Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770723 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3945 Dátum: 2010.03.29 09:04:49 »
Sziasztok! Úgy néz ki kezd meghalni sorban az ajtókban a központizár motor. Elősször a jobb elsőben, most pedig a csomagtér ajtóban. Gyári van benne (SOL kivitel) Tud valaki megoldást a javítására (öntött műanyag házban van 15-18EFt az ára)? A jobb elsőbe vettem bontóba, de most a hátsóba nem találok sehol. Gyújtógyertyákat hány km-nél kell cserélni egy 1.0-ás motorban?
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3946 Dátum: 2010.03.29 10:52:04 »
Gyújtógyertyákat hány km-nél kell cserélni egy 1.0-ás motorban?
60e km-enként van a gyertya csere.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3947 Dátum: 2010.03.29 20:53:19 »
Gyújtógyertyákat hány km-nél kell cserélni egy 1.0-ás motorban?
60e km-enként van a gyertya csere.
Szia! Akkor lassan cserélnem kell. Gyárilag milyen tipusú van benne?
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3948 Dátum: 2010.03.31 13:43:28 »
Sziasztok!

Nem találtam hasonló esetet végigolvasva a topikot. Yaris II. 1.3, 36 ezer kilóméterrel, ciripelő magas fémes hangot hallani a motortér felöl, ha hidegre van állítva a fűtés. Fordulatszám emelkedésével erősödik a ciripelő hang is. (Mindegy, hogy megy-e a klíma). Álló helyzetben is és menet közben is hallani, de csak ha nincs meleg fokozatra állítva a fűtés.. Ékszíj cserélve lett, de nem szűnt meg a hang. :(

Hallottatok már hasonlóról?  :?:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3949 Dátum: 2010.03.31 19:24:21 »
Sziasztok!
Nem találtam hasonló esetet végigolvasva a topikot. Yaris II. 1.3, 36 ezer kilóméterrel, ciripelő magas fémes hangot hallani a motortér felöl, ha hidegre van állítva a fűtés. Fordulatszám emelkedésével erősödik a ciripelő hang is. (Mindegy, hogy megy-e a klíma). Álló helyzetben is és menet közben is hallani, de csak ha nincs meleg fokozatra állítva a fűtés.. Ékszíj cserélve lett, de nem szűnt meg a hang. :(
Hallottatok már hasonlóról?  :?:
Szia!
Ugye jól értem, hogy csak a fűtésszabályozót állítottad és a ventilátor nem volt bekapcsolva? Sajna a Yaris II fűtésrendszerét pontosan nem ismerem, de más típusnál olyat láttam, hogy a fűtésszabályozó nem volt más mint egy csappantyú, ami vagy engedte az utastér felé a meleget vagy nem (vagyis a kinti hideget). Ha felnyitod a motorházat, nem tudod belőni honnan jön pontosan az említett hang?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3950 Dátum: 2010.03.31 19:43:04 »
Sziasztok!
Nem találtam hasonló esetet végigolvasva a topikot. Yaris II. 1.3, 36 ezer kilóméterrel, ciripelő magas fémes hangot hallani a motortér felöl, ha hidegre van állítva a fűtés. Fordulatszám emelkedésével erősödik a ciripelő hang is. (Mindegy, hogy megy-e a klíma). Álló helyzetben is és menet közben is hallani, de csak ha nincs meleg fokozatra állítva a fűtés.. Ékszíj cserélve lett, de nem szűnt meg a hang. :(
Hallottatok már hasonlóról?  :?:
Szia!
Ugye jól értem, hogy csak a fűtésszabályozót állítottad és a ventilátor nem volt bekapcsolva? Sajna a Yaris II fűtésrendszerét pontosan nem ismerem, de más típusnál olyat láttam, hogy a fűtésszabályozó nem volt más mint egy csappantyú, ami vagy engedte az utastér felé a meleget vagy nem (vagyis a kinti hideget). Ha felnyitod a motorházat, nem tudod belőni honnan jön pontosan az említett hang?

Nem, ventit nem állítottam, de nem is számít, hogy megy-e. Egyelőre nem tudtam a motortérben belőni a hang pontos forrását.. :(

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3951 Dátum: 2010.03.31 20:35:35 »
Nem, ventit nem állítottam, de nem is számít, hogy megy-e. Egyelőre nem tudtam a motortérben belőni a hang pontos forrását.. :(
Jó lenne valaki segítség, aki tekeri a szabályozót, te meg kifüleled honnan jön a hang.

Közben találtam egy ábrát, eszerint a meleglevegő szabályozása egy csappantyúval történik, ez alapján kicsit fura, hogy ilyen zaj van, ami motorfordulatszám függő. Gari már nincs ugye az autón?

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.31 20:41:19 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3952 Dátum: 2010.03.31 21:08:34 »
Nem, ventit nem állítottam, de nem is számít, hogy megy-e. Egyelőre nem tudtam a motortérben belőni a hang pontos forrását.. :(
Jó lenne valaki segítség, aki tekeri a szabályozót, te meg kifüleled honnan jön a hang.

Közben találtam egy ábrát, eszerint a meleglevegő szabályozása egy csappantyúval történik, ez alapján kicsit fura, hogy ilyen zaj van, ami motorfordulatszám függő. Gari már nincs ugye az autón?

Ez pont egy Yaris ábra? :)

Van még gari rajta, de nem lehet egy gyakori hiba, a szervízben sem tudtak hirtelen erre mit mondani. Megbeszéltük, hogy ha nem múlik el, akkor visszaviszem megint. De lassan lejár a gari, így jó lenne kideríteni :)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3953 Dátum: 2010.03.31 21:19:59 »
Igen, ez az ábra a szerelési könyvben van benne.

Pénteken megyek éves szervizre, megkérdem, hogy találkoztak-e már ilyen problémával.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.31 21:21:10 írta kleingy »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Georgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3954 Dátum: 2010.03.31 21:21:42 »
Pénteken megyek éves szervizre, megkérdem, hogy találkoztak-e már ilyen problémával.

Köszönöm! :)

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3955 Dátum: 2010.04.02 15:48:58 »
A hirtelen gázadásnál az a szisszenő hang normális!!

Örülök hogy legalább ez nem hiba:)
Viszont ez a fulladás nem hiszem hogy normális. Az lehet hogy a kulung kopott és emiatt nem veszi a fordulatot? 4 éves, nemrég volt 60.000-km-es szervizen. Nem nagyon nyírom egyébként. Volt gyertya, légszűrő csere...
Az üzemenyagszűrőt mikor kell cserélni? Nem lehet hogy az koszos?


Üdv Ismét:)

Nos megvolt a légtömegmérő pucolás, akkucsere, de semmi nem változott.
Rászántam magam és elvittem egy TOYOTA szervizbe. Mentünk 2-3 próbakört, de nem jött elő a probléma :censored:
Rámértek az értékekre, semmi problémát nem találtak.
Fél éven keresztül szivatott, el sem hittem hogy megjavult magától.
Aztán elkezdtem gondolkodni és rájöttem, hogy pár nappal a szerviz előtt M_L kútnál tankoltam. Előtte fél évig pedig a JET utódjánál (eddig a JET-tel nem volt semmi gondom, ezért maradtam a kutaknál).
Azóta nem mentem hozzájuk tankolni és tökéletesen húz, pörög a kis YARIS. Anniyra megörültem, hogy azóta ott is hagytam pár nagyautót a pirosnál. Újra a régi lett!!!
Lehetséges hogy a benyó okozta a problémáimat?

Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3956 Dátum: 2010.04.02 17:05:45 »
Pénteken megyek éves szervizre, megkérdem, hogy találkoztak-e már ilyen problémával.
Köszönöm! :)
Sajna nem tudtak segíteni. :(
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3957 Dátum: 2010.04.02 22:58:18 »
Lehetséges hogy a benyó okozta a problémáimat?

állj vissza jetre ha 4-5 alkalom után megint szar lesz és visszaálsz molra utána meg jó akkor sztem nincs kérdés.... :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.02 23:04:35 írta kleingy »

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3958 Dátum: 2010.04.03 21:28:09 »
Lehetséges hogy a benyó okozta a problémáimat?

állj vissza jetre ha 4-5 alkalom után megint szar lesz és visszaálsz molra utána meg jó akkor sztem nincs kérdés.... :)
Hali, én azóta nem járok Jet-re amióta apám elmesélte, hogy a motor(kerékpár)t tankolt, a számláló pörgött a benzin még nem jött.
Haver off autója rángatott márkakereskedésben elmondták többen is panaszkodtak Lukoil ra (Jet->Lukoil) legalább is Nagykanizsán.

jottila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3959 Dátum: 2010.04.06 10:26:17 »
- MEGSZORULT KERÉK CSERÉJE -

Sziasztok!

Kereséssel nem jutottam eredményre, ezért hozzátok fordulok. Egy egyszerűnek iduló téli-nyári gumicsere megfeneklett, mert a csavarok eltávolítása után is a kerék úgy rátapadt a tengelyére, hogy hiába ütöttük hátulról gumikalapáccsal, így  sem lehetett megmozdítani. Ti ilyenkor mit csináltok? Félnék azért nagyon vadul püfölni. Hallottam, hogy van vmi keréklehúzó szerszám, ami úgy működik, mint egy emelő: tekered, és eltávolítja a kereket a mögötte lévő valamilyen felülettől.

Köszi a segítséget,
Atti