Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128579 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3210 Dátum: 2010.04.06 11:16:01 »
Nekem a motorháztető cserélt elem, látszik is rajta, hogy nem gyári a fényezése. A hirdetésbe alkalomadtán nem írom bele, személyesen természetesen elmondom.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3211 Dátum: 2010.04.06 11:29:46 »
Nekem a motorháztető cserélt elem, látszik is rajta, hogy nem gyári a fényezése. A hirdetésbe alkalomadtán nem írom bele, személyesen természetesen elmondom.
Én is így teszek majd! Aki meg beleírja, ne csodálkozzon hogy senki nem hívja fel. Pont fentebb beszéltük, hogy mások felhazudják a felszereltségeket, max a helyszínen kiderül ,hogy kamu, de a helyszínen ha ott a vevő = félsiker.
Bőven elég, ha az ember telefonban elmondja ha van ilyen sérülés,minek kiírni? Főleg, hogy az autók 90%-án van kisebb nagyobb javítás, és kb 3-4% írja ki esetleg.


barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3212 Dátum: 2010.04.06 11:34:15 »
Nem azt mondom, hogy ki kell feltétlen írni minden karcot. De ha a motorháztető színe elüt, akkor azt pl. illene felírni szerintem, hogy ott volt egy csere x dolog miatt. Úgy is kibukik, aki meg nem töröttet akart, azt kimegy potyára, azt szidja az eladó felmenőit...

Nem fél siker feltétlen, ha átbaxod a vevőt és kimegy. Én is jártam így sokszor, hogy alig sérült kocsihoz kimentem, azt totálkáros volt... Az ilyen bunkóság szerintem, ennyi tisztelet kell a vevő felé is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3213 Dátum: 2010.04.06 11:37:57 »
Nálam három lépcsős a dolog: 1. hirdetés információi 2. telefonos információk 3. személyes megtekintés.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3214 Dátum: 2010.04.06 11:40:17 »
...De ha a motorháztető színe elüt...

Ezt ugye nem az én beírásom nyomán találtad ki.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3215 Dátum: 2010.04.06 11:42:09 »
...De ha a motorháztető színe elüt...

Ezt ugye nem az én beírásom nyomán találtad ki.
De.  :lol:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3216 Dátum: 2010.04.06 11:46:28 »
Nekem a motorháztető cserélt elem, látszik is rajta, hogy nem gyári a fényezése. A hirdetésbe alkalomadtán nem írom bele, személyesen természetesen elmondom.

Én azért írom majd bele, mert kiakarom hangsúlyozni, hogy maga az autó karambolmentes, úgy gondolom ezt érdemes -lenne- nálam külön kiemelni, viszont ha simán smentesnek raknám fel, kijönnek megnézni, lebukok és holt ciki, akkor már magyarázkodhatok hogy de csak picike sérülés volt blablabla.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3217 Dátum: 2010.04.06 11:49:01 »
De.  :lol:

Helyes. :D

A jegyzőkönyv kedvéért: nem a színen látszik, hogy nem gyári a fényezés. A szín perfekt. Viszont a vizes bázisú festék érzékenyebb a kavicsfelverődésekre, azaz pöttyösebb a motorházam, mintha gyári lenne a fényezés.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3218 Dátum: 2010.04.06 12:04:39 »
Aki meg beleírja, ne csodálkozzon hogy senki nem hívja fel. Pont fentebb beszéltük, hogy mások felhazudják a felszereltségeket, max a helyszínen kiderül ,hogy kamu, de a helyszínen ha ott a vevő = félsiker.

Vannak azért itt fokozatok, persze nem normális aki minden puklit, karcot beír, vagy az összes korábbi sérülést részletesen levezeti, de ha leírod hogy az autó karambolmentes, egy elem lett fényezve egy parkolási sérülés miatt, körbemérhető stbstb. Az sztem pozitív, sérülésmentesnek nyilván nem tehetsz fel egy ilyen autót, mert nem az, de ha nem emeled ki akkor ugyanolyan újszerű, megkímélt lesz mint mondjuk a tetőre rakott xénné tört másik.

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3219 Dátum: 2010.04.06 14:38:23 »
na bepotoltam itt a par napi elmaradasomat olvasas ugyileg
valamelyest megnyugtatott, hogy nem csak engem nem hivnak az erdeklodok (pedig: fas kornyezetben oldalrol fotozva, belso keppel, "kulfoldre koltozes" szoveg, 9s az arban :), ugyanakkro el is keseredtem, nekem is az jott le, hogy nagyon vacak az otthoni helyzet (ezen a teren is),
az ertekvesztesen en is csodalkoztam, de valoban tulkeppen minden tipuse hasonloan "csunya", bar mondjuk otthon a hasznalt arak kisse tul voltak arazva
nekunk sem kimondottan surgos, de legalabb latnam az erdeklodest, alkudozast, van ugyan egy hatar ami ala nem megyunk, de azert alkukepes a dolog,

aztan a vege az lesz, hogy marad....

 

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3220 Dátum: 2010.04.06 15:26:46 »
valamelyest megnyugtatott, hogy nem csak engem nem hivnak az erdeklodok
Szerintem azért légy még türelemmel, aztán én a helyedben engednék egy 100-ast, de legalább egy 50est az árból.
A Te kocsid új korában kb 4milla lehetett, te 3év és 40ezer km után megvetted 2,2M-ért (vagyis a kocsi 45%-át, 1,8milliót bukta az értékének), ezek után te 1,5évig és plusz 40ezer km-ig használtad, és 100.000.-Ft értékvesztést könyvelsz el.
Szerintem reális a kínálati árad, ne érts félre, a többi corihoz képest én is ennyiért árulnám, de a mai válságos időben nem fogják 1hét alatt elvinni. Ismételve önmagam: türelem, és minimális árengedmény szerintem.  :flowers:

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3221 Dátum: 2010.04.06 15:50:40 »
Sziasztok,

Egy 15 eves F Astra lecserelese kerult gondolatba 1m ft kornyeken.
Klimas legyen, es ne kelljen ra kolteni. Ugy gondolom, hogy egy bekalampas corolla realis alternativa lehet (mint japan marka parti, illetve 2 toyotas csaladbol szarmazo :)
(lehetne epp az en off-om is, de azokbol ilyen aron mosy nagyon hulladekokat talaltam csak)
Ha van itt valakinek elado peldany, nyugodtan megkereshet, illetve kerdes, hogy ezt ismeri e valaki:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_115ekm-3740675

(ja, halkan megsugom, hogy a most 5.5 eves E12-ben van mar 30e km - de az nem elado :)))

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3222 Dátum: 2010.04.06 15:59:31 »
Nekem egy elem van újrafényezve egy parkolási sérülés miatt, én sztem beleírom majd ha aktuális lesz, aki ért hozzá úgy is látja, hogy ez az igazság, ha meg körbemérik úgy is kiderülne, de akkor már lehet magyarázkodni és rizsa fíling lesz, aki meg emiatt nem nézné meg az úgy is belekötne bármi másba...
Kiveve, ha sikerult pont szinazonos serulesmentes bontott elemet szerezni. Szerintem a legjobb megoldas, hogy ha tores volt, akkor par foto a torott allapotarol. A gepen elfer.
Nyilvan igy is lehet azt hinni, hogy az utolso totalkart mar nem fotoztuk le, de talan tobb lesz a bizalom.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3224 Dátum: 2010.04.06 21:39:09 »
Inkább szomorú (163e helyett 82e km). Csak hát ilyen a hirdetések 90%-a.