Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128618 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4575 Dátum: 2010.09.15 18:12:07 »
Erről a kocsiról valaki valamit?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6_sol_digit.klimas-4145267
Kereskedő szerint végig vezetett szervízkönyv, törésmentes, de jobb sárvédő javítva.
Lejjebb vitték az árát 2.2M-ról, így már reálisabb...
Esetleg valaki a környéken aki arra jár, és rálesne....
KÖsz!
Kérdezz rá még egyszer a vezetett szervizkönyvre....pl hol vezették, mely Toyota szervizek pecsétjei vannak benne.... nem írják, hogy 1. tulajtól, és ha legalább 2 tulaja volt, meg 130ezret futott, ilyenkor nincs mindig végig vezetve a sz.könyv......az alkalmazott meg benyög valamit a telefonba oszt csókolom... viszont ha hajlandó a telefonodra elővenni a sz.könyvet, elmondja mi van benne, akkor érdemes leutaznod.
Hány tulaja volt a kocsinak, volt e törve...stb
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.15 18:17:25 írta Ákos2004 »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4576 Dátum: 2010.09.15 20:51:19 »
Erről a kocsiról valaki valamit?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6_sol_digit.klimas-4145267
Kereskedő szerint végig vezetett szervízkönyv, törésmentes, de jobb sárvédő javítva.

Lejjebb vitték az árát 2.2M-ról, így már reálisabb...
Esetleg valaki a környéken aki arra jár, és rálesne....

KÖsz!
Nos szerintem: hibátlan, vásárlásra érdemes Toyotákat, s.mentesen, garantált futással csak tulajdonosától érdemes venni (1. tulaj, esetleg még márkaszervizen keresztül is OK). A jó vételek már családi-baráti körön belül, vagy akár itt a fórumon elkelnek. Az ilyen kereskedésekbe beszámíttatott autók nagyon ritkán hibátlanok...Pl. nekem ugyanilyen szinű 1.6 SOL sedanom van csak 2003-as, de az eleje nem stimmel nekem: a ködlámpa még lehet hogy másmilyen lett 2005-től, na de miért bordó a díszrács belseje, miért nincs a lökösben a fényszórómosó? Miért nincs belső fotó? Miért nem s.mentes van az állapothoz írva? Az árát is látva kizártnak tartom, hogy vételre érdemes lenne... :hmmmm:

Szerk: sztem a műszaki érvényesség sem stimmel az évjárathoz...először 4 évet kap, utána 2 évet... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.15 20:59:32 írta R6Rider »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4577 Dátum: 2010.09.15 21:08:14 »
miért nincs a lökösben a fényszórómosó?
Az csak a facelift előttiekben volt, ott sem mindnek, 2003-2004es évjáratokban van..2002esekben nincs.
A műszaki új autókra mindig 4 év, aztán már csak 2.
Szerintem egy részletesebb telefonos faggatást megér ez a kocsi, és lehet a megtekintést is.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.15 21:10:11 írta Ákos2004 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4578 Dátum: 2010.09.15 21:14:42 »
"hibátlan, vásárlásra érdemes Toyotákat, s.mentesen, garantált futással csak tulajdonosától érdemes venni (1. tulaj, esetleg még márkaszervizen keresztül is OK). A jó vételek már családi-baráti körön belül, vagy akár itt a fórumon elkelnek"

Ez nagyon okos, csak ezek mint írod elfogynak, maradnak az egyebek.
Ellenpélda: az autópiacon (igaz opel használtauto kereskedőtől)vettem egy 10 éves Mercit, mint kiderült volt vagy 5-10 tulajdonosa, 8 évig használtam, semmi hibája  nem volt a multja miatt! (ja egy igen: a hátsó féktárcsa el volt deformálodva, cserés volt 2x6 eFt)

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4579 Dátum: 2010.09.15 21:19:06 »
"hibátlan, vásárlásra érdemes Toyotákat, s.mentesen, garantált futással csak tulajdonosától érdemes venni (1. tulaj, esetleg még márkaszervizen keresztül is OK). A jó vételek már családi-baráti körön belül, vagy akár itt a fórumon elkelnek"

Ez nagyon okos, csak ezek mint írod elfogynak, maradnak az egyebek.
Ellenpélda: az autópiacon (igaz opel használtauto kereskedőtől)vettem egy 10 éves Mercit, mint kiderült volt vagy 5-10 tulajdonosa, 8 évig használtam, semmi hibája  nem volt a multja miatt! (ja egy igen: a hátsó féktárcsa el volt deformálodva, cserés volt 2x6 eFt)
Szerencséd volt, és belefértél abba az 1 % ba akivel ez megeshet.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4580 Dátum: 2010.09.15 21:27:11 »
miért nincs a lökösben a fényszórómosó?
Az csak a facelift előttiekben volt, ott sem mindnek, 2003-2004es évjáratokban van..2002esekben nincs.
A műszaki új autókra mindig 4 év, aztán már csak 2.
Szerintem egy részletesebb telefonos faggatást megér ez a kocsi, és lehet a megtekintést is.
A SOL modellekben benne kellene hogy legyen, nem? És a fényezett díszrács? Tuning?  :lol: A telefon ok, sok mindent ki lehet deríteni (amit írtál is hol szervizelték, valós km, de sztem ez sérült lehetett...azt pedig fenyegetésre sem szokták elárulni, vagy jönnek a festékmérős süket dumával....), de a leutazás kidobott pénz lenne....szinte biztos... ;)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4581 Dátum: 2010.09.15 21:59:18 »
miért nincs a lökösben a fényszórómosó?
Az csak a facelift előttiekben volt, ott sem mindnek, 2003-2004es évjáratokban van..2002esekben nincs.
A műszaki új autókra mindig 4 év, aztán már csak 2.
Szerintem egy részletesebb telefonos faggatást megér ez a kocsi, és lehet a megtekintést is.
A SOL modellekben benne kellene hogy legyen, nem? És a fényezett díszrács? Tuning?  :lol: A telefon ok, sok mindent ki lehet deríteni (amit írtál is hol szervizelték, valós km, de sztem ez sérült lehetett...azt pedig fenyegetésre sem szokták elárulni, vagy jönnek a festékmérős süket dumával....), de a leutazás kidobott pénz lenne....szinte biztos... ;)

Azt egyénként nem értem mi a gond a fényezett hűtőráccsal. A faceliftesek (2004/10 után) már mind ilyenek, nem? Ködlámpa meg sztem van benne (kerek). Vagy nem ilyennek kéne lennie?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4582 Dátum: 2010.09.15 22:10:30 »
Most öszintén mindenbe bele kell kötni? Na és ha kicseréltek egyy lámpát, vagy lökháritot, diszrácsot? Ettöl még lehet az autó jó és karambolmentes.A helyszinen ugyis kiderül ha több volt sérülve és azért lett cserélve.
Egyébként a dolgok 80%-át ugyse látni ilyen képeken és a személyes megbeszélés is sokat számi.
Persze megértem itt csak azt lehet elemezni ami ahirdetésben/képen van :szemez:

batil

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4583 Dátum: 2010.09.15 22:14:16 »
sziasztok,tudna valaki segiteni?
uj vagyok es ez az auto erdekelne http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=licilrqsp2be
velemenyek?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4584 Dátum: 2010.09.15 22:34:55 »
miért nincs a lökösben a fényszórómosó?
Az csak a facelift előttiekben volt, ott sem mindnek, 2003-2004es évjáratokban van..2002esekben nincs.
A műszaki új autókra mindig 4 év, aztán már csak 2.
Szerintem egy részletesebb telefonos faggatást megér ez a kocsi, és lehet a megtekintést is.
A SOL modellekben benne kellene hogy legyen, nem? És a fényezett díszrács? Tuning?  :lol: A telefon ok, sok mindent ki lehet deríteni (amit írtál is hol szervizelték, valós km, de sztem ez sérült lehetett...azt pedig fenyegetésre sem szokták elárulni, vagy jönnek a festékmérős süket dumával....), de a leutazás kidobott pénz lenne....szinte biztos... ;)
ööö írtam, hogy melyik SOL modellekben volt lámpamosó...erre megint ugyan azt megkérdezed.. :hmmmm: Állitólag ezeket svéd piacra szánták, csak át lettek irányítva hozzánk, azért van ezeken lámpamosó...de mondom, 2003 év és 2004 év egy részén hoztak be ilyeneket.

batil

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4585 Dátum: 2010.09.15 22:41:28 »

ööö írtam, hogy melyik SOL modellekben volt lámpamosó...erre megint ugyan azt megkérdezed.. :hmmmm: Állitólag ezeket svéd piacra szánták, csak át lettek irányítva hozzánk, azért van ezeken lámpamosó...de mondom, 2003 év és 2004 év egy részén hoztak be ilyeneket.
[/quote]

hello, nekem is tudnál válaszolni? elég szakértönek tünsz...

köfke

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4586 Dátum: 2010.09.15 22:47:13 »
sziasztok,tudna valaki segiteni?
uj vagyok es ez az auto erdekelne http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=licilrqsp2be
velemenyek?
http://www.mobile24.hu/kezdolap  Ezen az oldalon kitudod kalkuláni, hogy ez neked mennyibe fog fájni.
Egyszer én is kiszámoltam a sajátom paramétereivel, és nem kellet sokat gondolkodni ahhoz, hogy  NEM ÉRI MEG.
Pl:  ez sokkal jobb: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol-4129241
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

batil

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4587 Dátum: 2010.09.15 22:52:03 »
sziasztok,tudna valaki segiteni?
uj vagyok es ez az auto erdekelne http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=licilrqsp2be
velemenyek?
http://www.mobile24.hu/kezdolap  Ezen az oldalon kitudod kalkuláni, hogy ez neked mennyibe fog fájni.
Egyszer én is kiszámoltam a sajátom paramétereivel, és nem kellet sokat gondolkodni ahhoz, hogy  NEM ÉRI MEG.
Pl:  ez sokkal jobb: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol-4129241

:) minek kell ezt kiszámolni?
nekem ide kell az autó ;)

engem az érdekel igazából hogy van-e valami furcsa ami feltünik igy elsore...  stb.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.15 23:12:56 írta batil »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4588 Dátum: 2010.09.15 22:52:25 »
ööö írtam, hogy melyik SOL modellekben volt lámpamosó...erre megint ugyan azt megkérdezed.. :hmmmm: Állitólag ezeket svéd piacra szánták, csak át lettek irányítva hozzánk, azért van ezeken lámpamosó...de mondom, 2003 év és 2004 év egy részén hoztak be ilyeneket.
hello, nekem is tudnál válaszolni? elég szakértönek tünsz...
köfke
[/quote]
Nem vagyok szakértő, sőt. Az előttem szóló lelőtte, amit írni akartam. Ha itthonra akarsz magyar rendszámosat, akkor szerintem sem fogja megérni: regadó, papirozás költsége, kiutazás (ha jól emlékszem Hamburgba  :wacko:), szállás, stb stb... nem fogja megérni.
Az autó egyébként így ránézésre szépnek tűnik nekem, magán ember adja el, nem tűnik lelakottnak a képeken.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4589 Dátum: 2010.09.15 23:18:00 »
sziasztok,tudna valaki segiteni?
uj vagyok es ez az auto erdekelne http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=licilrqsp2be
velemenyek?
Már segítettem...ezek szerint nem olvastad vissza...a hsz-ed írásakor pipáld ki az "értesítés a válaszokról" opciót... :)