Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1580926 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8505 Dátum: 2014.11.04 20:24:50 »
nem tökmindegy, mennyi a nafta? úgyis megvesszük...  :hug:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8506 Dátum: 2014.11.04 21:23:19 »
:surrender:
Megmutattam a feleségemnek az avatáromat :) Azt mondta, hogy nem vagyok már 17 éves... :1eye: Tényleg ennyire gáz ???

Megmutattam a feleségemnek az aláírásomat. Fogta a fejét és szóba se áll velem erről. :( Pedig szerintem realista és előremutató és a véleményemet tükrözi! Tényleg ennyire gáz ???

Bocs, lehet, hogy nem a megfelelő topikba írtam... de ez már kiment!
Cseréld le a micimackóban szereplő farkán ugráló párducra, az nem rózsaszín! :D
Nomeg az asszony is örülhet, hiszen milyen "trükköket" tudhatsz te a lógóddal...  [rohog]
Bocs, nem bírtam ki...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8507 Dátum: 2014.11.19 23:18:10 »
A mai 5, illetve 4 forintos csökkenés után pénteken újabb 4-4 Ft-os csökkenés lesz a benzin és a dízel árában.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8508 Dátum: 2014.11.20 06:32:32 »
A mai 5, illetve 4 forintos csökkenés után pénteken újabb 4-4 Ft-os csökkenés lesz a benzin és a dízel árában.

A pénteki csökkenéssel elérhető lesz a 2011.09.06-és 2011.09.20 közötti árszint a preferált hálózaton. :clap: :clap:
Csak így tovább!  :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8509 Dátum: 2014.11.20 07:54:14 »
elkezdett enni az autó eddig 400kmt mentem 25l benyával /10e/ most 350et megyek csak.. :devil:
jóhogy olcsobb hála égnek. 
belegondolok egész életünket a dugó befolyásolja. emiatt vettem a központhoz közelebb egy ócska házat hogy minden reggel ne kapjak idegrohamot befelé, de még mindig minden reggel félórával korábban kell a gyerekeket kirángatni az ágyból, mert 7,20tól halott minden, délután a rohanás értük, a haverhoz délbudára nincs kedvem átmenni északról a rakparti dugó miatt... :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8510 Dátum: 2014.11.20 14:30:55 »
elkezdett enni az autó eddig 400kmt mentem 25l benyával /10e/ most 350et megyek csak.. :devil:
jóhogy olcsobb hála égnek. 
belegondolok egész életünket a dugó befolyásolja. emiatt vettem a központhoz közelebb egy ócska házat hogy minden reggel ne kapjak idegrohamot befelé, de még mindig minden reggel félórával korábban kell a gyerekeket kirángatni az ágyból, mert 7,20tól halott minden, délután a rohanás értük, a haverhoz délbudára nincs kedvem átmenni északról a rakparti dugó miatt... :devil:

mi pontosan ilyen megfontolások miatt is közel vettünk lakást a központhoz. ovi-iskola 100 méteren belül, munkahelyem félórán belül gyalog. brüsszelben (meg már korábban itthon is) nagyon elegem lett a  dugókból, pedig odakint a feleségem otthon volt a kicsikkel, ő kissé jobban ráért.

nejem mondjuk mostanában nyivákol, mert neki át kell buszoznia minden nap a lánchídon  :devil: de majd arra is kitalálunk valamit. én az elektromos roller témát nyomom, de egyelőre ellenáll  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8511 Dátum: 2014.11.20 15:34:32 »
...én az elektromos roller témát nyomom, de egyelőre ellenáll  :D
:D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8512 Dátum: 2014.11.20 15:48:37 »
mi pontosan ilyen megfontolások miatt is közel vettünk lakást a központhoz. ovi-iskola 100 méteren belül, munkahelyem félórán belül gyalog.

hát igen. az a baj hogy a másik mániám hogy a lakásfal másik oldalán  és felettem ne lakjanak emberek..

e roller? ez jó. gyerekszállításra is jó?  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8513 Dátum: 2014.11.20 22:04:41 »
hát igen. az a baj hogy a másik mániám hogy a lakásfal másik oldalán  és felettem ne lakjanak emberek..
e roller? ez jó. gyerekszállításra is jó?  :clap:

hát igen. mifelénk 70 és 250 milkó közt vannak eladó házak, laknék én is szívesen úgy, de ennyi pénzem tán sose lesz. de az kizárt, hogy reggel is meg este is egy órát utazzak én is, a családom is. az gáz. ráadásul nálunk nagyon kedvesek a szomszédok, és a ház is tisztességesen működik.

az elektromos roller szerintem király dolog, de kedves nejem berzenkedik ellene. bár nem értem, miért. lehet a járdán is szabályosan közlekedni vele, valószínűtlenül gyorsan is lehet vele suhanni, lehet ülni is rajta, elég sokáig bírja stb. amilyet megvennék, az valahol 120-150ezer forint közt van. jobban belegondolva nem is sok, egy éves bérlet ára. asszem az a gond vele, hogy baromi nehéz, és ha az ember odaér valahová, utána cipelni kell.

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8514 Dátum: 2014.11.23 15:54:59 »
A mai 5, illetve 4 forintos csökkenés után pénteken újabb 4-4 Ft-os csökkenés lesz a benzin és a dízel árában.
Tankoltam is.
Ráadásul 40 kilométerrel arrébb jártam, így 15 Ft-tal olcsóbban tudtam literjét tankolni.
41 liternél már nem is rossz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8515 Dátum: 2014.11.24 12:19:29 »
Ma én is, 363,9-ért sikerült. Idejét sem tudom, mikor volt ennyi...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8516 Dátum: 2014.11.24 21:10:41 »
Ma én is, 363,9-ért sikerült. Idejét sem tudom, mikor volt ennyi...
Szerdától akár 360,9-ért is mehet! Szerdától a benya 3, a gázolaj 4 Ft-al lesz olcsóbb nálunk.

"...tovább csökkenti bruttó 3 forinttal a 95-ös benzin és 4 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. "
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8517 Dátum: 2014.11.24 23:13:21 »
Majd meglátjuk. Azt néztem az elmúlt napokban, hogy a megszokott akár 25 Ft-os különbségek a felére csökkentek: például az Auchan sem mindig követte a 9 Ft-os csökkenéseket, és immáron a mozgási területemen nem a budakalászi Auchané a legalacsonyabb ár.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8518 Dátum: 2014.11.25 12:31:09 »
Majd meglátjuk. Azt néztem az elmúlt napokban, hogy a megszokott akár 25 Ft-os különbségek a felére csökkentek: például az Auchan sem mindig követte a 9 Ft-os csökkenéseket, és immáron a mozgási területemen nem a budakalászi Auchané a legalacsonyabb ár.

Nem ismerem a mozgási területedet, de Solymár kissé közelebb van hozzád és most a hálón belül ők a csípeszt kút.
Amennyiben így marad a csökkentés után is, akkor ott a 95-ös  359 Ft/l-ben megáll.
A fővárosi és közvetlen környéki kútjaikon az árdifferencia +10 Ft/l a 98-as hátrányára. A vidéki kutakon tendenciózusan másképpen képzik az árkülönbséget.
Már másfél éve tőlük veszem a tüzelőanyagot a musztángomba, és azon a vonalon (TBálint,Soroksár, Maglód,Csömör, most már Fót is, Dunakeszi, Solymár) mindig annyival mozgatták az árakat mint ahogy a Mol tette.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8519 Dátum: 2014.11.25 19:44:31 »
Nem ismerem a mozgási területedet, de Solymár kissé közelebb van hozzád és most a hálón belül ők a csípeszt kút.
Amennyiben így marad a csökkentés után is, akkor ott a 95-ös  359 Ft/l-ben megáll. Már másfél éve tőlük veszem a tüzelőanyagot a musztángomba, és azon a vonalon (TBálint,Soroksár, Maglód,Csömör, most már Fót is, Dunakeszi, Solymár) mindig annyival mozgatták az árakat mint ahogy a Mol tette.
Épp az volt az érdekes, hogy a sok 9 Ft-ból az Auchan is benyelt valamit, mert egy hete még valami 378 volt Solymáron, az utóbbi időben a budakalászi olcsóbb lett. Nem néztem utána a honlapon, de azt láttam, hogy a kalászinál 367, és feltételeztem, hogy a solymárinál nem olcsóbb ennél, ahogy ez az elmúlt hetekben volt. De most nem is esett volna útba, az a 2 forint, amivel olcsóbb lett volna, bőven elment volna a benzinfogyasztási többletre.
music