Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770343 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1065 Dátum: 2011.10.25 08:49:12 »
Autot magadnak vegyel, ne a szomszednak/baratoknak/kolleganoknek. Amelyik neked megfelel, es telik ra, azt vedd meg, akinek meg nem tetszik, az mehet gyalog vagy bkv, vagy taxi. :flowers:
Ha neki tetszene, nem izgatná, ki mit szól hozzá :) ... Neki nem tetszik, csak így könnyebb megmagyarázni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1066 Dátum: 2011.10.25 08:50:16 »
bepi... Nagyon sok Carinát láttam, úgy is, hogy előbb fotón, aztán élőben... Ez az autó egy lerúgott, körbejavított vacak, ebbe akár egy sixpack sörben is fogadok veled  :yes: ... Ezt csinálom huszonéve, van szemem hozzá.

Japán, nem japán... Nem számít semmit sem. A mi ex-Carinánk, angol, '96-os, valós 220 ezer km-rel... Ezerszer jobban néz ki mint ez, kívül-belül.
Oké, elhiszem...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1067 Dátum: 2011.10.25 08:52:53 »
Mondjuk azt sem értem, hogy aki ebből a megadott keretből akar autót venni akkor miért téma a menőzés. Az ebből a keretből nem megy, ahhoz ennek kb a 3-4 szerese kellene.
Hát azért 700-ból lehet venni sok olyan autót, amivel ha mondjuk nem is a Kempinski előtt, de a legtöbb helyen bátran meg lehet jelenni. Pl. egy szép nagy tepsi V10-es, hathengeres Camryt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1068 Dátum: 2011.10.25 08:57:20 »
Ha neki tetszene, nem izgatná, ki mit szól hozzá :) ... Neki nem tetszik, csak így könnyebb megmagyarázni  :yes:
Az a gondom a gondolatmenetével, hogy részben a szerény anyagi lehetőségekhez mérten túl magas az elvárása, részben, pedig - ahogy írod is - Ő maga nézi le a Suzukit, nem más. Ha csak kevés pénzem lenne autóra, akkor biztosan nem vennék egy 10-12 éves Fókuszt, nem bízom ennyi idősen a Fordokba, lehet az bármi. Komolyan mondom, hogy beállnék minden további nélkül az Ignisesek sorába, hiszen ezért a pénzért egy teljesen megfelelően felszerelt autót kapok, klímával légzsákokkal, viszonylag kevés km-rel. Az is biztos, hogy messze elkerülném a mondi által belinkelt Ignist és társait, mert szembetűnő a törött hátsó lökhárító, és sok 150.000 km.
De, ha kevés pénzem lenne autóra, biztosan leszarnám, ki mit mond a környezetemben, a megbízhatóság lenne a fő szempontom. Aki, meg emiatt lenézne engem, azzal egyenesen szóba sem állnék többet, mert egy "műsznob" barom, akit a külsőségek, a felületes dolgok érdekelnek.

Murray komában, pedig egy hatalmas - de tök felesleges - önbizalomhiány és megfelelési kényszer van autó ügyben, nem kicsit érzem őt felületesnek ebben a témában...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1069 Dátum: 2011.10.25 09:07:07 »
Murray komában, pedig egy hatalmas - de tök felesleges - önbizalomhiány és megfelelési kényszer van autó ügyben, nem kicsit érzem őt felületesnek ebben a témában...  :flowers:
Én nem így látom  :) ... Csak álcázza magát, ez egy ál-felületesség  :lol: ... Az, amilyen profin kiválasztott a végtelen szarhalomból három full korrektnek tűnő autót (amiket tegnap belinkelt), számomra eléggé meggyőző volt. A hirdetésébe is jó dolgokat írt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1070 Dátum: 2011.10.25 09:16:53 »
Az a gondom a gondolatmenetével, hogy részben a szerény anyagi lehetőségekhez mérten túl magas az elvárása, részben, pedig - ahogy írod is - Ő maga nézi le a Suzukit, nem más. Ha csak kevés pénzem lenne autóra, akkor biztosan nem vennék egy 10-12 éves Fókuszt, nem bízom ennyi idősen a Fordokba, lehet az bármi. Komolyan mondom, hogy beállnék minden további nélkül az Ignisesek sorába, hiszen ezért a pénzért egy teljesen megfelelően felszerelt autót kapok, klímával légzsákokkal, viszonylag kevés km-rel. Az is biztos, hogy messze elkerülném a mondi által belinkelt Ignist és társait, mert szembetűnő a törött hátsó lökhárító, és sok 150.000 km.
De, ha kevés pénzem lenne autóra, biztosan leszarnám, ki mit mond a környezetemben, a megbízhatóság lenne a fő szempontom.
Nekem is a megbízhatóság lenne a No.1. Viszont az, hogy kinek mi a kevés pénz, nagyon relatív... Számomra pl. 700 ezer Ft, autóra, biztosan nem kevés. Nekem a 200 ezer, az a "kevés pénz autóra" kategória. 700-ból nagyon korrekt kocsikat lehet venni. Mint tudjátok, szerintem az autó kora majdhogynem lényegtelen, ezért is mondom ezt. Márpedig 700-ért lehet olyan kocsikat venni, amelyek bár tizenévesek, de amúgy még mai mércével mérve is kényelmes, jó konstrukciók.

Az biztos, hogy én semmiképp nem arra mennék, hogy a kocsi minél fiatalabb legyen, mert az nagy csapda. Egy Avensis I sokkal jobb autó, mint egy Thalia, és xart sem változtat ezen, hogy mondjuk 12 éves, a Thalia meg 8. Nem fog előbb elromlani (sőt), nem fog rövidebb ideig tartani, hiába idősebb. És az is biztos, hogy százszor inkább vegyen az ember egy 12 éves autót 150 ezer km-rel, mint egy 8 éveset 250 ezerrel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1071 Dátum: 2011.10.25 09:26:10 »
Ráadásul, minél újabb egy autó, azonos árban annál több a km és szerintem annál kockázatosabb a nagyobb futás, ezáltal a lelakott állapot és a meghibásodás esélye...

Nem azt mondtam, hogy a 700.000 Ft kevés pénz autóra, viszont ehhez mérten nagyok murray igényei (FocusI). De az is igaz, hogy pl. 2M Ft-ért már könnyebb jó autót választani, ehhez képest a 700e igenis kevés. Ezért nem célszerű murray hozzáállása, hogy neki nem elég egy Suzuki, vagy egy idősebb Toyota (pl. AveI)...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1072 Dátum: 2011.10.25 09:31:45 »
Ezt az úgymond autóval "menőzést" én sem értem. 94-es Corollával járok, ha azt a heti 4km-t járásnak lehet nevezni. Volt nekem egy főnököm, aki fiat uno és társaival rohangált heti szinten pestre, alkalmanként több milliót érő árúval és nem egyszer volt nála csak kp-ban annyi pénz, hogy több "menő" autót is vehetett volna belőle, de ő úgy gondolta (és szerintem jól), hogy ha olcsó verdával jár ugyanazon az útvonalon, akkor az nem tűnik fel senkinek, plusz ha netán olyan helyen hagyja biztos nem a szutyok uno-t fogják feltörni, mert nem abban lesz az érték. Én 700-ért úgy megvenném a WagonR/Ignis párost mint a huzat, akinek nem tetszik, az ne nézzen rá! (Focus1 szerintem felejtős 1 millió alatt, Avensis még talán jó, de inkább 900tól felfelé van esély normálisat találni.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1073 Dátum: 2011.10.25 09:40:26 »
Nem azt mondtam, hogy a 700.000 Ft kevés pénz autóra, viszont ehhez mérten nagyok murray igényei (FocusI). De az is igaz, hogy pl. 2M Ft-ért már könnyebb jó autót választani, ehhez képest a 700e igenis kevés. Ezért nem célszerű murray hozzáállása, hogy neki nem elég egy Suzuki, vagy egy idősebb Toyota (pl. AveI)...  :flowers:
Számarányát tekintve a 2 milliós kategóriában is kb. ugyanannyi a rom (sajnos) - viszont jellemzően azért ügyesebben vannak kijavítva, emiatt nehezebb kiszúrni őket, és ugye bukni is nagyobbat lehet.

murray venne Ave I-et, ha jól értettem... Csak ehhez nem 700-ban, hanem legalább 800-ban kéne meghatároznia a limitet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1074 Dátum: 2011.10.25 09:42:48 »
Nekem is a megbízhatóság lenne a No.1. Viszont az, hogy kinek mi a kevés pénz, nagyon relatív... Számomra pl. 700 ezer Ft, autóra, biztosan nem kevés. Nekem a 200 ezer, az a "kevés pénz autóra" kategória. 700-ból nagyon korrekt kocsikat lehet venni. Mint tudjátok, szerintem az autó kora majdhogynem lényegtelen, ezért is mondom ezt. Márpedig 700-ért lehet olyan kocsikat venni, amelyek bár tizenévesek, de amúgy még mai mércével mérve is kényelmes, jó konstrukciók.

Az én mércém szerint normális autót 1 millió körültől lehet kapni (ok 8-900 ezertől).
De ugye mindenkinek a más a normális szintje. Én tuti egy frankó Ignist vennék. Amikor vettem a Corollát benne is volt a pakliban, aztán úgy döntöttem, hogy hosszútávra (8-10 év) veszek autót akkor pedig legyen már olyan, amire régóta vágyom. Szerencsére megtehettem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1075 Dátum: 2011.10.25 10:52:08 »
Amúgy milyen motorral szerelt Focusról van szó? Fogyasztás? A céges benyások borzalmasan sokat ettek (ezért is lett az összes dízelre cserélve)... :ph34r: Murray hülyét kapna a városi 10-12 literes fogyiktól.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1076 Dátum: 2011.10.25 10:58:01 »
Nem eszik az 10-12 litert, ha normálisan vezetik. Az 1.4-es szerintem elvan 8 literrel, az 1.6-os 9-el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1077 Dátum: 2011.10.25 11:01:07 »
a céges benyásoknak nyomták a drága kollégák.  ::)
amugy előbb vigyél el az enyémet.  :hug:
jelen pillanatban a kombi fóbia a jelölt. ilyennel már mentem sokat és tetszett. jól néz ki, biztonsága kiváló, csak semmit nem tudok róla.
1,4es benzines motorrol semmit. láncos. ennyit tudok. se típushibák se semmi.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1078 Dátum: 2011.10.25 11:01:26 »
Murray-é meg 6-tal... ::)
Nem minden kollega nyomta neki hidd el és nálunk alig van kulcsos autó.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1079 Dátum: 2011.10.25 11:14:49 »
Murray-é meg 6-tal... ::)
Nem minden kollega nyomta neki hidd el és nálunk alig van kulcsos autó.
Ahol & ahogy az a Corolla elment 6-al, ott & úgy egy 1.4-es Focus el fog menni 7-el.

(Ahol & ahogy egy 1.4-es Focus benyelte a 10-12 litert, ott & úgy egy Corolla benyelt volna 8-10-et.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )