Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770644 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1620 Dátum: 2011.12.15 00:27:13 »
Azért sem értünk egyet, mert te a magad autójából és vezetési szokásaidból indulsz ki, én meg a magaméból. A kötelező a 90 lóerő környékén nem lesz több, de ha én az 1,8 Verso helyett a 2,2 dízelt vettem volna, akkor  kb. 5000 Ft-tal többet kéne lecsengetnem évente. Ugyanígy, a szűk 4 liter helyett bő 6 liter motorolaj menne bele. A megtérülést Robi 15ezres futásra számolta ki, te 20ezerrel kalkulálsz és (a te esetedben indokolt) két literes különbséggel. Bár itt tenném hozzá, hogy a most folyó vita (hogy ti. a dízel mennyivel fogyaszt többet télen és városban) is épp azt mutatja, hogy a dízel közel sem olyan mértékben hálálja meg a takarékos vezetési stílust, mint a benzines, tehát az én esetemben az évi 7-8000 km-es futásnál valószínűleg soha nem térülne meg a dízel felára. Természetesen új autóval, nagyjából azonos teljesítményszinttel és teljesen azonos felszereltséggel számolva.
Üzemanyag, hát én már elég sokakat hallottam (és olvastam ezen a fórumon is) panaszkodni, hogyha nem prémium dízelt vett, gondok léptek fel, különösen télen.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.15 00:30:56 írta music »
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1621 Dátum: 2011.12.15 09:39:55 »
Azért sem értünk egyet, mert te a magad autójából és vezetési szokásaidból indulsz ki, én meg a magaméból. A kötelező a 90 lóerő környékén nem lesz több, de ha én az 1,8 Verso helyett a 2,2 dízelt vettem volna, akkor  kb. 5000 Ft-tal többet kéne lecsengetnem évente. Ugyanígy, a szűk 4 liter helyett bő 6 liter motorolaj menne bele. A megtérülést Robi 15ezres futásra számolta ki, te 20ezerrel kalkulálsz és (a te esetedben indokolt) két literes különbséggel. Bár itt tenném hozzá, hogy a most folyó vita (hogy ti. a dízel mennyivel fogyaszt többet télen és városban) is épp azt mutatja, hogy a dízel közel sem olyan mértékben hálálja meg a takarékos vezetési stílust, mint a benzines, tehát az én esetemben az évi 7-8000 km-es futásnál valószínűleg soha nem térülne meg a dízel felára. Természetesen új autóval, nagyjából azonos teljesítményszinttel és teljesen azonos felszereltséggel számolva.
Üzemanyag, hát én már elég sokakat hallottam (és olvastam ezen a fórumon is) panaszkodni, hogyha nem prémium dízelt vett, gondok léptek fel, különösen télen.
egyetértek. de ahogy múlik az idő, egyre inkább meggyőződésem, hogy ez emocionális kérdés. volt eddig két benzines meg két dízel kocsim, apámnak előtte csomó autóját is hajtottam, azok is felváltva voltak benzinesek vagy dízelek. az itteni autóbuzik elég pontosan be tudják lőni, hogy a saját igényeik szerint melyik megoldás a olcsóbb/kényelmesebb/kívánatosabb. aztán azonnal kialakul itt az állóháború, mert mindenkinek igaza van  :lol: bátyám például a dízelt SZERETI.  egy kisautóban pláne hülyeség, mindenesetre 2004 végén simán megvette a mazda2 dízelt 3.8 milkóért. aztán ment vele hét év alatt 80ezer km-t. én mindenesetre jól jártam vele  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1622 Dátum: 2011.12.15 10:10:27 »
... ráadásul a diesel még ma is alacsonyabb fordulatszámon működik, mint  a benzinesek ez jobban kiméli a motort.
Na, ez egy borzasztó nagy hülyeség, bocsi. A dízelmotor csak szám szerint/relatíve forog kevesebbet (kevesebbet mutat a fordulatszámmérő) és nem abszolút értékben (a motor valós terhelését figyelembe véve) forog kevesebbet. Egy dízel autónál a 3500-as fordulat NEM = a benzines 3500-as fordulatával terhelés szempontjából, ami kihat a motor kopására. Dízelnél a 3500-as fordulat kb olyan, mintha a benzines 4500-5000 körül működne (közelítve a motor teljesítmény maximumához).
Tehát, ami egy dízelnél 2000-es fordulati terhelés, az a benzines autónál kb 3000-3500-zal egyezik meg. És EZ igaz az általad rosszul fogalmazott élettartammal összefüggő terhelésre, azaz, a benzin motor 3000-on járatva nem kopik jobban, mint egy dízel, amit 2000-en használnak.  :flowers:

Nem tudom, érthető-e, amit leírtam...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1623 Dátum: 2011.12.15 11:00:16 »
Hát nem nagyon érthető, de lehet igazad. :szemez:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1624 Dátum: 2011.12.15 13:06:13 »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1625 Dátum: 2011.12.15 17:39:17 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1626 Dátum: 2011.12.15 23:57:27 »
Én tudom a használati szokásaimat az enyémmel 5,3 az OK, benzinessel 8-10 l lenne. Csak város és autopálya.
Az mondjuk 50%-os többletfogyasztás, ebböl 10%-lejön a diesel drágább mivolta miatt, igy még javában megéri dieselezni.
Ez a két adat üti egymást. Készséggel elhiszem, hogy a Corollád nálad 5.3-at eszik. De az életben nem hiszem el, hogy "benzinessel" (eleve, ez így aztán roppant konkrét) ez (ugyanott-ugyanúgy) 8-10 lenne. Ki van zárva. 6.5-7.0 körül lennél szerintem, mondjuk ugyanennek a Corollának a kisebbik benzines változatával.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.16 00:07:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1627 Dátum: 2011.12.16 00:02:44 »
Pedig ezt írta, biztos így van. Legfeljebb nem ugyanazt jelenti nektek a város.
(Én az E11-es Corollával is 6 literrel elvoltam Budapest külvárosában - ahhoz meg csak egy literrel jobb a dízel. :D Mondjuk ezt nem nevezném városnak.)
Na, ez az. Elhiszem én az adatait - csak ezek egy fogyasztásra nézve kedvező útvonalra és/vagy stílusra utalnak. Ahol egy (hasonló teljesítményű) benzines autó biztos messze nem enne annyival többet, mint amennyit ő tippel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1628 Dátum: 2011.12.16 00:13:40 »
Viszont nem csak a megtérülés miatt vesz az ember dízelt.
Én úgy saccolom, ha 1.8-as Avensist választottam volna a dízel helyett, akkor az hasonló használat mellett min 8.0 literes fogyit produkálna és lenne <700 km hatótávom. Most van 1000+. Ez praktikusan annyit jelent, hogy a beninessel egy tank nafta nem tartana ki egy hónapig, dízellel meg elvagyok ~6 hétig is.
Meg a némileg több nyomaték sem smafu.  ;)
A nyomatékkal kapcsolatosan egyetértek  :yes:

Viszont a te számításod is túl optimista, a dízel javára. Az Ave II 1.8-as benzinese (is) egy elég takarékos motor.

Nézzük a Spritet: a 126 lovas Ave II dízelek átlaga 6.61 liter - az 1.8-as benzineseké 7.99. Ebből kiindulva, a te fogyasztásod a nagy átlag 87 %-ának felel meg - a benzinessel eszerint valahol 7.0 környékén lennél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1629 Dátum: 2011.12.16 00:18:32 »
Nos ezek közül szinte egyikkel se értek egyet:
A fogyasztásból adódóan nagyobb a különbség, pláne ahogy én használom: autopálya és város (országut elhanyagolható) ugy évi 20 ekm nél 3 év alatt megtérül. (nekem nem volt eddig ennyi mert minden évben volt mellette másik kocsi is, amit időnként többet használtam 2db Mercédes, Jazz, és motoroztam, robogoztam is jó pár ezer kmt)
A kötelező miért lenne drágább? A LE miatt? ;)
Egyébként bizonyos szempontok alapján hasonlithatnám az 1,6-os benzines Corollához a dieselt, akkor még vételárkülönbség se lenne :D
Szerviz miért kerülne többe. Az olajmennyiségkülönbség szerintem nem jelentős, de ha van az előny a motor számára. Ráadásul a diesel még ma is alacsonyabb fordulatszámon működik, mint  a benzinesek ez jobban kiméli a motort. Más szervizköltség pluszban nem merült fel és még gyertyát se kell cserélni [rohog] Nem kell ukrán olajjal járni, a hazaival még soha nem volt gondom .
Na jól van, OK jol döntöttetek, hogy benzinest vettetek ;)
Én egy szóval se mondtam, hogy nem jól döntöttél, hogy dízelt vettél :) ... Ebből a Corollából, pláne újonnan, én is a 90 lovas dízelt venném, vita nélkül ezzel a motorral a legjobb az ár/érték aránya.

Csak annyit mondok, hogy a benzinessel nem jártál volna annyival drágábban, mint gondolod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1630 Dátum: 2011.12.16 00:23:58 »
...bátyám például a dízelt SZERETI.
Én is  :yes: ... De használtan nem mer(t)em megvenni, a néhány lehetséges, sokkal költségesebb hiba miatt.

Szerelőm is megerősített benne, hogy ezekben a benzines Yaris I-esekben a legritkábban megy tönkre olyasmi, ami nem "kopó" alkatrész. A dízelek esetében már nem ennyire fehér a lepedő  ::) ... És ezt nem mertem bevállalni, inkább lemondtam a nyomatékról.

Ráadásul, ugye, dízel esetében aligha tudtam volna találni olyan, 7 éves példányt, amiben csak 63 ezer km van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1631 Dátum: 2011.12.16 00:29:14 »
Na, ez egy borzasztó nagy hülyeség, bocsi. A dízelmotor csak szám szerint/relatíve forog kevesebbet (kevesebbet mutat a fordulatszámmérő) és nem abszolút értékben (a motor valós terhelését figyelembe véve) forog kevesebbet. Egy dízel autónál a 3500-as fordulat NEM = a benzines 3500-as fordulatával terhelés szempontjából, ami kihat a motor kopására. Dízelnél a 3500-as fordulat kb olyan, mintha a benzines 4500-5000 körül működne (közelítve a motor teljesítmény maximumához).
Tehát, ami egy dízelnél 2000-es fordulati terhelés, az a benzines autónál kb 3000-3500-zal egyezik meg. És EZ igaz az általad rosszul fogalmazott élettartammal összefüggő terhelésre, azaz, a benzin motor 3000-on járatva nem kopik jobban, mint egy dízel, amit 2000-en használnak.  :flowers:

Nem tudom, érthető-e, amit leírtam...
Igen, de csak részben igaz. Nem lehet ilyen egyszerűen, a maximális fordulatszám egy bizonyos százalékával számolni. Sok alkatrésznél azért nagyon nem mindegy, hogy milyen sebességgel mozog, ezt pedig a fordulatszám határozza meg.

Abban igazad van, hogy 2000-es fordulat egy dízelben nem teljesen ugyanaz, mint egy benzinesben. De arról biztosan nincs szó, hogy egy benzines 3000-3500-as fordulatszámának felelne meg... Ha már muszáj számokat mondani, maximum egy 500-assal toldanám meg a dízel fordulatát, hogy kijöjjön a "benzines-ekvivalens". A dízel motorok átlagosan még mindig (!) magasabb futásteljesítményének pontosan az a legfőbb oka, hogy kevesebbet pörögnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1632 Dátum: 2011.12.16 08:10:48 »
Nézzük a Spritet: a 126 lovas Ave II dízelek átlaga 6.61 liter - az 1.8-as benzineseké 7.99. Ebből kiindulva, a te fogyasztásod a nagy átlag 87 %-ának felel meg - a benzinessel eszerint valahol 7.0 környékén lennél.
7 környékén az 1.4 Corolla van. Ehhez képest saccoltam a 8-at.
A Sprit meg csal valamennyit, mert van benne pár egy adatos kiugró érték is. Mivel leginkább városban vagy pályán használom, ott a benzines eléggé elhúz értékben. De látom ezt a dízelnél is: mióta nem 150 körül megyek a pályán, azóta joval 6 alá esett a tankolásnál számolt átlag. Városban konstans 5.4-5.6.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1633 Dátum: 2011.12.16 08:14:53 »
És EZ igaz az általad rosszul fogalmazott élettartammal összefüggő terhelésre, azaz, a benzin motor 3000-on járatva nem kopik jobban, mint egy dízel, amit 2000-en használnak.  :flowers:
Érteni vélem, amit írsz, de van egy száraz matematikai tény is: 3000-es fordulaton a dugattyú pont 1.5x több alkalommal halad végig a henger falán, egységnyi idő alatt, mint 2000-nél. (Tudom: olaj, gyűrű ...)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1634 Dátum: 2011.12.16 08:59:46 »
Én egy szóval se mondtam, hogy nem jól döntöttél, hogy dízelt vettél :) ... Ebből a Corollából, pláne újonnan, én is a 90 lovas dízelt venném, vita nélkül ezzel a motorral a legjobb az ár/érték aránya.

Csak annyit mondok, hogy a benzinessel nem jártál volna annyival drágábban, mint gondolod.
Azért gondolom, mert tudom mit fogyasztottak a kis benzineseim: Jazz, Swift(régebbi)
Amiket meg írnak a topiktársak Corrollákra: büszkén írják a 6-7l  ill elkeseredve 8-10 l fogyasztást. Én mindkettőnek hiszek a saját benzines tapasztalataim alapján. ;)