Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770212 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1965 Dátum: 2012.01.03 23:16:46 »
Ha már valakinek idősebbecske autót kell venni, nem árt ha olyat választ, aminek alkatrészei a polcon vannak az összes boltban és bontóban. A skoda Fabia akkor már jobb irány.
Ebben egyetértünk... Space Star nálam is képbe került, tetszik a kinézete, a helykihasználása; de végül mégis elvetettem, pont ebből a megfontolásból: túl ritka típus, ennek minden alkatrész-elllátási és -árképzési hátrányával. Képzeljétek csak el, ha nem egy Yarist, hanem egy Space Start törtem volna össze tavalyelőtt decemberben... Hát "kicsit" nehezebben fellelhető, és drágább lett volna hozzá a bontott ajtó, lökhárító stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1966 Dátum: 2012.01.03 23:18:39 »
mindezt egy 80.000.-Ft-os anyai gyes-el (vagy hogy hívják)...  :hug:
GYed lesz az, a gyes 28500 Ft... :eek:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1967 Dátum: 2012.01.03 23:21:42 »
Erre mindig csak azt mondom, hogy én kispolskiban és marutiban nőttem fel a nővéremmel együtt.
Sőt, Olaszországban a fél országnak csak 500-asra tellett.
Csak az egy más világ volt, én gyerekként sokszor aludtam hátul elfekve, merthogy akkor nem volt gyerekülés. Addig nehéz, amíg kicsik a gyerekek, mert akkor kell utazóágy, (ez sem volt a mi korunkban), babakocsi, esetleg kismotor, és már egy kisebb csomagtartó meg is telt!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1968 Dátum: 2012.01.03 23:23:27 »
Vezettem parszor fabiat. puritan kisauto, nincsen semmi kulonos tulajdonsaga, elvisz egyik helyrol a masikra. A kezeloszervek minimalisan se kozvetlenek, mindennek van boven holtjateka...
Hány km volt ebben az autóban? Én unokatesóm Fabiáját vezettem jópár alkalommal, 100 ezer alatti futású darab; és pont az tetszett benne a leginkább, hogy a (szervó)kormány közvetlen, direkt, pontos; a váltó szintén; a fék is harap; a futómű pedig feszes, stabil és jó visszajelzést ad az útról. (Ez is egy alap fapad 55 lovas 1.2-es példány amúgy.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1969 Dátum: 2012.01.03 23:26:22 »
Azért az kemény :D ... Az ugyanilyen Avéba befér nálunk 4 felnőtt & minden cucc, egy kéthetes nyaralásra.
Azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy menet közben kaptunk 2 darab nyugágyat, és az is benne volt...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1970 Dátum: 2012.01.03 23:33:59 »
elözö 1-2 oldalon linkeltünk mást is, nem csak skodát ;)

még a suzuki ignist is jobb és szebbnek tartom :)
Mint konstrukció, a Fabia a jobb. Más kérdés, hogy az Ignis megbízhatóbb. Hogy melyik a szebb, ízlés dolga. Az Ignis szvsz egyénibb, viszont a Fabia elegánsabb, időtállóbb design.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1971 Dátum: 2012.01.03 23:36:51 »
Nem feltétlen kell sok mindent cserélni. Pl. ahol tavaly év végén dolgoztam cégnél van egy céges 1,6 16v Gastra 280.000km-rel és a főnök elmondása szerint egészen új korától kezdve használják, mindig, 15.000-ként vitték szervizbe és eddig nem várt meghibásodása nem volt. Ez is használatfüggő... Nem mindegy, hogy ki és hogyan használja.
Az pl. biztosan nem használatfüggő, hogy cimborám szintén 1.6 16V G-Astráján 90 és 110 ezer km között behaltak a gyújtótrafók, a lambdaszonda, és a klíma-kompresszor is. Egy megkímélt, törésmentes, első tulajos kocsiról beszéltünk. Időközben eladta, és megint Toyotát vett  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1972 Dátum: 2012.01.03 23:47:58 »
music, butaság megint így általánosítani, Te is tudod...  :flowers:

Mindig olyan autókat linkelek be, amiket adott esetben én is megvennék. Többedik Opelünk van már (3.) és jelentős problémánk egyikkel sem volt. A B Vectra egy teljes értékű, a családnak abszolút megfelelő nagyságú autó, biztonságos, komfortos és - szerintem - megbízható. Utóbbi értelem szeűen függ a használat módjától, de ez melyik autónál van másképpen?  ;)
Ez nem buta általánosítás - a B-Vectra problémás autó, senkinek nem ajánlanám jó szívvel. Aránylag rossz az összeszerelési minősége, sok alkatrésze az átlagosnál hamarabb meghibásodik, nem tartós, és rozsdásodik is. Ezek tények. Hagyjuk már ezt a "használat módja" szöveget  ::) ... Vagy fogalmazzuk meg -felőlem- úgy, hogy azonos használat mellett egy B-Vectra nagyobb eséllyel fog elromlani, mint az átlag. Ennyi. Az, hogy egy tejben-vajban fürösztött B-Vectra tovább fogja bírni, mint egy ütött-rúgott Accord (hogy épp ne Avensist mondjak), nem bizonyít semmit. Ez a problémásabb autók gazdáinak igen gyenge (szerintem gyakorlatilag nem létező!) mentsvára, hogy maximális odafigyeléssel ápolva egy problémás típusba tartozó kocsi is szolgálhat aránylag problémamentesen. Mert egy megbízhatóbb típus ezt meg fogja tenni extra pátyolgatás nélkül is, és ez a lényeg egy hétköznapi használatra szánt autó esetében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1973 Dátum: 2012.01.03 23:55:41 »
Lehet, de a nővéremék gyerekkel kb fél európát bejárták Ignissel. Biztos a kesztyűtartóban volt minden  :D .
Eleink bejárták fél Európát lóháton... Biztos a nyereg alatt volt minden :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1974 Dátum: 2012.01.04 00:01:35 »
Azt a sunyi nepper mindenit, Fő u.1. a körforgalom után egy nem túl bizalomgerjesztő piac és beviszik a kocsikat fényképezni Dunakeszi jelenleg legnívósabb részére...
És az a szöveg, hihetetlen vezetési élmény, AZ 75LE-vel egy akkora kasztninál [rohog]
Már figyelem egy ideje ezt az új divatot, hogy procc helyeken fotózzák a kocsikat  :lol: ... De ez az Octaviát fényképező nepper azt pl. elfelejtette, hogy a hátsó ülések megörökítéséhez koppig előre kell húzni az első üléseket  :D - hadd látsszon, hogy milyen "tágas" a kocsi hátul  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1975 Dátum: 2012.01.04 00:04:21 »
Tömegre kb, mint a Carina, min. 30LE-vel kevesebbre, tényleg hihetetlen lehet az élmény (és még csak nem is hazudtak)  :surrender:
"Vezetési élmény" alatt azért nem csak a motor ereje értendő  :) ... Egy gyengé(bb) autót is lehet jó vezetni, hisz ebbe beletartozik a futómű, a kormány, a váltó stb. is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1976 Dátum: 2012.01.04 00:09:04 »
Nem olyan rossz az a motor. A 2008-as POLO-t nagyon kellemesen mozgatta. A 75Le fölötti teljesítmény meg amúgy is nagyon magas fordulaton bújik elő, tehát a hétköznapokban nem érezni, hogy 75Le az nem 97Le mondjuk.
Hát... A Poloba/Fabiába pont jó ez a motor; a Golfba már csak megfelelő; Octaviába inkább csak elégséges. Persze nagyon nem mindegy, hogy 1 személy jár vele döntően, vagy rendszeresen meg van terhelve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1977 Dátum: 2012.01.04 00:12:23 »
Itt vajon mi lehet a hiba?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/fusion/ford_fusion_1.4_tdci_fresh_klima-5330540
Nemtom, de ezzel az 1.4-es Ford dízellel nem egy akkora öröm együtt élni... Durván jár, csúnya a hangja, elég keskeny a használható fordulatszám-tartomány, és turbóhatár alatt terhelve nem csak halott, hanem csúnyán be is rángat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1978 Dátum: 2012.01.04 00:19:52 »
Ezzel az 1,4 75Le-s motorral azért ment (=értékesítve vagyon) a Golf4 és a Leon is, ami ugyanazon padlólemezen volt, mint az octavia, igaz, az octavia visz egy kb. plusz 50kg-70kg-ot.
Ennyi pénzért sajnos kell áldozatot hozni....  :hug:
UI:
majd megnézem, a corolla 1,4 160nál mennyit kortyol... az ugye 170es óraállás, majdnem a vége..  :whistling:
Jogos meglátás, szerintem sem vészes a 11-12 liter egy ekkora, 1.6 benzines autótól, 160-as tempónál. 1.6-os Carina E is megette ilyenkor a 10 litert, pedig az egy kifejezetten takarékos gép. Ilyen sebességnél azért már igen durva pl. a légellenállás.

Ami az 1.4 16V motort illeti: tény, hogy pl. a német piacon mind a Golf IV, mind a Golf V esetében ez volt a legnagyobb számban eladott benzines motor. Pedig a németek átlagos teljesítmény-igénye nagyobb, mint a miénk (lásd Autobahn). De ezekbe a kocsikba tényleg megfelelő ez a gép, az alapmotor-szerepkörbe. Octaviánál a gondot nyilvánvalóan a jellemzően, gyakrabban nagyobb terhelés jelenti. Ha azt a brutál puttonyt megpakolod, és beül 4 felnőtt, meghal az a szerencsétlen 1.4-es.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1979 Dátum: 2012.01.04 00:23:03 »
Nemtom, de ezzel az 1.4-es Ford dízellel nem egy akkora öröm együtt élni... .

Azé annyira nem gáz, együtt tudnak élni vele a citronyosok, a pözskések, a fordosok, és a mazdisok is.  ;)