Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7100540 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54240 Dátum: 2024.01.28 15:01:01 »
Viszont most nézem, hogy a használtpiac szépen kezdi beárazni a hibás motort: míg nyáron még 8-9 milliót ért az autóm, mostanra ez leesett 6 millió környékére. Ha eladnám, nem tudnám hasonló adottságú másra becserélni.
Bár egyre inkább azt gondolom, hogy alternatívát már csak egy Prius+ jelentene tetőcsomagtartóval, de azok meg 10 millka környékén vannak.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54241 Dátum: 2024.02.08 06:32:46 »
Figyeljetek, valamit csinálni kéne, mert elleptek minket a robotok. Tegnap 4 beírást töröltem csak én, (a regisztrációját nem tudom, nincs rá jogosultságom), az éjjel jött újabb három.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54242 Dátum: 2024.02.08 12:09:35 »
Figyeljetek, valamit csinálni kéne, mert elleptek minket a robotok. Tegnap 4 beírást töröltem csak én, (a regisztrációját nem tudom, nincs rá jogosultságom), az éjjel jött újabb három.
Írtom őket, de a beengedés nem nálam van  :no:
Igazából nem tudom, hogy most ki a góré itt, mert Mickey tavaly évvégén kiszállt.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk
« Válasz #54243 Dátum: 2024.02.09 11:40:50 »
Igazából nem tudom, hogy most ki a góré itt, mert Mickey tavaly évvégén kiszállt.
  :eek:

Pedig pár hónappal korábban még biztatóan beírt, hogy változások lesznek - reménykedtem, hogy visszaszokik ide a régi mag, de akkor ezek szerint nem várható ilyesmi...  :no: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54244 Dátum: 2024.02.09 12:36:40 »
Figyeljetek, valamit csinálni kéne, mert elleptek minket a robotok. Tegnap 4 beírást töröltem csak én, (a regisztrációját nem tudom, nincs rá jogosultságom), az éjjel jött újabb három.
Megváltozott a tagog beengedésének rendszere. És még ott van az a lehetősőgünk, hogy minden új tag esetén pl az első 2 h.sz. admin engedéllyel mehessen ki.
Egyenlőre megállt a folyamat, nincs újabb fantom tag.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54245 Dátum: 2024.02.09 12:55:44 »
Engem pl. zavar, hogy főleg újak össze-vissza nyithatnak új topikokat, pedig van a mondandójuknak való kb. minden esetben  :hmmmm:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54246 Dátum: 2024.02.09 13:43:03 »
  :eek:

Pedig pár hónappal korábban még biztatóan beírt, hogy változások lesznek - reménykedtem, hogy visszaszokik ide a régi mag, de akkor ezek szerint nem várható ilyesmi...  :no: :hmmmm:
Nekem az tetszett, mikor azt mondta valaki, hogy átszoktak a fészbukra. Hát itt a fénykorban napi 100-150 hozzászólás volt, fészbukon meg van 10, ha érdekes a téma, de amúgy 2-3.
Laco 73 :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk
« Válasz #54247 Dátum: 2024.02.09 17:15:33 »
A FB-mániát sosem értettem.  :no:

De főleg amikor végre hosszú-hosszú évek molesztálása után végre ki lett tiltva micila szűre, aki köztudottan legalább 4 embernek az itteni elmaradásáért volt felelős a folyamatos zaklatásaival és fontoskodásaival, kötekedéseivel... pezsgőt bontottam megünnepelendő... de sajnos akkor se szoktak vissza az "áldozatok".

És sajnos most már a nyári találkozók se szerveződnek - amit megértek, mert nagy macera, és persze anyagilag sem könnyű megvalósítani, és ugye a szervezésben és lebonyolításban szinte senki sem akar részt venni - de azért persze legyen tali... így valóban nem lehet egyről a kettőre jutni.  :no:

Maradnak az emlékek, mint pl a szegedi city-rally, ahol először ülhettem Lapát Scionjában, a nyíregyházi bográcsozás, vagy a tokaji esti "elázás" a pincében... Az orfűi kör, amit Zénóka a kocsimmal hátramenetben tett meg olyan eszeveszett tempóban, hogy a mai napig nem hiszem el, és persze aztán az a fülig érő mosoly az arcunkon, amikor kiszálltunk... A visegrádi kanyar, ahol hús-vér rally autókkal utaztatták valamelyik Bank VIP ügyfeleit, és közelről csodálhattuk mi is, ahogy elhúznak mellettünk az EVO-k.  :wub: És az étteremben a "HillerÁrpi" bölcsességei. Istenem, ez utóbbinak is már 20 éve lesz ősszel...  :eek:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54248 Dátum: 2024.02.09 20:03:02 »
A Toyota Klub FB odalán bő 11e tag van. A világ változik. Az emberek zöme nem akar klub életet élni, témakörökkel bonyolított fórumba írogatni. Jön, kiírja a nyűgét és választ vár. Megkapja és megy tovább. Lehet innen fikázni, de a számok ezt mutatják.
Akik itt  aktív tagok, az egy kis közösség, nagyon régóta ismerjük egymást, ha csak nick név alatt és virtuálisan is.

És a típus oldalak nagyon is pörögnek. Pl a T27 csoport folyamatosan bővül (több mint 3e tag, pedig csak egy altípusa az Avensisnek), naponta 2-5 jelentkező és folyamatosan emelkedő aktivitás van. Ugye mostanra jutott el oda a T27 Avensis, hogy tömegek használják, mint anno a T25-öt.
De tudtommal más oldalak is így vannak (CHR, Corolla Hybrid stb).
Szóval nem vitatkozni akarok veletek, lehet nem szeretni, de ez van.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk
« Válasz #54249 Dátum: 2024.02.10 15:00:28 »
FB... Igaz nem a klub oldala, de a T25-ös Avensis vagy csak a sima Avensis klub, ha van olyan, mindenesetre egyszer írtam be, amikor sikerült szereznem egy full gyári TTE hűtőrácsot (nem EU-s országból, szóval a vámtól kezdve volt vele macera bőven), és amikor örömömet megosztottam, hogy megérkezett, mindenki nekem esett, és leszólta, hogy nem gyári, meg hogy a rács eláll a kerettől (mivel nem volt még sem össze rakva, sem pedig lefestve...  :wacko: ). Fika ezerrel.

Szóval azt a sok rosszindulatot ott helyben szépen megköszöntem, és azóta nem is írtam oda többet.  :surrender:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54250 Dátum: 2024.02.10 21:28:16 »
A Facebook már csak ilyen. Arc nélkül lehet fikázni.
Én ott ahhoz próbálom magam tartani, hogy megkeresem azt a két-három embert, aki értelmesen tud hozzászolni. Ha valami infó kell, akkor keresek és csak ha nincs más opció, akkor kérdezek. Valójában keveseket érdekel a másik véleménye, a saját igazukat akarják hallani - persze vannak kivételek.
De ha van gyereked, biztos te is látod, hogy a mai fiatalok már ritkán Facebookoznak, az a boomer nemzedék alkalmazása… :-)
A fórumok meg…. Hát az már számukra nagyon múlt idő.
Akkor inkább Discord.
« Utoljára szerkesztve: 2024.02.10 21:30:07 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54251 Dátum: 2024.02.10 22:03:01 »
De ha van gyereked, biztos te is látod, hogy a mai fiatalok már ritkán Facebookoznak, az a boomer nemzedék alkalmazása… :-)
A fórumok meg…. Hát az már számukra nagyon múlt idő.
Akkor inkább Discord.
Ha ez nekem szólt: 2 és 5 évesek  ;)
A nagyok (27 és 30) meg csak érintőlegesen használták.

Én meg azt sem értem, mi a boomer meg a Discord  :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk
« Válasz #54252 Dátum: 2024.02.11 15:03:00 »
Gyerek nálam nincsen, de már elvált ember vagyok, szóval van, amibe már "bele kóstoltam".  ;)

Én 80-as születésű vagyok, emlékszem pont a felnőtté válás éveiben jelent meg az internet 98 környékén, akkoriban szinte még elérhetetlenül és csak az egyetemeken lehetett hozzá jutni többségében.
Aztán 99-2000-ben jött a Matávnet, az Axelero, és emlékszem az éves netes előfizetés 178e Ft volt...  :eek: , még a jó öreg betárcsázós modemen, aminek ha jó napja volt, akkor 1 óra alatt le tudott tölteni egy 15 mb-os videót.
Amikor ugye még nem tudtál egyszerre telefonálni és netezni, mert be kellett tárcsázni.  :D És általában este 18:00-tól volt a netes elérhetőség, nem ám csak úgy egész nap...  :nono: , ha netán előtte kapott el a hév, azt még pluszban kiszámlázták az amúgy is drága netes csomagon felül. És hányszor bontott a vonal... Aztán jött a netants, amivel kezelni tudtad a letöltéseidet, ha netán megszakadt a net, nem kellett újra 0-ról kezdeni a letöltést.
Ezeket a történeteket egy mai fiatal talán már el sem hiszi, ahogy pl 56k-s modemet meg max a múzeumban fog csak látni.  :D

Aztán ugye jött az elhíresült chat.hu, aztán az iwiw, és mivel azt később felvásárolták, akkor jött a "kényszer" FB-ozás.
De a többi trendi Insta, tiktok meg ki tudja még micsoda az már nekem kimaradt az életemből, és el is vagyok nélkülük, azt hiszem.  :yes:

Viszont mennyire irigyeltem az E38-as BMW tulajokat mindig is az első kartámasz között megbúvó GSM telefon miatt  :innocent: , az milyen menő volt akkoriban.  :wub: Ezért amint összejött rá a pénz, az első Avensisünkben is landolt egy gyári Nokia 6090-es autótelefon (amit persze aztán a bluetooth korszak teljesen kiölt a piacról). Ma meg már retró ez is.

A boomer meg a discord nekem se mond semmit.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54253 Dátum: 2024.02.11 15:41:49 »
Nem kellett nulláról kezdeni a letöltést, ha a FlashGet-et használta az ember  :flowers:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Beszélgessünk
« Válasz #54254 Dátum: 2024.02.12 09:12:27 »
A FB-mániát sosem értettem.  :no:


Megváltoztak az emberek már nincsen olyan klubélet mind 10-15éve. A corolla club is leállt.
Sajnos ez van.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002