Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770455 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #915 Dátum: 2011.10.14 08:47:56 »
Ezeket belátom ,igazad van. Csakhogy az éremnek ugyan ugy van egy másik oldala is: alacsonyabb a kocsi, jobb az utfekvése-gondolom én, hiába jól pakolható a  WagonR, ha  nincs csomagtarója.

De van, mégpedig ugyanakkora mint az 5ajtós swift-é. Majd csinálok képet.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #916 Dátum: 2011.10.14 08:49:46 »
A kettő közül csak abban az esetben vennék Swiftet, ha szinte kizárólag városon kívül közlekednék, mert ott a Swift kevesebbet fogyaszt, az alacsonyabb, kisebb homlokfelületű kasztnija és hosszabb váltója miatt. De ezt leszámítva minden más esetben a WR lenne a nyerő.

Téves. Mindkettő ugyanaz. A swift nem fogyaszt kevesebbet és ugyanúgy szar ha fúj a szél, mert a kissebb súj miatt ugyanannyira rángatja mint a pár centivel magasebb de nehezebb wagonyőrt (150kg a külömbség).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #917 Dátum: 2011.10.14 08:54:14 »
Ezeket belátom ,igazad van. Csakhogy az éremnek ugyan ugy van egy másik oldala is: alacsonyabb a kocsi, jobb az utfekvése-gondolom én, hiába jól pakolható a  WagonR, ha  nincs csomagtarója. Mindkettőt valoszinű a legtöbben 2. kocsinak venné ezért ezek nem szempontok, Munkaba járni, bevásárolni (20eFt-ért vásárolt cuccot a tescobol mindegyik elnyeli simán :D) gyerek, iskolábavivés...
Ha a WR biztonságosabb az főként a városon kivül kell hogy  fő szempont legyen ;) (tudom 60-al ütközni egy teherautoval frontálisan a városban is ciki.)
Annak a passzív biztonságnak, amit egy efféle autó nyújtani tud, elsősorban pont városban van szerepe. Városon kívül már elég mindegy, ha országúti tempóval ütközöl fékezés nélkül, mindkettőben ugyanúgy meghalsz. De mondjuk 50-nél már nagyon is számít a két autó biztonsága közötti különbség.

Amúgy pedig nagyon is sokan használnak ilyen kocsit 1. autóként, sőt Magyarországon szvsz a nagy többség így használja. A pakolhatóság pedig főleg olyankor számít, amikor valami méretesebb dolgot szállítasz, ergo lehajtod a hátsó üléseket. A Swift csomagtartó-nyílása sokkal kisebb, mint a WR-é.

A Swift útfekvése biztosan jobb, de ez megintcsak mindegy a városban, és elsősorban ilyen használatról beszélünk most.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #918 Dátum: 2011.10.14 08:55:47 »
Téves. Mindkettő ugyanaz. A swift nem fogyaszt kevesebbet és ugyanúgy szar ha fúj a szél, mert a kissebb súj miatt ugyanannyira rángatja mint a pár centivel magasebb de nehezebb wagonyőrt (150kg a külömbség).
Nem oldalszélről beszéltem, hanem légellenállásról. Abban pedig nyilván jobb a Swift. Kizártnak tartom, hogy pl. autópályán 120-130-as tempóval a WR ne fogyasztana többet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #919 Dátum: 2011.10.14 11:43:59 »
Debrecen budapest tácon 15litert evett meg 120-140 közötti átlagsebességgel. A swifté sem lehet ennél sokkal jobb, talán minimálisan. Pakolhatóság szempontjából a két autó ég és föld. A csomagtartó alaphelyzetben megegyezik annyi a kül. hogy a wagonRben ha esik beállsz a csomiajtó alá (még haverom is a 194cm magasságával nem görnyedve és szinte az egész hátulja nyílik. Az ülés osztottan dönthető ÉS!!! ha előredöntitek a hátsó üléseket akkor az ülőlapot behúzza maga alá, nem kell szarakodni vele mint más autóknál :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #920 Dátum: 2011.10.14 16:10:01 »
Ezek nem esznek kevesebbet, mint a WR. Az 1.2-es sem; az 1.4-es meg éppenséggel többet eszik. Kb. a 60 lovas régi 8V 1.4-es Corsa fogyasztása lehet egálban az 1.3-as WR-ével.
Közben kiderült a félreértés: én a VVT-motoros vagyonőrökre gondoltam, és közben "csak" a mezei 16v-ről van szó, a 76 lovasról. Az tényleg nem olyan vészes.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #921 Dátum: 2011.10.14 16:12:03 »
Dehogy rosszabbak. A C-Corsa semmivel nem rosszabb, mint a B, sőt. Most persze nem az egyes motorizációkkal előfordulható problémákra gondolok, mert abban nyilván nehéz lenne überelni mondjuk a B régi 8V benzineseit.
A TÜV statisztikákban látványosan visszaesett a Corsa, amikor bejött a C generáció.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #922 Dátum: 2011.10.14 16:31:26 »
De van, mégpedig ugyanakkora mint az 5ajtós swift-é. Majd csinálok képet.
Nagyobb, és használhatóbb.  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #923 Dátum: 2011.10.14 16:39:28 »
Téves. Mindkettő ugyanaz. A swift nem fogyaszt kevesebbet
Éppen hogy erről híres, te is írod, hogy könnyű, ezért országúton bárkinek elvan 5 literrel - szabályos tempóban.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #924 Dátum: 2011.10.14 19:35:13 »
A TÜV statisztikákban látványosan visszaesett a Corsa, amikor bejött a C generáció.
:?: :?: :?: ... nekem pont fordítva rémlik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #925 Dátum: 2011.10.14 19:35:59 »
Éppen hogy erről híres, te is írod, hogy könnyű, ezért országúton bárkinek elvan 5 literrel - szabályos tempóban.
Sztem 90-el tutira elvan 5 literből a WR is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #926 Dátum: 2011.10.14 19:37:21 »
Debrecen budapest tácon 15litert evett meg 120-140 közötti átlagsebességgel...
Úgy érted, gondolom, hogy utazósebességgel  ;) ... Azért 120-as átlagot már nem lehet könnyű összehozni egy WR-el, 140-est pedig kb. lehetetlen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #927 Dátum: 2011.10.14 19:51:03 »
Hívhatjuk így is, de ugyanaz.. szerencsére egy kcsög KPM ellenőrzést leszámítva tudtunk jönni nyugodtan.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #928 Dátum: 2011.10.14 20:41:37 »
Szerintem tökre nem ugyanaz, és ezt te is tudod  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #929 Dátum: 2011.10.15 00:10:21 »
De ha 130km/órás átlagsebességgel megyek valahova akkor az nem az én utazósebességem?