Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770880 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #960 Dátum: 2011.10.15 23:00:14 »
És miért is probléma a 400 ezer km? Megfelelő használattal 6-800 ezret elmennek. Akkr olyat kell venni, aminek 80 ezret mutat az órája és akkor nyugodt a lelked.

De ugy nem gondolod, hogy ezek az autókat évi 5-10 ezer kilométerre vették?
NEm, viszont ezekben a Passatokban lazán benne van 500.000km, de még akár több is. Ehhez képest nem mondhatni, hogy olcsók, és gyakorlatilag full lakatra van szüksége, plusz motorfelújítás... Ennyi erővel inkább vegyen az ember egy Carinát, vagy Primerát.
Voltak idők, amikor ezek a Passatok szuperek voltak, én ezt első kézből mondhatom (nekünk is volt tdi, és tesómnak is 1,9TD). De már eljárt felettük az idő, túl sok a várható költség velük. Ha mindenképpen Passat, akkor a sima 1,8 benzinessel kell venni (90LE), az a motor ultra tartós, csak a kasztnit kell egyben tartani...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #961 Dátum: 2011.10.15 23:41:58 »
És miért is probléma a 400 ezer km? Megfelelő használattal 6-800 ezret elmennek. Akkr olyat kell venni, aminek 80 ezret mutat az órája és akkor nyugodt a lelked.

De ugy nem gondolod, hogy ezek az autókat évi 5-10 ezer kilométerre vették?
Nem gondolom, de nem is mondtam ilyet. Ha pedig valaki nem az a kategória, aki kvázi tudatosan vesz egy visszatekert órás kocsit, hogy nyugodt legyen a lelke, hát akkor én biztos nem vagyok az  :) ... Viszont ettől még nem szívesen vennék meg bármit is, amiben 400 ezer van, hacsak az nem mondjuk Zénóka Yarisa vagy valami egyéb extremitás. Egy ennyit futott kocsiban már bármi, bármikor tönkre mehet - függetlenül a ténylegesen tapasztalt átlagos futástól, ez messze túl van azon, amire maga a gyár tervezte. Az lehet, hogy maga a szó szoros értelmében vett motor bírni fog 600 ezret - de körülötte behalhat bármi, már jóval korábban is.

Egyébként megnéznélek, ahogy beülnél mondjuk egy 400 ezret futott autóba egy téli, fagyos éjszakán, hogy elindulj vele egy 1200 km-es útra, hóban-fagyban  :szemez: ... Megnézném, nyugodt lennél-e a lelked mélyén. Akármit is fogsz most válaszolni erre: akkor, ott egész biztosan nem lennél az.

Ilyen futás után minden egyes további, problémamentes km: mázli, gondviselés, kegyelem. Hobbiautóban OK... De fontos ügyeimet, halaszthatatlan időpontjaimat stb. már biztosan nem bíznám egy ilyen autóra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #962 Dátum: 2011.10.16 01:14:38 »
Szerintem akármennyi van egy autóban 200e km fölött már úgyis általános állapotot veszel nem futott km számot. Ha vigyáztak egy autóra és karbantartották akkor lehet benne szinte akármennyi... egy 400ezret futott malacban már úgyis lecseréltek mindent legalább kétszer, az alkatrészek többsége még nem futott 400ezret, azt ha gyűrűzni kell az sem kerül többe mint egy vezérléscsere...
A lényeg annyi, hogy részemről lehet benne akármennyi km, ha tudom, hogy rendben van tartva.
Az e10 corollát támogatom, az még kinézett úgy ahogy, de kortársaihoz képest még beillett a sorba. Én nagyon szerettem, bár akkor még nem tudtam, hogy mi a számomra jó autó, de tény, hogy hiba nélkül elvitt 17ezer km-en keresztül úgy, hogy a hegyekben 90-100km/órás tempóban a sárban, kőtörmelékben, sziklaszirteken, lávaüledéken és múrván tehát 95%ban terepnek mondható környezetben....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #963 Dátum: 2011.10.16 08:40:15 »
Szerintem akármennyi van egy autóban 200e km fölött már úgyis általános állapotot veszel nem futott km számot. Ha vigyáztak egy autóra és karbantartották akkor lehet benne szinte akármennyi... egy 400ezret futott malacban már úgyis lecseréltek mindent legalább kétszer, az alkatrészek többsége még nem futott 400ezret, azt ha gyűrűzni kell az sem kerül többe mint egy vezérléscsere...
A lényeg annyi, hogy részemről lehet benne akármennyi km, ha tudom, hogy rendben van tartva.
Nem értünk egyet... Illetve abban igen, hogy az állapot nagyon fontos. Az állapot ÉS a kilométer is. Mert az egyikből kiderül, hogy mit veszel MOST - a másikból pedig, hogy kb. mit várhatsz a jövőben. Úgyhogy mind a kettő ugyanolyan lényeges.

Ettől még persze igaz, hogy inkább vegyen az ember egy jó állapotú, valós 220 ezret futott kocsit, mint egy olyat, aminek az óráját franc tudja honnan tekerték vissza.

De így vagy úgy - a további várható élettartamot elsősorban mégiscsak a futás határozza meg. Nagyon sokat futott autót maximum akkor vennék meg, ha 100 %-os biztonsággal dokumentálva lenne, hogy gyakorlatilag mindent, ami problémát jelenthet (önindító, generátor, vezérlés stb) már cseréltek a közelmúltban. De ilyen nem nagy létezik... És pl. ettől még elfoshat a 400 ezret futott motor olajszivattyúja, minden gondos karbantartás ellenére is - és már ott is állsz az út szélén, lerobbanva, egy drágán és lassan javítható hibával.

Szóval... Legyen csak minél kevesebb az a km. A príma állapot MELLETT  :yes:
Idézet
Az e10 corollát támogatom, az még kinézett úgy ahogy, de kortársaihoz képest még beillett a sorba. Én nagyon szerettem, bár akkor még nem tudtam, hogy mi a számomra jó autó, de tény, hogy hiba nélkül elvitt 17ezer km-en keresztül úgy, hogy a hegyekben 90-100km/órás tempóban a sárban, kőtörmelékben, sziklaszirteken, lávaüledéken és múrván tehát 95%ban terepnek mondható környezetben....
Jó autó az E10  :yes: ... Meglepő, hogy az 1.4-essel is mennyire korrektül megy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #964 Dátum: 2011.10.16 10:57:17 »
A 3 ajtós civic az amit általában széthajtanak, 4 ajtósnál már ritkább. Accord az elég sok idősebb embernek van, ez lehet jó is, meg rossz is. Lehet jó, mert a szeme fénye és rossz, mert nem gondozza, mondván ez strapabíró és minek. Mindenesetre előbb néznék Accordot, mint Primerat. Az almera1 tényleg jó, de hátul eléggé fapados és jóval kisebb a hely benne, mint egy Carinában. Nem is tudom mi van még ebben a kategóriában, ami nem hulladék. Pl van lanos meg nubira is, de azok nem tudom mennyire hulladékok, sokat esznek az biztos. Létezik valami suzuki baleno vagy mi a fene is, az is viszonylag tágas és olcsó hozzá minden.

Lanos-ban,Nubira-ban azt hiszem régebbi GM-származék motorok vannak,és nem éppen takarékosak. Baleno-ból nem sok van,alig van pár eladó példány belőlük :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #965 Dátum: 2011.10.16 11:00:28 »
A 306-os eléggé megbízhatatlan, én nem vennék ilyet. Almera I OK, de akkor meg már inkább egy E10-es Cori - azok príma gépek, jobban mennek és kevesebbet is fogyasztanak.

De 5 embernek két órán át ülni egy ilyesfélében azért már nem akkora élmény ám.
Hát igen...ezért nézegetek szerintem egy mérettel nagyobb kocsikat majd.
Járunk egy Swift II-vel is...hát az tyűűűhhhh....3an hátul :)
Amúgy 50 perc az út,ha a két fiatal én meg a Suzukis srác jön akkor 40-45 :)

406-osok?
Amúgy mire odakerülök,hogy autó,arra szerintem már a kicsit kopottabb Avensis-ek is látómezőbe kerülnek árügyileg :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #967 Dátum: 2011.10.16 11:39:16 »
Egyébként valóban egy 1.6 Avesnsis lenne a legjobb választás. E10 Corolla szintén.

A kilométerekre meg annyit, hogy 15-20 éves autókban akkor sem lesz 100-200 ezer alatt, ha ezt nagyon szeretnék. Ilyen korú autók, plána nagykategóriás dízel sokkal többet mentek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #968 Dátum: 2011.10.16 11:43:28 »
406-osok?
Ne már... Hagyd már ezeket. Nem kapsz szinte semmi pluszt egy Carina/Carisma/Primerahoz képest egy ilyesmivel - viszont kapsz egy nagyobb meghibásodási kockázatot. És többet is fogyasztanak, mint a japánok. Konkrétan az 1.6-os Toyota 4A-FE motor volt a legkisebb fogyasztású a kategóriájában. A Mitsu 1.6-osa tud még hasonlót (de nem pont ugyanolyat)... A többi mind többet kajál, kivétel nélkül. Az 1.6-os és 1.8-as Carinák átlaga a Spritmonitoron 7.2 (a miénknek 7.3 volt az átlaga, szóval teljesen egybevág) - ezt semmilyen más, korabeli, hasonló méretű-teljesítményű benzines autó nem éri el.

(A 110 lovas, 4A-FE és 7A-FE motoros Ave I-esek átlaga amúgy 7.7 liter.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #969 Dátum: 2011.10.16 11:48:05 »
Kicsit OFF
A múlt héten amúgy vezettem ilyeneket:
Ezeket mind  :eek: ? Hát mivel foglalkozol te, hogy ilyeneket vezetsz :) ?

Az a Merci tűzoltó brutál jól néz ki  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #970 Dátum: 2011.10.16 11:50:15 »
Egyébként valóban egy 1.6 Avesnsis lenne a legjobb választás. E10 Corolla szintén.

A kilométerekre meg annyit, hogy 15-20 éves autókban akkor sem lesz 100-200 ezer alatt, ha ezt nagyon szeretnék. Ilyen korú autók, plána nagykategóriás dízel sokkal többet mentek.

117ezer km-es 94-es Corollát vettem faternak tavasszal :tt2: szóval ki lehet fogni.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #971 Dátum: 2011.10.16 11:54:53 »
117ezer km-es 94-es Corollát vettem faternak tavasszal :tt2: szóval ki lehet fogni.

Az mióta nagykategóriás dízel?  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #972 Dátum: 2011.10.16 12:10:58 »
Ne már... Hagyd már ezeket. Nem kapsz szinte semmi pluszt egy Carina/Carisma/Primerahoz képest egy ilyesmivel - viszont kapsz egy nagyobb meghibásodási kockázatot. És többet is fogyasztanak, mint a japánok. Konkrétan az 1.6-os Toyota 4A-FE motor volt a legkisebb fogyasztású a kategóriájában. A Mitsu 1.6-osa tud még hasonlót (de nem pont ugyanolyat)... A többi mind többet kajál, kivétel nélkül. Az 1.6-os és 1.8-as Carinák átlaga a Spritmonitoron 7.2 (a miénknek 7.3 volt az átlaga, szóval teljesen egybevág) - ezt semmilyen más, korabeli, hasonló méretű-teljesítményű benzines autó nem éri el.

(A 110 lovas, 4A-FE és 7A-FE motoros Ave I-esek átlaga amúgy 7.7 liter.)

Amúgy ha már Toyota,akkor az ilyen szériás Camry is tetszene,bár ezekből létezett egyáltalán kézi váltós?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_2.2_gl_automata_cserelheto._benzin-gaz-5128011
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #973 Dátum: 2011.10.16 12:11:59 »
Amióta átraktam bele egy Ikarus motort  :tt2:

Viccet félretéve dízel autót sosem néztem, haverok nem is szólnak, ha van netán olcsón valami jó, de benzinesből már futott be pár érdekes darab: 20ezer KM-es 18-20 éves 3-as bmw, 8ezer km-es 40-es volvo, szintén 20 év körüli. Mindegyik első tulajos. Mondjuk, ha én vennék most egy új autót, akkor 10 évesen abban sem lenne 50ezernél több km.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #974 Dátum: 2011.10.16 12:13:15 »
Ezeket mind  :eek: ? Hát mivel foglalkozol te, hogy ilyeneket vezetsz :) ?

Az a Merci tűzoltó brutál jól néz ki  :D

Nem mentem velük sokat amúgy,kb 500m-t :(
Ja,az nagyon durva volt,volt rajta két vízágyú is :)

Itt dolgozok,mint friss logisztikai munkaerő:
http://vasnepe.hu/cimlapon/20111004_allison_transmission_sebessegvalto_gyar

A kép alatti bekezdés miatt kerültem többek között én is oda,csomagolások tervezése,koordinálása stb. a feladat nagyjából.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.16 12:15:09 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus