Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128579 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12090 Dátum: 2014.03.16 09:28:30 »
nem is neked írtam,hanem gergőnek;) ;) ;)
OK, de amit mond ugyan úgy lehet igaz, és nekem is ez a tapasztalatom (+0,5 l többlet nálam az E-15-nél, nyilván mert nehezebb.. :hmmmm:)
A monitor se biztosabb, megbizhatóbb, az van benne, amit leírsz és igazán a körülmények, vezetési stílust, stb se feltétlen adja vissza.
(mehetsz autópályán 110-el is meg 140-el is, város is lehet Békéscsaba meg Budapest is, az se mindegy, stb)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12091 Dátum: 2014.03.16 09:45:16 »
OK, de amit mond ugyan úgy lehet igaz, és nekem is ez a tapasztalatom (+0,5 l többlet nálam az E-15-nél, nyilván mert nehezebb.. :hmmmm:)
A monitor se biztosabb, megbizhatóbb, az van benne, amit leírsz és igazán a körülmények, vezetési stílust, stb se feltétlen adja vissza.
(mehetsz autópályán 110-el is meg 140-el is, város is lehet Békéscsaba meg Budapest is, az se mindegy, stb)
persze, lehet igaz, mért is ne lehetne. csak azzal hülyíteni a szerencsétlen idetévedt új fórumozókat, hogy egy corolla elmegy vegyesben négyféllel, ami a gyári átlag ALATT van (és bármilyen egyéb paraméter ismeretének hiányában), hogyismondjam, finoman szólva is szívatás.
ami meg a spritmonitort illeti, vezetni a fogyasztást az égvilágon semmi komoly pluszmunkát nem jelent, tankolásonként egy perc. ennél százszor többet pötyögsz a gép előtt a fórumoldalon...  :hug: és igaz az, hogy sokféle sofőr sokféle helyzete van fenn, de ha elég sok a résztvevő, akkor egyértelműen kirajzolódik egy ÁTLAGOS fogyasztás.
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/435-Corolla.html?power_s=90&power_e=90&minkm=15000&powerunit=2
és bizony egy 20-30 tankolásos sorból egész érdekes dolgok rajzolódnak ki, amit fejben tartani egyszerűen lehetetlen. nekem legalábbis, de itt a fórumon annyi nálam okosabb ember van, hogy már ebben sem vagyok biztos ;)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12092 Dátum: 2014.03.16 10:23:58 »
regelj be a spmonitorba és tudod vezetni.

Azt hol találom, itt a fórumon? :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12093 Dátum: 2014.03.16 10:29:16 »
nem.
sima honlap.
előző hsz-ben linkelte csufár.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12094 Dátum: 2014.03.16 10:29:31 »
persze, lehet igaz, mért is ne lehetne. csak azzal hülyíteni a szerencsétlen idetévedt új fórumozókat, hogy egy corolla elmegy vegyesben négyféllel, ami a gyári átlag ALATT van (és bármilyen egyéb paraméter ismeretének hiányában), hogyismondjam, finoman szólva is szívatás.
ami meg a spritmonitort illeti, vezetni a fogyasztást az égvilágon semmi komoly pluszmunkát nem jelent, tankolásonként egy perc. ennél százszor többet pötyögsz a gép előtt a fórumoldalon...  :hug: és igaz az, hogy sokféle sofőr sokféle helyzete van fenn, de ha elég sok a résztvevő, akkor egyértelműen kirajzolódik egy ÁTLAGOS fogyasztás.
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/435-Corolla.html?power_s=90&power_e=90&minkm=15000&powerunit=2
és bizony egy 20-30 tankolásos sorból egész érdekes dolgok rajzolódnak ki, amit fejben tartani egyszerűen lehetetlen. nekem legalábbis, de itt a fórumon annyi nálam okosabb ember van, hogy már ebben sem vagyok biztos ;)
Barátom  én nem hülyítek senkit, a saját tapasztalatomat írom le, minden egyes alkalomnál. Bővebben nem fejtettem ki, hogy milyen a stílusom, mert ez nem az a hely ahova ki kell, más helyre meg már megtettem. Ennyi vegyesben az átlagom, hiszed, vagy sem. Normál vezetési stílusom mellett, sebesség határokat betartva, nem lassabban- nem gyorsabban. Attól, hogy te úgy vezetsz egy dízelt, mint egy benzinest és kijön egy 1.4- es dízelnél 6- 7 liter fogyasztásod, ott már erősen a vezető hibája mutatkozik meg...

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12095 Dátum: 2014.03.16 10:29:56 »
nem.
sima honlap.
előző hsz-ben linkelte csufár.
Köszi, meglesem... :)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12096 Dátum: 2014.03.16 10:56:31 »
Vegyesben, hogyha a város valami vidéki nagyobb várost takar, akkor simán tartható a 4.5 ha nem siet az ember. Pl egy Balatonfüredi kirándulás.
Ez nem szivatás, ez tény. Ha valaki ezt nem tudja hozni, akkor vagy nem figyel oda, vagy valami gond van az autóval, vagy a vezetéstechnikájával...

De Csufár már engem is meg akart győzni, hogy többet eszik az autóm. Mivel teljesen más kocsija van, és Toyota kisdízellel nincs tapasztalata, én hiszek neki...  :flowers:  :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12097 Dátum: 2014.03.16 11:05:33 »
Csufás vezetési stílusa lehet, hogy teljesen átlagos, értem ezalatt, hogy se nem hipermiller, se nem padlógáz-satufék típus, ellenben, az extrém adatai extrém körülmények között jöttek ki. Nem a stílusa, hanem a körülményei miatt. Neki AZ jelenti az átlagot, míg másnak a saját körülményei között mértek. Emiatt nincs értelme vitatkozni ezen.  :surrender:

Extrém körülmény: Brüsszel full dugó, vagy tetőbox-szal és agyig pakolt autóval, családdal, autópályán 160 tempomattal. - Ezek nem hétköznapi körülmények, így kijöhetnek neki kiugróan magas fogyasztási adatok. De ettől még nem jelenthető ki az, hogy az Ő felhasználási körülményei hitelesebb ÁTLAGOT adnak, mint bárki másé. Neki annyi, másnak más.
Ahogy oldpiet mondta, a Spritmonitor kiindulásnak jó, de a vezetési körülmények közötti különbségeket nem mutatja (lásd: autópályán lehet 110-zel is menni, meg 180-nal is).

Az az átverés, ha valaki nem írja le a fogyasztási adataihoz tartozó körülményeket, csak az értéket. Én a spriten is mindig rögzítem az átlagsebességet és az utazó sebességet is, valamint a város-országút közelítő arányát. Huszon-harminc tankolás után nekem 6,8 az átlagom az Avensisszel. Aki ennek valódiságát, életszerűségét vitatja, az nem érti a Spritmonitor lényegét.
Minden embernek eltérő a felhasználási körülménye, emiatt lehetnek eltérőek az értékeik is. Én nem vitatom, hogy a sprit alapján 7,9 pl. az én autómhoz hasonló autók átlaga, de nekem 1 literrel kevesebb, mert jobbak a körülményeim. De EZ ugyanúgy átlagfogyasztás, egész tank mennyiségenként mérve, számolva.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12098 Dátum: 2014.03.16 11:12:19 »
Vegyesben, hogyha a város valami vidéki nagyobb várost takar, akkor simán tartható a 4.5 ha nem siet az ember. Pl egy Balatonfüredi kirándulás.
Ez nem szivatás, ez tény. Ha valaki ezt nem tudja hozni, akkor vagy nem figyel oda, vagy valami gond van az autóval, vagy a vezetéstechnikájával...

De Csufár már engem is meg akart győzni, hogy többet eszik az autóm. Mivel teljesen más kocsija van, és Toyota kisdízellel nincs tapasztalata, én hiszek neki...  :flowers:  :D

A város Debrecent takar.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12099 Dátum: 2014.03.16 11:14:08 »
Csufás vezetési stílusa lehet, hogy teljesen átlagos, értem ezalatt, hogy se nem hipermiller, se nem padlógáz-satufék típus, ellenben, az extrém adatai extrém körülmények között jöttek ki. Nem a stílusa, hanem a körülményei miatt. Neki AZ jelenti az átlagot, míg másnak a saját körülményei között mértek. Emiatt nincs értelme vitatkozni ezen.  :surrender:

Extrém körülmény: Brüsszel full dugó, vagy tetőbox-szal és agyig pakolt autóval, családdal, autópályán 160 tempomattal. - Ezek nem hétköznapi körülmények, így kijöhetnek neki kiugróan magas fogyasztási adatok. De ettől még nem jelenthető ki az, hogy az Ő felhasználási körülményei hitelesebb ÁTLAGOT adnak, mint bárki másé. Neki annyi, másnak más.
Ahogy oldpiet mondta, a Spritmonitor kiindulásnak jó, de a vezetési körülmények közötti különbségeket nem mutatja (lásd: autópályán lehet 110-zel is menni, meg 180-nal is).

Az az átverés, ha valaki nem írja le a fogyasztási adataihoz tartozó körülményeket, csak az értéket. Én a spriten is mindig rögzítem az átlagsebességet és az utazó sebességet is, valamint a város-országút közelítő arányát. Huszon-harminc tankolás után nekem 6,8 az átlagom az Avensisszel. Aki ennek valódiságát, életszerűségét vitatja, az nem érti a Spritmonitor lényegét.
Minden embernek eltérő a felhasználási körülménye, emiatt lehetnek eltérőek az értékeik is. Én nem vitatom, hogy a sprit alapján 7,9 pl. az én autómhoz hasonló autók átlaga, de nekem 1 literrel kevesebb, mert jobbak a körülményeim. De EZ ugyanúgy átlagfogyasztás, egész tank mennyiségenként mérve, számolva.
A 6.8 vegyesben az teljesen korrekt, jó fogyasztás. Szerintem...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12100 Dátum: 2014.03.16 11:37:46 »
Csufás vezetési stílusa lehet, hogy teljesen átlagos, értem ezalatt, hogy se nem hipermiller, se nem padlógáz-satufék típus, ellenben, az extrém adatai extrém körülmények között jöttek ki. Nem a stílusa, hanem a körülményei miatt. Neki AZ jelenti az átlagot, míg másnak a saját körülményei között mértek. Emiatt nincs értelme vitatkozni ezen.  :surrender:

Extrém körülmény: Brüsszel full dugó, vagy tetőbox-szal és agyig pakolt autóval, családdal, autópályán 160 tempomattal. - Ezek nem hétköznapi körülmények, így kijöhetnek neki kiugróan magas fogyasztási adatok. De ettől még nem jelenthető ki az, hogy az Ő felhasználási körülményei hitelesebb ÁTLAGOT adnak, mint bárki másé. Neki annyi, másnak más.
Ahogy oldpiet mondta, a Spritmonitor kiindulásnak jó, de a vezetési körülmények közötti különbségeket nem mutatja (lásd: autópályán lehet 110-zel is menni, meg 180-nal is).

Az az átverés, ha valaki nem írja le a fogyasztási adataihoz tartozó körülményeket, csak az értéket. Én a spriten is mindig rögzítem az átlagsebességet és az utazó sebességet is, valamint a város-országút közelítő arányát. Huszon-harminc tankolás után nekem 6,8 az átlagom az Avensisszel. Aki ennek valódiságát, életszerűségét vitatja, az nem érti a Spritmonitor lényegét.
Minden embernek eltérő a felhasználási körülménye, emiatt lehetnek eltérőek az értékeik is. Én nem vitatom, hogy a sprit alapján 7,9 pl. az én autómhoz hasonló autók átlaga, de nekem 1 literrel kevesebb, mert jobbak a körülményeim. De EZ ugyanúgy átlagfogyasztás, egész tank mennyiségenként mérve, számolva.


 :yes:


Annyit tennék még hozzá, hogy szerintem a legfontosabb, hogy hol és hogyan vezeti az illető a kocsit.  ;)
Én meg tudom érteni Csufárt, mert az én felhasználási körülményeim is leginkább az Övéhez hasonlítanak.
Sok pálya (140-150 km/h) és nagyváros, dugókkal.
Itt minden autó átlaga több lesz, mint egy kisebb város-autóút viszonylatban.  :yes:

Az, hogy Gergő eljár 4,5 literrel Debrecenben, szerintem reális, de ugyanezt nem tudná hozni az én körülményeim között.
Garantálom, hogy ott Ő sem állna meg 5-5,5 liter alatt.  ;)

Ugyanez a helyzet Bepinél is, Ő sem nagyon jár nagyvárosban és nem is jellemző rá a sok pályázás.
Így hozza a maga 6,8 literjét, amit szintén garantáltan nem tudna hozna az én körülményeim között.  :whistling:


Szerintem NEKEM reális az a 8,3 liter, amit átlagban eszik alattam az Ave, a Corollánál pedig szintén normális érték volt a 7,5.  :hug:





Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12101 Dátum: 2014.03.16 11:54:37 »

 :yes:


Annyit tennék még hozzá, hogy szerintem a legfontosabb, hogy hol és hogyan vezeti az illető a kocsit.  ;)
Én meg tudom érteni Csufárt, mert az én felhasználási körülményeim is leginkább az Övéhez hasonlítanak.
Sok pálya (140-150 km/h) és nagyváros, dugókkal.
Itt minden autó átlaga több lesz, mint egy kisebb város-autóút viszonylatban.  :yes:

Az, hogy Gergő eljár 4,5 literrel Debrecenben, szerintem reális, de ugyanezt nem tudná hozni az én körülményeim között.
Garantálom, hogy ott Ő sem állna meg 5-5,5 liter alatt.  ;)

Ugyanez a helyzet Bepinél is, Ő sem nagyon jár nagyvárosban és nem is jellemző rá a sok pályázás.
Így hozza a maga 6,8 literjét, amit szintén garantáltan nem tudna hozna az én körülményeim között.  :whistling:


Szerintem NEKEM reális az a 8,3 liter, amit átlagban eszik alattam az Ave, a Corollánál pedig szintén normális érték volt a 7,5.  :hug:

Aláírom, hogy Debrecen nem akkora mint Budapest... De egy kis dízellel megetetni 6.5-7.5  litert az művészet... :) Természetesen nekem nem rosszak a körülmények, egy normál forgalmú országút és egy Debrecen méretű város, ahol azért olyan dugók nincsenek, mint Budapesten. :) Azt akarom sugallni, hogy nem akarok etetni senkit, mint ahogy mondta a kolléga, nem érdekem hazudni, attól nem lenne se jobb se rosszabb nekem. Leírtam, hogy jó ez a kis dízel és bátran ajánlani tudom, ha valaki vonzódik a dízelekhez.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12102 Dátum: 2014.03.16 12:03:08 »
Nekem 1.4 d4-d sose volt 5,5 fölött....semmilyen körülmények között. 5,5 volt, akkor sok autópálya volt, meg sok hidegindítás. Autópálya 140-150 40%-a a távnak, maradék meg 30% országút, 30% város (Szeged, Budapest) Szerintem elég vegyes.

Átlagban, nem hajtva az 5l reális lehet, de ilyen deciken vitatkozni felesleges. Csufárt megverte az Isten Brüsszellel, meg az onnan haza vezető utakkal, de amúgy meg tök átlagos júzer. (nem lúzer  :ph34r: :flowers: :D)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12103 Dátum: 2014.03.16 12:18:31 »
Szerintem elég vegyes.

Átlagban, nem hajtva az 5l reális lehet, de ilyen deciken vitatkozni felesleges. Csufárt megverte az Isten Brüsszellel, meg az onnan haza vezető utakkal, de amúgy meg tök átlagos júzer. (nem lúzer  :ph34r: :flowers: :D)
:yes: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12104 Dátum: 2014.03.17 18:31:30 »
Csufás vezetési stílusa lehet, hogy teljesen átlagos, értem ezalatt, hogy se nem hipermiller, se nem padlógáz-satufék típus, ellenben, az extrém adatai extrém körülmények között jöttek ki.

Csufas ott rontja el, hogy olyan helyen vezet, ahol mas setal meg tomegkozleked  :lol:... meg persze hogy autoba ul  [rohog] :tt2: tudom, frappans riposzt  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX