Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770073 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1170 Dátum: 2011.11.01 21:21:24 »
El tudok olyat is képzelni, hogy mondjuk egy nyugdijas vagy, aki keveset használja mondjuk évi 5-10 e km-t vesz egy céges autót 200ekm-el, mert még 100ekm-t simán elmegy az meg neki 10-15 év.
Na, ha minden jól megy, ezt fogom éppen csinálni. Azzal a különbséggel, hogy a nyugdíj még messze van, ha így megy tovább a világ, akkor valszeg nekünk már nem is lesz, de az autóra vonatkozó része stimmel.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1171 Dátum: 2011.11.01 21:24:42 »
Nem hitelre vette, hanem kp-ért. Nem akart dízelt, mert nem szereti, és mert ennyi km-re nem is lett volna értelme (az Ave helyett amúgy egy IS 250-est vett, hasonló megfontolásokból). Az eredeti árát onnan tudom, hogy megvan az eredeti számla  :)
Sajnos én nem kaptam meg a vásárlási számlát a kocsimhoz..  :no:
Új autót az vesz, aki megelégszik egy szinttel, és nem mindig a minél többet a pénzemért elvet követi. Akik új kisautót vesznek 3-3,5millióért, az vehetne 1-2éves
alsóközepest, aki új alsóközepest vesz 4-5millióért, az vehetne használt középkategóriást, vagy használt prémiumot, aki vehene 7-8millióért új középkategóriást, az vehetne 1-2éves 3er/a4/is/C-t, és így tovább....

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1172 Dátum: 2011.11.01 21:24:54 »
...ha így megy tovább a világ, akkor valszeg nekünk már nem is lesz...

Tudtam, hogy kell lennie valaminek amiben egyetértünk.  :D :D :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1173 Dátum: 2011.11.01 21:26:03 »
Na, ha minden jól megy, ezt fogom éppen csinálni. Azzal a különbséggel, hogy a nyugdíj még messze van, ha így megy tovább a világ, akkor valszeg nekünk már nem is lesz, de az autóra vonatkozó része stimmel.
De hát nem is láttad, nem is hívtad még fel a padlizsánt! (?)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1174 Dátum: 2011.11.01 21:32:33 »
Felhívni még pénteken felhívtam. Látni nem láttam, de ezért írtam, hogyha minden jól megy, magyarán ha megnézés és szervizes átnézetés után sincs rajta kivetnivaló, akkor jöhet.
De ha nem ez a konkrét autó, akkor is nagy valószínűséggel egy hasonló lesz a megoldás, mert ha véletlen egy olyat tesznek fel, ami épp az ellenkezője: 5-6 éves, de kevés km-rel és a megkíméltsége okán relatíve magas áron, akkor biztosan mindig lesz valaki, aki többet adna érte nálam, miközben tk. nem ez az ideális autó számunkra, hiszen nálunk benne maradna sok km az autóban, amit pénzben sosem kapnék vissza.
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1175 Dátum: 2011.11.01 21:34:01 »
Ezzel az értékvesztés témával kapcs annyit megjegyeznék, hogy én az avét 1.3ért vettem és 1.250-ért adtam el másfél évvel később :) Az értékvesztés témába azért nagyrészt bele lehet szólni...figyelni kell, hogy mennyiért veszed kitől és milyen állapotban, aztán figyelni kell, hogy kinek adod el és hogy hogyan... A mazda árai jelenleg 2-300ezerrel vannak feljebb az 1évvel ezelőtti átlagárakhoz később... valami azt súgja, hogy ha egyszer kiszálok ebből és tartjuk illetve javítjuk is a színvonalát... ezen sem fogunk bunki ;) Most amikor meghirdettem kb 9 érdeklődő volt a (már 200e több mint ahogy vettem) vételi árra ősszel... igaz, hogy nem vitték el, de szerintem nem kellett volna neki már sok, cska egy kis tavaszi szellő...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1176 Dátum: 2011.11.01 21:39:46 »
Na jó, de te hány évesen vetted és hány évesen adtad el az Avensist?
Felhozhatnám a Corsát is hasonló példának, kis híján 3 éve vettük, és kis szerencsével ugyanannyiért el tudnám adni, de 50ezerrel kevesebbért egész biztosan.
Ha max. 4 évesen veszed, akkor 4-5 év múlva biztos, hogy max. a felét fogja érni, ezzel nem tudsz szembeszállni.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1177 Dátum: 2011.11.01 21:41:46 »
Sajnos én nem kaptam meg a vásárlási számlát a kocsimhoz..  :no:
Új autót az vesz, aki megelégszik egy szinttel, és nem mindig a minél többet a pénzemért elvet követi. Akik új kisautót vesznek 3-3,5millióért, az vehetne 1-2éves
alsóközepest, aki új alsóközepest vesz 4-5millióért, az vehetne használt középkategóriást, vagy használt prémiumot, aki vehene 7-8millióért új középkategóriást, az vehetne 1-2éves 3er/a4/is/C-t, és így tovább....
Egy használtal nem biztos, hogy többet kapsz, max méterben , kényelemben stb. Sokkal fontossabb lehet, hogy az uj  presztizse, a megbozhatósága, garancia . Ugy is szokták mondani: még nem fingott bele senki [rohog]
Ismertem olyan autoszerelőt, aki uj autót vett, mert a töke tele volt a használtakkal és nem akart szerlni többet.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1178 Dátum: 2011.11.01 21:43:26 »
Na jó, de te hány évesen vetted és hány évesen adtad el az Avensist?
Felhozhatnám a Corsát is hasonló példának, kis híján 3 éve vettük, és kis szerencsével ugyanannyiért el tudnám adni, de 50ezerrel kevesebbért egész biztosan.
Ha max. 4 évesen veszed, akkor 4-5 év múlva biztos, hogy max. a felét fogja érni, ezzel nem tudsz szembeszállni.

Jó ez mondjuk igaz lehet.... 8évesen vettem és 9évesen adtam el...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1179 Dátum: 2011.11.02 10:08:16 »
Új autót az vesz, aki megelégszik egy szinttel, és nem mindig a minél többet a pénzemért elvet követi. Akik új kisautót vesznek 3-3,5millióért, az vehetne 1-2éves
alsóközepest, aki új alsóközepest vesz 4-5millióért, az vehetne használt középkategóriást, vagy használt prémiumot, aki vehene 7-8millióért új középkategóriást, az vehetne 1-2éves 3er/a4/is/C-t, és így tovább....
Más indok is lehet: én esetemben egyszerűen nem volt most a használt autó piacon olyan, ami a kritériumoknak megfelelő legyen (pedig nem is voltak olyan magasak), és közben valóban megbízható múlttal rendelkezzen. 6,5 évvel ezelőtt volt ilyen, akkor vettem a Corollát. Most nem találtam, így "kénytelen" voltam újat venni, igaz nem Toyotát.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1180 Dátum: 2011.11.02 10:17:15 »
nekem az apám pár éve közölte, hogy nem vesz többet használt kocsit és háromévente cserélni fog :D tessék, itt egy példa :D de van egy rossz hírem is, a jövőre esedékes auris hibridjét négy év múlva én fogom megvenni . :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1181 Dátum: 2011.11.02 20:09:41 »
Egy használtal nem biztos, hogy többet kapsz, max méterben , kényelemben stb. Sokkal fontossabb lehet, hogy az uj  presztizse, a megbozhatósága, garancia . Ugy is szokták mondani: még nem fingott bele senki [rohog]
Ismertem olyan autoszerelőt, aki uj autót vett, mert a töke tele volt a használtakkal és nem akart szerlni többet.
Figyi, amikor az Ave vásárlása előtt álltunk, alternatívaként egész pontosan a te Corollád (ugyanez az 1.4-es dízel E15 szedán) állt előttünk - újonnan. Akkor, 2007 nyár végén 4.5 millióért azt is megkaphattuk volna, Luna felszereltséggel. Fing nélkül stb.

De tedd a szívedre a kezedet, és mondd azt, hogy egy 3 éves, fullos, bőrös, tempomatos stb. 2.0 benzines Avensis, első tulajtól, törésmentesen, 41 ezer km-rel stb, nem nyújt MINDENBEN (presztízsben is) többet vagy legalább annyit (gondolok itt a megbízhatóságra)  ;) ... Leszámítva a garit. De azért aztán cserébe ad is valamit pl. komfortban, helykínálatban - amit te is írsz.

A gari tényleg az egyetlen olyan, nyomós indok, ami egy eggyel kisebb, de új autó mellett szólhat, egy 3-4 éves, eggyel nagyobbal szemben. De ez futásfüggő - 41 ezer km mellett pl. konkrétan pont lesz...tuk, és erre meg is volt az okunk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1182 Dátum: 2011.11.02 20:14:54 »
Ezzel az értékvesztés témával kapcs annyit megjegyeznék, hogy én az avét 1.3ért vettem és 1.250-ért adtam el másfél évvel később :) Az értékvesztés témába azért nagyrészt bele lehet szólni...figyelni kell, hogy mennyiért veszed kitől és milyen állapotban, aztán figyelni kell, hogy kinek adod el és hogy hogyan... A mazda árai jelenleg 2-300ezerrel vannak feljebb az 1évvel ezelőtti átlagárakhoz később... valami azt súgja, hogy ha egyszer kiszálok ebből és tartjuk illetve javítjuk is a színvonalát... ezen sem fogunk bunki ;) Most amikor meghirdettem kb 9 érdeklődő volt a (már 200e több mint ahogy vettem) vételi árra ősszel... igaz, hogy nem vitték el, de szerintem nem kellett volna neki már sok, cska egy kis tavaszi szellő...
Ezek a kivételek :) ... Ha egy autó eleve már nem nagyon fiatal, akkor ilyen egy-másfél év használat után tényleg ki lehet szállni belőle akár profittal is, ha ügyes vagy (egy ismerősöm világéletében ezt csinálta, már a sokadik autóját használja, ilyen 5-6-7 éves gépek, legkésőbb egy év után mindig túlad rajtuk, és mindig szakít is rajta valamennyit; tulképp folyamatosan árulja az épp meglévő autóját, így nem sietős neki, ráér megvárni a madarat, aki a legtöbbet fizeti érte).

Az MX-5 pedig egy egészen más téma - az NA-nak már felfelé megy az ára, egy ilyen autó konkrétan tényleg befektetés, hacsak nem vmi reménytelen romot veszel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1183 Dátum: 2011.11.02 23:19:37 »
Megnéztem ma a "padlizsán"-t. Érdekes, hogy nincs tempomatja, pedig SOL, mintha  a középső visszapillantója sem lett volna sötétedős, ugyanakkor hátul van rajta egy krómcsík a rendszám fölött, ami meg fényezett szokott lenni, és itthoni vásárlású, a T-Maxnál volt szervizelve végig, és 1000 km-rel ezelőtt első féktárcsákat, -betéteket cseréltek rajta. Nem szokványos egy eladandó autónál. Végül is van hozzá téligumi is felnin, ez is sokat javít a helyzetén. Állapotfelmérésen négy negatívum volt csak: elöl a szimmeringnél van egy pici olajfolt; a per pillanat rajta lévő nyári gumikból a hátsó kettő idősebb korú, mint az autó (ez csak a 180ezres futás miatt érdekes...), és furcsán koptak, az autó közepe felé voltak erősebben elkopva, a jobb oldali kézifék erőteljesen kevésbé fog, mint a bal, és a jobb oldala (ajtók első sárvédő) egy része újra lett fényezve. Törve nem volt, mert az oszlopoknál nem volt eltérés, az ajtókon is az összes szám 200 mikron alatti volt. Egyébként más hiba nem volt, a halásztelki Reálban nézték át, és újfent megerősítettek abban, hogy eszembe ne jusson dízelt venni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1184 Dátum: 2011.11.02 23:37:52 »
...a per pillanat rajta lévő nyári gumikból a hátsó kettő idősebb korú, mint az autó (ez csak a 180ezres futás miatt érdekes...), és furcsán koptak, az autó közepe felé voltak erősebben elkopva...
Nyilván használt gumikat vettek rá, és ilyet sikerült találni.

A kéziféket nem nehéz beállítani; a részleges fényezést valószínűleg valami karc, kisebb meghúzás okozhatta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )