Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2126996 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2805 Dátum: 2010.03.01 23:48:07 »
Alacsonyabb, de ez előny, az idősebb korosztálynak viszont hátrány.
Nekem is hátrány, és 23 évesen is az volt  ;) ... Nem szeretem a "földön ülős" típusú autókat, kevésbé érzem magamat biztonságban bennük, olyan benyomásom van (a rosszabb kilátás miatt) mintha kevésbé lennék ura a helyzetnek. Mondjuk, egy olyan autót mint a Mazda MX-5, nehezen tudnék elképzelni magasabban lévő üléssel; de akkor is, úgy általában jobban szeretek magasabban ülni.

(És a ki-be kászálódást sem szeretem az alacsony ülésekből/be.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2806 Dátum: 2010.03.01 23:48:53 »
Csak egy betű eltérés, mégis mekkora különbség :whistling:
Tudtátok, hogy ha a "MAMA" szóból egy betűt elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, akkor a "SÖR" szót kapjuk?  :sorcerer: ...

Csodálatos, nem?

 :D
És azt tudtad, hogy elvenni se kell, csak hozzátenni 17 betűt, meg 4et megváltoztatni, és megkapod azt, hogy "elektorenkefalográfia"
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2807 Dátum: 2010.03.01 23:50:19 »
Alacsonyabb, de ez előny, az idősebb korosztálynak viszont hátrány.
Nekem is hátrány, és 23 évesen is az volt  ;) ... Nem szeretem a "földön ülős" típusú autókat, kevésbé érzem magamat biztonságban bennük, olyan benyomásom van (a rosszabb kilátás miatt) mintha kevésbé lennék ura a helyzetnek. Mondjuk, egy olyan autót mint a Mazda MX-5, nehezen tudnék elképzelni magasabban lévő üléssel; de akkor is, úgy általában jobban szeretek magasabban ülni.

(És a ki-be kászálódást sem szeretem az alacsony ülésekből/be.)
Vegyél SUV-ot, az tetszene.

Amúgy az alacsonyból is kilátsz pont ugyan annyira, csak nem érzed úgy, hogy felborul a kanyarba...  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2808 Dátum: 2010.03.01 23:53:48 »
Vegyél SUV-ot, az tetszene.

Amúgy az alacsonyból is kilátsz pont ugyan annyira, csak nem érzed úgy, hogy felborul a kanyarba...  :D
Ebből a szempontból valóban tetszene a SUV. Egy Honda CR-V-vel mentünk a minap, na, abból már kiláttam rendesen  :yes: ... És nem, nem volt olyan érzésem, hogy felborul a kanyarban.

Nade ne offoljunk  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2809 Dátum: 2010.03.02 00:20:12 »
Vegyél SUV-ot, az tetszene.

Amúgy az alacsonyból is kilátsz pont ugyan annyira, csak nem érzed úgy, hogy felborul a kanyarba...  :D
Ebből a szempontból valóban tetszene a SUV. Egy Honda CR-V-vel mentünk a minap, na, abból már kiláttam rendesen  :yes: ... És nem, nem volt olyan érzésem, hogy felborul a kanyarban.

Nade ne offoljunk  :whistling: ...
Nekem a CR-V-ben mindig olyan érzésem van, hoyg felborulunk, de csak nagyobb sebességnél. Ami tetszik benne, az a 2.0-as motor nyomatéka... Meg a váltója, meg a hatalmas csomi.
Hondás haveromékén van egy gallyrács is elől, az eléggé meghosszabbítja a pélót...  :D Azon feszülnek az FF100-as Hellák, ugyanis a gyári lámpája katasztrófálisan ratyi. Még xenonnal is.

NomAAd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2810 Dátum: 2010.03.02 07:17:52 »
Nekem a CR-V-ben mindig olyan érzésem van, hoyg felborulunk, de csak nagyobb sebességnél. Ami tetszik benne, az a 2.0-as motor nyomatéka... Meg a váltója, meg a hatalmas csomi.
Hondás haveromékén van egy gallyrács is elől, az eléggé meghosszabbítja a pélót...  :D Azon feszülnek az FF100-as Hellák, ugyanis a gyári lámpája katasztrófálisan ratyi. Még xenonnal is.

Túl dicsőséges lenne egy 2.0-s motortól az a mintegy 340 Nm-es nyomaték. Engedtesség meg nekem, hogy kicsit helyesbítsek: 2204 ccm-es az a motor. (Más dolog, hogy nem mondják egy rossz felépítésű darabnak...) De a Toyota 2.2-es 2AD motorja is tudja ugyanezt a nyomatékot.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.02 07:22:37 írta NomAAd »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2811 Dátum: 2010.03.02 07:44:29 »
Az E11-ben jobb szag van. Ez címeres baromságnak tűnhet, de tényleg így van. Sztem a kárpitragasztó vagy a műanyagok szaga más lehet...
Lehet hogy e12 és e12 között is van 'szageltérés', értem ezalatt mondjuk hogy egy facelift utáni török sedannak lehet más a szaga mint egy facelift előtti japán hatchbacknek vagy bármi :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2812 Dátum: 2010.03.02 07:52:43 »
(sok E11ben semerre sem lehet állítani a kormányt. Csak forognak :D)
Az enyém csak Terra felszereltségű, de állítható magasságú a kormány.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2813 Dátum: 2010.03.02 08:05:57 »
Az E11-ben jobb szag van. Ez címeres baromságnak tűnhet, de tényleg így van. Sztem a kárpitragasztó vagy a műanyagok szaga más lehet...
Lehet hogy e12 és e12 között is van 'szageltérés', értem ezalatt mondjuk hogy egy facelift utáni török sedannak lehet más a szaga mint egy facelift előtti japán hatchbacknek vagy bármi :hmmmm:
Hát naná. Nyilván más kajamaradékot felejt a műszerfal mögött a japán melós, mint a török  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2814 Dátum: 2010.03.02 08:24:09 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2815 Dátum: 2010.03.02 08:31:02 »
Mindenképp szedánt akartok? Egyébként igen, a km végre nem a tipikus 75-80 ezer. Egy megnézést mindenképp megér! (Még akkor is, ha csak tapasztalatnak lsz jó).  :)
         

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2816 Dátum: 2010.03.02 08:33:40 »
Mindenképp szedánt akartok? Egyébként igen, a km végre nem a tipikus 75-80 ezer. Egy megnézést mindenképp megér! (Még akkor is, ha csak tapasztalatnak lsz jó).  :)

Nem, teljesen mindegy, hogy Sedan vagy HB. Most is Sedan a Carina, nem igazán szoktuk agyonpakolni, nem is tudom mikor volt bármi is a csomagtartóban, talán még karácsony előtt. 5 ajtós is jöhet, de érdekes módon szinte csak Sedanokat látok magántulajtól.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2817 Dátum: 2010.03.02 08:42:19 »
 
[/quote]
Idézet
az Örs-től egy laza 220km-re lakom, szóval csak úgy nem tudok elugrani egy talira, viszont majd nézelődök a környéken található eladókról és legalább kinyittatom és beleülök egybe. (a jeges kép nem semmi)

Én Baranyában, Siklóson élek, ha közel laksz, szívesen megmutatom az E12esemet!  ::) Szerintem óriási az erőlelépés az E11-hez képest (jóval nagyobb, mint az ár dif.), sokkal tágasabb, kulturáltabb autó hatását kelti, nekem a '99-02 közti Audi A4 feelinget hozza. Imádni való autó!  :wub:

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2818 Dátum: 2010.03.02 08:46:11 »
Én Baranyában, Siklóson élek, ha közel laksz, szívesen megmutatom az E12esemet!  ::) Szerintem óriási az erőlelépés az E11-hez képest (jóval nagyobb, mint az ár dif.), sokkal tágasabb, kulturáltabb autó hatását kelti, nekem a '99-02 közti Audi A4 feelinget hozza. Imádni való autó!  :wub:

Nagykanizsa mellett lakom, tegnap a munkahelyi parkolóban pont egy E12 állt mellettem, hát lényegesen nagyobb benne a hely hátul, mint az E11-ben, azt már ránézésre látni. Belsőre is jobban tetszik. Maradok ezeknél.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2819 Dátum: 2010.03.02 08:48:31 »
Idézet
- a műanyag szívócsonkban elszabadul valami fos és az zörög, az új 112e pénz

Basszus az enyémben is hallok már egy ideje ilyen rezonanciás zörgést, főleg hideg mocinál, emelt alapjáratnál tünik fel, amikor kinyomom a kuplungot váltásnál...  :otlet: Csak a komplett csere a megoldás? vki nem tudta ezt máshogy kiküszöbölni?  :?: