Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132978 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13380 Dátum: 2015.04.06 12:06:06 »
Ha valaki E11-t keres nehezen tudom elképzelni, hogy ennél megkíméltebbet talál!  :yes:
Legalábbis a képek alapján teljesen újszerűnek tűnik. Személyesen kell megnézni.
Állapotot veszünk nem km-t és nem évjáratot! Ha 4 évvel fiatalabb lenne mindenki tuti vételnek titulálná! :yes:
Persze a reális árát nem tudom... :hmmmm:
Ugyanakkor figyelembe kell venni, hogy 16 éves! Tehát pl.a gumik valószínűleg cserések... De ezenkívül... :yes:
Csakhogy 3 paramétert könnyű meghatározni: hogy néz ki ;), a km-t és évjáratot. A többihez már kellene egy kis hozzáértés, tipusismeret.
De látom, jó irányba keresgélsz: de nem az abroncsok számit(azt lecseréled nem téma), hanem hogy minden más gumi, műanyag , tömítés kifárad 16 év után. Ha most nem látod, kevés év múlva kibuknak ezek.  Én ezért adtam el a Mercit 18 éves korában,pl  szivárogtak a tömitések a blokkon, csak a szétszedés segített volna, azóta nosztalgiából megnéztem sok "tip-top" álapotut , még rosszabb a helyzet.

ARPY1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13381 Dátum: 2015.04.06 14:32:02 »
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek!
De várom még még még a kritikákat a többi hozzáértő forumtársaktól is!!!!
Az ár szerintetek mennyire reális? Mennyire kellene lealkudni?
Alku alap lehet a klíma hiánya, más ötlet esetleg?
Természetesen megyek megtekinteni élőben is!
Segítsetek Toyotát ismerő fórumtársak! ;)
Köszönöm előre is!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13382 Dátum: 2015.04.06 17:10:19 »
Ez olyan jól hangzik, de ennyi.. az állapothoz alapvető támpont az évjárat és a km., de most tényleg ne mélyedjünk el ebbe a parttalan vitában.
Szép a linkelt corolla, vélhetően papi autó volt, egész héten a garázsban állhatott. Aki ilyet akar, annak érdemes rádobni azt a plusz 2-3százast felárként.
Egyébként meg egy autó igen sok alkatrészből áll, és az idő (állapottól függetlenül), és a hőmérséklet ingadozás, pára, stb. minden egyes alkatrészre hatással van.

Egyetértek... én is erre céloztam. példának a gumit írtam... :hug:
Itt olyan corolla tulajdonosok tapasztalata jelentene ÉRDEMI infot a kérdezőnek, hogy ez a típus mennyire jelent problémát e tekintetben 16...25 éves korszakban.  :yes:  :helpsmilie:

Egyébként igen sokan tartanak 16... 25 éves autót. :innocent: ... Csak sokkal többet futottat.... így lehet, hogy az öregedésből eredő problémák kevésbé relevánsak az ő(mi) esetü(n)kben.  :otlet: Merthogy a sok km, sérülések és a kopások jellemzőbbek!  :otlet: ;)
 :surrender:
Itt CSAK az öregedés "játszik" és ez nem kis előny!
Ezt az autót a TÖBBI 16 évessel KELL összehasonlítani... nem a 2 éves 35e-t futottakkal. :no:

Szerintem is 2..300e  pluszt ér azokhoz képest.
Persze látni kell! :flowers:



Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13383 Dátum: 2015.04.06 17:17:57 »
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek!
De várom még még még a kritikákat a többi hozzáértő forumtársaktól is!!!!
Az ár szerintetek mennyire reális? Mennyire kellene lealkudni?
Alku alap lehet a klíma hiánya, más ötlet esetleg?
Természetesen megyek megtekinteni élőben is!
Segítsetek Toyotát ismerő fórumtársak! ;)
Köszönöm előre is!

Látatlanban nehéz bármit is mondani, egy biztos át kell nézetni az autót mielőtt megvennéd.  :yes:

Ilyen állapotú E11-et valószínűleg elvétve talál az ember, szóval egyfelől érthető a magasabb ár, de mivel a típusból sosem lesz youngtimer csúnyán az eladó nyakán is maradhat az autó még sokáig..  ;)

Én mindenképp megnézném a helyedben, különös tekintettel az állástól "tönkremenő" alkatrészekre (gumik, akku stb.), ezeket szépen tételesen levonnám a meghirdetett árból és megajánlanám neki a fennmaradó összeget!  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

esi89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13384 Dátum: 2015.04.06 17:27:32 »
El kell menni kipróbálni, megnézni. Ha nem kopog, nem csörög akkor jöhet a következő lépcső.
Irány a Toyota szerviz! Ott meg tudják mondani milyen olaj van benne, mit kell esetleg cserélni rajta stb. Sokan abban a tévhitben élnek hogy csak egy adott km után kell olajat cserélni! Hát nem! Ki tudja hogyan használták. Láttam olyan autót amiben 100e km volt, de még 200at nyugodtan rá lehetett volna mondani.. Sajnos az igénytelen tulajnál 1km 3-nak számít.
Ami nekem kizáró tényező lenne, az tényleg a felszereltsége.. Ez a legfapadosabb verzió amit kiadtak belőle. Se fordulatszámmérő, se klíma, nem tudom hogy központi zár van-e benne egyáltalán.
Műszaki vizsga hamarosan lejár(3 hónap...)

Reális értéknek, olyan 600-650.000 Ft-ot mondanék rá.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek!
De várom még még még a kritikákat a többi hozzáértő forumtársaktól is!!!!
Az ár szerintetek mennyire reális? Mennyire kellene lealkudni?
Alku alap lehet a klíma hiánya, más ötlet esetleg?
Természetesen megyek megtekinteni élőben is!
Segítsetek Toyotát ismerő fórumtársak! ;)
Köszönöm előre is!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13385 Dátum: 2015.04.06 17:34:21 »
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek!
De várom még még még a kritikákat a többi hozzáértő forumtársaktól is!!!!
Az ár szerintetek mennyire reális? Mennyire kellene lealkudni?
Alku alap lehet a klíma hiánya, más ötlet esetleg?
Természetesen megyek megtekinteni élőben is!
Segítsetek Toyotát ismerő fórumtársak! ;)
Köszönöm előre is!
Maga az autó valóban kivételes állapotúnak tűnik a képekről. Engem a Harmony felszereltség az ami biztosan visszatartana a vásárlásról. A klíma hiánya egy dolog, de ezeknek a biztonsági extra listája is erősen meg volt vágva (egy légzsák, nincs abs, ebd), és a kényelmi extrák között nincs elektromos ablak és központi zár (e kettőből utángyártottat szoktak beépíteni akár már átadás előtt a szalonban), el.tükör, fordulatszámmérő. A hátsó ülés csak egyben dönthető, nincs állítható kormány és ülésmagasság.
Persze neked kell tudni mik az igényeid, ha ezekről lemondasz akkor érdemes csak ebben gondolkozni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.06 17:36:01 írta kmr »

esi89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13386 Dátum: 2015.04.06 18:23:58 »
Ár/érték arányban ez sem rossz. Lealkudod 650-ig és ez már a faceliftes...

http://olx.hu/hirdetes/toyota-corolla-1-4-linea-terra-a-az-ezust-utazo-ID3fjT3.html#c0829d1417


El kell menni kipróbálni, megnézni. Ha nem kopog, nem csörög akkor jöhet a következő lépcső.
Irány a Toyota szerviz! Ott meg tudják mondani milyen olaj van benne, mit kell esetleg cserélni rajta stb. Sokan abban a tévhitben élnek hogy csak egy adott km után kell olajat cserélni! Hát nem! Ki tudja hogyan használták. Láttam olyan autót amiben 100e km volt, de még 200at nyugodtan rá lehetett volna mondani.. Sajnos az igénytelen tulajnál 1km 3-nak számít.
Ami nekem kizáró tényező lenne, az tényleg a felszereltsége.. Ez a legfapadosabb verzió amit kiadtak belőle. Se fordulatszámmérő, se klíma, nem tudom hogy központi zár van-e benne egyáltalán.
Műszaki vizsga hamarosan lejár(3 hónap...)

Reális értéknek, olyan 600-650.000 Ft-ot mondanék rá.

ARPY1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corollát szeretnék venni
« Válasz #13387 Dátum: 2015.04.06 21:48:36 »
Ár/érték arányban ez sem rossz. Lealkudod 650-ig és ez már a faceliftes...

http://olx.hu/hirdetes/toyota-corolla-1-4-linea-terra-a-az-ezust-utazo-ID3fjT3.html#c0829d1417

Faceliftest semmiképp nem szeretnék... ragaszkodom ehhez a békalámpáshoz. Már csak a motor miatt is.
De azért köszönöm az ajánlatod! ;)

ARPY1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corollát szeretnék venni
« Válasz #13388 Dátum: 2015.04.06 21:51:23 »
nagyon öreg már ennyiért, és még egy klima sincs benne.  függetlenül a futott km-től én max 700at adnék érte

Valahol természetesen ez a meglátás is teljesen jogos.
Köszönöm,

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát szeretnék venni
« Válasz #13389 Dátum: 2015.04.06 22:20:36 »
Valahol természetesen ez a meglátás is teljesen jogos.
Köszönöm,
Ha csak egy jó "alapautót" akarsz, akkor ez egy jó választás, ha fontosabbak a klima és egyéb kényelmi  kütyűk akkor nem.
Inkább  egy sokkal megkiméltebb legyen , mint hogy leharcolt jólfelszerelt  autó.
De itt ez csak az én véleményem.(Mert ugye a legjobbat, legolcsóbban nem lehet  megkapni  :no: )
Ha megnézed és tényleg nincsenek kifáradva a gumik, tömítések , műanyagok akkor jó választás lehet.
Az hogy a kerékgumik, aksi öregek az nem lehet érv ellene, könnyen cserélhetők, (max alku tárgya lehet)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát szeretnék venni
« Válasz #13390 Dátum: 2015.04.06 22:22:38 »
Valahol természetesen ez a meglátás is teljesen jogos.
Köszönöm,
Figyu, ezt a kocsit most te hirdeted, vagy te akarod megvenni? Olyan fura, hogy egyrészt képben vagy, másrészt
meg tanácstalan vagy mennyit érthet  :hug: Ha saját használatra kell, akkor csak el kellene tudnod dönteni, mennyit adnál érte.
Egyébként meg a hirdetés címe egy autósbolt.. lehet hogy a boltos nagyapjáé a kocsi, vagy ismerősé.. vagy téged kértek meg,
hogy add el? bocs, ha mellé lőttem, illetve akkor mindenképp hívd fel.  :flowers:

ARPY1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Corollát szeretnék venni
« Válasz #13391 Dátum: 2015.04.06 22:30:36 »
Figyu, ezt a kocsit most te hirdeted, vagy te akarod megvenni? Olyan fura, hogy egyrészt képben vagy, másrészt
meg tanácstalan vagy mennyit érthet  :hug: Ha saját használatra kell, akkor csak el kellene tudnod dönteni, mennyit adnál érte.
Egyébként meg a hirdetés címe egy autósbolt.. lehet hogy a boltos nagyapjáé a kocsi, vagy ismerősé.. vagy téged kértek meg,
hogy add el? bocs, ha mellé lőttem, illetve akkor mindenképp hívd fel.  :flowers:

Ha enyém lenne, soha el nem adnám az tuti! :D
De kössz a bókot! ;)
Valamennyire képben vagyok, mert már volt egy ilyenem, békalámpás 1.3-as '97es,full fapad sedan csak sajnos baleset áldozata lett...
Viszont sose volt semmi baja, ezért beleszerettem, ezért kellene egy ugyanilyen SAJÁT HASZNÁLATRA!
Szeretnék minél jobb állapotút venni és lehetőleg az ár-érték arány jó legyen.
Tudtommal ez a fórum azért van, hogy tájékozódjon az ember ilyen ügyekben, akár vásárlás előtt is.
Ha zavarlak, akkor ne olvass bocsi.
Viszont mindenki másnak köszönöm az értékes gondolataikat, amiket megosztottak velem és a nagyérdeművel!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13392 Dátum: 2015.04.06 22:37:50 »
Reális értéknek, olyan 600-650.000 Ft-ot mondanék rá.
Amennyiben valóban nem lehet belekötni, akkor ez a plafon árkategória. Nem tudom, mennyire bizonyítható a km futás. Ha nem bizonyítható, akkor az nem lehet árnövelő, hogy annyit mutat az órája.
Egy nagyon nagy hiba: full alapfelszereltség. Ezeknek a béka feneke alatt vannak az árai, szinte függetlenül az állapotuktól. A klíma hiány már magában is kb 50-100.000 Ft-tal csökkenti a használt autó értékét. És ez csak egy.
Így a hirdetés alapján sztem több százezerrel el van szállva a hirdető, ennyit egyszerűen nem ér ez az autó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corollát szeretnék venni
« Válasz #13393 Dátum: 2015.04.07 09:52:54 »
Felkerült a hahu-ra egy friss hirdetés, az alábbi linken:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-8838475  Mi a véleményetek róla?
Nos, nekem volt ilyen autóm, és nagyon szerettem, de most már nem vennék újra, igaz, más az élethelyzetem is, nem tudnék mit kezdenei egy belül szűk szedánnal.
Először is, nagyon ügyesek a képek, valamiért kerüli bizonyos belső részek mutatását. Így biztosan nem állíthatom, csak nagyon valószínűsítem, hogy ez a Harmony fantázianevű felszereltségi fokozat, (nekem is ez volt), amit csak alap-1-nek szoktam hívni. Mert ugyan van benne légzsák, meg szervokormány, meg 5 fejtámla, de ezzel mindent elmondtam. Ha van benne bármi más is, az utólagos, akár a márkaszerviz által beletett extra, a csomagban nem volt benne. Nincs viszont neki normális méretű ajtózsebe, egy térkép nem fér bele abba, ami van, nincsen szakaszos működtetésű ablaktörlőfázis, nincsen csomagtérvilágítás, és nem dönthetők a hátsó ülések.
Ezzel együtt lehet élni persze, de neked kell végiggondolni, hogy érdemes-e.
A km nagyon csábító, és abban is igazat adok neked, hogy szimpatikusabb ennek a motornak a viselkedése, mint a VVTI-é, (bár ez még vezérműszíjas, amit km ide vagy oda, azonnal cserélni kell 16 év esetében, és az nem lesz két fillér...), de ha nem volt évente cserélve az olaj, akkor felejtős! Akármilyen csábító is!!!
Ha minden rendben van, én akkor is legfeljebb 5-sel kezdődő számot adnék érte a fapad miatt. (Ha téged nem zavar a fapad, az nem árnövelő tényező, csak nagyobb esély arra, hogy egyáltalán megvedd az autót... ;) )
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13394 Dátum: 2015.04.07 10:00:05 »
Mindent összefoglalva, alkudni lehet
- a fapad okán
- ha nem bizonyítható, hogy mostanában vezérléscsere volt, ennek az ára (egy százast nyugodtan számolhatsz rá...)
- a kínálat többi tagjának ennél jóval alacsonyabb ára: van 140.000 km-rel, ennél jóval felszereltebb autó, ennél sokkal olcsóbban,
- a kevés km okán(!!!) - ugyanis pl. az előbb emlegetett 140.000 km egyáltalán nem sok ennyi idősen, de sokkal természetesebb használatot feltételez, évi 2500 km-t nem lehet normálisan futni, az nem jó egy autó motorjának, akksijának.
music