Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1385698 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2640 Dátum: 2014.11.19 17:29:08 »
Senkinek nincs ötlete,tapasztalata??  :helpsmilie: :clap:
Szerelőakna kell hozzá, és a hozzáférhetőség eléggé körülményes. Ha még ezidáig nem cserélted ki, vidd el szerelőhöz, nézd meg hogy mivel és hogyan csinálja, és ezután a következő cserét ???????????? :hmmmm:

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2641 Dátum: 2014.11.19 17:45:40 »
Szerelőakna kell hozzá, és a hozzáférhetőség eléggé körülményes. Ha még ezidáig nem cserélted ki, vidd el szerelőhöz, nézd meg hogy mivel és hogyan csinálja, és ezután a következő cserét ???????????? :hmmmm:

Mihez kell szerelőakna? A gázolaj szűrő cseréhez? :) :) Mi  ez trollkodás?

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2642 Dátum: 2014.11.19 17:46:52 »
Sziasztok!!

Házilag a gázolaj szűrő csere mennyire kivitelezhető?? Néztem pár videót,nem tűnik bonyolultnak,de ha valaki már csinálta,szívesen vennék tippet,hogy mire is kell figyelni. Köszi!!

Az autó bal oldalán a motortérben felül, kb az ablaktörlő kihajtó tengelye alatt van.
Kb fél óra az egész ha először csinálod. Ha végeztél a tetején lévő pumpával felpumpálod, vagyis légteleníted. Aztán elindítod a kocsit. Biztos menni fog....

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2643 Dátum: 2014.11.19 17:50:13 »
Felül,viszonylag jól hozzáférhető helyen van a gázolajszűrő!! Elsősorban a cserénél való légtelenítés,és társaira gondolok,hogy mire érdemes odafigyelni.A youtuben látható videók frankók,de sajnos egyik sem magyarul van.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2644 Dátum: 2014.11.19 18:28:01 »
Felül,viszonylag jól hozzáférhető helyen van a gázolajszűrő!! Elsősorban a cserénél való légtelenítés,és társaira gondolok,hogy mire érdemes odafigyelni.A youtuben látható videók frankók,de sajnos egyik sem magyarul van.

A szűrő tömítések legyenek a helyükön. Talán ez az egyedüli. Itt már nem úgy kell légteleníteni, mint a régi adagolós rendszereken. Ha mindent visszaraktál a helyére, akkor a szűrőház tetején van egy benyomható "gomb" amit erőssen többször megnyomsz és mikor már érzed hogy felkeményedik, akkor elindítod az autót. A többit majd a motor elvégzi. Ez nem légtelenítésre szolgál, csupán a szűrőbe gázolajat szív, csökkentve a levegő térfogatát. Ha az autót elindítod, az majd kikergeti belölle a levegőt.

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2645 Dátum: 2014.11.19 19:17:10 »
A szűrő tömítések legyenek a helyükön. Talán ez az egyedüli. Itt már nem úgy kell légteleníteni, mint a régi adagolós rendszereken. Ha mindent visszaraktál a helyére, akkor a szűrőház tetején van egy benyomható "gomb" amit erősen többször megnyomsz és mikor már érzed hogy felkeményedik, akkor elindítod az autót. A többit majd a motor elvégzi. Ez nem légtelenítésre szolgál, csupán a szűrőbe gázolajat szív, csökkentve a levegő térfogatát. Ha az autót elindítod, az majd kikergeti belöle a levegőt.
Köszi szépen!! Pont ez volt a legfontosabb ami érdekelt,hogy nehogy elcsesződjön,levegős legyen ha hozzányúlok,és esetleg be sem indul.A videókon is látni,hogy van aki már a szűrőházat is feltölti gázolajjal,és van aki nem,viszont pumpál a tetején a gombbal. Ma ahogy elnéztem az autót,nem elérhetetlen helyen van a szűrő.Az olajcserét emelő,akna nélkül megoldottam lapos kúszásban háttal :) ,de ez egyszerűbbnek tűnik.

« Utoljára szerkesztve: 2014.11.19 19:20:15 írta Fox11 »

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2646 Dátum: 2014.11.19 19:32:10 »
Köszi szépen!! Pont ez volt a legfontosabb ami érdekelt,hogy nehogy elcsesződjön,levegős legyen ha hozzányúlok,és esetleg be sem indul.A videókon is látni,hogy van aki már a szűrőházat is feltölti gázolajjal,és van aki nem,viszont pumpál a tetején a gombbal. Ma ahogy elnéztem az autót,nem elérhetetlen helyen van a szűrő.Az olajcserét emelő,akna nélkül megoldottam lapos kúszásban háttal :) ,de ez egyszerűbbnek tűnik.



A szűrőházat előre feltölteni jó ötlet. Sok sikert.

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2647 Dátum: 2014.11.19 19:54:49 »
Mihez kell szerelőakna? A gázolaj szűrő cseréhez? :) :) Mi  ez trollkodás?
Amennyiben alulról aknából csinálod a cserét, nem kell leszedni a házat és a csatlakozásokat, csak az elektromos csatit kell széthúzni, én így láttam amikor csinálta a szerelő az olajcserével együtt. :yes:

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2648 Dátum: 2014.11.20 06:19:55 »
Amennyiben alulról aknából csinálod a cserét, nem kell leszedni a házat és a csatlakozásokat, csak az elektromos csatit kell széthúzni, én így láttam amikor csinálta a szerelő az olajcserével együtt. :yes:

Akkor tényleg nem. Viszont le kell szedni a motorvédő lemez jobb és bal oldalát, valahogyan alulról meg kell lazítani a szűrőt. Útban van a félengely, kicsit a váltó, és a fűtéscsövek. Mindehhez tényleg kell egy akna. Ezét is "egyszerűbb" a másik módszer.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2649 Dátum: 2014.11.20 08:27:45 »
 Nem is az a kérdés, hogy hogyan cseréled ki a gázolajszűrőt, mert az pofon egyszerű. Az már inkább kérdés, hogy milyet teszel bele! Gyári, Mann, Bosch, a többi szerintem felesleges kockázat.
(Figyelem! Nem azt írtam, hogy szar a többi, hanem azt, hogy 60.000 km-re vetítve már nem is akkora költség a drágább szűrő.)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #2650 Dátum: 2014.11.20 08:29:41 »
én a mazdába mannt raktam.
meg haver t25 d4dbe is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2651 Dátum: 2014.11.20 11:05:57 »
Gyári Mann szűrőt nézegettem,és az lesz.Az olajcserénél is Mann ment bele,ezen nem spórolom meg. Megérdemli a verda a jót,elvégre magamnak csinálom.Ha másnak csinálnám is a jót ajánlanám. :yes: :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #2652 Dátum: 2014.11.20 11:10:16 »
ez a beszéd.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #2653 Dátum: 2014.11.20 20:27:58 »
ez a beszéd.
Hát igen! Te is ezt ajánlottad,és valamiért ahogy nézegettem,olvasgattam a cuccokról ez volt a szimpi!  :yes: :yes:

TZoli

  • Vendég
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #2654 Dátum: 2014.11.20 20:47:53 »
Én a gyárit szoktam tenni az 1.4 dízelünkbe, 30e km-ként