Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 607462 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #240 Dátum: 2008.08.30 19:43:16 »
Mesélj!...
Ott kezdődik, hogy Japánban gyakorlatilag nincs szabadság, az rendben van, hogy a dolgozók maguk tervezhetik meg a munkaidejüket, de olyan a mentalitás, hogy mindenki mindig bent akar lenni. Magyarul hülyére dolgozzák magukat. Nem véletlen az a sok ökörség, (amit be szoktunk linkelni a jutyubról,) ott vezetik le azt az őrületes feszültséget, amit a folyamatos hajtás okoz.
Ehhez képest nincsenek túlfizetve, és hogy Japán mennyire drága, arról, gondolom, nem kell beszélnem.

Azért a "nincsenek túlfizetve" kicsit relatív, mert pl. a japán Toyota gyárakban egy munkás átlagos nettó (!) bére 5000 euronak felel meg (ami mellesleg a világon a legmagasabb ebben a munkakörben).

Ennek hol lehetne utána nézni?(olvasni) 5000 € netto (!) az ca. 9500-10000 € brutto (!) kereset lenne. Persze az itteni adoterhekkel, levonásokkal. Mennyi a brutto-netto különbség Japán-ban azt nem tudom. De ezt a havi keresetet egy munkásnak nagyon magasnak tartom. Még brutto-ban talán ennyi, ha szalagmunkás + éjjeli + hétvégi + túlora pénz.(Ja, túlorát nem is ismerik) Lehet, hogy elnéztél valami?

Ezt az AutoBildben olvastam, úgyhogy ha nem stimmel az adat, hozzájuk lehet fordulni reklamációért  :whistling: ... És definitíve NETTÓ bérről volt szó. Egy elég hosszú cikk volt arról (egy-két éve jelent meg), hogy mi a titka a Toyoták minőségének, és ők többek közt ennek tulajdonították, hogy ti. az ottani melósoknak minden okuk megvan rá, hogy motiváltak legyenek - az anyagi okuk is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mazda
« Válasz #241 Dátum: 2009.01.18 00:16:10 »
Találtam egy érdekes meglepi autót...
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mazda
« Válasz #242 Dátum: 2009.01.18 01:18:21 »
Találtam egy érdekes meglepi autót...

Szerintem amikor 2005dec. körül behozták, akkor lehetett benne kb. ennyi km... Amúgy ez nem Ford, miért nézegeted?  :tt2: [rohog]
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mazda
« Válasz #243 Dátum: 2009.01.18 12:27:25 »
Amúgy ez nem Ford, miért nézegeted?  :tt2: [rohog]
De a motorja...  :winkiss:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #244 Dátum: 2009.01.18 12:41:40 »
Találtam egy érdekes meglepi autót...

Elég komoly  :yes: ! Bár mondjuk az ára is komoly, ha megnézem, hogy ebben az évjáratban miket lehet kapni mennyiért. Persze azok nem lesznek hathengeresek, de akkor is... Ezzel együtt, érdekes autó, ez tény!

Mondjuk az arcot, aki az órát visszaállította, annyi gyaloglásra ítélném, amennyivel visszaállította. Sose érne haza  :D ... Esetleg mérföldben hihető az a 68 ezer.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mazda
« Válasz #245 Dátum: 2009.01.18 12:59:29 »
Egyébként érdemes tudni, hogy az eladó valóban nem ír hülyeséget, mert a moci uaz, mint az S-type-ban, vagy az ST Mondeoban, esetleg X-type, stb. Viszont engem asszem zavarna az ámérikás verzió. Meg persze a tekert óra is. Bár lehet, hogy tényleg ennyi van benne mérföldben... :hmmmm:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #246 Dátum: 2009.01.18 13:13:56 »
Egyébként érdemes tudni, hogy az eladó valóban nem ír hülyeséget, mert a moci uaz, mint az S-type-ban, vagy az ST Mondeoban, esetleg X-type, stb. Viszont engem asszem zavarna az ámérikás verzió. Meg persze a tekert óra is. Bár lehet, hogy tényleg ennyi van benne mérföldben... :hmmmm:

Mérföldben lehet ennyi, talán. Km-ben nem nagyon hiszem, bár fene tudja. Mondjuk engem az ilyen amerikás autóknál mindig az a gondolat birizgál, hogy hogy került ide az adott kocsi, miért érte meg behozni  :hmmmm: ? Többnyire majdnem mindegyik törött.

Motor: ja, ez konszernmotor Fordéknál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #247 Dátum: 2009.02.19 18:10:51 »
Jóbarátom szegény kis 121-esét a múlt héten csúnyán lezúzták  :ph34r: ... Parkolt a járdaszegély mellett egy lejtős utcában, a lejtőn érkezett egy 207-es PUG, a friss havon megcsúszott, beparázott, elvesztette a kontrollt, és kábé 20-al belerongyolt a kis Mazda jobb hátuljába  :eek: ... Hátsó lökhárító kuka, jobb hátsó sárvédő kuka, lámpa dettó, sárvédő megnyomta a hátsó ajtót is, a C-oszlop is mintha kicsit megtekeredett volna, a hátfal meg látnivalóan szintén csúnyán eldeformálódott a lökhárító mögött  :no: ... És a PUG-osnak a KÖBE-nél van a biztosítása  :helpsmilie: !!!

Ja, és ezzel még nem volt vége a sztorinak: épp ott álltak a PUG-os sráccal, töltögették a papírokat, amikor érkezik egy fehér furgon, és megismétli a mutatványt: megcsúszik a lejtőn, és durr bele a PUG hátuljába  :cry: ... Utána visszatolat, és elhajt  :eek: :eek: :eek: Próbáltak eléje állni, püfölték az ablakát, de kikerülte őket és elhajtott :wacko: !!!

Erre már persze rendőrt hívtak, úgyhogy legalább ennyi haszna lett a dolognak, hogy így rendőri jegyzőkönyv is van az esetről, ergo a PUG-os srác nem táncolhat vissza.

De hogy mi lesz ennek a vége, és mikor  ::) ::) ::) ...

Barátom már hétfőn értesítette a KÖBE-t a dologról (az eset péntekről szombatra éjjel történt), de persze részükről totális kuss, a kárfelmérő még nem is jelentkezett  :nonono: ...

Mondtam a srácnak, hogy túl sok jóra ne készüljön  :no: ... És amúgy nagyon tartok tőle, hogy GTK-ra akarják majd venni a kocsiját  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Mazda
« Válasz #248 Dátum: 2009.02.19 19:37:09 »
hát részvétem..pedig jo sokba is került rendberakni azt a kocsit ha jol emlékszem.
nem járna jobban egy GTKval?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #249 Dátum: 2009.02.19 19:49:03 »
hát részvétem..pedig jo sokba is került rendberakni azt a kocsit ha jol emlékszem.
nem járna jobban egy GTKval?


Hát aligha, tekintettel arra, hogy egy rakás pénzt ölt bele az utóbbi másfél évben, és kvázi mindent rendbe rakatott rajta! Legutóbb pl. komplett fel lett újítva a kocsi motorja.

És szerinted GTK esetén mennyit fizetne a biztosító? 300 ezret  ::) ? Csak a felújításokra, javításokra költött kb. ennyit, mióta megvan a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #250 Dátum: 2009.02.21 23:05:32 »
Ez mekkora királyság  :yes: !!! Micsoda beltér, anyám  :eek: :clap: ... Nézzétek meg alaposan, főleg a kezelőszerveket, és a fordulatszámmérőt - ilyen kalibrálást még életemben nem láttam  :eek: :cool2:

Ennél különösebb, 80-as évekbeli japán űrhajó már csak egy létezett: a Subaru XT :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mazda
« Válasz #251 Dátum: 2009.02.21 23:11:23 »
Tényleg szép, bár az ára kissé magas szerintem.
Bár én nem értek a lovakhoz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #252 Dátum: 2009.02.21 23:38:40 »
Tényleg szép, bár az ára kissé magas szerintem.
Bár én nem értek a lovakhoz.

A lovakhoz, mi ;) ?

Amúgy tényleg túl van árazva. Ez a típus MÉG nem ilyen drága. Két másik ilyen kupé van a mobile-n, szintén nem rossz állapotban, sokkal alacsonyabb áron. Az egyik valami 1500, ha jól emlékszem - a másik sem sokkal több.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Mazda
« Válasz #253 Dátum: 2009.02.22 00:26:19 »
Tényleg szép, bár az ára kissé magas szerintem.
Bár én nem értek a lovakhoz.

A lovakhoz, mi ;) ?

Amúgy tényleg túl van árazva. Ez a típus MÉG nem ilyen drága. Két másik ilyen kupé van a mobile-n, szintén nem rossz állapotban, sokkal alacsonyabb áron. Az egyik valami 1500, ha jól emlékszem - a másik sem sokkal több.

Az, hogy tul van árazva az nem kifejezés. Attol hogy 25 éves, még nem lesz egy értékes auto. Na meg a 25 éves technika. Azt javitgatni? Szvsz. nem 1500 €, hanem minden pénz sok ilyen autora, mert akkor is csak egy öreg Mazda marad. Egy kultusz autonál gondolom más a helyzet.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #254 Dátum: 2009.02.22 00:54:56 »
Az, hogy tul van árazva az nem kifejezés. Attol hogy 25 éves, még nem lesz egy értékes auto. Na meg a 25 éves technika. Azt javitgatni? Szvsz. nem 1500 €, hanem minden pénz sok ilyen autora, mert akkor is csak egy öreg Mazda marad. Egy kultusz autonál gondolom más a helyzet.

És mitől kultuszautó a kultuszautó?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )