Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371338 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15300 Dátum: 2016.03.27 09:21:23 »
Sziasztok!
Kérem szépen a tanácsotokat. 3-as priusommal (2013, európai) együtt kapott 17-es gyári alufelniket cserélném le 15"os gyári könnyűfém felnikre 195/65-ös nyárigumival. Az indoklásom az hogy a 17"-es felnivel elég zajos, rázós a menet, és ahogy utánaolvastam, a ballonosabb gumival és a kicsi felnivel jobb a futás és talán még a fogyasztás is (?). A cserével készpénzhez is jutok, de ez nem igazán szempont.

Ami miatt bizonytalan vagyok:
-A 15-ös felnikhez van dísztárcsa is, nem igazán értem, akkor nem alufelni? A fényképen fekete küllőket látok..
- A totalcaron van egy neppertanács amely szerint Európában 16-os felnikkel adják ki a priust, talán azért mert a nagyobb féktárcsa ebben fér el. Igaz ez? Lehet hogy a 15-össel öngólt lőnék??
-Eddig bármelyik gumist kérdeztem meg, mind azt mondta hogy ő le nem cserélné azt a szép 17-est (tényleg szép :)).
-Tényleg komfortosabb lesz a futás a kisebbel?

Ti lecserélnétek?

köszi

Szia!
 A disztarcsa uj divat, a Priusnal azert van rajta mert egy jobb a felni legellenallasa. De attol meg alufelni. Sőt, a 15" kerek magneziumbol van! Tenyleg durvan konnyu.
A futas komfortosabb lesz. A gyari 15" kerek tokeletesen psszol az autora.
A kerek amugy mivel  konnyebb is, ezert a futomu dolga konnyebb, jobban is fogyaszt.

En ugyanigy megleptem ezt a cseret 2 eve, egyaltalan nem bantam meg! :)

D
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15301 Dátum: 2016.03.27 09:23:27 »
Cseréld le bátran, elfér benne a féktárcsa.
Nekünk a nyári gumik 17"-os gyári alufelnin vannak, a télihez meg vettünk jó állapotú 15"-os alufelniket használtan (12e/darab).
Előnyök: sokkal olcsóbb rá a gumi, (pl. 4 db Goodyear 64e Ft volt a 140e Ft helyett), komfortosabb és kevesebbet csal az óra (635mm <>626mm).
Nekem személy szerint nem tetszenek a szekérkerék óriás felnik, hiába az a közvélekedés, hogy az szép.
Most lesz aktuális a nyári gumik cseréje, valszeg az is inkább 15"-os lesz.

Nekem autotol fugg. A roadsteren telen is /40 volt, oda az volt a jo. Egy kenyelmes hibriden meg jo a halk, csendes, kenyelmes kerek.:)

D
Prius 1.8 HSD

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15302 Dátum: 2016.03.27 09:26:46 »
Szia!
 A disztarcsa uj divat, a Priusnal

...amit 12 éve már alkalmaznak (2004 óta)

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15303 Dátum: 2016.03.27 14:19:34 »
Szia!

Rájuk: http://www.hasznaltauto.hu/partner/auto-kert-41

Autowest néven a törött autót hoznak be. Az Autókert is ők, de az a cég a nem törött autókkal foglalkozik.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15304 Dátum: 2016.03.28 12:55:15 »
...amit 12 éve már alkalmaznak (2004 óta)

Hat igen, a prius ebben is elvonalbeli volt :)
Prius 1.8 HSD

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15305 Dátum: 2016.03.29 14:10:36 »
Sziasztok,
E-bay-en kívül hol lehet még olcsón nyers kulcsot szerezni P2-höz? Sikerült a nadrágomban felejtenem a 'zasszony meg bedobta a mosógépbe...  :cry:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15306 Dátum: 2016.03.29 14:38:04 »
Sziasztok,
E-bay-en kívül hol lehet még olcsón nyers kulcsot szerezni P2-höz? Sikerült a nadrágomban felejtenem a 'zasszony meg bedobta a mosógépbe...  :cry:
Partsouq.com
Én P3-hoz onnan rendeltem de ugye előtte alvázszám alapján ki kell keresni a toyota alkatrész keresőjében a megfelelő darab cikkszámát.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15307 Dátum: 2016.03.30 21:16:06 »
Partsouq.com
Én P3-hoz onnan rendeltem de ugye előtte alvázszám alapján ki kell keresni a toyota alkatrész keresőjében a megfelelő darab cikkszámát.
Kiszáradt és működik! Juhuú ☺

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15308 Dátum: 2016.03.31 05:21:45 »
Sziasztok,
E-bay-en kívül hol lehet még olcsón nyers kulcsot szerezni P2-höz? Sikerült a nadrágomban felejtenem a 'zasszony meg bedobta a mosógépbe...  :cry:
Nemrég a miénk is így járt. Garázsnyitóval együtt. Kiszárítottam, egy elemcsere és annyi.  Vizesen nem szabad nyomkodni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15309 Dátum: 2016.03.31 13:47:25 »
Sziasztok!

Megerett bennem a gondolat, hogy vegyek egy Prius-t. Gondolkoztam uj auton is (meg a 2016-oson is), de szeretnem eloszor egy olcsobb, hasznalt autoval izlelni a hibrid autokat.

Gyakran nezegetem a hasznaltauto.hu-t olyan jarmuvekert amik max 4.5 millio forintba es max 100.000 km-ben vannak. A futott km mennyire szamit itt? Nyilvan nem szeretnek olyat venni amit valaki taxiskent evekig nyuzott.

Mire erdemes figyelni a vasarlaskor a normal dolgokon kivul (rohadas, rozsdasodas, serules)? Erdemes rogton elvinni egy szervizbe egy vizsgalatra?

Koszonom a valaszokat elore is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15310 Dátum: 2016.03.31 18:45:01 »
Sziasztok!

Megerett bennem a gondolat, hogy vegyek egy Prius-t. Gondolkoztam uj auton is (meg a 2016-oson is), de szeretnem eloszor egy olcsobb, hasznalt autoval izlelni a hibrid autokat.

Gyakran nezegetem a hasznaltauto.hu-t olyan jarmuvekert amik max 4.5 millio forintba es max 100.000 km-ben vannak. A futott km mennyire szamit itt? Nyilvan nem szeretnek olyat venni amit valaki taxiskent evekig nyuzott.

Mire erdemes figyelni a vasarlaskor a normal dolgokon kivul (rohadas, rozsdasodas, serules)? Erdemes rogton elvinni egy szervizbe egy vizsgalatra?

Koszonom a valaszokat elore is.

Üdv, jó lesz az irány. Kérlek olvass vissza pár oldalt, meglesznek a válaszok is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15311 Dátum: 2016.04.01 07:55:51 »
Üdv, jó lesz az irány. Kérlek olvass vissza pár oldalt, meglesznek a válaszok is.

Ezekre gondolsz?

Autowest, Muksi, Mikes, Ponterno

Megneztem a kinalatukat es minden engem erdeklo auto boven 100.000 km felett van, atlag 130-140. Ennel az autonal szamit a futott km vagy ez a kb 130.000 boven megeri?

Ezekkel pl mi baj lehet? Nem vagyok semmilyen szinten tapasztalt hasznalt autok vasarlasaban, eddig 2 uj autot vettem csak amiben meg 10 km sem volt atvetelkor.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_automata_navigacio-9985987
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi_tolatokamera_bluetooth_ke-9977595

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15312 Dátum: 2016.04.01 08:42:51 »
Ezekre gondolsz?

Autowest, Muksi, Mikes, Ponterno

Megneztem a kinalatukat es minden engem erdeklo auto boven 100.000 km felett van, atlag 130-140. Ennel az autonal szamit a futott km vagy ez a kb 130.000 boven megeri?

Ezekkel pl mi baj lehet? Nem vagyok semmilyen szinten tapasztalt hasznalt autok vasarlasaban, eddig 2 uj autot vettem csak amiben meg 10 km sem volt atvetelkor.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_automata_navigacio-9985987
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi_tolatokamera_bluetooth_ke-9977595

Valószínűleg arra gondolt, hogy pont nemrég jött a fórumba pár hozzád hasonló érdeklődő és nekik többen részletesen is leírták, hogy mit tegyenek, hogyan nézzenek kocsit (pl. márkaszervizes átvizsgálás, különös tekintettel az akksira, hibrid rendszerre).

Ha nincs a kocsinál sumákság, egy Priusnak 130-140e km nem a világ. Megfelelő karbantartás mellett többszázezer km-t elmennek probléma nélkül - ezekben az autókban pontosan az a jó, hogyha odafigyelsz rá és megadod, ami kell neki, akkor nem fog meglepetéseket okozni.

A fönti két kocsi első blikkre egyébként nekem jónak néz ki, de a km-ben nem lennék biztos. Különösen, hogy a 2-nál egy képfotón látszik, hogy a tolatókamera hollandul figyelmeztet tolatásnál - könnyen lehetett levetett holland taxi, amit leadtak a lízing lejártával.

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15313 Dátum: 2016.04.01 10:19:53 »
Valószínűleg arra gondolt, hogy pont nemrég jött a fórumba pár hozzád hasonló érdeklődő és nekik többen részletesen is leírták, hogy mit tegyenek, hogyan nézzenek kocsit (pl. márkaszervizes átvizsgálás, különös tekintettel az akksira, hibrid rendszerre).

Ha nincs a kocsinál sumákság, egy Priusnak 130-140e km nem a világ. Megfelelő karbantartás mellett többszázezer km-t elmennek probléma nélkül - ezekben az autókban pontosan az a jó, hogyha odafigyelsz rá és megadod, ami kell neki, akkor nem fog meglepetéseket okozni.

A fönti két kocsi első blikkre egyébként nekem jónak néz ki, de a km-ben nem lennék biztos. Különösen, hogy a 2-nál egy képfotón látszik, hogy a tolatókamera hollandul figyelmeztet tolatásnál - könnyen lehetett levetett holland taxi, amit leadtak a lízing lejártával.

A masodik kepen nekem is feltunt az idegen nyelv a kamera kijelzojen, de eszembe sem jutott, hogy pl kulfoldi taxi is lehetett az az auto.

Egyebkent az ilyet hogyan lehet leellenorizni? Pl, hogy tekerve volt-e az ora vagy elozoleg egy agyonhajtott kulfoldi auto volt? Csak megbizhato kereskedovel lehet ezt kivedeni?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15314 Dátum: 2016.04.01 10:29:20 »
A masodik kepen nekem is feltunt az idegen nyelv a kamera kijelzojen, de eszembe sem jutott, hogy pl kulfoldi taxi is lehetett az az auto.
Egyebkent az ilyet hogyan lehet leellenorizni? Pl, hogy tekerve volt-e az ora vagy elozoleg egy agyonhajtott kulfoldi auto volt? Csak megbizhato kereskedovel lehet ezt kivedeni?

tudtommal ma már a toyota szervizkönyve is elektronikus. magyarán elmész egy márkaszervizbe és lekéred az adatokat. aztán azt is megpróbálhatod, hogyha a kocsi szervizkönyves, akkor a pecsétek szerinti márkaszervizből küldetsz magadnak másolatokat a számlákról. persze mindezt a tulajdonos hozzájárulásával fogják csak valszeg megtenni, dehát ha a kocsi előélete tiszta, akkor nincs miért elleneznie