Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770199 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1470 Dátum: 2011.12.09 19:43:39 »
És Te melyik 2,0-ra gondolsz? a PD-re, vagy a CR-re?  :hmmmm: Mert én utóbbira, és azok egészen biztosan nem 6,8-at esznek átlagban. Bőven 6 alatt van. De ehhez elég, ha csak a gyári értékek közti különbséget nézzük:
Passat vegyesben 4,6L/100km
IS: 5,5.
PONT.  :yawn: :winkiss: :hug:
Komolyan mondom, ez lehangoló  :helpsmilie:

MELYIK 2.0 TDI Passatnak 4.6 a gyári átlaga?

2010-es Auto Katalog: Passat 1.6 TDI 4.5 liter, 2.0 TDI 140 LE 5.4 liter, 170 LE 5.9 liter, Blue TDI (2.0 143 LE) 5.3 liter.

De bizonygasd nyugodtan tovább, hogy ezek mekkora szuper autók és ehhez képest mekkora fos a Lexus... Nekem ettől elment a kedvem.

Nem jó összevetés a Sprit? Szerinted a vizsgált minta mérete nem teszi lehetővé az egyéni vezetési különbségek kiegyenlítését, így létrehozva egy releváns átlagot?

Mindegy  :no: :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1471 Dátum: 2011.12.09 19:47:20 »
Na, pont a spritmonitor az, amin a számokon kívül semmit nem tudsz összehasonlítani, így az nekem nem mérvadó. Nézd meg az én autóm adatait és nézd meg a többi ugyanilyen motoros autóét. Elég tág a szórás.  ;)
Persze. Ami ellentmond a te hipotézisednek, az "nem mérvadó". Most erre szívem szerint idetennék egy csúnya szmájlit.

De inkább abbahagyom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1472 Dátum: 2011.12.09 19:56:30 »
Azért még egy adat. A 2011-es gyártású (gondolom, ezek már mind az új csoda-CR-motorosok) ÖSSZES dízel Passat átlaga (82 db autó, ez talán már elég nagy minta) a Spriten: 6.54 liter. A legkisebb érték: 5.13 liter. És ebben benne vannak az 1.6-osok is.

4.5-ös fogyasztás? No comment  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1473 Dátum: 2011.12.09 20:07:30 »
Komolyan mondom, ez lehangoló  :helpsmilie:

MELYIK 2.0 TDI Passatnak 4.6 a gyári átlaga?

2010-es Auto Katalog: Passat 1.6 TDI 4.5 liter, 2.0 TDI 140 LE 5.4 liter, 170 LE 5.9 liter, Blue TDI (2.0 143 LE) 5.3 liter.

De bizonygasd nyugodtan tovább, hogy ezek mekkora szuper autók és ehhez képest mekkora fos a Lexus... Nekem ettől elment a kedvem.

Nem jó összevetés a Sprit? Szerinted a vizsgált minta mérete nem teszi lehetővé az egyéni vezetési különbségek kiegyenlítését, így létrehozva egy releváns átlagot?

Mindegy  :no: :nonono:
Nem kell megsértődni, mesterem! Nem azért írtam. De ahelyett, hogy hülye katalógusok adatait bújod, csak tégy egy pillantást a VW és a Lexus honlaján található megadott gyári fogyasztási adatokra. Én is ezeket írtam le.
Pont Neked kellene magyarázzam azt, hogy az 1,6-os kis motor azért eszik ugyanannyit, mint a 2,0-ás CRTDI, mert jobban kell dolgoznia? A 2literesnek jóval nagyobb a nyomatéka és 6-os váltója van. Ezért nincs köztük különbség.  :flowers: (nem, mintha nem tudnád)

És a Sprites átlag olyan, amilyen. Te ezt mérvadónak gondolod, én kevésbé. Ez akkora probléma?  :szemez:

A kiemelt részt remélem, Te sem gondoltad komolyan, mert én sem gondolom így.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1474 Dátum: 2011.12.09 20:16:38 »
Azért még egy adat. A 2011-es gyártású (gondolom, ezek már mind az új csoda-CR-motorosok) ÖSSZES dízel Passat átlaga (82 db autó, ez talán már elég nagy minta) a Spriten: 6.54 liter. A legkisebb érték: 5.13 liter. És ebben benne vannak az 1.6-osok is.

4.5-ös fogyasztás? No comment  :nonono:
A 6,54 és a 7,41 között ott van az a különbség, amiről beszélek, a ~1liter.  :) (jó, 9 deci.  :flowers: :flowers:) ) - jó, vegyük ki ezek közül az 1,6-okoat, akkor is lesz 7-8 deci...

..mert, ugye az alaptéma innen indult ki. Én erre írtam Egünek, hogy, ha alatta most egy CRTDI Passat lenne, akkor figyelembe véve a vezetési stílusát, az kb 1 literrel enne kevesebbet. De tévedtem, csak kb 7 decivel. Megkövetem magam.  :innocent: :surrender:

Nem akartam sem Veled, sem mással vitatkozni, pláne összeveszni, de azt gondolom, jól írtam azt, amit.

Nem gondolom, hogy emiatt sértve kellene magad érezni, mert nem egyezik a véleményünk. De javíts ki, ha tévedek...  :flowers: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1475 Dátum: 2011.12.09 20:35:28 »
Mondjuk mert tisztában van vele, hogy abban az 1 db életében különben sose tehetné meg.
  :no:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1476 Dátum: 2011.12.09 20:37:49 »
Húú hát ez mekkora gáz, egy 2.2-es, 177 lovas motortól  :D
Igen, épp ezért fog a Toyota BMW-motorokat venni, amelyek képesek erre.  :tt2:
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1477 Dátum: 2011.12.09 20:38:05 »
hát gyerekek, a főnököm az egyetlen ember a környezetemben, akivel lehet autókról beszélgetni, képben, van, szereti őket. ha ő azt mondja, hogy a kéttagú mintájából az egyik kimutathatóan, érdemben többet fogyaszt, akkor én azt elhiszem neki. nem tudom, hogy vezet a neje, lehet ,hogy a vw jobban támogatja az ő stílusát vagy mittudomén. de végülis nem tökmindegy, hogy hét vagy nyolc egy tízmilliós kocsi átlagfogyasztása?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1478 Dátum: 2011.12.09 20:39:18 »
rémlik, hogy korábbi Civicben volt olyan dízel, ami nem saját fejlesztésű volt...
Az Isuzu volt, még viszonylag könnyen megbocsátható.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1479 Dátum: 2011.12.09 20:39:25 »
De ahelyett, hogy hülye katalógusok adatait bújod, csak tégy egy pillantást a VW és a Lexus honlaján található megadott gyári fogyasztási adatokra.
Miert, a VW es Lexus honlapjan levo adatok nem hulye katalogus adatok?  :sorcerer:
Bepi! Ugy teszel, mintha nem olvastal volna meg el soha egy tesztet sem es nem tudnad, h a katalogus adatok mennyire tavol vannak a valosagtol.

A sprit pont azert jobb, mert userek altal kozolt adatok. Hus ver emberek mindennap mert adatai minden fele ut es vezetesi korulmeny benne van egy kelloen nagy felhasznaloi szam eseten. A 170Le Passat es D-CAT Avebol rengeteg van ami kvazi megbizhatobba teszi az eredmenyt a diverzitas miatt. De nem akarom elhinni, hogy ezt pont Neked kellene magyarazni.  :flowers:
1,6-os meg 140 loeroseket meg ne vedd ide, mert nem egy kategoria egy D-CAT-tel.

A 170 loeros pedig ha jol tudom sose volt PDTDI, az mar kezdetektol CR volt  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1480 Dátum: 2011.12.09 20:40:48 »
szerintem is jobban jár a toyota a bmw-dízelekkel...hangszigetelésben eddig is jók voltak, a csörömpölő bömbi motorokat majd jól leszigetelik  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1481 Dátum: 2011.12.09 21:16:44 »
Miert, a VW es Lexus honlapjan levo adatok nem hulye katalogus adatok?  :sorcerer:
Bepi! Ugy teszel, mintha nem olvastal volna meg el soha egy tesztet sem es nem tudnad, h a katalogus adatok mennyire tavol vannak a valosagtol.

A sprit pont azert jobb, mert userek altal kozolt adatok. Hus ver emberek mindennap mert adatai minden fele ut es vezetesi korulmeny benne van egy kelloen nagy felhasznaloi szam eseten. A 170Le Passat es D-CAT Avebol rengeteg van ami kvazi megbizhatobba teszi az eredmenyt a diverzitas miatt. De nem akarom elhinni, hogy ezt pont Neked kellene magyarazni.  :flowers:
1,6-os meg 140 loeroseket meg ne vedd ide, mert nem egy kategoria egy D-CAT-tel.

A 170 loeros pedig ha jol tudom sose volt PDTDI, az mar kezdetektol CR volt  :hmmmm:
Lacc, az 1,6-os motort Palaczk említette, nem én. Ami miatt óvatosan kezelem a Sprites adatokat az az eltérő sofőrök és az egy adott típuson belüli vezetői szórás. Ellenben, ha volna lehetőségem vezetni mindkettő szóban forgó modellt, meggyőződésem, hogy objektíven, azonos különbségek között is megállná a helyét, amit írtam. A Sprit kb arra jó, hogy a gyár által megadott adatok és a valós (Spriten vezetett) adatok közötti arányt megtudjuk. Nevezetesen, hogy pl. a Passat gyári adata 4,7L, a LExusé 5,5. A kettő közti különbség 8deci.
A Spriten a Passatok átlaga (Palaczk írta) 6,54, a Lukszuszoké 7,41. A különbség 9 deci, ami majdnem = a 8 decivel. Tehár, mindegy, mit írnak a Spritre, illetve mit ad meg a gyár, mindenhogy megvan a közel 1 Literes különbség, ahogy azt az elején is írtam. Erről volt szó kezdetektől fogva, a többi csak "belekavarás" a témába.  :flowers: :hug:

A 170LE-s TDI, amúgy kezdetben PD-s volt ugyanúgy, mint a gyengébb. Egyszerre állították át CR-re. De ez mindegy, mert nem tartozik szorosan a kérdéshez.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1482 Dátum: 2011.12.09 21:20:56 »
A spritet is kell tudni használni. A Corsával hátul kullogok, mert szinte az összes tankolásom városi fogyit takar. De ez ki is derül. Bele kell kukucskálni az egyes felhasználók adatsorába, és máris sokkal okosabb az ember.
Pl. az 1,8as COV-ok és az 1,7-es Honda FR-V-k közt alig van pár deci különbség az összátlagot tekintve, de ha megkapisgálja az ember, kiderül, hogy ennél nagyobb a valós különbség. Mármint a Honda kárára.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1483 Dátum: 2011.12.09 21:24:24 »
A spritet is kell tudni használni. A Corsával hátul kullogok, mert szinte az összes tankolásom városi fogyit takar. De ez ki is derül. Bele kell kukucskálni az egyes felhasználók adatsorába, és máris sokkal okosabb az ember.
Pl. az 1,8as COV-ok és az 1,7-es Honda FR-V-k közt alig van pár deci különbség az összátlagot tekintve, de ha megkapisgálja az ember, kiderül, hogy ennél nagyobb a valós különbség. Mármint a Honda kárára.
Ha egyre gondolunk, miszerint ezekre a részletekre nem lehet rászűrni, akkor hurrá.  :clap: emiatt megtévesztő lehet egy-két adat. Emiatt kezelem én személy szerint óvatosan a Spritet.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1484 Dátum: 2011.12.09 21:41:38 »
Szűrni nem lehet, egyenként meg kell nézni a user tankolásait, de sokszor ebből sem derül ki az, amire kíváncsi vagy. MIndenesetre a gyakori forszírozott tempójú autópályázást nem lehet összehasonlítani a sok városon kívüli utat tartalmazó nyugodt stílussal.
music