Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128689 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6570 Dátum: 2011.04.07 09:20:04 »
De

...valós km. no service book :(

Na ez az :(
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6571 Dátum: 2011.04.07 18:53:53 »
A szivargyújtó melllet az mi lenne?
Lámpamosó kapcsolója.

Szerintem ez nem Toyotához való megoldás ( csúnya) szerintem.Off ford focus-ban ha hosszan nyomod az ablakspriccelőt ( mert ott nyomni kell nem húzni) akkor mossa a fényszórót szerintem ez jobb megoldás.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6572 Dátum: 2011.04.07 22:15:06 »
A szivargyújtó melllet az mi lenne?
Lámpamosó kapcsolója.
Szerintem ez nem Toyotához való megoldás ( csúnya) szerintem.Off ford focus-ban ha hosszan nyomod az ablakspriccelőt ( mert ott nyomni kell nem húzni) akkor mossa a fényszórót szerintem ez jobb megoldás.
Akkor örülj, hogy a Tiedben nincs ilyen!  :flowers: :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6573 Dátum: 2011.04.08 19:46:09 »
De

...valós km. no service book :(

Na ez az :(
Pedig hidd el, hogy az :yes:
Gabe 254.

kincsesb

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6574 Dátum: 2011.04.09 10:02:08 »
Sziasztok!
Nálunk a családban van egy Corolla M-MT 1.4 d4d-vel közel 300.000km-mel és semmi baja a mai napig pedig "céges autó" reggel 7kor be indítják és este 6ig meg sem szokott állni, kopó alkatrészeken kívül semmi baja, most már lassan 6 éves a kocsi és belül is minden rendben és szerintem a váltó ebbe az országba való, város araszolás és dugózás vagy autópályán is teszi a dolgát ahogy kell manuális része is tökéletes dolgozik, fogyasztás MAX: 6,5liter de akkor autópálya klíma 4 fő+csomagok!
Valamint édesanyámnak egy Auris 1.4 d4d 90le-je van 2,5 éves, manuális váltós,  anyuka lába alatt 5,2-5,5 között szokott fogyasztani valamint ha én vezetem amiben általában városozás van akkor 5,2-6liter között szokott lenni és tényleg nagyon jó kocsi,
Most szeretnék magamnak is venni egy Toyota Corolla-t 1.4 d4d-vel M-MT váltóval, 5 ajtósat
Alkatrészek nem drágák hozzá, futóművük jól bírják a magyar utak kiképzéseit! :D

ÜDv Bálint!
toyotabontas.com
autóhitel, autóbehozatal, biztositás

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6575 Dátum: 2011.04.11 14:06:33 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6576 Dátum: 2011.04.11 14:09:46 »
E11 facelift Millenium
Afekete kartarsnak volt ugyan ilyene Liftbackben.

Ami meg jo benne, az a hatso tarcsafek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6577 Dátum: 2011.04.11 14:25:13 »
Jó bizony!  :yes: Az elején látszik, hogy a bal oldalon kicsit nagyobb az illesztési hézag, tehát ott valszeg sérülve volt, de összességében nem csúnya autó. És árban is korrekt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6578 Dátum: 2011.04.12 22:10:49 »
Sziasztok!

Használt Corolla vásárlásán gondolkozom.
Jelenleg van egy 1.3-as 2005 -ös Yarisom, amit lehet hogy lecserélek:( Bővül a család. Most már hárman vagyunk (így is kicsit szűkös) és lehet hogy hamarosan négyen leszünk.
Egy 4 fős család elfér egy Corolla Hatchback-ben? A sedanok annyira nem tetszenek, meg nem is nagyon férne a garázsban.
Nézegettem a 2003-2005-ös corollát. Úgy gondolom hogy az 1.3-as Yaris után legalább 1.6-os motorral vennék. Csak benzineset. Nem éri meg a dízel. Az új Yarisba 6 év alatt 73000 ment bele, ebbe sem menne több.
Szóval láttam 2004-es csepplámpásat (ez a ráncfelvarrott, mint a Yarisom), meg 2005-ös egyenes lámpásat ez most mitől függ? Nem évjárattól? Illetve a lámpán kívül van köztük más különbség is  motorikusan vagy  valami újítás?
Nem nagyon szeretnék a Yarisra sokat fizetni, sőt inkább semmit, hanem 1-2 évvel öregebb Corollát venni.
A Yaris 6-7 litert fogyaszt vegyesen a computer szerint. Mivel nem sokat megyek vele ezért nem szoktam a benzinen spórolni, inkább az időn. kb. 100-140 között autózom. Ilyen stílus mellett milyen mondjuk az 1.6-os motor fogyasztása?
Valaki tudna tanácsot adni? Mennyi km-rel érdemes megvenni és hasonlók?

Előre is köszönöm a válaszokat!



Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6579 Dátum: 2011.04.12 22:27:55 »
Szóval láttam 2004-es csepplámpásat (ez a ráncfelvarrott, mint a Yarisom), meg 2005-ös egyenes lámpásat ez most mitől függ? Nem évjárattól? Illetve a lámpán kívül van köztük más különbség is  motorikusan vagy  valami újítás?

Csak a Hatchback a csepplámpás, a sedan és a kombi nem.
Ha jól tudom a facelift során a benzines motorok nem változtak, ekkor vezették be a 1.4-es dízelt. Egyébként a beltér, és a néhány külső designelem változott (első, hátsó lámpák, lökhárítók stb). De majd a szakik pontosan kijavítanak.
Az, hogy elfér-e a család, Neked kell eldöntened. Ha Budapesten vagy a környékén laksz, akkor gyere ki valamelyik pénteken a mikrotalira és megnézed, akár az enyémet is. Bár most pénteken nem leszek, de a jövőhéten pl igen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6580 Dátum: 2011.04.12 23:07:59 »
Csak a Hatchback a csepplámpás, a sedan és a kombi nem.
Ha jól tudom a facelift során a benzines motorok nem változtak, ekkor vezették be a 1.4-es dízelt. Egyébként a beltér, és a néhány külső designelem változott (első, hátsó lámpák, lökhárítók stb). De majd a szakik pontosan kijavítanak.
Az, hogy elfér-e a család, Neked kell eldöntened. Ha Budapesten vagy a környékén laksz, akkor gyere ki valamelyik pénteken a mikrotalira és megnézed, akár az enyémet is. Bár most pénteken nem leszek, de a jövőhéten pl igen.

Köszi a meghívást!
A köv. hét pedig nekem nem jó.
Most biztos sűrűbben leszek itt, úgyhogy majd összehozzuk. Egyébként Dunakesziről nincs messze:)
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6581 Dátum: 2011.04.13 08:02:51 »
Szia GUS!

Ha semmiképp sem fértek el négyen (tetőbox, ilyesmi?), akkor nézegess Corollákat a használtautón, de egy biztos és ismert előéletű autótól én nagyon nehezen válnék meg, főleg akkor, ha jön egy újabb éhes száj. :) A www.spritmonitor.de oldalon össze tudod hasonlítani a fogyasztásokat, sztem magasabb lesz az 1.6-os Corollában mint az 1.3 Yarisban.

Mennyi km-rel vegyél kocsit? :eek: "Miért, mennyit szeretne látni a kedves jövendő tulaj...?" Na neee, megbízható, leinformálható legyen a kocsi, neadjisten szervizkönyves, első tulajdonos, stb. Meg az is kérdéses, hogy a fiatalabb Yarisért hány évvel öregebb Corollákat kell nézned, hogy ne kelljen ráfizetned (mert egy új autónál az első szervizre kell azért pár tízrongyot félretenni, ha meg gumiszettet is venni kell, 100 ezer felett).
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6582 Dátum: 2011.04.13 09:53:12 »
I. generációs Avensis nem jöhet szóba? Abban azért már el lehet férni, igaz pár évvel idősebb autókról lenne szó.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6583 Dátum: 2011.04.13 13:25:10 »
Sziasztok!

Használt Corolla vásárlásán gondolkozom.
Jelenleg van egy 1.3-as 2005 -ös Yarisom, amit lehet hogy lecserélek:( Bővül a család. Most már hárman vagyunk (így is kicsit szűkös) és lehet hogy hamarosan négyen leszünk........
Egy 4 fős család elfér egy Corolla Hatchback-ben? A sedanok annyira nem tetszenek, meg nem is nagyon férne a garázsban.
Nézegettem a 2003-2005-ös corollát. Úgy gondolom hogy az 1.3-as Yaris után legalább 1.6-os motorral vennék. Csak benzineset. Nem éri meg a dízel. Az új Yarisba 6 év alatt 73000 ment bele, ebbe sem menne több.
Szóval láttam 2004-es csepplámpásat (ez a ráncfelvarrott, mint a Yarisom), meg 2005-ös egyenes lámpásat ez most mitől függ? Nem évjárattól? Illetve a lámpán kívül van köztük más különbség is  motorikusan vagy  valami újítás?
Nem nagyon szeretnék a Yarisra sokat fizetni, sőt inkább semmit, hanem 1-2 évvel öregebb Corollát venni.
A Yaris 6-7 litert fogyaszt vegyesen a computer szerint. Mivel nem sokat megyek vele ezért nem szoktam a benzinen spórolni, inkább az időn. kb. 100-140 között autózom. Ilyen stílus mellett milyen mondjuk az 1.6-os motor fogyasztása?
Valaki tudna tanácsot adni? Mennyi km-rel érdemes megvenni és hasonlók?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia.

Igaz nekem nem 1.6 van hanem 1.4 es toyota de a kaszni ugyan az. A csomogtartó gyári mérte 289l ami kategóriájában nem a legjobb egy erős középmezőny de hogy szemléltessem 4 db. utazótáska elfélr benne és még marad hely.
2003 om végén elvileg a vvt-i motorokat finomították előtte volt olyan példány ami ette az olajat ezért én ah elyedben csak 2004 utánit nézegetnék.
Az 1.6 os corolla adatait nem tudom de az 1.4 ha vinoman használom (átlagosan) ebben a jó időben csak városban kb. 7-8l között fogyaszt szerintem az 1.6 se eszik sokkal többet sőt szereintem az is ennyit.
Ahogy az előőtem szólok mondták inkább kicsit legyen több km. a kocsiban de viszont jobb ha leinformálható.

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6584 Dátum: 2011.04.13 16:16:03 »
Köszönöm a válaszokat.

kleingy

Az első gondolatom egy Thule box volt + tetőcsomagtartó, mert az sincs. Szerintem még meg is birkózna vele a kis Yaris, van benne tartalék. Sajnálnám eladni, volt vele egy -két apró gond de mostanában tökéletesen megy:)
Akkor most megint nézegetni fogom a BOX-okat. Az is rátesz rendesen a fogyasztásra, ill. nem tudom mekkora méret menne a Yaris-hoz, de majd szétnézek.

Egyébként nem jártál az SE Portálon?

Xtrem

Tetszik az Avensis, de szerintem nagy lenne:( A teremgarázsban még a Yaris-sal is trükkös a kiállás. Főleg hogy a garázskapu érzékelője is kilóg a falból vagy 20-25 cm-t. Már így is meg van jelölve a bal első lámpám:(

feryoo7

Köszi az adatokat. Már régóta tetszik a Corolla, amikor a Yaris-t vettük akkor tetszett meg, de már későn:(
Valamikor ősszel cserélném le egyébként, úgyhogy nem akarom elkapkodni. Addig lehet hogy kipróbálom a Thule box-ot.



Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004