Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770129 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #420 Dátum: 2011.09.16 14:35:51 »
Az Ave sedan és LB csomagtere 510(520) liter. Simán elfér benne egy babakocsi, plusz legalább 3 utazótáska mellette.
Sport babakocsi mellett elfér 3 nagy utazó meg még két-három közepes méretű táska (hűtőtáska méret) sarkokba eldugva. Ezen felül a kalaptartóig szatyorban cuccok, gyereknek kismotor, roller. Ez tapasztalat. Ha még ez sem elég, akkor az első ülések támlája mögé a lábtérben 2-3 táska. De gondolom ezt music is megerősíti. Nem feltétlenül kell wagonra vadászni Avensisből.
Most úgy voltunk nyaralni, hogy hátul volt egy nagy (tényleg nagy...) bőrönd meg egy kicsi, egy utazóágy, két hűtőtáska, a csónakot leszámítva az összes felfújható strandcucc, egy heti gyümölcs és ásványvíz adag, és még több kisebb csomag, plusz a hátsó ülés elé a gyerekek lába alá ment 1-1 kismotor. Ha kombi, akkor esetleg a motorok is befértek volna hátra, de akkor a középső tükör felejtős, mert akkor plafonig lett volna pakolva...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #421 Dátum: 2011.09.16 14:44:23 »
Sedánok nem jöhetnek szóba, mert szűk a csomagtartó nyílásuk. Nagyméretű tárgyak szállítását is én szeretem intézni. Corolla HB 5 ajtós megtanította nekem, hogy többé soha 4 ajtós.
A szedán-témában igazad van, nekem is a malacorrú volt az utolsó szedánom. Viszont Avensis esetén nagyon ritka eset, amikor számít, hogy a kombiban egy hajszálnyit könnyebben férsz el, mint a liftbackben. Természetesen nem azt akarom mondani, hogy ne férne bele több a kombiba, hisz annak egyenes a háta, a LB-nek meg ferde. Csak azt, hogy iszonyú ritka, hogy pont az a kis tér hiányozzon. Úgy már jártam az Avensisszel, hogy 2 cm-rel kisebb volt a plafon és az alja közti távolság a kelleténél, de ez a kombival is így lett volna. A kombi viszont minden körülmény közt többet eszik egy picivel, mint a LB.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #422 Dátum: 2011.09.16 16:22:16 »
Az Ave sedan és LB csomagtere 510(520) liter. Simán elfér benne egy babakocsi, plusz legalább 3 utazótáska mellette.
Sport babakocsi mellett elfér 3 nagy utazó meg még két-három közepes méretű táska (hűtőtáska méret) sarkokba eldugva. Ezen felül a kalaptartóig szatyorban cuccok, gyereknek kismotor, roller. Ez tapasztalat. Ha még ez sem elég, akkor az első ülések támlája mögé a lábtérben 2-3 táska. De gondolom ezt music is megerősíti. Nem feltétlenül kell wagonra vadászni Avensisből.
Most úgy voltunk nyaralni, hogy hátul volt egy nagy (tényleg nagy...) bőrönd meg egy kicsi, egy utazóágy, két hűtőtáska, a csónakot leszámítva az összes felfújható strandcucc, egy heti gyümölcs és ásványvíz adag, és még több kisebb csomag, plusz a hátsó ülés elé a gyerekek lába alá ment 1-1 kismotor. Ha kombi, akkor esetleg a motorok is befértek volna hátra, de akkor a középső tükör felejtős, mert akkor plafonig lett volna pakolva...
Ebből melyik az a tétel ami nem fért volna önmagában be egy sedanba?
Hány nap van a 365-ből, amikoor a sedanba be nem férő cuccot szálítasz?
Ne érts fére én is bosszankdok, ha valami nem fér be hátra, akkor megy az utastérbe, vagy utánfuto (mert tetőcsomagtartóm nincs)
Volt kombim Dácia (1988)ban, 2xrhasználtam, vittem a csecsemő gyerek minden cuccát nyaralni (fél napig tartott a nyaralás) .Igazán felesleges volt a nagy tér mert sulyba még annyit se birt mint a sedan. A LB szimpi, a kombi viszont a tetősinért az álmom.
Vigasz: egy autonak sedánnak kell kinézni, már egy 3 éves gyerek olyannak rajzol egy otot :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #423 Dátum: 2011.09.16 18:30:12 »
A szedán a legkevésbé praktikus autóforma. Pont  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #424 Dátum: 2011.09.16 18:32:35 »
a praktikum csak nyugat-európában divat :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #425 Dátum: 2011.09.16 18:36:28 »
A szedán a legkevésbé praktikus autóforma. Pont  :flowers:
Az nem érdekes :D
A sedan a legszebb, klasszikus autoforma legalább 50 éve. ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #426 Dátum: 2011.09.16 18:38:43 »
Na jo a sportautok, kabriok, kupék még szebbek :winkiss:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #427 Dátum: 2011.09.16 20:18:54 »
Ebből melyik az a tétel ami nem fért volna önmagában be egy sedanba?
Hány nap van a 365-ből, amikoor a sedanba be nem férő cuccot szálítasz?
Ne érts fére én is bosszankdok, ha valami nem fér be hátra, akkor megy az utastérbe, vagy utánfuto (mert tetőcsomagtartóm nincs)
1. Már a nagy bőrönd is elég necces, hogy beférne-e, de azzal sokra megyek, ha a csomagok egyenként beférnek, csak egyszerre nem. Tudod, én úgy szoktam nyaralni, hogy egyszerre viszem a csomagokat, nem külön fuvarral...
2. Ha mást nem, gumiváltáskor a négy gumit biztosan nem tudnám betenni hátra a szedánba, mi több, ott az ülés lehajthatósága sem túl nagy segítség. Azért rohadt ciki lenne, hogy ott van az 520 literes csomagtered és nem tudod beletenni a 4 gumit, még egy Starlet csomijába is befér a 4 saját gumija... De ezen kívül is elég sokszor volt már szükség a plusz térre, a családban több költözködésben is segítettem, és egy csomó gyerekbútor se fért volna be a négyajtósba.
3. Amikor nyaralni megyünk, akkor nincs ott az utastér, hogy ami hátra nem fér be, előre megy, mert az utastér is tele van emberrel.
Utánfutó? Az is egy megoldás, de ha egyszerűbb és olcsóbb is van (+1 ajtó), akkor miért szenvedjek? Mellesleg - amúgy látványra szedánpárti vagyok, de - Avensis II-ből szerintem szebb is az 5 ajtós, mint a 4.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.16 20:20:58 írta music »
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #428 Dátum: 2011.09.16 20:28:30 »
talán egy előnye van a négyajtós kasztniknak, hogy csendesebbek, mert külön térben van a hátsó futómű. meg könnyebb belőle szépet csinálni, mint a többiből. leglaábbis így volt régen, de mostanra a kombik közül is van egy rakat, ami üzenni akar, mostanában meg az ötajtósok jönnek fel, mint a talajvíz...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #429 Dátum: 2011.09.16 20:47:42 »
Ebből melyik az a tétel ami nem fért volna önmagában be egy sedanba?
Hány nap van a 365-ből, amikoor a sedanba be nem férő cuccot szálítasz?
Ne érts fére én is bosszankdok, ha valami nem fér be hátra, akkor megy az utastérbe, vagy utánfuto (mert tetőcsomagtartóm nincs)
1. Már a nagy bőrönd is elég necces, hogy beférne-e, de azzal sokra megyek, ha a csomagok egyenként beférnek, csak egyszerre nem. Tudod, én úgy szoktam nyaralni, hogy egyszerre viszem a csomagokat, nem külön fuvarral...
2. Ha mást nem, gumiváltáskor a négy gumit biztosan nem tudnám betenni hátra a szedánba, mi több, ott az ülés lehajthatósága sem túl nagy segítség. Azért rohadt ciki lenne, hogy ott van az 520 literes csomagtered és nem tudod beletenni a 4 gumit, még egy Starlet csomijába is befér a 4 saját gumija... De ezen kívül is elég sokszor volt már szükség a plusz térre, a családban több költözködésben is segítettem, és egy csomó gyerekbútor se fért volna be a négyajtósba.
3. Amikor nyaralni megyünk, akkor nincs ott az utastér, hogy ami hátra nem fér be, előre megy, mert az utastér is tele van emberrel.
Utánfutó? Az is egy megoldás, de ha egyszerűbb és olcsóbb is van (+1 ajtó), akkor miért szenvedjek? Mellesleg - amúgy látványra szedánpárti vagyok, de - Avensis II-ből szerintem szebb is az 5 ajtós, mint a 4.
Hát elég sok  börönd befér a sedánba is , egymás után. Max hajóbörönddel lenne gond. Egyébként nálunk a legtöbb cucc ömlesztve van, rohadt sok szatyor, táska stb.
Nyaralni sajnos nem szoktam :D Gondolom te se minden hónapban.
A váltás kerékszett otthon figyel a garázsába, nem kell a kocsiba raknom, max majd 6 év mulva.
Valahogy  idővel megoldottam, hogy  ne keljen a nagy cuccokat cipeljem: fünyiró, létra stb mindnhová vettem, ahol kell használnom. Lehet hogy kombi felárból simán kijön az összs ilyen cucc :D
Bár pechemre a Corollábol nincs kombi (amikor volt vettem, de nem tetszett)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #430 Dátum: 2011.09.16 20:52:13 »
Valami félreértés van: az egyszerre alatt természetesen nem azt értem, hogy egyszerre rakom be őket, hanem hogy egyszerre vannak benn. A nyári cuccunk tuti, hogy nem fért volna be egy 4 ajtósba, ugyanis a kalaptartót ki kellett venni, hogy le tudjam csukni a csomagtérajtót.  ;)
De nincs ezzel gond, nálad ez nem szempont, nálam meg az.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #431 Dátum: 2011.09.16 21:02:33 »
Valami félreértés van: az egyszerre alatt természetesen nem azt értem, hogy egyszerre rakom be őket, hanem hogy egyszerre vannak benn. A nyári cuccunk tuti, hogy nem fért volna be egy 4 ajtósba, ugyanis a kalaptartót ki kellett venni, hogy le tudjam csukni a csomagtérajtót.  ;)
De nincs ezzel gond, nálad ez nem szempont, nálam meg az.
Literre  nincs nagy különbség a térfogatban csak nekem ügyeskedni kell hogy sok börönd beleférjen és nincs kalaptartó amit kivegyek, ez igaz :nonono: Alkalmazkodunk kevesebb dolgot pakolunk böröndbe. Mindegy nekem bőven elég nagy az utastér is meg a csomagtartó is.
Elsö gondom most adódott: anyukám eltörte a bokáját és a járokeret nem fér bele a csomagtartóba :D Kénytelen voltam az első ülésre rakni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #432 Dátum: 2011.09.16 21:08:25 »
Hány nap van a 365-ből, amikoor a sedanba be nem férő cuccot szálítasz?
Elég sokat, minden második hétvégén szinte, havonta egyszer biztos. Meló van szerencsére...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #433 Dátum: 2011.09.16 21:17:36 »
robi

Ceed SW szerintem nem rossz választás.

A régi Corolládat te magad add el, mert ha beszámíttatod, jóval kevesebbet kapsz érte. És ezeknek az autóknak az eladása nem probléma, ha reális az árelképzelés.

Eddig a ceed_sw a befutó, a mai kereskedésben töltött pár óra bebizonyította, hogy az alapmodell ami most akciós, gyári audiórendszerrel és metáfényezéssel, vonóhoroggal és sötétített hátsó üvegekkel nem csak hogy tökéletesen kielégít minden kritériumot, de bele is fér a büdzsébe. A corollát nevetséges pénzért akarják beszámítani. A kiszemelt ceed_sw egy az egyben meg is van a Magyarországi raktárban, max 2 hetet kellene rá várni. Így 2 hetünk volna, hogy jobb árban eladjuk a régit külön.

Voltunk dacia kereskedésben is, nevetséges a szuper-akciós Renault Crédit ajánlat, nem csoda, hogy csak személyesen merik megmondani, online semmi részletet nem találni. Alkudni semmit nem lehetett. A ceed_sw esetén adnak pár extrát, igaz ott sem túl sokat, de az akció egyébként tényleg nagyon vonzó így is. A duster szép autó, a belseje korántsem gagyi (egyedül egy tekerőgomb működése a műszerfalon juttatja eszembe az 1310-es korszakot, 2 példányba is beültem, mindkettőnél). De nem éri meg az árát dízelben. Benzin motorja meg sokat eszik.

Tesztvezettük a ceed-et, a 105LE-s 1,4-es motor elég lesz nekünk. A mostani Corollánkhoz képest ég és föld, ennél több fölösleges. Hátra tökéletesen beférek magam mögé, akkor is, amikor tökre hátra van az ülés. Elöl is nagyon tágas, ez az első autó, ahol az ülést nem kell tökig hátranyomni. Hátul tökéletes a fejtér, és ki is látni normálisan az ablakon. Csomi hatalmas. Ilyen ajánlat mellett hülyeség használt autót vennem. Szerintem megtaláltuk. Ma este döntünk, msot vacsi.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.16 21:21:37 írta robi »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #434 Dátum: 2011.09.16 21:18:40 »
Hány nap van a 365-ből, amikoor a sedanba be nem férő cuccot szálítasz?
Elég sokat, minden második hétvégén szinte, havonta egyszer biztos. Meló van szerencsére...
Én ha melozok az autoval, egyedül ülök benne :cool2:
Neked mi az a nagy cucc amit beleraksz? :hmmmm: