Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770436 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #600 Dátum: 2011.09.25 13:44:15 »
Én komolyan nem értem ezt a Suzuki-utálatot  :hmmmm: ... Akkora hülyeség, mint a Himalája  :nonono: ... Toyotások részéről pedig végképp full röhejes, már bocs  :lol:

Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D

Ez azonban nem utálat.  Még a Renault is Der Renault, pedig francia....  [rohog] [rohog]

Ezzel együtt a SSS jó autó, nem vitás, de a tények meg makacs dolgok. :yes:

(Nem vagyok előítéletes a Suzukikkal, mi is nézegettük annó, néhány darabot, a Suziban egy a közös: egyiknek sincsen normális csomagtere, amit meg bevállatunk volna, Baleno kombi, Liana, nem volt kapható....)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #601 Dátum: 2011.09.25 13:46:30 »
Cimbi keres 4 személy szállítására (is) alkalmas verdát.
Ami kellően erős,egy kis mókázásra,viszont nem fizeti rá a gatyáját a tankolásra meg a fenntartásra. Nem barokkosan francia és nem romantikus olasz. 2 millió a plafon és nem átlag autó a leendő jármű.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #602 Dátum: 2011.09.25 14:28:47 »
Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D
huha én lemaradhattam valamiről.... fejtsd már ki ezt légyszi bővebben, mert lövésem nincs miről beszélsz...  :surrender: :flowers:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #603 Dátum: 2011.09.25 14:31:32 »
Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D
huha én lemaradhattam valamiről.... fejtsd már ki ezt légyszi bővebben, mert lövésem nincs miről beszélsz...  :surrender: :flowers:

Sima nyelvészkedés és ebbe próbál bármit is belemagyarázni? Lehet az i végződés miatt vagy hasonló, nem tudom, én nem beszélek németül.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #604 Dátum: 2011.09.25 15:11:58 »
Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D
huha én lemaradhattam valamiről.... fejtsd már ki ezt légyszi bővebben, mert lövésem nincs miről beszélsz...  :surrender: :flowers:
Sima nyelvészkedés és ebbe próbál bármit is belemagyarázni? Lehet az i végződés miatt vagy hasonló, nem tudom, én nem beszélek németül.
Ilyen nincs. Mindenhol ugyan úgy der-t kap, mint az opel vagy bármi.
Itt egy példa:
"Swift ganz sportlich

Der Suzuki Swift S-Concept gewährt einen ersten Ausblick auf den künftigen Swift Sport."  (autobild-től).

Azt eltudom képzelni, hogy egyetlen német tesztben a tesztelő direkt die-t használt, de ilyen nincs, hogy minden márka der , viszonyt a suzuki die.  :lol:
Egyébként a suzuki csak nálunk lenézett, egyfelől mert 90ben idehoztak egy direkt a lepukkant szegény társadalmaknak becélzott régi konstrukciót gyártani, másrészt mert
az 50es évektől a 90es évekig mindenre azt tanították, hogy ami magyar az xar. Még jó, hogy az Audi TT-re már nem tudták ezt ráhúzni, de lefogadom, a Kia Ceed is gáz autó lenne,
ha itthon gyártanák.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #605 Dátum: 2011.09.25 15:31:29 »
Egyébként a suzuki csak nálunk lenézett, egyfelől mert 90ben idehoztak egy direkt a lepukkant szegény társadalmaknak becélzott régi konstrukciót gyártani, másrészt mert
az 50es évektől a 90es évekig mindenre azt tanították, hogy ami magyar az xar. Még jó, hogy az Audi TT-re már nem tudták ezt ráhúzni, de lefogadom, a Kia Ceed is gáz autó lenne,
ha itthon gyártanák.

 :yes:
Bárhol jártam a Európában a Suzuki sehol nem volt lenézett autó csak nálunk. De ezt a lenézést azért nem értem, mert sok családot ez ültett át a trabantokból, skodákból stb, rendes "nyugati" autóba és az elmúlt 20 év bizonyította, hogy nem rossz autók. Én még vágyom egy régi swiftre, nekem még egyszer lesz az tuti.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #606 Dátum: 2011.09.25 15:45:53 »
Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D
huha én lemaradhattam valamiről.... fejtsd már ki ezt légyszi bővebben, mert lövésem nincs miről beszélsz...  :surrender: :flowers:

Sima nyelvészkedés és ebbe próbál bármit is belemagyarázni? Lehet az i végződés miatt vagy hasonló, nem tudom, én nem beszélek németül.
Szerintem a német pusztán azért mondja a Suzukira, hogy DIE, mert magánhangzóra végződik és nem azért, mert női autó...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #607 Dátum: 2011.09.25 15:50:38 »
Egyébként a suzuki csak nálunk lenézett, egyfelől mert 90ben idehoztak egy direkt a lepukkant szegény társadalmaknak becélzott régi konstrukciót gyártani, másrészt mert
az 50es évektől a 90es évekig mindenre azt tanították, hogy ami magyar az xar. Még jó, hogy az Audi TT-re már nem tudták ezt ráhúzni, de lefogadom, a Kia Ceed is gáz autó lenne,
ha itthon gyártanák.

 :yes:
Bárhol jártam a Európában a Suzuki sehol nem volt lenézett autó csak nálunk. De ezt a lenézést azért nem értem...
Azért nézzük le, mert hülye, sznob, dzsentri magyarok vagyunk  :nonono: ... Kilóg a seggünk a gatyából, de az igényeink, azok aztán überelik bárkiét. A szubjektivitásunk nem különben  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #608 Dátum: 2011.09.25 15:53:19 »
Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D
huha én lemaradhattam valamiről.... fejtsd már ki ezt légyszi bővebben, mert lövésem nincs miről beszélsz...  :surrender: :flowers:
Sima nyelvészkedés és ebbe próbál bármit is belemagyarázni? Lehet az i végződés miatt vagy hasonló, nem tudom, én nem beszélek németül.
Szerintem a német pusztán azért mondja a Suzukira, hogy DIE, mert magánhangzóra végződik és nem azért, mert női autó...  :flowers:
A Toyota, a Mazda és a Porsche is magánhangzóra végződik, hogy pár példát mondjak hirtelen  :) ... De, hogy őszinte legyek, nem tudom, melyik milyen nemű a németeknél. Amúgy sincs semmi jelentősége  :) ... Az autó az ugye "das Auto" náluk, vagyis semleges nemű; most hogy melyik márkát ki hogyan ragozza, sztem édesmindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #609 Dátum: 2011.09.25 15:58:09 »
Egyébként a suzuki csak nálunk lenézett, egyfelől mert 90ben idehoztak egy direkt a lepukkant szegény társadalmaknak becélzott régi konstrukciót gyártani...
Nem... A Swift II '90-ben egy átlagos kisautó volt - nem több, nem kevesebb. Egy szinten volt a konkurrenciával, sőt bizonyos részleteiben (pl. futómű) felül is múlta sokukat. Akkor még a többi kisautó sem volt jellemzően sem kényelmesebb, sem biztonságosabb. Ekkor még tehát éppenséggel egy korszerű kiskocsit hoztak ide gyártani  :yes: !

Csak aztán eljárt fölötte az idő, csúnyán. A modellváltásnak legkésőbb a 90-es évek közepén meg kellett volna történnie. Utána már tényleg egyre inkább arról volt szó, hogy gyártásban tartanak egy olcsó és megbízható, de elavult kis gyöszt, a helyi kispénzű vásárlók számára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #610 Dátum: 2011.09.25 16:34:23 »
3 autó maradt a ringben:

a Scion a praktikum, a nekem tetszős formaterv, felszereltség és életkor alapján.
b SSS azért amit már többen összefoglaltatok
c Új játékosként a CZT.

TE melyiket vennéd?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #611 Dátum: 2011.09.25 16:57:23 »
Egyébként a suzuki csak nálunk lenézett, egyfelől mert 90ben idehoztak egy direkt a lepukkant szegény társadalmaknak becélzott régi konstrukciót gyártani, másrészt mert
az 50es évektől a 90es évekig mindenre azt tanították, hogy ami magyar az xar. Még jó, hogy az Audi TT-re már nem tudták ezt ráhúzni, de lefogadom, a Kia Ceed is gáz autó lenne,
ha itthon gyártanák.
:yes:
Bárhol jártam a Európában a Suzuki sehol nem volt lenézett autó csak nálunk. De ezt a lenézést azért nem értem...
Azért nézzük le, mert hülye, sznob, dzsentri magyarok vagyunk  :nonono: ... Kilóg a seggünk a gatyából, de az igényeink, azok aztán überelik bárkiét. A szubjektivitásunk nem különben  :lol:
Szerintem nem nézzük le általában. Én pl. az új swiftet (2004-2010) már simán egyenértékű autónak tartom. Ellenben örülök, hogy sokan lenézik a suzukit, mert így olcsóbban lehet megvenni a használt piacon  :tt2:
Egyébként azért a "hülye sznob magyarok" védelmében: a swift1, wagonR, Ignis tényleg iszonyat ócska, puritán autók voltak a kategóriájukban.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #612 Dátum: 2011.09.25 16:58:38 »
Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D
huha én lemaradhattam valamiről.... fejtsd már ki ezt légyszi bővebben, mert lövésem nincs miről beszélsz...  :surrender: :flowers:
Sima nyelvészkedés és ebbe próbál bármit is belemagyarázni? Lehet az i végződés miatt vagy hasonló, nem tudom, én nem beszélek németül.
Szerintem a német pusztán azért mondja a Suzukira, hogy DIE, mert magánhangzóra végződik és nem azért, mert női autó...  :flowers:
Mutass már példát rá, hogy hol mondja a német a DIE-t a suzukira?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #613 Dátum: 2011.09.25 17:07:00 »
Srácok én elismerem, hogy nem egy sznob autó, de én sem vagyok annyira rohadtuk kitömve, hogy sznob autóval járjak... ha ez másképp lenne akkor megkérdeztem volna hogy veyront vegyek, vagy paganit.. és akkor mehetne a magyarázás, hogy a veyron már elcsépelt és ha meghalnak a turbók...., vagy a paganihoz drága a karosszéria elem és nincs rá ablaktörlő vagy javítóív...
CZT rövid pályafutása alatt kiesett, mert olvastam róla és annyira nemjó+nekem a formavilág nem annyira adja ki (amúgy jó lenne, de ugly)...
A scionos történet rövidesen továbbgurul, mert nemsokára visszahív a kontaktom... :ph34r:
De ha a vége SSS lesz.. akkor is boldogabb leszek mintha egy malteres thaliában kéne szerencsétlenkednem... inkább mondják rám, hogy csóró swift sportos... miközben a golyóimat melengetem a téli hidegben a fütőtt üléseken, amíg a thalia be sem indul, mert  fázik a décéí vagy a csiga a kirúgta a ház felát ;) ...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #614 Dátum: 2011.09.25 17:13:13 »
Nézd a mértéktartó németek az összes autótípust megtisztelik a der (hímnemű) névelővel. Kivéve a Suzukit, ami konzekvensen "Die" (nőnemű).  :hug: :szemez: :D
huha én lemaradhattam valamiről.... fejtsd már ki ezt légyszi bővebben, mert lövésem nincs miről beszélsz...  :surrender: :flowers:
Sima nyelvészkedés és ebbe próbál bármit is belemagyarázni? Lehet az i végződés miatt vagy hasonló, nem tudom, én nem beszélek németül.
Szerintem a német pusztán azért mondja a Suzukira, hogy DIE, mert magánhangzóra végződik és nem azért, mert női autó...  :flowers:
Mutass már példát rá, hogy hol mondja a német a DIE-t a suzukira?
Én nem tudok, Trotter mester mondta, hogy így emlegetik a németek... Én csak a nyelvtani oldalát igyekeztem megemlíteni, semmint a pszichéset...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i