Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1625515 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7050 Dátum: 2012.08.09 18:08:39 »
Erre a legkultúráltabb megoldás egy olyan eszköz, amit a rádió hátulján lévő spec csatlakozóba tudsz bedugni, és CD-tárnak szimulálja magát, holott egy egyszerű PEN-DRIVE-ot lehet beledugni.
Igaz most abba a csatiba van a gyári CD, de ha veszel egy 4 GB-os PEN-DRIVE-ot, akkor soha többet nem fog kelleni CD  :D
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris általában
« Válasz #7051 Dátum: 2012.08.09 20:38:05 »
Erre a legkultúráltabb megoldás egy olyan eszköz, amit a rádió hátulján lévő spec csatlakozóba tudsz bedugni, és CD-tárnak szimulálja magát, holott egy egyszerű PEN-DRIVE-ot lehet beledugni.
Igaz most abba a csatiba van a gyári CD, de ha veszel egy 4 GB-os PEN-DRIVE-ot, akkor soha többet nem fog kelleni CD  :D

Ez kétségtelenül igaz...   :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Yaris általában
« Válasz #7052 Dátum: 2012.08.10 14:00:41 »
Ezt az átalakítást a II-es Yarisnál is ugyan így meg lehet csinálni?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7053 Dátum: 2012.08.10 16:56:55 »
Létezik ilyesmi. A II-es Yaris még jobb is, mert ott alapból CD van, így a plusz bemenetre mehet az MP3, a CD marad...
De hogy ki csinál ilyesmit, passz...
Rá kell keresni a neten. Talán a DENSION
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7054 Dátum: 2012.08.11 17:19:22 »
Jaja...én is olvastam már ilyenről....de a gyári cd-t nem szeretném kivenni:) valami más megoldáson töröm a fejem...nem sürgős...csak agyalok még:)
Más...
Lámpabúrát polírozok:) Csak a bal lámpámba bele van törve egy égő...ráadásul kék színű...hogy a legegyszerűbb kivenni az egész bal lámpát, hogy ki tudjam burítani belőle az üvegdarabokat...
Részletes leírás kellene, mert szétcseszni nem akarom:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7055 Dátum: 2012.08.11 17:35:29 »
Jaja...én is olvastam már ilyenről....de a gyári cd-t nem szeretném kivenni:) valami más megoldáson töröm a fejem...nem sürgős...csak agyalok még:)
Más...
Lámpabúrát polírozok:) Csak a bal lámpámba bele van törve egy égő...ráadásul kék színű...hogy a legegyszerűbb kivenni az egész bal lámpát, hogy ki tudjam burítani belőle az üvegdarabokat...
Részletes leírás kellene, mert szétcseszni nem akarom:)
Ez talán segíthet valamit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7056 Dátum: 2012.08.11 17:49:27 »
Köszi:) akkor elég a dobbetétet levennem, a lökös maradhat?!

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Yaris általában
« Válasz #7057 Dátum: 2012.08.11 17:58:21 »
Létezik ilyesmi. A II-es Yaris még jobb is, mert ott alapból CD van, így a plusz bemenetre mehet az MP3, a CD marad...
De hogy ki csinál ilyesmit, passz...
Rá kell keresni a neten. Talán a DENSION
Köszi!Így akkor már nem néz hülyének egy szakember, ha ilyen kéréssel megyek hozzá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7058 Dátum: 2012.08.11 18:12:02 »
Köszi:) akkor elég a dobbetétet levennem, a lökös maradhat?!
Fogalmam sincs. Még sosem csináltam ilyet, tehát én is max a rajzot tudom böngészni. Majd talán Xanyi Mester megírja, ha legközelebb idenéz :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7059 Dátum: 2012.08.11 19:18:10 »
Köszi:) akkor elég a dobbetétet levennem, a lökös maradhat?!

A kép alapján ez hogy jött ki Neked?  :D
A fényszóró felső részét két csavar tartja. Viszont alul van két fül ami pattintós, mindkettő a lökhárító alatt van, így nem dobbetétet kell kivenni hanem a lökhárítót le. De az ugyis egyszerűbb  [rohog]
Ha csak az egyiket kell kivenni, akkor szokták úgy is csinálni, hogy csak az egyik felét bontják meg, és enged annyit a lökhárító hogy a lámpa fülei kiférnek.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7060 Dátum: 2012.08.11 20:28:32 »
Nos végeztem:D
Úgy is lett...két felső csavar egyértelmű volt:D De attól még nem jött ki...
Kereket levettem, doblemezt kihajtottam....be tudtam bújni a lámpa alsó füléhez..amikor rákezdett az eső....doblemez visszahajt, kerék vissza...bejártam garázsba( nem is értem miért nem ott kezdtem el )
Kerék megint le...doblemez kihajt...szenvedtem, nem jött ki....lökhárító fülét megtalálva kihajt....engedett vagy 15 centit:) lámpa simán kijött! kiráztam az égődarabokat, szépen vissza, helyén minden...csavarok patentok vissza és kész is....Teljesen jó lett...meg sikerült a lökös másik oldalán is állítanom ami egy nyúl miatt kicsivel elállt...de most szép nagyon!
Viszont, találtam egy sima fekete vezetéket, ami a dobbetét belsejébe lógott...végén egy sima saru volt....sehová se tudom rádugni, szerintetek mi lehet? testnek néztem, mert járó motornál hozzáérintettem a testhez és nem szikrázott :) :) :)
Holnap jön a lámpapolírozás....
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.11 20:34:52 írta Zoli84 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7061 Dátum: 2012.08.11 21:12:02 »
Sima fekete vezeték kábelvéggel?
Valami utólagos kütyü lehetett még az előző tulajtól...
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7062 Dátum: 2012.08.11 21:16:41 »
holnap megnézem világosba....de úgy néztem, hogy a gyári kötegből jön ki...fogalmam sincs mi lehet...azt látom, hogy el van oxidálódva a saru...szóval már egy ideje lóghat :) Szerintem vagy riasztó v központi zár lehet...más minden eredeti rajt, végülis ezek is gyáriak, de ha jól tudom ezt már magyarországon szerelték fel rá...Amúgy nálunk nem lehet olyant mint vw-nél hogy lenyomva tartom a zár gombot és ablakot felhúzza?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Yaris általában
« Válasz #7063 Dátum: 2012.08.11 21:46:33 »
holnap megnézem világosba....de úgy néztem, hogy a gyári kötegből jön ki...fogalmam sincs mi lehet...azt látom, hogy el van oxidálódva a saru...szóval már egy ideje lóghat :) Szerintem vagy riasztó v központi zár lehet...más minden eredeti rajt, végülis ezek is gyáriak, de ha jól tudom ezt már magyarországon szerelték fel rá...Amúgy nálunk nem lehet olyant mint vw-nél hogy lenyomva tartom a zár gombot és ablakot felhúzza?

Nem. Ablakemelő modult lehet bele szerelni, épp akad egy nálam amit megvettem, csak sose került beszerelésre. 6000 Ft-ért vettem. 3500-ért átadom ha Szombathelyen jársz.
Egyszerűen záráskor felhúzza a két első ablakot.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris általában
« Válasz #7064 Dátum: 2012.08.11 21:50:13 »
Bekötése milyen annak? egyszerű? Hová kell tenni az egységet? Nekem leengedett ablaknál ha beteszem az ajtót akkor hallom h lifeg az üveg....érdemes szétszednem v ilyen másnak is?
3500ért érdekel amúgy....jövő héten majd átfutok érte hétvége felé

Meg a másik, hogy csak bal oldalt van 2 funkciós ablakeresztő...erősebben nyomod meg teljesen lemegy....anyós oldalon kispórolták, de ha kiszednék egy kapcsolót egy másik yarisból akkor kicserélhető? 2állásúra
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.11 21:52:08 írta Zoli84 »