Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128599 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1215 Dátum: 2008.12.06 22:05:20 »
Emlékeim szerint a SOL felszereltségben cd volt. De lehet, hogy csak a széria vége felé.
Általában komplett fejegységet szoktak cserélni, ha cserélik. Viszont így bukod a fedélzeti számítógépet is, mert egy kijelzőt használ a rádióéval.
Bontóban vagy e-Bay-en lehet venni cd-s egységet, én is kicseréltem anno.
na ez jó hír. akkor meg vagyok mentve. kimenetük van esetleg, hogy pl. mp3at lehessen rajtuk hallgatni?
mindez akkor azt jelenti, hogy saját rádiót nem lehet beleszerelni a gépbe?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1216 Dátum: 2008.12.06 22:08:22 »
De lehet, erre írtam, hogy akkor bukod a fedkompot.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1217 Dátum: 2008.12.06 22:09:38 »
Eh, pont nekem nem ugrott be az e-Bay...
Meg a típus azonos csere...
Erősen csodálkoztam is... De visszafogtam magam és nem tettem megjegyzést.  :devil:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1218 Dátum: 2008.12.06 22:14:04 »
De lehet, erre írtam, hogy akkor bukod a fedkompot.


tul.képpen a fogyasztáson kívül van valami jelentősége a fedkompnak? momentán nem vagyok vele tisztában, hogy a Versoban miket mér még. A Yarisban a mindenféle fogyasztást, meg a hőmérsékletet.

a cserélt cucc oda jön, ahol most a gyári van? vagy hol fér el, mert így fényképről nem tudom eldönteni, hogy hová passzol egy mezei cds cucc, mert a gyári panelja az 2x akkora így ránézésre.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1219 Dátum: 2008.12.06 22:15:39 »
Beépítő keret segítségével lehet a mostani fejegység helyére berakni más fejegységet.
A fedcomp szerintem ugyanazt tudja, mint a Yarisodban.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1220 Dátum: 2008.12.06 22:17:30 »
De lehet, erre írtam, hogy akkor bukod a fedkompot.


tul.képpen a fogyasztáson kívül van valami jelentősége a fedkompnak? momentán nem vagyok vele tisztában, hogy a Versoban miket mér még. A Yarisban a mindenféle fogyasztást, meg a hőmérsékletet.

a cserélt cucc oda jön, ahol most a gyári van? vagy hol fér el, mert így fényképről nem tudom eldönteni, hogy hová passzol egy mezei cds cucc, mert a gyári panelja az 2x akkora így ránézésre.
A külső hőmérséklet és az óra van még rajta.
Ha kiveszed a gyárit, kell egy beépítőkeret, ebbe lehet tenni 1 vagy 2 din-es fejegységet.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1221 Dátum: 2008.12.06 22:28:09 »
ok. stimmt! köszi.

néha nem értem egyesek mire számítanak. a topauton vannak versok, amik ilyen 2002es széria 100 fölötti kmel és 3-500e fttal többe kerülnek, mint a többi. ilyenkor nagyon nem értem az embereket. olyan mintha 500ftért árulnám a banánt :eek:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1222 Dátum: 2008.12.06 22:32:41 »
ez jó...ebben a tesztben 3,5 csillag járt a Versonak...
http://www.channel4.com/4car/rt/toyota/verso/401/2

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1223 Dátum: 2008.12.06 23:30:24 »
azt meg tudják mondani 100%osan, hogy babráltak e az órájával???

Az óra babrálásra a márkaszervizes vezetett szervizkönyv, szervízszámlákkal együtt lehet a megoldás. Ha nincs szervízszámla akkor kötelező, ha van akkor ajánlott bemenni abba a szervízbe(szervízekbe), ahol szervízelték a kocsit. Ott le kell hívni az autó szervízelőéletét, nem árt beszerezni egy felhatalmazást a dologhoz, amennyiben a szervíz ezt idegennek nem adná ki. Minden márkaszervízes szervízhez kötve van egy fix dátum és kilométer futás. Ezek ismeretében egyértelműen megállapítható, hogy nem visszatekert a km-számláló. Mielött 300km-t leutazol a 65ezret futott autóért, meg kell kérdezni telefonon, hogy az autót melyik márkaszervízben szervízelték, nameg, hogy végig van e vezetve a szervízkönyv. Persze ezek igazán magyarországi forgalombahelyezésre működnek, viszont ezt szinte lehetetlen kijátszani.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1224 Dátum: 2008.12.07 08:19:24 »
azt meg tudják mondani 100%osan, hogy babráltak e az órájával???

Az óra babrálásra a márkaszervizes vezetett szervizkönyv, szervízszámlákkal együtt lehet a megoldás. Ha nincs szervízszámla akkor kötelező, ha van akkor ajánlott bemenni abba a szervízbe(szervízekbe), ahol szervízelték a kocsit. Ott le kell hívni az autó szervízelőéletét, nem árt beszerezni egy felhatalmazást a dologhoz, amennyiben a szervíz ezt idegennek nem adná ki. Minden márkaszervízes szervízhez kötve van egy fix dátum és kilométer futás. Ezek ismeretében egyértelműen megállapítható, hogy nem visszatekert a km-számláló. Mielött 300km-t leutazol a 65ezret futott autóért, meg kell kérdezni telefonon, hogy az autót melyik márkaszervízben szervízelték, nameg, hogy végig van e vezetve a szervízkönyv. Persze ezek igazán magyarországi forgalombahelyezésre működnek, viszont ezt szinte lehetetlen kijátszani.
ok. vettem az adást. úgyis kiderül rögtön, hogy egyáltalán hajlandó e elhozni az autót a márkaszervízbe. ha nem akkor vagy "susmus" van vagy túl jól megy neki és lusta. elég kekec volt a telefonban, mikor megkérdeztem tőle, hogy komolyan gondolja e, hogy a készpénzes ár 100eft-al drágább, mint a hiteles. én megértem, hogy jobban jár (nem ismerem ezeket a konstrukciókat de gondolom, hogy a finanszírozótól busásabb pénzt kap?), de akkor is kapja be. milyen hülye világ ez? mint a szocializmusban: új Lada: 130.000, használtan: 150.000. csak azért mert az elsőre 3 évet kell várni. na ez az egész hitellel olcsóbb duma ugyanolyan. és minden 4. hirdetés ilyen.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1225 Dátum: 2008.12.07 09:35:27 »
ja. főleg h a autóhitelek ideje lejárt.  kapja be ha csak hitellel olcsobb. majd lesz ez még így se
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1226 Dátum: 2008.12.07 09:45:55 »
ja. főleg h a autóhitelek ideje lejárt.  kapja be ha csak hitellel olcsobb. majd lesz ez még így se
Csak az irreális konstrukciók ideje járt le. Normál feltételek mellett továbbra is lesz hitelfelvétel, nincs is ezzel semmi baj, mindenki eldönti hogyan vesz kocsit - kp.re vagy hitelre.
Egyébként most a gyenge forint mellett lehet még jobban is jár aki hitelre vesz kocsit - feltéve ha rövidesen visszaerősödik...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1227 Dátum: 2008.12.07 10:21:51 »
Egyébként most a gyenge forint mellett lehet még jobban is jár aki hitelre vesz kocsit - feltéve ha rövidesen visszaerősödik...
Nem hiszek benne, hogy visszaerősödik. Állítólag a 230-240-es EUR árfolyam volt irreális, és ez a 260-265-ös árfolyam idomul a reális gazdasági állapotunkhoz.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1228 Dátum: 2008.12.07 10:23:19 »
azt meg tudják mondani 100%osan, hogy babráltak e az órájával???

Az óra babrálásra a márkaszervizes vezetett szervizkönyv, szervízszámlákkal együtt lehet a megoldás. Ha nincs szervízszámla akkor kötelező, ha van akkor ajánlott bemenni abba a szervízbe(szervízekbe), ahol szervízelték a kocsit. Ott le kell hívni az autó szervízelőéletét, nem árt beszerezni egy felhatalmazást a dologhoz, amennyiben a szervíz ezt idegennek nem adná ki. Minden márkaszervízes szervízhez kötve van egy fix dátum és kilométer futás. Ezek ismeretében egyértelműen megállapítható, hogy nem visszatekert a km-számláló. Mielött 300km-t leutazol a 65ezret futott autóért, meg kell kérdezni telefonon, hogy az autót melyik márkaszervízben szervízelték, nameg, hogy végig van e vezetve a szervízkönyv. Persze ezek igazán magyarországi forgalombahelyezésre működnek, viszont ezt szinte lehetetlen kijátszani.
ok. vettem az adást. úgyis kiderül rögtön, hogy egyáltalán hajlandó e elhozni az autót a márkaszervízbe. ha nem akkor vagy "susmus" van vagy túl jól megy neki és lusta. elég kekec volt a telefonban, mikor megkérdeztem tőle, hogy komolyan gondolja e, hogy a készpénzes ár 100eft-al drágább, mint a hiteles. én megértem, hogy jobban jár (nem ismerem ezeket a konstrukciókat de gondolom, hogy a finanszírozótól busásabb pénzt kap?), de akkor is kapja be. milyen hülye világ ez? mint a szocializmusban: új Lada: 130.000, használtan: 150.000. csak azért mert az elsőre 3 évet kell várni. na ez az egész hitellel olcsóbb duma ugyanolyan. és minden 4. hirdetés ilyen.

Na majd írd meg a fejleményeket. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy leellenőrízhető e egyértelműen a márkaszervizes előélete a kocsinak.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1229 Dátum: 2008.12.07 11:34:05 »
szóval erre mit mondtok?: http://www.hasznaltauto.hu/2586261_toyota_corolla_2002
mert megvenném, ha szerintetek is ok.

Nekem kopottasnak tűnik a belseje 65 ezer km-hez képest (pedálok, kárpit a gázpedál mellett, kormánykerék). Újnak kéne kinézzen a beltér ilyen kevés km-rel, ha kicsit is vigyáztak rá. A mi Avénkban most van valós 63 ezer, és abban ugyan nem láthatóak ilyesféle kopások. Lehet simán dupla ennyi is ebben a kocsiban, aztán gyártottak hozzá egy új szervízkönyvet, na bumm. Ahogy Misi is írta, állapotfelmérés nélkül nem szabad megvenni semmit, hacsak nem 100 % megbízható az eladó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )