Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2133092 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4050 Dátum: 2010.07.26 12:50:25 »
A nagyobb nyomaték miatt.

A nyomaték hogyan befolyásolja a hangot?
Kevesebbszer váltasz vissza, alacsonyabb fordulaton használod, ergo csendesebb.

dezsox

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4051 Dátum: 2010.07.26 14:36:53 »
Üdv!

E12 Corollát szeretnék venni. Honnan tudom meg, hogy angol, török, vagy esetleg japán gyártású? Ha jól sejtem, akkor az alvázszám első két betűjéből?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4052 Dátum: 2010.07.26 14:40:11 »
Így van.
JT=japán
SB=angol
NMT=török

Japánból 3 és 5 ajtós E12-ők jöttek, de a nagy része inkább angol. A sedan és a wagon török.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4053 Dátum: 2010.07.26 14:42:13 »
Üdv!
E12 Corollát szeretnék venni. Honnan tudom meg, hogy angol, török, vagy esetleg japán gyártású? Ha jól sejtem, akkor az alvázszám első két betűjéből?
Így van, a JT=japán SB=angol a török meg ami marad  :D
Egyébként a sedanok és kombik törökben, a hatchback-ek meg főleg angliában készültek, a kisebb rész a japó.
Milyet akarsz venni, motor? karosszéria? évjárat? felszereltség? stb

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4054 Dátum: 2010.07.26 14:44:46 »
Üdv!

E12 Corollát szeretnék venni. Honnan tudom meg, hogy angol, török, vagy esetleg japán gyártású? Ha jól sejtem, akkor az alvázszám első két betűjéből?
A mostani Corival mi a celod? Mert vannak akik olyat keresnek, mint ami az avatarod kepen van  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

dezsox

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4055 Dátum: 2010.07.26 15:00:42 »
Köszönöm a választ!

Mindenképp csak a japán gyártáshoz ragaszkodnék, de amiket itt olvastam, az alapján inkább az angol gyártástól kell tartózkodni, mint a töröktől. Tapasztalata esetleg van-e valakinek?

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4056 Dátum: 2010.07.26 15:00:52 »
Kevesebbszer váltasz vissza, alacsonyabb fordulaton használod, ergo csendesebb.
Ja, azt hittem, kapcsolódsz a kolléga megjegyzéseihez; ő kifejezetten hosszú távú, pályás menetről írt.

Egyébként ez is egy kiteker logika... Ilyen megközelítésben minden autó csendes, ha nem pörgeted. Sőt, van másik megközelítés is: a gyengébb autó nem megy, ebbe hamar belenyugszol, nem is próbálod nyomni neki, míg az erősebbiket élvezet húzatni, ezért hangosabban közlekedsz vele. (Mindkét hozzáállás jellemző lehet egy adott sofőrre, de nem autófüggő.)

Az 1.4-es egyébiránt azonos használat mellett semmivel sem hangosabb az 1.6-osnál.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4057 Dátum: 2010.07.26 15:03:43 »
Mindenképp csak a japán gyártáshoz ragaszkodnék, de amiket itt olvastam, az alapján inkább az angol gyártástól kell tartózkodni, mint a töröktől. Tapasztalata esetleg van-e valakinek?

Ne az alvázszámra, inkább a gondos gazdákra próbálj fókuszálni. Nincs számottevő különbség a kocsik között a gyártás helye szerint.

Tapasztalat? Angol gyártású, 8 éves E12, most volt 180 ezres szervizen, user error miatt kell épp most egy toronycsapágyat cserélni, és ennyi az elmúlt néhány év termése.

dezsox

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4058 Dátum: 2010.07.26 15:04:32 »
Sajnos nekem jöttek, elég csúnyán. Gazdasági totálkár szélén van az autó, bal hátsó ajtónak csapódott be egy stop táblát figyelmen kívül hagyó autós. Most nem tudom eldönteni megcsináltassam-e vagy vegyek másikat.

Üdv!

E12 Corollát szeretnék venni. Honnan tudom meg, hogy angol, török, vagy esetleg japán gyártású? Ha jól sejtem, akkor az alvázszám első két betűjéből?
A mostani Corival mi a celod? Mert vannak akik olyat keresnek, mint ami az avatarod kepen van  :yes:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4059 Dátum: 2010.07.26 18:19:54 »
És a motor, futómű, váltó?  ::)

?
"Azok a fabetétek... ez a bézs belső az ezüst panelekkel főnyeremény. "  E miatt nem mondanám főnyereménynek.  :no:
Fery

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4060 Dátum: 2010.07.26 19:38:04 »
Elég körültekintően utána jártam ahogy a tulajdonos is írta és én sem mondanám főnyereménynek :no: Nem lett belőle vétel :no:

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4061 Dátum: 2010.07.26 19:43:33 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4062 Dátum: 2010.07.26 19:54:07 »
Előzővel végül mi volt a baj, miért nem lett nyerő?

A mostani linken lévő a képek alapján megítélhetet, xar minőségűek a fotók nagyon. Ha végig vezetett szervizkönyves és tetszik, akkor irány az első márkaszervizbe átvizsgáltatni, egyben rögtön ott rendszám alapján lekérdezni, hogy valós-e a km (mármint ami a kocsiban van és a Toyo rendszerben, mert a hirdetésben nem írnak km-t) és mik voltak javítva. A Toyota rendszeréből megmondják. A "jó állapotú" Toyo gumikat is nézd meg, mert ha ez a gyári szerelés, akkor bizony 6 évesek a gummák (info by musspici).  :)
         

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4063 Dátum: 2010.07.26 20:23:02 »
Előzővel kapcsolatban, 2003-2004 toyoták sajnos motor hibásak, ezért garanciában cserélik őket (160e km- ig), de vannak szériák amik a cserélt motorral jönnek ki, ebben 168e van, "nem volt cserélve" ezért 50e km-ént cserélni kell a katalizátort,mert eszi az olajat. És persze az is kiderült hogy bal első ajtó törve volt ki kellett volna cserélni, de nem lett, így csak javították ezért nem lett a legszebb,a hátsó lökhárító cserélve lett. Az volt a szerencse le tudtam informálni az autót. A következőt is alaposan megnézem. Viszont tényleg végig szervizelve volt az autó a 165e nagy szerviz is megtörtént 1 hónapja. Bár azt nem tudom hova tűnhetett a szerviz könyv :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.26 20:30:30 írta neonx »

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4064 Dátum: 2010.07.26 20:27:28 »
Cserélt motorok sárga nívó pálcán van egy zöld csík 4,2l tartálya ez a jó motor. :yes: A régi motornak sima sárga nívó pálcája van és 3,7l tartálya. :nono: