Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770378 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1155 Dátum: 2011.11.01 11:17:19 »
Eddig is vót. Ráadásul tök tiszta... Azért lecseréltük.  :)
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1156 Dátum: 2011.11.01 17:18:03 »
Az semmi én évi 450e értékvesztéssel számolok a 4 év alatt :tt2:
Az nem olyan rossz.
Nem tudom, hogy az Ave most elmenne-e 4 milláért, az új ára 7.5 volt. Még négy éves sincs. Jobb ezt nem számolgatni :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1157 Dátum: 2011.11.01 17:30:36 »
Hát én bajban lennék, ha most kéne eladni a Corit. Vannak fenn ugyanilyenek 550-ért és 950-ért is.  :wacko:
És mennyiért vetted? Ha nem vagyok indiszkrét ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1158 Dátum: 2011.11.01 17:43:02 »
Meg se szólalok, pedig már én is az újkori árának feléért vettem az Avensist, és egy kicsit több, mint a negyedéért adtam el.
Na ja. Mi három évesen vettük 4.5-ért az Avét, amiért újonnan 8.5-öt fizetett ki az első tulaj  :wacko: ... Na, EZ nagyon rossz üzlet (az első tulajnak), pláne vacak 41 ezer km-es futás mellett - mondjon akárki akármit arról, hogy "az autó nem befektetés" stb  ::) ... Persze hogy nem az, de azért mégsem mindegy, hogy mennyi megy el értékvesztésre.

És most, 4 évvel később ér, maximálisan 2.5-öt - tehát mi "buktunk" 500 ezret évente, míg az első tulaj 1.330 ezret. Hát ezért nem vennék én új autót, hacsak nem lenne marha sok pénzem, és/vagy nem nagyon hosszú időre/nagyon sok kilométerre venném.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1159 Dátum: 2011.11.01 17:49:01 »
... Persze hogy nem az, de azért mégsem mindegy, hogy mennyi megy el értékvesztésre.

Van akinek mindegy, és Te annak örülj, mert így tudsz venni jó használt autót.  ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1160 Dátum: 2011.11.01 17:58:54 »
Na ja. Mi három évesen vettük 4.5-ért az Avét, amiért újonnan 8.5-öt fizetett ki az első tulaj  :wacko: ... Na, EZ nagyon rossz üzlet (az első tulajnak), pláne vacak 41 ezer km-es futás mellett - mondjon akárki akármit arról, hogy "az autó nem befektetés" stb  ::) ... Persze hogy nem az, de azért mégsem mindegy, hogy mennyi megy el értékvesztésre.

És most, 4 évvel később ér, maximálisan 2.5-öt - tehát mi "buktunk" 500 ezret évente, míg az első tulaj 1.330 ezret. Hát ezért nem vennék én új autót, hacsak nem lenne marha sok pénzem, és/vagy nem nagyon hosszú időre/nagyon sok kilométerre venném.
Szerencsétek volt. Nem éppen jellemző, hogy 3 évesen, ennyi km-rel piacra dobják az autókat

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1161 Dátum: 2011.11.01 18:02:32 »
Na ja. Mi három évesen vettük 4.5-ért az Avét, amiért újonnan 8.5-öt fizetett ki az első tulaj  :wacko: ... Na, EZ nagyon rossz üzlet (az első tulajnak), pláne vacak 41 ezer km-es futás mellett - mondjon akárki akármit arról, hogy "az autó nem befektetés" stb  ::) ... Persze hogy nem az, de azért mégsem mindegy, hogy mennyi megy el értékvesztésre.

És most, 4 évvel később ér, maximálisan 2.5-öt - tehát mi "buktunk" 500 ezret évente, míg az első tulaj 1.330 ezret. Hát ezért nem vennék én új autót, hacsak nem lenne marha sok pénzem, és/vagy nem nagyon hosszú időre/nagyon sok kilométerre venném.
Akkor ugyan ott vagy  mint én: 4,5 -ért vettem és 4- 4,5 fél év után ezek is cca 2,5 -ért mennek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1162 Dátum: 2011.11.01 18:06:42 »
Szerencsétek volt. Nem éppen jellemző, hogy 3 évesen, ennyi km-rel piacra dobják az autókat
Ez a konsteláció elég ritka :hmmmm: :lol:
Sok autot eladnak 3 évesen, főként cégeset, de azokban jellemzően 180 ekmnek kell hogy legyen.
Azután  általában nincs garancia és hip-hop jönnek a költenivalók is: uj gumi, fék, nedvek cseréje stb

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1163 Dátum: 2011.11.01 18:22:21 »
Na ja. Mi három évesen vettük 4.5-ért az Avét, amiért újonnan 8.5-öt fizetett ki az első tulaj  :wacko: ... Na, EZ nagyon rossz üzlet (az első tulajnak), pláne vacak 41 ezer km-es futás mellett - mondjon akárki akármit arról, hogy "az autó nem befektetés" stb  ::) ... Persze hogy nem az, de azért mégsem mindegy, hogy mennyi megy el értékvesztésre.

És most, 4 évvel később ér, maximálisan 2.5-öt - tehát mi "buktunk" 500 ezret évente, míg az első tulaj 1.330 ezret. Hát ezért nem vennék én új autót, hacsak nem lenne marha sok pénzem, és/vagy nem nagyon hosszú időre/nagyon sok kilométerre venném.
Csak a kíváncsiság kedvéért, honnan tudod, mennyit fizetett ki érte? Levontál az akkori listaárból X % alkut, vagy mondta az 1. tulaj, vagy láttad az 1. adás-vételit?
Egyébként azért is hujje volt, mert 8,5M-ért tuti kapott volna dízelt is, és az nem vesztett volna ekkorát az árából.
Másrészt, ezek az idők már elmúltak, mivel az új-autók eladásai töredékükre estek vissza, nem nagyon van 2-3éves használt már 1. magántulajtól.
Akkoriban, 2003-2007-ben boldog boldogtalan vette hitelre az autót, sokan el is adták 2-4évesen, mert átakart ülni újba, amiből annyit érzett meg, hogy nem 35ezret fizet 5évig, hanem 42ezret 8évig, vagyis simán nem érezte.
Manapság meg lehet jobb üzlet lesz egy új akciós, jó ár/érték arányú autót megvenni, legyen az ceed, agyonakciózott dízel fiat, vagy mittudomén mi...mint egy drága használt céges tekert 2-3évest.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1164 Dátum: 2011.11.01 19:10:30 »
Ez a konsteláció elég ritka :hmmmm: :lol:
Sok autot eladnak 3 évesen, főként cégeset, de azokban jellemzően 180 ekmnek kell hogy legyen.
Azután  általában nincs garancia és hip-hop jönnek a költenivalók is: uj gumi, fék, nedvek cseréje stb
én pont igy vetteam az avét: 3 éves volt, 42ezer km-rel, még két év gyári garanciával  :D van ilyen :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1165 Dátum: 2011.11.01 19:22:57 »
én pont igy vetteam az avét: 3 éves volt, 42ezer km-rel, még két év gyári garanciával  :D van ilyen :)
Te egy mesehős vagy :sorcerer:
Nem egy normális eset: megbolondult az előző tulaj :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1166 Dátum: 2011.11.01 19:30:54 »
Csak a kíváncsiság kedvéért, honnan tudod, mennyit fizetett ki érte? Levontál az akkori listaárból X % alkut, vagy mondta az 1. tulaj, vagy láttad az 1. adás-vételit?
Egyébként azért is hujje volt, mert 8,5M-ért tuti kapott volna dízelt is, és az nem vesztett volna ekkorát az árából.
Másrészt, ezek az idők már elmúltak, mivel az új-autók eladásai töredékükre estek vissza, nem nagyon van 2-3éves használt már 1. magántulajtól.
Akkoriban, 2003-2007-ben boldog boldogtalan vette hitelre az autót, sokan el is adták 2-4évesen, mert átakart ülni újba, amiből annyit érzett meg, hogy nem 35ezret fizet 5évig, hanem 42ezret 8évig, vagyis simán nem érezte.
Manapság meg lehet jobb üzlet lesz egy új akciós, jó ár/érték arányú autót megvenni, legyen az ceed, agyonakciózott dízel fiat, vagy mittudomén mi...mint egy drága használt céges tekert 2-3évest.
Ha az első tulajnak nem is, de nekünk most tök mindegy, hogy 8 vagy 8,5 millioért vette, nem?
A Ceedet egyre jobban dicsérik, de mondjuk egy Fiat már nem mindenkin ek elég megbizható és inkább egy használt japot választana.
El tudok olyat is képzelni, hogy mondjuk egy nyugdijas vagy, aki keveset használja mondjuk évi 5-10 e km-t vesz egy céges autót 200ekm-el, mert még 100ekm-t simán elmegy az meg neki 10-15 év.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1167 Dátum: 2011.11.01 20:22:19 »
Van akinek mindegy, és Te annak örülj, mert így tudsz venni jó használt autót.  ;)
Mondjuk ez jogos  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1168 Dátum: 2011.11.01 20:23:28 »
Szerencsétek volt. Nem éppen jellemző, hogy 3 évesen, ennyi km-rel piacra dobják az autókat
Na igen  :) ... Misi segített, az ő ismerőséé volt a kocsi; még meg sem hirdette, amikor "rárepültünk".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1169 Dátum: 2011.11.01 20:26:11 »
Csak a kíváncsiság kedvéért, honnan tudod, mennyit fizetett ki érte? Levontál az akkori listaárból X % alkut, vagy mondta az 1. tulaj, vagy láttad az 1. adás-vételit?
Egyébként azért is hujje volt, mert 8,5M-ért tuti kapott volna dízelt is, és az nem vesztett volna ekkorát az árából.
Másrészt, ezek az idők már elmúltak, mivel az új-autók eladásai töredékükre estek vissza, nem nagyon van 2-3éves használt már 1. magántulajtól.
Akkoriban, 2003-2007-ben boldog boldogtalan vette hitelre az autót...
Nem hitelre vette, hanem kp-ért. Nem akart dízelt, mert nem szereti, és mert ennyi km-re nem is lett volna értelme (az Ave helyett amúgy egy IS 250-est vett, hasonló megfontolásokból). Az eredeti árát onnan tudom, hogy megvan az eredeti számla  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )