Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770326 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #390 Dátum: 2011.09.15 22:41:51 »
Honnan tudod, hogy nem igaz amit Ákos írt? :hmmmm:
Logika van benne :D
Mert Ákostól már megszokhattuk, hogy használtautó vásárlásnál neki üldözési mániája van, pedig még soha nem vett külföldről behozott autót...
bepi, használtautó-vásárlásnál ma, Magyarországon, a világ összes üldözési mániája sem elég. Ha pedig fiatal, nepper által árult, kintről behozott dízel autóról van szó, akkor a világ összes üldözési mániájának a tízszerese sem elég. NEM a keveset futottat fogják behozni, mert azon nem tudnak annyit kaszálni - ennyi.

Mint minden szabály alól, úgy ez alól is nyilván létezhet kivétel, de ezt a tűt a szénakazalban én biztosan nem állnék neki megkeresni. Semmilyen, kintről behozott, fiatal, aránylag nagy (tehát mondjuk nem Corsa-méretű) dízel autóról nem hinném el, hogy évi 50 alatt futott, hacsak nem beszélhetnék, mondjuk, személyesen a kinti tulajjal vagy ilyesmi  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #391 Dátum: 2011.09.15 22:43:30 »
Ilyenre gondolsz pl. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d-4d_szervizkonyves-4966362
150e km. van benne, és 3M-t kérnek érte... feltéve ha igaz, amit írnak/mondanak róla...
Azert 150e nem kevés. Évi 50ezer km. Ha igaz is, szét van hajtva. A mostani 15 éves Corollámba van 198ezer...
Ne ahhoz hasonlítsd. Ez egy dízel kombi utazóautó, az ilyeneket hosszútáv-futásra vették, teljesen reális az évi 50 ezer, és egyáltalán nem kell még ettől széthajtottnak lennie, hisz nagy valószínűséggel javarészt nem városban használták.

Kérdés persze, hogy tényleg csak 150 ezer van-e benne, és nem, mondjuk, 250 ezer  :hmmmm: ... De ezt azért, magyar autó lévén, le lehetne ellenőrizni.
Hát ha nem is a km-ek által generált kopás, hanem az, hogy 150ezer km alatt kizárt, hogy ne sérült volna legalább egyszer (a hirdetésben is csak "kitűnő" az állapot, nem "sérülésmentes"). Hogy egy újrafényezés alatt mi mást cseréltek ki, az sosem fog kiderülni.

(több kollégám is megerősítette: kb. 5-10ezer ft.-ért szerezhető magyarországi szervizkönyv, ami le is ellenőrizhető központilag - bármelyik márkához)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #392 Dátum: 2011.09.15 22:59:30 »
Honnan tudod, hogy nem igaz amit Ákos írt? :hmmmm:
Logika van benne :D
Mert Ákostól már megszokhattuk, hogy használtautó vásárlásnál neki üldözési mániája van, pedig még soha nem vett külföldről behozott autót...
bepi, használtautó-vásárlásnál ma, Magyarországon, a világ összes üldözési mániája sem elég. Ha pedig fiatal, nepper által árult, kintről behozott dízel autóról van szó, akkor a világ összes üldözési mániájának a tízszerese sem elég. NEM a keveset futottat fogják behozni, mert azon nem tudnak annyit kaszálni - ennyi.

Mint minden szabály alól, úgy ez alól is nyilván létezhet kivétel, de ezt a tűt a szénakazalban én biztosan nem állnék neki megkeresni. Semmilyen, kintről behozott, fiatal, aránylag nagy (tehát mondjuk nem Corsa-méretű) dízel autóról nem hinném el, hogy évi 50 alatt futott, hacsak nem beszélhetnék, mondjuk, személyesen a kinti tulajjal vagy ilyesmi  :lol:
Megerősitem: német, osztrák,cseh kollegáim mind szigoruan 180 ekm-nél cserélnek autot, ami nekik jo 3 év. Én meg a kis országunkban messze nem megyek annyit ;) Ráadásul mindig volt mellette 2. kocsink is no meg motorozás...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #393 Dátum: 2011.09.16 01:17:07 »
Robi!
Nem vagy könnyü helyzetben, mert 1-3 éves auto hiánycikk :D
http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/keves_a_fiatal_hasznaltauto-5779
Robi!

Ha esetleg nem kishazánkban fellelhető választékból válogatnál, hanem mondjuk a németekéből, akkor szólj ;)

Csókolom, például ő...
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.16 01:19:19 írta Kgabe »
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #394 Dátum: 2011.09.16 06:29:21 »
(több kollégám is megerősítette: kb. 5-10ezer ft.-ért szerezhető magyarországi szervizkönyv, ami le is ellenőrizhető központilag - bármelyik márkához)

hát az lehet h a céges bélyegzőt lenyúlják de azt h hozzáférnek az adatbázishoz azt kétlem. főleg apróért..
egy márka sem kockáztathatja meg ezt
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #395 Dátum: 2011.09.16 07:52:36 »
(több kollégám is megerősítette: kb. 5-10ezer ft.-ért szerezhető magyarországi szervizkönyv, ami le is ellenőrizhető központilag - bármelyik márkához)
hát az lehet h a céges bélyegzőt lenyúlják de azt h hozzáférnek az adatbázishoz azt kétlem. főleg apróért..
egy márka sem kockáztathatja meg ezt
Persze, 5-10ezer Ft-ért csak pecsételt szervizkönyvet kapsz. Nem ismerem a márkaképviseletek informatikai rendszerét, elvileg a számítógépbe az kerül, ami mögött van teljesítés és ugye a számla.
Másik oldalról megközelítve, egy márkaszerviz 20ezer ft alatt szóba sem áll az emberrel még egy primitív munkatétel kapcsán sem, akkor hamis adatokat nem fog a rendszerébe felvinni 20ezer ft-ért. Bármelyik alkalmazott meg szintén nem, hisz ha beviszi a gépbe, bárhol kibukhat a dolog, legyen az könyvelés, kontrolling, vagy munkafelvétel. Egy egész márkakereskedés meg nem fog 10ezer ft-ért kockáztatni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #396 Dátum: 2011.09.16 08:16:01 »
Másik oldalról megközelítve, egy márkaszerviz 20ezer ft alatt szóba sem áll az emberrel még egy primitív munkatétel kapcsán sem,
Azért valótlant nem kell ilyen kategórikusan álítani.  :nono: Én magam is többször fizettem 20e alatt, volt köztük éves szerviz is.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #397 Dátum: 2011.09.16 08:19:05 »
Másik oldalról megközelítve, egy márkaszerviz 20ezer ft alatt szóba sem áll az emberrel még egy primitív munkatétel kapcsán sem...
Na, ez viszont tényleg hülyeség  ;) ... Keressek, scanneljek neked számlákat  :szemez: ? Corolla, Avensis kötelező szervízek, 20 ezer alatt. Simán. Anyaggal (olajat kivéve, azt én szoktam vinni), munkadíjjal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #398 Dátum: 2011.09.16 08:23:07 »
A csomagtere minimum 450 liter kell legyen. Bele kell férjen pl. egy nagyméretű lapra csukott babakocsi és pl. egy kétheti bevásárlás termése.
Az Ave sedan és LB csomagtere 510(520) liter. Simán elfér benne egy babakocsi, plusz legalább 3 utazótáska mellette.
Sport babakocsi mellett elfér 3 nagy utazó meg még két-három közepes méretű táska (hűtőtáska méret) sarkokba eldugva. Ezen felül a kalaptartóig szatyorban cuccok, gyereknek kismotor, roller. Ez tapasztalat. Ha még ez sem elég, akkor az első ülések támlája mögé a lábtérben 2-3 táska. De gondolom ezt music is megerősíti. Nem feltétlenül kell wagonra vadászni Avensisből.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #399 Dátum: 2011.09.16 08:28:14 »
Sedánok nem jöhetnek szóba, mert szűk a csomagtartó nyílásuk. Nagyméretű tárgyak szállítását is én szeretem intézni. Corolla HB 5 ajtós megtanította nekem, hogy többé soha 4 ajtós.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #400 Dátum: 2011.09.16 08:29:42 »
(több kollégám is megerősítette: kb. 5-10ezer ft.-ért szerezhető magyarországi szervizkönyv, ami le is ellenőrizhető központilag - bármelyik márkához)

hát az lehet h a céges bélyegzőt lenyúlják de azt h hozzáférnek az adatbázishoz azt kétlem. főleg apróért..
egy márka sem kockáztathatja meg ezt

Hidd el, megteszik. Két kollégám is megerősítette. Egyik úgy adta el az előző autóját, hogy a kereskedő ajánlotta fel neki, hogy kiegészíti a szervizkönyvet a hiányzó pecsétekkel. Eladás után azért utánanézett, a központi nyilvántartás szerint egyik váci márkaszervizbe járt többször az autó (pedig életében nem járt ott). A másik kollégám nem hivatalos helyen szervizeltette a szintén japán márkájú autóját kis koccanás után, a nem akkreditált műhely 10ezres felárért elintézi a bürokráciát is, hogy rendben legyen a könyv. Simán megérte, hisz a több százezres nagyságrendű javítás felébe jött ki így.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.16 08:37:41 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #401 Dátum: 2011.09.16 08:31:20 »
Robi!
Nem vagy könnyü helyzetben, mert 1-3 éves auto hiánycikk :D
http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/keves_a_fiatal_hasznaltauto-5779
Robi!

Ha esetleg nem kishazánkban fellelhető választékból válogatnál, hanem mondjuk a németekéből, akkor szólj ;)

Csókolom, például ő...

Külföldi vásárlással nincs tapasztalatom. Ki adná a hitelt, ki számítaná be a régit?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #402 Dátum: 2011.09.16 08:39:25 »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #403 Dátum: 2011.09.16 08:43:07 »
Sedánok nem jöhetnek szóba, mert szűk a csomagtartó nyílásuk. Nagyméretű tárgyak szállítását is én szeretem intézni. Corolla HB 5 ajtós megtanította nekem, hogy többé soha 4 ajtós.
Akkor a LB jó lesz.
Vársz még 3 évet és megveheted az én Avensisem, LB, dízel, keveset fogyaszt, jól megy, garázsban tartott, jól felszerelt, alig van benne km.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #404 Dátum: 2011.09.16 09:02:04 »
Juteszembe:
Van egy eladó Nissan Micra, ha valakit érdekel, adok részleteket.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety