Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770433 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #900 Dátum: 2011.10.10 20:01:02 »
Mondi a régi swiftben mi a "hobbi" ?  :hmmmm:
nem egy e30 vagy vmi vényóc..

Olcsón és egyszerűen lehet buherálni, és olcsón lehet belőle jó kis meglepetésautót építeni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #901 Dátum: 2011.10.10 20:12:58 »
Már a 8 éves is olyan, mintha egy 30 éves autóban ülnél :devil:
Nekem 2 uj Swiftem volt 3 ill 4,5 évig volt meg , de ugy éreztem mint egy kitérdesedett nadrág.
Aposom kifogott 2db-ot cca 10 évesek voltak akkor, mind a kettő elég kopott volt, nyekergett, zörgött, csikorgott.
De nosztalgiábol, másodkocsinak bevállalnék egyet, de méginkább  preferálnák egy 190 D-t :yes:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #902 Dátum: 2011.10.10 21:24:08 »
Olcsón és egyszerűen lehet buherálni, és olcsón lehet belőle jó kis meglepetésautót építeni.

MEGLEPETÉÉÉÉÉS -> :flowers: :clap:................................................................................->CSATT  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #903 Dátum: 2011.10.13 23:21:12 »
Ki monta neked, hogy a diesel elromlósabb ?[rohog]
Bárkivel beszéltem,- legutobb toyota márkaszervizessel- tagadják, hogy gond lenne a dieselekkel, föként nem az 1,4 d4d-kel :yes:
A régi sima dieselek, meg legendássan sokáig birták, sokkal tovább mint a benzinesek.
Mondtál két példát tartós dízelre, OK ... Csak sajnos a kevésbé tartósra manapság már jóval több van. Ma, ha a megbízhatóság a fő cél és nem új autóról beszélünk, akkor mindenképp a benzines a jobb választás. Nekem pl. eszembe sem jutott volna a szűk másfél milliós keretemből dízel (kis)autót venni. Se Toyotát, se mást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #904 Dátum: 2011.10.13 23:27:46 »
Én még kis benzinessel se találkoztam ami 5 l ivott, se régen se mostanában, pedig volt már egy pár ilyen is.  Nagy benzineshez nem is akarok hozzászolni, az mind benzinfaló még ma is-soha szoba se jöhetett számomra
Ha a tied 6,2 l fogyaszt akkor örülj neki, nekem biztos nem állna meg 8-10 l-nél kevesebbe.
Szoval nekem csak a diesel jön be, CSAK azokban nem csalódtam.
"Nyitott látókör", mint olyan ;) ?

Az új Valvematic benzinesek fogyasztása dízelesen alacsony, teljesen függetlenül attól, hogy te erről mit gondolsz. És biztos lehetsz benne, hogy max 7 literrel "alattad" is elmenne az a dízel Ave, ha a Corollád 5.5-öt fogyaszt. Azonos stílus mellett nincs a két autó között nagyobb fogyasztás-eltérés, akár hiszed, akár nem.

Különben nem is kell ehhez vadiúj technológia... Az 1.6-os Carinánk is 7.3-at evett, átlagban.

Jóbarátom most vett egy '99-es, 1.8-as Avensist: első teletankos mérése 7.6-os átlagfogyasztást adott ki, vegyes használatban.

Persze ez nem 5.5... De azért a "benzinfaló" kitételedet röhögve cáfolja, és, tegyük hozzá, nem is alsó-középkategóriás, 1.4-es autókról beszélünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #905 Dátum: 2011.10.13 23:29:58 »
Hát sem a vagyonőr, sem az ignác nem a takarékosságáról híres, akkor már inkább nézegess ezek közül!
Ezek nem esznek kevesebbet, mint a WR. Az 1.2-es sem; az 1.4-es meg éppenséggel többet eszik. Kb. a 60 lovas régi 8V 1.4-es Corsa fogyasztása lehet egálban az 1.3-as WR-ével.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #906 Dátum: 2011.10.13 23:36:46 »
hát emberek ha má Cimbi ilyen szuzukikkal jár akkor már tényleg vmi el van bafva... :hmmmm: :cry:
Igen... Az a hozzáállás van elbafva, ami szerint a Suzuki ciki   :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #907 Dátum: 2011.10.13 23:38:23 »
No...

Sityu nyertél... beszéltem vele, hétfőn vagy kedden megyünk érte és ha minden ok elhozzuk:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/wagon_r/suzuki_wagon_r_1.3_glx_gyonyoru-5140779
Grat  :yes: ... Szerintem, a leírt szempontjaid alapján, ésszerű, korrekt választás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #908 Dátum: 2011.10.13 23:43:34 »
Tobb olajevos benzinesrol, tobb csorgo "ECUs" es csorgo szivocsonku benzinesrol, tobb bekrepalt benzinpumpas es lamdaszondas benzinesrol olvastam en ezen a forumon, mint bekakilt dizelrol  ;)
Ez a benyomás csalóka... A dízelekkel egyrészt statisztikailag is több a probléma, másrészt az átlagos javítási költségük is magasabb sajnos. Ez alól vannak kivételek, pl. az 1.4-es D-4D; de pl. a 2.0-t már igazából csak újonnan merném (mertem volna) megvenni, a D-CAT-ot pedig még úgy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #909 Dátum: 2011.10.13 23:47:42 »
Cimbi: vádáfák van az E11-gyel?
Nem alternatívái egymásnak. Ha valaki egy olcsó, praktikus, egyszerű, kis futkorászót keres, akkor annak fölösleges egy E11, ami ugyan összességében véve jobb autó, de pont olyan dolgokban nem, ami itt most lényeges: többet fogyaszt és kisebb benne a hely. Én is vehettem volna a Yaris helyett Corollát, még E12-est is, az Avensisről nem is beszélve; mégsem ezt tettem, mert elsősorban KICSI, OLCSÓ (értsd: minél kevesebbet fogyasztó, minél alacsonyabb fix költségekkel járó) autót kerestem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #910 Dátum: 2011.10.14 00:09:07 »
Miért ne lehetne két különböző korú autót összehasonlítani?
Én direkt a B Corsát ajánlottam, mert a későbbiek már rosszabbak...
Dehogy rosszabbak. A C-Corsa semmivel nem rosszabb, mint a B, sőt. Most persze nem az egyes motorizációkkal előfordulható problémákra gondolok, mert abban nyilván nehéz lenne überelni mondjuk a B régi 8V benzineseit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #911 Dátum: 2011.10.14 00:15:04 »
Miért jobb egy wagon mint egy swift. Ugy látom , hogy csak magassabb, amivel nem lehet kezdeni semmit...
Már hogyne lehetne. A magasabb üléspozíció miatt jobb a kilátás, kényelmesebb a ki-beszállás, és jobb a helykihasználás. Összességében véve praktikusabb autó a WR, próbálj meg pl. nagy méretű tárgyakat (teszem azt: bútorok) bepakolni egy WR-be és egy Swiftbe, rögtön érzékelhető lesz a dolog. Emellett biztonságosabb is a WR. A Swift egy átlagos 80-as évek végi (!) kisautó, a WR pedig egy ezredfordulós mini-egyterű - ebből adódnak a különbségek.

A kettő közül csak abban az esetben vennék Swiftet, ha szinte kizárólag városon kívül közlekednék, mert ott a Swift kevesebbet fogyaszt, az alacsonyabb, kisebb homlokfelületű kasztnija és hosszabb váltója miatt. De ezt leszámítva minden más esetben a WR lenne a nyerő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #912 Dátum: 2011.10.14 00:37:31 »
Ismétlem önmagam: a jelenlegi "b" oszlop törött, szétrohadó, gázt adsz és balrakanyarodó, lógókipufogójú, szélvédőtörött, 3hengerrel (4ből) üzemelő, spontán motorleálló, jégvert, beázóslámpás, ajtót nem bezárható hyundai ponynál...
Atyaég  :eek: ...  :lol: ... Ez meggyőző volt :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #913 Dátum: 2011.10.14 08:35:27 »
Már hogyne lehetne. A magasabb üléspozíció miatt jobb a kilátás, kényelmesebb a ki-beszállás, és jobb a helykihasználás. Összességében véve praktikusabb autó a WR, próbálj meg pl. nagy méretű tárgyakat (teszem azt: bútorok) bepakolni egy WR-be és egy Swiftbe, rögtön érzékelhető lesz a dolog. Emellett biztonságosabb is a WR. A Swift egy átlagos 80-as évek végi (!) kisautó, a WR pedig egy ezredfordulós mini-egyterű - ebből adódnak a különbségek.

A kettő közül csak abban az esetben vennék Swiftet, ha szinte kizárólag városon kívül közlekednék, mert ott a Swift kevesebbet fogyaszt, az alacsonyabb, kisebb homlokfelületű kasztnija és hosszabb váltója miatt. De ezt leszámítva minden más esetben a WR lenne a nyerő.
Ezeket belátom ,igazad van. Csakhogy az éremnek ugyan ugy van egy másik oldala is: alacsonyabb a kocsi, jobb az utfekvése-gondolom én, hiába jól pakolható a  WagonR, ha  nincs csomagtarója. Mindkettőt valoszinű a legtöbben 2. kocsinak venné ezért ezek nem szempontok, Munkaba járni, bevásárolni (20eFt-ért vásárolt cuccot a tescobol mindegyik elnyeli simán :D) gyerek, iskolábavivés...
Ha a WR biztonságosabb az főként a városon kivül kell hogy  fő szempont legyen ;) (tudom 60-al ütközni egy teherautoval frontálisan a városban is ciki.)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #914 Dátum: 2011.10.14 08:43:17 »
durván gyözött a thalia

http://totalcar.hu/tesztek/2011/10/14/gondtalan_elet_egymillioert/

annyiben vitatkoznék h a Pista nem olvasta a táliás tulajokat akik állandó eprom és ECU vezérlési gondokról írnak
forrasztópáka alap az autóhoz. kár..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002