Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1770430 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #360 Dátum: 2011.09.15 14:04:27 »
E12-es Corollat meg Yaris I-et sem loptak par evvel ezelott... 
Dehogynem, amióta létezik Yaris, azóta a Toyota nagyot lépett előre a lopási statisztikákban, sajnos a Yaris mindig lopták.
Ezekkel a statisztikákkal az a bajom, hogy csak önmagában egy darabszám, nincs viszonyítva az adott márka vagy típus állományához. Mert persze, hogy sok Suzukit lopnak, hiszen sok is van belőlük, de érdekelne, hogy mondjuk a típusok közt viszonylag elöl lévő Seat Alhambra lenne-e az abszolút első, ha azt néznénk, hogy a Mo.-n lévő összesen 247 darabból évente ellopnak 195-öt. (most mondtam valamit). Sajnos a Yaris ebben az összevetésben is jól állna...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #361 Dátum: 2011.09.15 14:06:57 »
Robi! Megértem, hogy egy nagyobb autora van szükséged, de a helyzetedben pláne egy öregebb autot keresnék.
Én pl eladtam a Jazzt és egy 20 éves Merciben gondolkodom, amin nagy valószinüséggel csak néhány kopo alkatrészt kellhet cserélni, vagy egy kis karosszériázás. Semmi nem kerül annyiba mint egy ujszerü kicsin. Gondolom az öreg Toyotádnak is ilyesmi a perspektivája ill.tapasztalatod.
Ismerősöm a 24 éves kombi Mercijét cserélte 17 évesre.  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #362 Dátum: 2011.09.15 14:08:45 »
Az Opel Astra Caravan-ban lévő benzines A 1.6 XER, 85 kW / 115 LE motorról mi a véleményetek?
Nem tudom, mire vagy kíváncsi, alapvetően az egy 1,6-os motor, ez határolja be a lehetőségeit, nem a 115 paci. Astra Caravanba alapmotornak jó.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #363 Dátum: 2011.09.15 14:20:21 »
Robi! Megértem, hogy egy nagyobb autora van szükséged, de a helyzetedben pláne egy öregebb autot keresnék.
Én pl eladtam a Jazzt és egy 20 éves Merciben gondolkodom, amin nagy valószinüséggel csak néhány kopo alkatrészt kellhet cserélni, vagy egy kis karosszériázás. Semmi nem kerül annyiba mint egy ujszerü kicsin. Gondolom az öreg Toyotádnak is ilyesmi a perspektivája ill.tapasztalatod.
Ismerősöm a 24 éves kombi Mercijét cserélte 17 évesre.  ;)
Ja a pápaszemes Mercikkel  ,1995-el megkezdődtek a megbizhatattlan, rozsdásodo autok gyártása (és a C-osztállyal)
És valahogyan mindig kerülnek elő jó állapotu cca 200-300 ekmt futott 124-esek, 190-esek, amik még ugyanannyi km-t gond nélkül elgurulnak.(vagy kis ráforditással 1.000.000 km-ig)
 

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #364 Dátum: 2011.09.15 14:24:34 »
Ezekkel a statisztikákkal az a bajom, hogy csak önmagában egy darabszám, nincs viszonyítva az adott márka vagy típus állományához.
Igaz, bár ez nem akkora baj. A lopások nyilván nem az állomány ismeretével történnek, tehát nincsenek azzal összefüggésbe. Ugyanakkor a lopások nem véletlenszerű módon történnek, hanem márkára, típusra "ugranak", arra, amit értékesíteni tudnak tovább valamilyen módon (külföldön, vagy alkatrészek formájában).

Azaz: ha az állomány 70% x típus, akkor a lopások 70%-a nem x típus lesz. Az általad említett példa alapján, ha összesen 247 darab Seat Alhambra-t loptak volna el, akkor az összeset lopták volna el. Ettől még tény az, hogy 247 darab az valóban kevés, és a statisztika alján lesz a ez az szám, magyarán, nem derül ki, hogy Seat Alhambra egy kapós típus a tolvajok között.

Ettől függetlenül, hiába van sok Swift, azt is viszik a legjobban.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #365 Dátum: 2011.09.15 14:25:46 »
Robi! Megértem, hogy egy nagyobb autora van szükséged, de a helyzetedben pláne egy öregebb autot keresnék.
Én pl eladtam a Jazzt és egy 20 éves Merciben gondolkodom, amin nagy valószinüséggel csak néhány kopo alkatrészt kellhet cserélni, vagy egy kis karosszériázás. Semmi nem kerül annyiba mint egy ujszerü kicsin. Gondolom az öreg Toyotádnak is ilyesmi a perspektivája ill.tapasztalatod.
Ismerősöm a 24 éves kombi Mercijét cserélte 17 évesre.  ;)

Fiúk, ne szedjük ezt megint elő, leírtam, miért nem akarok öreg autót, ettől nem tágítok.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #366 Dátum: 2011.09.15 15:02:52 »
Robi:
Ceed SW 3.2M
Grand Modus 2.9M
Aveo 2.8M
Linea 2.7M

ezekből még talán alkudni is lehet.

Köszi. Picit utánuk néztem:

Ceed SW 3.2M
- klíma nélkül persze. Klímával már 3.5M. Nem rossz megközelítés... bele kéne ülni.  :hmmmm:

Grand Modus 2.9M
- kisebb a csomija mint a mostani Corollánké, 305 l. A Scenic-be is alig férek be hátra, gondolom ebbe még annyira se.

Aveo 2.8M
- kisebb a csomija mint a mostani Corollánké, 290 l. A mi méretünk nem ez, hanem egy Orlando lenne...

Linea 2.7M
- nem egyterű, így eleve nem jöhet szóba  :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #367 Dátum: 2011.09.15 15:08:51 »
Robi! Megértem, hogy egy nagyobb autora van szükséged, de a helyzetedben pláne egy öregebb autot keresnék.
Én pl eladtam a Jazzt és egy 20 éves Merciben gondolkodom, amin nagy valószinüséggel csak néhány kopo alkatrészt kellhet cserélni, vagy egy kis karosszériázás. Semmi nem kerül annyiba mint egy ujszerü kicsin. Gondolom az öreg Toyotádnak is ilyesmi a perspektivája ill.tapasztalatod.
Ismerősöm a 24 éves kombi Mercijét cserélte 17 évesre.  ;)

Fiúk, ne szedjük ezt megint elő, leírtam, miért nem akarok öreg autót, ettől nem tágítok.
Te nem veszel, de attol én még vehetek [rohog] [rohog] ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #368 Dátum: 2011.09.15 15:12:05 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #369 Dátum: 2011.09.15 15:23:48 »
Robi!
itt a te autod :sorcerer:
http://www.dacia-local.hu/pdf/arlista/arlista_logan_mcv.pdf

Tudom, ne is mondd, tegnap egész nap ezt nézegettem, már kívülről fújom. "Könnyű" dolgom van, a zasszony kikötötte, hogy nem akar Dácsiát, így "szerencsére" ez sem jöhet szóba.  :devil:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #370 Dátum: 2011.09.15 15:25:38 »
Ceed SW 3.2M
- klíma nélkül persze. Klímával már 3.5M. Nem rossz megközelítés... bele kéne ülni.  :hmmmm:

Benéztem, van klíma az alapmodellben is. Megnézem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #371 Dátum: 2011.09.15 15:33:49 »
Tudom, ne is mondd, tegnap egész nap ezt nézegettem, már kívülről fújom. "Könnyű" dolgom van, a zasszony kikötötte, hogy nem akar Dácsiát, így "szerencsére" ez sem jöhet szóba.  :devil:

Ha egy pasi mondja ezt akkor megértem, de egy nőnél nem...   :no:
Nézegessetek Kia Ceed-et az kiváló autó, és ha az új nem fér bele, lehet használtban is érdemes gondolkodni 1-2 évesek lehetnek olcsóbban.
Egyébként megnéztem 3 millió alatt 3 éves Opel Zafirák vannak, ami szintén nem lenne rossz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #372 Dátum: 2011.09.15 15:39:06 »
Ha egy pasi mondja ezt akkor megértem, de egy nőnél nem...   :no:
Nem ismered a zasszonykámat. Igazi autós-pörgős, kifejezetten nem szőkenő típus. Ő sokkal jobban szereti a dízel-nyomatékot, mint én  :clap:
Imád vezetni, jól vezet, hétvégén mindig vitetem magam, hátul ülök a gyerekkel (ezért kell jól beférnem hátulra). A hosszú utak jó részét is szeretem rábízni.
Ezért adok a szavára.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.15 15:43:39 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #373 Dátum: 2011.09.15 15:42:38 »
No hát kíváncsian várom a visszahívást, a kétségeket kizáró bizonyítékokkal, hogy a sztori igaz  :D

Hívott ma, semmije nincs, amivel bizonyítani tudna bármit is, de mondta: menjünk el bármelyik Citroen szervizbe, ott úgyis megmondják a frankót  :lol:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #374 Dátum: 2011.09.15 15:49:01 »
Én pl. a lopástól azért nem félek nagyon, mert angol jobbkormányos E12-es corollák már tényleg aprópénzért vannak = nem érdemes lopni
Szinte minden gyarto gyart jobb kormanyos autot Angliaba ami apropenz hasznaltan az itteni arakhoz kepest  :whistling:.
Jobb kormanyos auto hazaszallitassal egyutt fel milla felett van + jobb kormanyosban nem minden ott van ahol itthon lennie kell (elso-hatso lampa nem plug&play, szonyegek kuka, motorter is sokban kulonbozik).
Alapbol nagy kockazatot vallalnak a tolvajok attol fuggetlenul, hogy mennyit er az auto... Ugye nem gondolod komolyan, hogy nem fogjak ellopni mert kulfoldrol a piaci ar negyedeert hazajon? Ebbol akar azt is kikovetkeztethetnenk, hogy regi swiftet nem lopnak, mert apro penzert vannak. Pedig de... :flowers:
Sok jobbkormányos E12-es corolla van az országban, sok a bontott alkatrész, olcsón lehet hozzájutni az autók 1,3M-2,4M közötti átlagárához képest. Így, ha kiflibe csuknak egy corollát, akkor nem
éri meg lopatni hozzá egy másikat, hisz könnyen szerezhető hozzá komplett kaszni itthon is, és olcsón...  nem azt mondom, hogy emiatt az E12 lopások száma nulla lenne, hanem azt, hogy ez
szerintem csökkenti a lopások számát. Ezt csupán józan paraszti logikával következtettem ki.
Magyar "mi autónk" Swift jobbkormányos nem nagyon van tudtommal, a bontásra szánt autók értéke nem tér nagyban el az üzemképes mindennapi használatú példányok árától, illetve a magyar swiftek száma nagyon nagy, míg az elérhető donorpéldányok száma arányosan kisebb lehet... ez akár azt is jelentheti, hogy megéri elkötni.