Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770726 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1665 Dátum: 2011.12.29 13:48:46 »
Hátsó kesztyűtartós...

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1666 Dátum: 2011.12.29 14:06:36 »
Nem mindenki kőműves, meg festő...  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1667 Dátum: 2011.12.29 14:12:47 »
Nem mindenki kőműves, meg festő...  ;)
Nem kell annak lenni, elég ha egy gyereke van az embernek, és máris kicsi a csomi, még akkor is, ha csak a szomszéd kerületbe a nagyihoz ugrik át a család...

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1668 Dátum: 2011.12.29 14:18:46 »
...elég ha egy gyereke van az embernek, és máris kicsi a csomi, még akkor is, ha csak a szomszéd kerületbe a nagyihoz ugrik át a család...

Ha egy gyerekkel kicsi a csomija egy Fiestának  akkor ott valami logisztikai probléma van..... :whistling:
De ez a téma már szörnyen.... :yawn:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1669 Dátum: 2011.12.29 14:23:58 »
Ha egy gyerekkel kicsi a csomija egy Fiestának  akkor ott valami logisztikai probléma van..... :whistling:
De ez a téma már szörnyen.... :yawn:
Van gyermekem, tudom miről beszélek. Volt E10-es Corollám (minimum Fiesta-méret, 'tán nagyobb is), a méret volt az első ok, ami miatt lépni kellett a cserét. Hidd el: (lapra csukható) babakocsi, pelenkacucc, saját holmi, minden egyéb egyből megtömi a csomit. És akkor a bevásárlásra hol marad a hely? Az ülésen? Na ne. Merthát a kölyköt csak nem hagyod otthon, még bevásárlás ideje alatt sem...

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1670 Dátum: 2011.12.29 14:33:48 »
A haver: Nissan Micra 2 gyerek
B haver: Toyota E12 2 gyerek
C haver: Opel Astra G 2 gyerek
D haver Opel Astra H 1 gyerek
E haver Toyota Yaris 1 gyerek
F haver Seat Cordoba 2 gyerek
G haver Suzuki Ignis 2 gyerek
és még sorolhatnám, mind elférnek. Nem lehet, hogy valamit rosszul csinálsz?  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1671 Dátum: 2011.12.29 15:14:01 »
A haver: Nissan Micra 2 gyerek
B haver: Toyota E12 2 gyerek
C haver: Opel Astra G 2 gyerek
D haver Opel Astra H 1 gyerek
E haver Toyota Yaris 1 gyerek
F haver Seat Cordoba 2 gyerek
G haver Suzuki Ignis 2 gyerek
és még sorolhatnám, mind elférnek. Nem lehet, hogy valamit rosszul csinálsz?  :D
Mindenkinek más igényei vannak. Én megkérdezném az A, E, G haverjaidat (de akár a többieket is):
- milyen korú gyermekek
- miket szoktak szállítani amikor a gyermekekkel vannak
- amiket szállítanak, mekkora tárgyak
- az egész család utazik rendszeresen együtt (apa + anya + gyermek(ek))
- meg vannak-e elégedve így a hellyel (mert "beférni" biztos lehet, kérdés, mi mindenről kellett ennek érdekében lemondani)

Mert lehetne vitatkozni azon is, hogy pl. a babakocsi mekkora méretű, hogyan csukható össze - ezzel szemben hogyan ül/fekszik benne a gyermek, mint egy szardínia, vagy kényelmesen/egészségesen.
Vagy azon is, hogy a holmik egy részét az utastérben szállítják-e vagy sem.
Meg azon is, hogy hátul a gyermek mellett utazik-e a szülő, vagy sem.

Ilyenek ismerete nélkül túlzás általánosítani, hogy ha 2 gyerekkel be lehet férni egy Micra-ba, akkor minden családnak ez elfogadható megoldás kell legyen. Én személyes tapasztalatokra alapozva írom azt, amit írok, nem haverokat nézegetek - bocs.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.29 15:16:32 írta robi »

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1672 Dátum: 2011.12.29 15:25:38 »
Ilyenek ismerete nélkül túlzás általánosítani, hogy ha 2 gyerekkel be lehet férni egy Micra-ba, akkor minden családnak ez elfogadható megoldás kell legyen. Én személyes tapasztalatokra alapozva írom azt, amit írok, nem haverokat nézegetek - bocs.

Én csak annyit írtam, hogy másnak sikerül, neked nem.  :hug:
Engem nem kell meggyőzni, hogy Te nem férsz bele kisebbe, csak ne akarj meggyőzni engem se arról, hogy egy gyerek mellé már kombi vagy egyterű kell.  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1673 Dátum: 2011.12.29 15:30:37 »
A Peg Perego Uno, lapracsukható babakocsinkat a Micrába be sem tudnánk tenni. (Próbáltuk...) Többek közt ezért vettünk Corsát 2. autónak, mert abba belefér, és mellé még egy komplett piaci bevásárlás is.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1674 Dátum: 2011.12.29 15:30:52 »
Majd meglátod ha lesz gyereked :tt2: :hug:

Én meg köszönöm szépen, elférek. Tapasztalatomat szívesen megosztom másokkal, hogy ne saját kárukból okuljanak. Te nem muszáj ezt elfogadd, sőt senki sem. De azért ne szólj le, hogy nincs igazam...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1675 Dátum: 2011.12.29 15:32:36 »
Srácok, mi musspicivel ketten képesek lennénk egy kéthetes nyaralásra totál fullra pakolni az ötajtós E11-et... :devil: :D
         

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1676 Dátum: 2011.12.29 15:38:51 »
Majd meglátod ha lesz gyereked :tt2: :hug:
Már, bocs, de ez nagyon... :yawn:
Én meg köszönöm szépen, elférek. Tapasztalatomat szívesen megosztom másokkal, hogy ne saját kárukból okuljanak. Te nem muszáj ezt elfogadd, sőt senki sem. De azért ne szólj le, hogy nincs igazam...
Akiket írtam, egy kivételével, nem panelcsórók, olyan autót vehetnének amilyet csak akarnak, de nem vesznek, mert így is elférnék.  :hug:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1677 Dátum: 2011.12.29 15:40:06 »
Annyit tennék hozzá, hogy a nagyobb csomagtér "cipelése" nem kerül plusz pénzbe, hiszen egy autó tömegének/fogyasztásának nevetséges részét képezi a benzinben amúgy is lemérhetetlen többlet. (Magyarul, ha ugyanaz az autó 20 centivel rövidebb lenne, ezáltal valamivel könnyebb is, az alig forintosítható, hiszen egy formatervet sok minden egyéb tényező is meghatároz.) Ha kis csomagterű autót veszel, lehet, hogy csak ritkán fog hiányozni, de akkor nagyon. Talán írtam, úgy két hónapja vettünk egy 170 centi magas ruhaszárítót, és pechemre a Corsával voltunk. Kb. negyedóra bűvészkedés árán sikerült úgy begyömöszölni, hogy be lehetett minden ajtót csukni, de ezenkívül hadd ne mondjak semmit arról, ki hogy ült (2 felnőtt 1 gyerek), szerencsémre nem állított meg rendőr...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1678 Dátum: 2011.12.29 15:41:24 »
Srácok, mi musspicivel ketten képesek lennénk egy kéthetes nyaralásra totál fullra pakolni az ötajtós E11-et... :devil: :D
Nekünk az ötajtós Avensist sikerült akkor még csak 1 gyerekkel, de annyira, hogy a kalaptartót ki kellett venni...
music     

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1679 Dátum: 2011.12.29 15:43:55 »
Annyit tennék hozzá...

Emlékszel még, hogy ez a beszélgetés honnan indult? Mert azt amit leírtál minden hülye (igen még én is) tudja. Csak nem ez volt a téma.  ;)