Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770073 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #405 Dátum: 2011.09.16 09:17:36 »
Sedánok nem jöhetnek szóba, mert szűk a csomagtartó nyílásuk. Nagyméretű tárgyak szállítását is én szeretem intézni. Corolla HB 5 ajtós megtanította nekem, hogy többé soha 4 ajtós.
Robi!
A neked minden szempontból megfelelő auto nem létezik [rohog] [rohog] [rohog]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #406 Dátum: 2011.09.16 09:18:45 »
Ave 1.8 wagon 2008

Igen őt felhívtam korábban telefonon, 207ezer km van benne - köszi :no:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #407 Dátum: 2011.09.16 09:19:53 »
Sedánok nem jöhetnek szóba, mert szűk a csomagtartó nyílásuk. Nagyméretű tárgyak szállítását is én szeretem intézni. Corolla HB 5 ajtós megtanította nekem, hogy többé soha 4 ajtós.
Robi!
A neked minden szempontból megfelelő auto nem létezik [rohog] [rohog] [rohog]

Dehogynem! Majd meglátjátok. Nehogy már egy tudatos vásárló ne akadjon rá a keresett példányára.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #408 Dátum: 2011.09.16 09:30:00 »
Tényleg nem vágom miért probléma a 150-200 ezer km. Ezeket az autókat utazóautónak használták, ahogy itt többen is írták, évi 20 ezer egyszerűen nem hihető, azért senki nem vesz ilyen autót, pláne dízelt. Továbbá ezek elég sokat elmennek. A múltkor utaztam egy taxiban Mazda 6 2.0 turbódízel volt, és olyan 200 ezer körül volt benne. A fickó azt mondtam, hogy 130 ezer körül vette, és még legalábbi 6-8 évig akar vele taxizni, ami taxis futással legalább évi 40-50 ezer, és ott aztán fontos, hogy menjen az autó és ne legyen drága szervízelni.

Illetve ismét felteszem a kérdést, mi a jobb, meg tényleges magas futás, vagy egy nem hihető alacsony?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #409 Dátum: 2011.09.16 09:30:55 »
Sedánok nem jöhetnek szóba, mert szűk a csomagtartó nyílásuk. Nagyméretű tárgyak szállítását is én szeretem intézni. Corolla HB 5 ajtós megtanította nekem, hogy többé soha 4 ajtós.
Robi!
A neked minden szempontból megfelelő auto nem létezik [rohog] [rohog] [rohog]

Dehogynem! Majd meglátjátok. Nehogy már egy tudatos vásárló ne akadjon rá a keresett példányára.
Persze, csak akkor engedned kell a feltételekből, vagy valami irreális/nem piaci alkalmi vételt kell kifognod.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #410 Dátum: 2011.09.16 09:35:48 »
Robi!
Ha esetleg nem kishazánkban fellelhető választékból válogatnál, hanem mondjuk a németekéből, akkor szólj ;)
Csókolom, például ő...

Daihatsu ezeknél kint nincsen véletlenül??? Nem látom a listában, de ha mennél arra, akkor nem néznéd meg? Talán akad, vmelyik sarokban... CB-23 (3 hengeres szívó benzines 1.0)motoros G-100 kasztnival, 5 ajtós, ha van piros....  :flowers: :flowers: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #411 Dátum: 2011.09.16 09:57:49 »
Nem hiszem, hogy lenne, többnyire néhány éves gépeket tartanak.
@robi: a régi autót nem kell beszámíttatni, hanem a piacon eladni, jobban jársz. Ha komolyan érdekel a dolog, megérdeklődöm, hogy lehet-e rájuk és milyen formában hitelt intézni.
Gabe 254.

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #412 Dátum: 2011.09.16 10:10:32 »
Robi egyértelmű, hogy el kell menni megnézni a Ceed SW-t. 200-at fognak engedni belőle, ha hitellel veszed. Az alapfelszereltség is elég szerintem, biztosan jobb, mint a Logan MCV, sőt szebb is. Az autód beszámítását kérdezd meg, mert lehet nem fognak engedni a 3.2-ből, viszont piaci áron beveszik az autód. Ezekkel lehet most alkudozni, mert nem vesznek sok új autót. Legyél pofátlan, tehát ne 3M-el indíts, hanem 3M alatt és majd látod, hogy mit reagálnak rá. Ha nagyon nem akarnak engedni az árból, akkor kérj extrákat, pl az audio berendezés árát (100k) minimum ők állják, mert alapból nincs az autóban! De ennyivel ne érd be, tényleg mintha a piaci árussal alkudoznál, a ködlámpás csomagot is rakják rá minimum és adjanak hozzá vagy téli-nyári szettet, vagy kérd 4 évszakos gumikkal (Hankook-ot adnak ha jól tudom, tehát a 4 évszakos is tökéletes választás).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #413 Dátum: 2011.09.16 10:14:53 »
Illetve nem tudom mi a jobb stratégia, elmenni egy kis forgalmú vidéki márkakereskedőhöz, akinek kell a darabszám ezért kell engednie, vagy egy nagyforgalmúhoz, aki pont a nagyobb forgalom miatt engedheti meg magának az árengedményt. Esetleg érdemes mindkét félét megnézni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #414 Dátum: 2011.09.16 10:18:36 »
El kell menni több kereskedésbe! Nem egyformán rugalmassak. A Corollám vásárlásánál volt ahol szinte semmit nem engedtek, max ha extrát kértem volna. Ahol vettem ott meg sikerült 0,5 milliot  lealkudni, de azért annyit kértem is hozzá (vonohorog, metálfény,változár, forgalomba helyezés ilyesmik) Minimum 3 helyre el kell menni ajánlatot kérni és alkudni.

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #415 Dátum: 2011.09.16 10:23:56 »
Minimum 3-4 helyen kell megnézni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #416 Dátum: 2011.09.16 10:51:06 »
Kösz a tippeket!
Vonóhorog nagyon jó lenne, mostani Corollánkon is van, használtuk is előszeretettel. Több áruházban ingyen utánfutót adnak ha ott vásárolsz, ezzel éltünk is nem egyszer. És amikor költöszünk, kölcsön utánfutóval jártunk egész 7végén.
Gumiszőnyeg, csomagtértálca, tetőcsomi/sín, gumik az ajtókra - valóban ezer apróság van ami igen praktikus és egyáltalán nem bánnám ha megvolnának.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #417 Dátum: 2011.09.16 11:18:00 »
Kösz a tippeket!
Vonóhorog nagyon jó lenne, mostani Corollánkon is van, használtuk is előszeretettel. Több áruházban ingyen utánfutót adnak ha ott vásárolsz, ezzel éltünk is nem egyszer. És amikor költöszünk, kölcsön utánfutóval jártunk egész 7végén.
Gumiszőnyeg, csomagtértálca, tetőcsomi/sín, gumik az ajtókra - valóban ezer apróság van ami igen praktikus és egyáltalán nem bánnám ha megvolnának.
Hát valahogy az utobbi tételekért nem szivessen fizetnék márkakereskedői árakat, pláne ha hitelre kell visszafizetni. Csak azt ne mond , hogy ingyen van- mert ugy semmi sincs.
A vonohorog egyébként 100.000 Ft-os tétel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #418 Dátum: 2011.09.16 11:48:45 »
Kösz a tippeket!
Vonóhorog nagyon jó lenne, mostani Corollánkon is van, használtuk is előszeretettel. Több áruházban ingyen utánfutót adnak ha ott vásárolsz, ezzel éltünk is nem egyszer. És amikor költöszünk, kölcsön utánfutóval jártunk egész 7végén.
Gumiszőnyeg, csomagtértálca, tetőcsomi/sín, gumik az ajtókra - valóban ezer apróság van ami igen praktikus és egyáltalán nem bánnám ha megvolnának.
Hát valahogy az utobbi tételekért nem szivessen fizetnék márkakereskedői árakat, pláne ha hitelre kell visszafizetni. Csak azt ne mond , hogy ingyen van- mert ugy semmi sincs.
A vonohorog egyébként 100.000 Ft-os tétel.
A vonóhorgot szerintem érdemes vételkor berakatni, mert utólag külön kell levizsgáztatni, ami nincs ingyen és + utánajárás. A védőgumikat az ajtóka esélytelen máshonnan beszerezni és utólag feltenni. A többi jó ha gyári, mert pontosan illeszkednek, de egyetértek, ráérnek külön is megrendelve.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #419 Dátum: 2011.09.16 14:35:35 »
robi

Ceed SW szerintem nem rossz választás.

A régi Corolládat te magad add el, mert ha beszámíttatod, jóval kevesebbet kapsz érte. És ezeknek az autóknak az eladása nem probléma, ha reális az árelképzelés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )