Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2126576 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2970 Dátum: 2010.03.09 09:49:30 »
De lehet, hogy csak azért tette be, mert a régi tönkrement, ez meg a másik kocsiba volt és gyorsan áttette. Vagy neki ez is megfelelő. Semmit nem tudni ebből igazából...

Nyílván.

De ezen a vonalon haladva: saras, retkes autót is fellehet tenni, mert lehet pont nem volt ideje lemosni, vagy pont nem ment a mosó, oda-vissza megmagyarázható minden.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2971 Dátum: 2010.03.09 10:05:36 »
(Tippem az autó életéről: céges kocsi, túlfutott km-el, kereskedőhöz be visszatekerve, fiatal pár megvette, vagy a lóvé fogyott vagy a kocsival van valami rejtett gond így ők is betolták a kereskedőhöz......bár rólam tudni kell, hogy a kollégák utálnak mert a lehetséges, hahu-n kinézett autójukról mindig elmondom a lehetséges negatív realitást......mert én nem hiszek ezekben a több tulajos, a kínálatból a legkevesebbet futott ámde legolcsóbb autók meséjében... ) :devil:
És ebben teljesen igazad is van. Ma, Magyarországon nem is szabad máshogy hozzáállni ehhez a kérdéshez. De azért meg kell találni a mércét, nehogy az legyen, hogy a túlzott gyanakvás miatt elszalaszt az ember egy jó autót. Bár persze ez még mindig jobb, mint belefutni a xarba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2972 Dátum: 2010.03.09 10:09:43 »
...tescos gumiszőnyeg...

Igénytelen, gagyi, xar... Már bocsánat...

Nem azt mondom, hogy kötelező a gyári szőnyeg garnitúra, de 2-3ezer forintért 1pár, igényes, szép, méretpontos szövetszőnyeget kapni előre, s nem ez a piszkos, saras 299forintos szutyok lenne benne...
De mi van, ha nem akarsz bele szövet szőnyeget? Ha ragaszkodnál a gumihoz (mint pl. mi is, az összes autónkban)? Akkor előállhat az a szitu, hogy a gyári gumiszőnyeged kilyukad 50-60 ezer km-nél (márpedig kilyukad, ha pl. nő vagy és gyakran hordasz magassarkút) - és mondjuk semmi kedved megvenni a gyárit 8-9 ezerért, ami megint tart majd 50-60 ezret  :hmmmm: ... Na, akkor lehet, hogy megveszed bele a "gagyi" utángyártott univerzálisat. Szvsz ez eléggé bocsánatos dolog.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2973 Dátum: 2010.03.09 10:11:19 »
(Tippem az autó életéről: céges kocsi, túlfutott km-el, kereskedőhöz be visszatekerve, fiatal pár megvette, vagy a lóvé fogyott vagy a kocsival van valami rejtett gond így ők is betolták a kereskedőhöz......bár rólam tudni kell, hogy a kollégák utálnak mert a lehetséges, hahu-n kinézett autójukról mindig elmondom a lehetséges negatív realitást......mert én nem hiszek ezekben a több tulajos, a kínálatból a legkevesebbet futott ámde legolcsóbb autók meséjében... ) :devil:
És ebben teljesen igazad is van. Ma, Magyarországon nem is szabad máshogy hozzáállni ehhez a kérdéshez. De azért meg kell találni a mércét, nehogy az legyen, hogy a túlzott gyanakvás miatt elszalaszt az ember egy jó autót. Bár persze ez még mindig jobb, mint belefutni a xarba.

Szerintem sem szabad azert elvetni egy autot, mert gyanus valamiert (pl. mert gyanusan olcso). Lasd Yaris TS topic. Hetvegen megneztunk egyet, ami messze a legolcsobb rancfelvarrott peldany es nincs szinte semmi baja... Bevallom oszinten en ugy indultam el, hogy felesleges megnezni, mert valszeg nagyon csunyan ossze volt torve valamikor...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2974 Dátum: 2010.03.09 10:17:40 »
Az üzembehelyezés a lényeg sztem, nem a gyártás. Ugyanis ha a gyártást néznénk, akkor a szalonból vett új kocsi is már fél éves lenne... Ezért is baromság ez.
Meg a szalonban, illetve raktározás közben nem élődik le a kocsik, míg az utcán az első mosás után már sosem lesz olyan a fénye, mint újkorában...
Nem értem, hogy mostanában miért olyan divat a gyártási évvel/hónappal dobálózni. Az üzembehelyezéstől számítjuk a kocsi korát normál esetben...
Ebben teljesen egyetértünk. Én is értetlenül, és bosszankodva szemlélem ezt az újkeletű szívózást, hogy most akkor mikor is gyártották a kocsit  ::) ... Bakker, a világon mindenhol az első forgalomba helyezés dátuma a mérvadó, ezt az adatot veszik figyelembe; hisz az teljesen természetes és logikus, hogy az autót nem egy nappal a forgalomba helyezés előtt gyártották, továbbá egyáltalán nincs is semmi jelentősége, hogy három vagy hat hónap telt-e el a gyártás és a forgalomba helyezés között. Semmi értelme ezen agyalni, ezzel foglalkozni! Egy 2003 februári forgalomba helyezésű autó, az egy "2003-as autó", ez az elfogadott, logikus és indokolt meghatározása - slussz.

Kivételt ezalól csak az ilyen-olyan okból túltárolt kocsik jelentenek, amelyek mondjuk éves vagy akár több éves nagyságrendű időt töltöttek a gyártás és a f.h. között. Ezeknél természetesen indokolt és elvárható megjegyezni, hogy bár az autó teszem azt 2010-es f.h., de 2008-as gyártású. De hogy egy 2010-es autót mondjuk 2009 októberében gyártottak, az a kutyát nem kell hogy érdekelje.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2975 Dátum: 2010.03.09 10:22:58 »
Ez a pszichológiai hadviselés, jobban néz ki a 2003 január, mint a 2002 december. Ennyi...
Ez így van. Viszont az eladó teljesen jogosan hirdeti 2003-asként a 2003 január 1.-én forgalomba helyezett autóját. Nem várható el tőle, hogy kihangsúlyozza: ez egy 2002-es autó ám... Én sem tenném. A dolog úgyis nyilvánvaló, másrészt semmi jelentősége. Ez pontosan ugyanolyan dolog, mint hogy nem 1.000.000-t, hanem 990.000-et írok ki irányárnak, mert teljesen más pszichés hatást kelt, lényegét tekintve meg ugyanaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2976 Dátum: 2010.03.09 10:32:10 »
De ha így jobb: ez egy szervizkönyves 70ezret futott 2003as SOL cori női tulajtól 1,4M-ért.  
Amit nem cáfol a szőnyeg meg a váltógomb, mert az autó amúgy jól néz ki. Sokkal nagyobb ok lenne a gyanúra, ha gyári lenne benne a szőnyeg meg a váltógomb, de maga az autó xarul nézne ki.

Szóval: oda kell menni, meg kell vizsgálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2977 Dátum: 2010.03.09 10:35:39 »
Szóval a 2002. decemberi és 2003 januári között 1 év van, de a 2002 januárival egyidős?
Mondjuk úgy, hogy pszichésen nagyobb a különbség a 2003/01 és a 2002/12 között, mint a 2002/12 és a 2002/01 között. Mert ezeket az adatokat a vevők így olvassák: 2003 január. A hahu-jellegű oldalak keresőjébe is azt fogod beírni, hogy Corolla mondjuk 2005-től... Ééés puff, a 2004 decemberi már ki is esett a játékból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2978 Dátum: 2010.03.09 10:39:25 »
Nekem pont a minap tűnt fel az egyik hátsó biztonsági ővnél a gyártási dátum, szépen feltüntetve: nap/hónap/év formátumban. Az ülőlap közelében van egy cimke, ott.
Az az öv gyártási dátuma; nem az autóé. De támpontnak jó, mert jellemzően legfeljebb pár hónappal (nagy raktárkészlet nélkül dolgozó japán gyártók esetében még ennyivel sem) előzi meg az autó gyártási dátumát. Ugyanígy dátumozva van egy rakás műanyag alkatrész, meg az üvegek is; és persze az autó alvázszámában is benne van (kódoltan) a gyártás időpontja (bár gyakran csak az éve, esetleg az éve és a hónapja, tehát nem a pontos dátum).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10698
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2979 Dátum: 2010.03.09 11:03:11 »
A Corolla felszereltségét tekintve nem mozgok annyira otthonosan, de a Sol esetében a hátsó ablakok nem voltak már elektromosak?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2980 Dátum: 2010.03.09 11:07:18 »
A Corolla felszereltségét tekintve nem mozgok annyira otthonosan, de a Sol esetében a hátsó ablakok nem voltak már elektromosak?
Ez az autó nem Sol, tévesen hirdetik.

Egyébként ami nekem a legkevésbé tetszik ebben a hirdetésben, az az, hogy "véletlenül" megint pont a műszerfalat, kormánykereket közelről ábrázoló fotó lett életlen. Mindig ezek a fotók sikerülnek életlenre  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2981 Dátum: 2010.03.09 11:36:16 »
Ez a pszichológiai hadviselés, jobban néz ki a 2003 január, mint a 2002 december. Ennyi...
Ez így van. Viszont az eladó teljesen jogosan hirdeti 2003-asként a 2003 január 1.-én forgalomba helyezett autóját. Nem várható el tőle, hogy kihangsúlyozza: ez egy 2002-es autó ám... Én sem tenném. A dolog úgyis nyilvánvaló, másrészt semmi jelentősége. Ez pontosan ugyanolyan dolog, mint hogy nem 1.000.000-t, hanem 990.000-et írok ki irányárnak, mert teljesen más pszichés hatást kelt, lényegét tekintve meg ugyanaz.
Az autó forgalmijában van két dátum: első üzembehelyezés dátuma év/hónap, és gyártási év dátuma: év. Én erről a két dátumról, ergo forgalmi bejegyzésről beszélek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2982 Dátum: 2010.03.09 12:00:16 »
Az autó forgalmijában van két dátum: első üzembehelyezés dátuma év/hónap, és gyártási év dátuma: év. Én erről a két dátumról, ergo forgalmi bejegyzésről beszélek.
Én meg arról, hogy amikor csak egy adatot adsz meg, amikor válaszolsz a "mikori az autó" kérdésre, amikor kitöltöd a hahu-n (ahol csak egy "Évjárat" sor szerepel, viszont meg lehet adni hónapot is, ami ugye nem is szerepel a forgalmiban - mármint a gyártásé) az adatlapot stb., akkor -a teljesen általános és bevett szokás szerint- az autó első forgalomba helyezésének dátumát fogod figyelembe venni (hacsak az nem tér el évekkel a gyártástól).

Ez nem jött le? Pedig elég hosszan kifejtettem  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2983 Dátum: 2010.03.09 12:47:59 »
A hahu-n van egy rubrika: évjárat. A magyar forgalmiban az évjárat csak egy évszámot, míg az üzembehelyezés ideje év/hó/nap-ot tüntet fel. Nyilván a hahu ad ezzel egy szabadságot a hirdetőnek. Egyébként nem kevés hirdetésben láttam, hogy pl. 2006.04 havi autó eladó 2005 gyártási évvel.
Egyik kollégám nem kis kedvezménnyel vett egy raktáron betárolt autót, 2007 nyarán. A forgalmi gyártási éve rublikában 2006 év van. Na most ilyenkor mi van?
UI:
egyébként pont a casco kalkulátornál találkoztam olyannal (talán a genertel.hu), hogy egy plusz opció létezett, így az avultatást nem számolják fel....viszont max 6éves korig lehet ezt kötni.... na és az autó gyártási évéből kellett a kort számolni, nem az üzembehelyezésnél.
Tudja valaki, hogy az eurotax katalógus hogy számol? Ott csak első üzembehelyezés számít? Ahogy nézem ott nem számít :hmmmm:
 
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.09 12:53:39 írta Ákos2004 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2984 Dátum: 2010.03.09 12:59:51 »
Na jó, utoljára  :) ... Általánosan elfogadott értelmezés szerint: évjárat = első forgalomba helyezés éve. Ennyi, én tényleg nem ragozom tovább  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )