Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770282 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #840 Dátum: 2011.10.08 19:24:03 »
Ebben persze igazad van! Persze a dizelek tobbet is mennek  ;) Km-re lebontva amugy kivancsi lennek egy statisztikara, hogy mennyit kellett benzines es mennyit dizel Toyotakra kolteni az elmult 10 evben javitasra  :szemez: Mondom mindezt ugy, hogy valszeg nekem sem lesz tobbe dizelem  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #841 Dátum: 2011.10.08 19:29:30 »
Ebben persze igazad van! Persze a dizelek tobbet is mennek  ;) Km-re lebontva amugy kivancsi lennek egy statisztikara, hogy mennyit kellett benzines es mennyit dizel Toyotakra kolteni az elmult 10 evben javitasra  :szemez: Mondom mindezt ugy, hogy valszeg nekem sem lesz tobbe dizelem  :)
Miért nem lesz dieseled többet?
Nemrég olvastam egy osztrák statisztikát, miszerint több diesel szgk-t adnak el mint benzinest. És ez egy két éve a 50-50% körül ingadozik.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #842 Dátum: 2011.10.08 19:35:48 »
Ebben persze igazad van! Persze a dizelek tobbet is mennek  ;) Km-re lebontva amugy kivancsi lennek egy statisztikara, hogy mennyit kellett benzines es mennyit dizel Toyotakra kolteni az elmult 10 evben javitasra  :szemez: Mondom mindezt ugy, hogy valszeg nekem sem lesz tobbe dizelem  :)
Kiragadtad a szívócső problémás olajkajálós korai vvt-i -ket, nehogy már ez a 2év jelenítse meg a toyota benzineseinek a hibastatisztikáját: ezek típushibák.
Egy átlag = típushiba nélküli szívóbenzinessel többnyire semmit nem kell javítani nagyon sokáig, akkor is ha naponta 10 hidegindítást kap stb stb.
Egy nagynyomású turbódízelben meg egymillió dolog elomolhat (ami nem jelenti azt, hogy el is romlik), sokkal bonyolultabb és érzékenyebb szerkezet. Szerintem ezt kár vitatni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #843 Dátum: 2011.10.08 19:45:48 »
Meg mondjuk egy városban használt dízel személyautó örökös problémája: a részecskeszűrő. Sosem tud elég hosszan folyamatosan működni, hogy rendesen kitisztuljon...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #844 Dátum: 2011.10.08 20:00:52 »
Tobb olajevos benzinesrol, tobb csorgo "ECUs" es csorgo szivocsonku benzinesrol, tobb bekrepalt benzinpumpas es lamdaszondas benzinesrol olvastam en ezen a forumon, mint bekakilt dizelrol  ;)
Laca, amit írsz, mind az előszériás VVT-i -kről szól, és azok közül sem mindre igaz. Csak, értelem szerűen, ezek kapnak nagyobb hangot, hisz, ami működik, az tulajdonképpen "unalmas"...  ;)
...de ezeket a hibákat már több évvel ezelőtt kijavították, így már szerencsére nem aktuálisak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #845 Dátum: 2011.10.08 20:05:56 »
Meg mondjuk egy városban használt dízel személyautó örökös problémája: a részecskeszűrő. Sosem tud elég hosszan folyamatosan működni, hogy rendesen kitisztuljon...
Nem az a baj! A baj ott kezdődik ,hogy amit nem szűr ki a részecskeszűrő azt lélegzed be és nem is tudsz róla. Egy régi dieselnél legalább tudod,hogy azt a kormos levegőt nem kéne beszivni.
Az enyém speciel még nem részecskeszürős. Egyébként meg 80%-ban autopályán használom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #846 Dátum: 2011.10.08 20:33:37 »
1993-ban jött ki a B corsa...lassan 19éve.... az Agila/WagonR meg 2000-ben...... azért 1 generáció a különbség..... az 1,3 WagonR és a CorsaB 1,4 között mennyi a fogyi különbség?
Lehet, én vezettem elég sokat mindkettőt. Soha nem vennék WagonR-t, Corsám pedig van - nyilván nem ok nélkül. Ami a fogyit illeti, a vagyonőr akkor megy, ha nagyon nyomod neki, az meg benzint kíván, és mivel magas építésű, városon kívül eszik. Ráadásul a magas súlypont és a kis szélesség miatt még instabil is, én 120 fölött féltem benne, még a vezetőülésben is. 120-nál simán benyalta a 8 litert.
A Corsákból az 1,4 16V nagyon megy, nekünk kifejezetten rövid távokra használva városban 7,5 körül eszik, egyszer voltam Pécsett, nem autópályán menve 5,1-et evett (Avensis ugyanezen az úton 6,6-ot), ennyit egyik Suzival sem tudnál produkálni. Az 1,2 16V ráadásul ennél jó fél literrel kevesebbet eszik.
Amúgy a futóműveket összehasonlítva nem igazán látszik a 10 év különbség...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #847 Dátum: 2011.10.08 20:35:21 »
Viszont szervízre alig kell költeni. Tudod, én inkább a benzinkútnál fizetek, mint a szervízben (ezért nincs dízelem sem).
Nem hiszem, hogy a Suzukinál annyival olcsóbb lenne a szerviz, amennyivel többet fogyaszt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #848 Dátum: 2011.10.08 20:39:42 »
Van esetleg valaki jászberényből?

Ha nincs akkor hétfőn kénytelen leszek elmenni megnézni ebben a kereskedésben: http://www.hasznaltauto.hu/partner/david-car-max_kft.-3538
ezeket: polo classic, corolla, civic, wagányRace 650ért.
Nektek melyik a legbejövősebb?
Ebből a négyből csakis a Corolla.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #849 Dátum: 2011.10.08 20:44:36 »
Ahogy nézem, az 1,3-as WagonR kevesebbet eszik az 1,4 60-65lovas corsaB-nél.
Az ki van csukva. A Corsáról kérdezd Palaczkot, tavaly ő használt egy ilyet, és 6 literes pécsi(!!) fogyikról írt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #850 Dátum: 2011.10.08 20:48:05 »
Tobb olajevos benzinesrol, tobb csorgo "ECUs" es csorgo szivocsonku benzinesrol, tobb bekrepalt benzinpumpas es lamdaszondas benzinesrol olvastam en ezen a forumon, mint bekakilt dizelrol  ;)
Hány használtan vett dízelről olvastál ezen a fórumon, és hány benzinesről...?
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #851 Dátum: 2011.10.08 20:49:00 »
Miért nem lesz dieseled többet?
OFF Mivel nem nyomom az autoimnak, ezert nem tud jelentosen kevesebbet fogyasztani mint egy nagy szivo benzines. Hogy a jaraskulturat, a buzt, kormot, nemsokara dragabbuzemanyagot es a bitang hosszu warm upot ne emlitsem. ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #852 Dátum: 2011.10.08 20:49:10 »
Miért nem lesz dieseled többet?
Nemrég olvastam egy osztrák statisztikát, miszerint több diesel szgk-t adnak el mint benzinest. És ez egy két éve a 50-50% körül ingadozik.
Új autóként én is vennék dízelt, de használtan?  :innocent:
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #853 Dátum: 2011.10.08 20:50:11 »
Hány használtan vett dízelről olvastál ezen a fórumon, és hány benzinesről...?
Oh yeah!  Tudom jol  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #854 Dátum: 2011.10.08 21:28:17 »
Lehet, én vezettem elég sokat mindkettőt. Soha nem vennék WagonR-t, Corsám pedig van - nyilván nem ok nélkül. Ami a fogyit illeti, a vagyonőr akkor megy, ha nagyon nyomod neki, az meg benzint kíván, és mivel magas építésű, városon kívül eszik. Ráadásul a magas súlypont és a kis szélesség miatt még instabil is, én 120 fölött féltem benne, még a vezetőülésben is. 120-nál simán benyalta a 8 litert.
A Corsákból az 1,4 16V nagyon megy, nekünk kifejezetten rövid távokra használva városban 7,5 körül eszik, egyszer voltam Pécsett, nem autópályán menve 5,1-et evett (Avensis ugyanezen az úton 6,6-ot), ennyit egyik Suzival sem tudnál produkálni. Az 1,2 16V ráadásul ennél jó fél literrel kevesebbet eszik.
Amúgy a futóműveket összehasonlítva nem igazán látszik a 10 év különbség...
Én mindig azt hiszem, hogy Nektek C corsátok van, de akkor utolsó modellévekből való B van ezek szerint... Én fogyasztásban csakis kizárólag a spritmonitornak hiszek, ott viszonyítom egymáshoz a kocsik átlagfogyiját, az egyéni tapasztalatokban nem nagyon merek hinni, mert oké, hogy nálad városban rövid távokon a corsa 1,4 elmegy 7,5literrel, nekem a rövid távokon a cori 1,4 meg 10et megeszik... szóva minden relatív, mindenki mást ért mindenen, és mindenki másképp használja.
Én is nézegettem a B corsákat, sok van belőlük, olcsó a fenntartásuk, jó vétel az is, de én valamiért a wagonR-et választanám kettő közül, de hát ezért is van sokféle autó az utakon.