Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770842 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1905 Dátum: 2012.01.03 10:09:48 »
a toyota ma abból él, hogy régen jó kocsikat gyártott. nyoma sincs már annak az elpusztíthatatlanságnak, ami szerintem valahol a kétezres évek elejéig volt beépítve a toyotákba...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1906 Dátum: 2012.01.03 10:11:34 »
nekünk kettővel is elmegy madzag, belefér a két gyerek biciklije a csomagtartóba :D ettől függetlenül pár év múlva azonnal átülök egy skoda superb kombiba, az biztos  :lol: a ketteskét meg lecserélem egy mx5-ösre  :lol:
Az utolsó biztos élvezetes :yes: De lesz szived a családot mindig otthagyni? Én vagyok így a motorral, egyedül ügyintéztni is elmegy, meg szorakozásból turázni, de másra nem ésszerű.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1907 Dátum: 2012.01.03 10:14:44 »
de  ;)
Csak kósza sejtés volt  :whistling: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1908 Dátum: 2012.01.03 10:16:29 »
Ez igaz. De hadd legyek makacs idióta: ugyanez, ugyanebből a pénzből, megvalósult volna egy Ave I-essel is - ÉS még jött volna hozzá a régi Corollánál megszokott megbízhatóság (meg némi plusz hely és kényelem) is.

Nem akarok ünneprontó lenni, nem mondom, hogy hülyeséget csinált, amiért Fabiát vett. De ennyi pénzből, figyelembe véve, hogy neki eddig mi volt a fontos az autója részéről (!!!), szvsz nem hozta a legjobb döntést. Ennyi.

Palaczk kérlek nem írj ilyeneket.. :cry:  inkább hazudj h jól tettem.   :surrender:  így is eléggé  ideges vok így hirtelen a mínusz 1m-tól.. :hmmmm:

nem tudok már azzal sajnos foglalkozni h mi lett volna ha ave1et vagy békát vettem volna.
szeretem a toyotát hálás vagyok neki, egy e12t talán veszek továbbra is az nálam az etalon. most ez van. nincs visszút.

a skodri amúgy nagyon tetszik. olyan mint egy acél téglatest. iszonyat szilárd a kaszni , olyan mint egy kisbusz. hát tolatni még alig tudok vele mert a hátsó ablak q messze van..tetszik a beltér is nagyon. a kombi kivitel is nagyon baba, tök jól lehet variálni.. fedcom 7,6os fogyit mutat. órát kell beállitani meg mittudomén tele van elektronyikával..

alját elnézve tök jó. rohadásokat kerestem de hiába...szép az alja.   végre nem kap el a sírógörcs ha megemelik az autómat.. :wacko:
muanyag boritás van nagyrészt az alján , gyárinak látszik. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1909 Dátum: 2012.01.03 10:18:40 »
Palaczkm Toyotán kívül is van ám élet!  :yes:  :whistling:
A Toyota sem tökéletes, ahogy más autó sem, és normál használatban rendes szervízelés miatt azért nincsenek hatalmas különbségek (egyik autómárkából 100-ból 7 rossz, a másiknál 100-ból 4. Tudom, ez majdnem kétszeres különbség, de a lényeg, hogy a többség azért minden márkánál rendben van). Itt vagyok pl én, vettem egy fiatal jól karbantartott toyotát, és pár hónapon belül ráköltöttem a suzukim árát a váltóra. Nagyon komolyan kell bizonyítania ezek után az autónak, hogy a következő is toyota legyen.
Nem E12-es Corolláról volt szó. Egy Avensis I és egy Fabia között pedig igenis számottevő különbség van javítási költségben, ha egy több éves távlatot nézünk. De mindegy, itt a kocka tényleg el van vetve - nyilván én is drukkolok murray Mesternek, hogy minél kevesebb gondja legyen a kocsival. Csak épp egyáltalán nem lepett meg ez a picike kis hibalista, amit leírt - és hadd jegyezzem meg, hogy a jóbarátom ősszel vett, 99-es, vételkor 156 ezer km-t futott Avensisének a hibalistája NULLA. Volt egy olajcseréje és slussz. És az Avensisre ez a jellemző - a Fabiára pedig az, amit murray írt. Kis ez, kis az... Folyamatosan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1910 Dátum: 2012.01.03 10:20:23 »
Hm, leírva nem is olyan vészes. Én az olajozással, szűrőzéssel, folyadékozással kezdeném.
Nomeg a gumik, de ezt már megbeszéltük.
Ha nem nagyon lóg, akkor a kutyacsont, meg a stabpálca ráér.
Olajfolyásra mi lett a diagnózis??

persze az lesz, stabpálca kell, az olajfolyást ma nézik.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1911 Dátum: 2012.01.03 10:23:47 »
Palaczk kérlek nem írj ilyeneket.. :cry:  inkább hazudj h jól tettem.   :surrender:  így is eléggé  ideges vok így hirtelen a mínusz 1m-tól.. :hmmmm:

nem tudok már azzal sajnos foglalkozni h mi lett volna ha ave1et vagy békát vettem volna.
szeretem a toyotát hálás vagyok neki, egy e12t talán veszek továbbra is az nálam az etalon. most ez van. nincs visszút.

a skodri amúgy nagyon tetszik. olyan mint egy acél téglatest. iszonyat szilárd a kaszni , olyan mint egy kisbusz. hát tolatni még alig tudok vele mert a hátsó ablak q messze van..tetszik a beltér is nagyon. a kombi kivitel is nagyon baba, tök jól lehet variálni.. fedcom 7,6os fogyit mutat. órát kell beállitani meg mittudomén tele van elektronyikával..

alját elnézve tök jó. rohadásokat kerestem de hiába...szép az alja.   végre nem kap el a sírógörcs ha megemelik az autómat.. :wacko:
muanyag boritás van nagyrészt az alján , gyárinak látszik.
Hazudni nem fogok  :) ... Dönthettél volna jobban is. De na... Nem rossz autó a Fabia, ezt én sem akarom mondani  :flowers: ... Abban van az előnye, amit írsz: tömör, erős karosszéria, jó minőségű összeszerelés, masszív, strapabíró beltér. Jó kormány, jó váltó, jó futómű, erős fék.

Rohadni naná hogy nem rohad, nem Ford ez  :D

Amire fel kell készülnöd, hogy ilyen kis futómű-bibik, olajszivárgások, hasonlók időnként lesznek majd. Ezt a TÜV-statisztika is írja a típusról, az átlagosnál gyakrabban bukik meg a vizsgán ilyesmik miatt. Emellé jöhetnek még elektromos nyavalyák a motor perifériájáról, meg olyasmik, mint pl. féklámpa-kapcsoló, gyújtáskapcsoló, hasonlók. Német autó... na. Stabil és masszív, jó konstrukció, de kis ez-kis az szeret elromolgatni benne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1912 Dátum: 2012.01.03 10:44:04 »
Nem a Toyotád nem volt tökéletes, hanem a gazdája volt tökéletlen :D Nem normális, hogy egy váltó 1-2re elromoljon. Ki kell annak birni sok 100ekmt is.
Viszont minden autó elhasználódik, naná hogy a Toyota is, ebben igazad van.

A 2006 második felében gyártott Corolláknak gondok vannak a váltójával, több ilyen is volt itt a fórumon is, illetve a márkaszervízben is elismerték, de a Toyota mégsem vállalta be a visszahívást.
Arról nem is beszélve, hogy a C150-es váltó rossz konstrukció, mert a nyelestengely nincs mindkét végén csapággyal alátámasztva, tehát időnként a csapágy tönkremegy benne, ami nem a tulajdonos hibája.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1913 Dátum: 2012.01.03 10:47:07 »
Az utolsó biztos élvezetes :yes: De lesz szived a családot mindig otthagyni? Én vagyok így a motorral, egyedül ügyintéztni is elmegy, meg szorakozásból turázni, de másra nem ésszerű.
minden reggel otthagyom őket, amikor munkába megyek :D de lehet, hogy inkább egy robogó lesz belőle, mert az itteni reggeli forgalom borzalmas

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1914 Dátum: 2012.01.03 10:50:31 »
Hm, leírva nem is olyan vészes. Én az olajozással, szűrőzéssel, folyadékozással kezdeném.
Nomeg a gumik, de ezt már megbeszéltük.
Ha nem nagyon lóg, akkor a kutyacsont, meg a stabpálca ráér.
Olajfolyásra mi lett a diagnózis??

Így van. Egy ennyit futott, ilyen idős autótól ez nudli. Murray nem fogsz csalódni az autóban, stabil technika és a szervízelése sem kerül többe mint egy Toyotának. Ezt nem a levegőből írtam, mert egy 7 éves Ferliciából ültem át 2006 -ban a mostani Corollámba.
Nem döntöttél rosszul és amit meg kell rajta csinálni azt máson is meg kellett volna. Toyotán is. Nem akarok vitát szítani, de van jópár autóhoz értő (értsd szerelő) körülöttem akinek volt Toyotája és eladta.
Nem a mindenek felett álló autók azok sem, sajnos. Ezt is tapasztalom a kemény 5.5 éves autómmal, most éppen lambdaszonda csere figyel majd be. És még azt sem mondhatom, hogy az előző gazda, mert olyan nem volt. És kellett már néhány furcsa dolgot cseréltetnem rajta, pl. lengéscsillapító, ami szintén nem júzer hiba volt és még csak az útra sem foghattam 20.000 kilométernél.
Szóval ennyi. Biztos nem ért egyet velem Palaczk, de mindenkinek meg van a saját véleménye. Nekem ennyi.
És ahogy Mondi is írta, nálam is erősen kapszkodnia kell a Toyotának, hogy legközelebb is Toyota legyen, mert jelenlegi állás szerint nem nagyon lesz az.
Ezek a Toyoták már nem azok a Toyoták, amiből a családban 5 darabot használtak el több százezres futásteljesítménnyel.
Ahogy én látom ezt a minőséget simán hozz más márka is, amit nem akarok nevesíteni, mert parttalan vitát szítok.

Egy szónak is száz a vége, nem vettél szart, ettől ne tarts. Jó autó lesz, szeretni fogod és nem fog megölni anyagilag sem. Szerintem a tied még a nyomórudas régi motor lehet, nekem a Feliciában az volt. Nem erőgép, de cserébe kevest fogyaszt és nem háklis.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1915 Dátum: 2012.01.03 11:42:48 »
a toyota ma abból él, hogy régen jó kocsikat gyártott. nyoma sincs már annak az elpusztíthatatlanságnak, ami szerintem valahol a kétezres évek elejéig volt beépítve a toyotákba...
Ez szerencsére nem így van  :) ... Nézd csak meg akár a legújabb TÜV-statisztikát, nem sokat romlott (ha egyáltalán) a Toyoták pozíciója a 10 évvel ezelőttihez képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1916 Dátum: 2012.01.03 11:44:46 »
Szerintem a tied még a nyomórudas régi motor lehet, nekem a Feliciában az volt. Nem erőgép, de cserébe kevest fogyaszt és nem háklis.
Nem a 16 szelepes, VW-féle, 75 lovas 1.4-est vette? Nem olvastam még végig...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1917 Dátum: 2012.01.03 11:46:35 »
Nem normális, hogy egy váltó 1-2re elromoljon. Ki kell annak birni sok 100ekmt is.
Nem feltétlenül. Ennél a Mondi-féle Corollánál előfordultak váltóhibák, a derült égből. A Toyota is letesz az asztalra, időről időre, hibás konstrukciókat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1918 Dátum: 2012.01.03 11:51:21 »
Ez szerencsére nem így van  :) ... Nézd csak meg akár a legújabb TÜV-statisztikát, nem sokat romlott (ha egyáltalán) a Toyoták pozíciója a 10 évvel ezelőttihez képest.

Ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy a Toyota ugyanolyan jó, mint régen. A pozíciója ugyanolyan a többi márkához képest, de az általános színvonal csökkent... Tehát ebből nem következtethetünk arra, hogy a Toyota ugyanolyan jó, mint régen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1919 Dátum: 2012.01.03 12:00:15 »
Nem a 16 szelepes, VW-féle, 75 lovas 1.4-est vette? Nem olvastam még végig...

Én azért gondoltam, mert azt írta, hogy 50kW és 68 lóeró, meg láncos. Meg az évjárata miatt. Ebből nekem az jött le, hogy ez a motor a az 1289 ccm -es láncos OHV hengerenkéni befecskendezővel és a gyrtyákra "ültetett" gyújtótrafóval. De majd jön az illetékes és cáfol-megerősít.  :yes: