. Amennyiben a rendszeres eloirt szerviz kimeletnek szamit, akkor kimelik. Edesapam puritan ember, pont leszar mindent, ami az autoval kapcsolatos. Ha gond lesz utolag kifizeti majd es pont. Minap az unnepek alatt elvittem a volvot a vicc kedveert egy benzikutra csekkolni a guminyomast. Volt ott minden.  :whistling: Elol volt 2.0, 2.1, hatul 2.1, 1.4 Bar (ertjuk? egy alapbol uresen 1.8 tonnas autonal). Megkisereltem elmagyarazni a lenyeget, hogy ez miert fontos, miert kellene, hogy ne igy legyen. Leszarta, valasz: fiam 40 eve vezetek, azelott sose volt gond.  :hug: Az audi edesanyame, varosi auto, igaz O is 40 eve vezet, inkabb tobb. O semmit nem ert az autohoz. Remelem minden vilagos es mindent elmagyaraztam. Az elmult 20 evben nagyon sok autonk volt, de problemas darab nem volt koztuk, pedig volt itt olasz szep szammal. Egyetlen egy dolog a lenyeges, minden autot idoben, eloirasnak megfeleloen, a megfelelo helyre vittunk szervizelni. Ennyi a nagy titok. Boven eleg szemelyes es nem szemelyes tapasztalatom van ahhoz, hogy tudjam nem vesz magara szopomaszkot az, aki nem toyotat vasarol.  Ellenben sok mindent veszithet az, aki kizarolag toyotakat vesz.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.04 12:34:18 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1994 Dátum: 2012.01.04 12:50:24 »
Mondjuk ez nagyon kemeny. Ilyet en meg nem is hallottam.  :ph34r:
Úúú  :D ... Akkor nosza, terjeszd, mekkora szar ez a Toyota. (Én hallottam, pontosabban: olvastam sok ilyet - nem Toyotákról. Hanem pl. német autókról. Akarsz konkrét példát? Pár éves BMW 3, aminek rozsda miatt kiszakadt a futóműve a karosszériából. Úúúúúúúúú! Na, ILYEN is van látod.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )